Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

sveva
31. pro 2009

Tak u nás bol bohatý Ježiško. Dievčatá dostali veľa hračiek a koľko radosti bolo. 😀 😀 😀 Inak včera som bola s dievčatami pri lekárke, lebo sa im urobili fľaky, ale každá mala iný, no a nič im nezabralo. Vraj je to nejaký ekzém a keď to nezmizne do 2 týždňov, tak nás pošlú na kožné.

Prajem vám šťastného Silvestra a aby ten rok 2010 bol lepší ako 2009. Veľa radosti, lásky, zdravia a rodinnej pohody a aby všetko vyšlo, tak ako si želáte.

bodka13
31. pro 2009

Tak ako dnes starý rok padá,
nech do Vašeho srdiečka šťastie sadá,
zabudnite na bolesť a starosti
a prežite ďalší rok v láske a radosti.....prajú Bodkovci 🙂

dupinka
31. pro 2009

Aj my sme mali krásne Vianoce...

Prajeme Vám príjemne stráveného Silvestra a v roku 2010 všetko dobré!! 😵

jaduska
31. pro 2009

Babky všetko dobré do nového roka vám prajeme, nech je ešte lepší a bohatší ako tento starý 🙂

vavka33
1. led 2010

Krasny Novy rok 2010 prajeme a hlavne vela zdravia a pohody v nom. 😵

marianka8004
2. led 2010

aj my sa pripajame k blahoželaniam do noveho roku,nech je každy zdravy,štastny a nech sa všetkym splnia aj tie najtajnejšie sny. 😵 😵 😵

dupinka
3. led 2010

Vavka - Daniela: všetko najkrajšie k dnešným meninám !!! 😵 😵 😵 😵

kavaapalma
3. led 2010

tiez prajem stastny a vesely...

vavka33
4. led 2010

Dupinka,velmi pekne dakujem. 😵

bodka13
4. led 2010

Vavka ...dodatočne Ti prajem všetko naj-naj 😵 😵 😵

dzio2
7. led 2010

ahojte babenky vcera vecer nam manzel oznamil ze sa napisal na mis do BOSNY a H teraz mam obavy ze ho vyberu , uz sa pisal vela krat ale este ho nikdy nikde nevibrali ale to som otom nevedela az teraz sa priznal ja som pred pol rokom hrala hrdinku ze by som to zvladla nech ide ale asi by to bolo dost tazke , ostat sama na dome s 2detmi a este ktomu si myslim ze som tehotna mam vsetke priznaky hlavne ma boli strasne prsia,no neviem budem cakat co sa bude diat som neako stoho rozhodena

jaduska
8. led 2010

dzio - neboj, bude dobre....čo sa má stať, sa stane, ja som tiež v podstate s troma deťmi sama 🙂

krustate
8. led 2010

chjo...

bodka13
8. led 2010

ahojte 🙂 ...konečne máme sniežik,len škoda že deti už idú do školy

dzio...všetko zvládneš 😉 ...veď Zuzka je už veľká samostatná kočka 🙂 ,určite ti pomáha a bude vo všetkom pomáhať

krustate 😕 kto si? 😅

dupinka
8. led 2010

Ahojte!

Moj MM sa na vianocnom vecierku dozvedel, ze je zaradeny do vyberu na misiu, tiez Bosna a Hercegovina, rotacia jul 2010. Na jeho miesto su vo vybere dvaja, tak uvidime o par tyzdnov. Zatial to podrobnejsie neriesime, lebo sa este vsetko moze zmenit....
Ved stale plati, ze v armade je iste iba to, co sa uz stalo.

Dzio: a to by mal ist ktoru rotaciu a do straznej caty?

Musime sa pochvalit: mame vonku 2. zub!!

dzio2
8. led 2010

dakujem babenky za povzdudenie , jasne zuzka je uz velka ale neviem si predstavit ako sa mozno tehotna chystam drevo na celu zimu mame tu dost krute zimy,dnes mi manzel kupi tehotensky tak sa dozviem ci som alebo nie este kym som to nevedela tak som sa stej myslienky ze mozno som tehotna aj ked moja lili ma len 5mes velmi tesila ale teraz mam obavy , vcera uz posielali nanich posudky , ja stale dufam ze ho neviberu , mam strach fakt uplny brutalny ☹ dupinka viem len to ze strazit hranice nic viac neviem bodka unas je snehu a snehu len stale kidam , dupinka blahozelam k zubkom nasa lili je tiez dost nervnna asi tiez zubky, 🙂 babenky dakujem ze ste ma povzbudili 😉 dam vediet ako dopadol test

sveva
8. led 2010

Dzio neboj dá sa to zvládnuť. ja mám menšie deti ako ty a mm konečne príde domov z Bosny. Takže už rátame dni. Len prednedávnom som mala tie isté problémy a teraz už bude doma. Rýchlo to zbehlo.

Inak mame problém s Eliškou, začala sa pocikávať, dali sme jej vyšetriť moč. V pondelok budú výsledky, vraj to môže byť nejaký skrytý zápal, ak bude mať zlé výsledky tak dostane atb. ak nie tak je to vraj bežné v jej veku, no ja neviem. Môžem jej dať vypiť aj urologický čaj, len neviem či ho do nej dostanem, lebo je hnusný. Mám s ním bohaté skúsenosti. No a v pondelok nastupuje prvý krát do škôlky hovorí o tom stále, teší sa, že sa bude hrať s deťmi, no neviem či nezačne hneď plakať. NO uvidíme, možno ma prekvapí.

dzio2
8. led 2010

no tehotensky nekupil nechcel nikde stat lebo je vsade strasne vela snehu ,takze neviem ☹

sveva
8. led 2010

Dzio z Bosny sa domov dostane na dovolenky, takže ti s drevom určite pomôže on sám. 😉

dupinka
8. led 2010

Svevka:
a nepocikáva sa preto, že má nastúpiť do škôlky? Aj keď sa na ňu teší, kdesi vo vnútri môže mať strach....

tvoj MM sa z Bosny ako často dostal na dovolenku domov?

bodka13
8. led 2010

😕 Dupinka ma predbehla 😉
...aj ja som sa chcela opýtať či sa nezačala pocikávať preto že ide do škôlky? - detičky všetko prežívajú a je to pre ňu veľká zmena - na jednej strane sa teší a na druhej vôbec nevie do čoho ide,možno jediné čo si tak viac uvedomuje je,že maminka už nebude s ňou celý deň 😉

sveva
9. led 2010

Môže to byť aj z toho. Ale uvidíme aké bude mať výsledky. Teraz som jej ich dala na mikrobiologiu, tak uvidíme. Už mala raz vyšetrený moč na papieriku aj na biochémii. Mala tam prítomné baktérie a na papieriku ukázalo trochu krvy, ale mama mi povedala, že ho má dobrý, keďže sa v tom vyzná. Ale mi aj povedala, nech sa spýtam dr, či to nemôže byť z toho.

Dupi na dovolenku bol 2-krát po 10 dní, ale zbehlo to veľmi rýchlo.

dupinka
9. led 2010

Ahojte!

Svevi, tak držíme palce, nech je malá zdravá a je to len prechodná záležitosť...
Tá dovolenka sa mi zdá málo, aj keď je to riadna zákonná čiastka, keď prepočítam počet dovolenky na pol roka 😒

dupinka
12. led 2010

Ahojte!

Svevi, uz mate ocka doma???? Teraz bola rotacia...

sveva
12. led 2010

dupinka ešte nie. Teraz pôjde jedna várka domov a nabudúci týždeň príde na slovensko + 5 dní v karanténe. Takže domov dorazí až 25-26teho.

Inak včera sme mali za sebou prvý deň v škôlke, celkom bol v pohode, až na to keď som pre ňu prišla to sa rozplakala. Dnes ráno tam išla v pohode, ešte aj predo mnou bežala dnu, bolo vidno že sa teší, no keď tam zbadala riaditeľku, ktorá tam včera nebola, tak sa rozplakala. Tak som ju strčila dnu (riaditeľka ju vzala na ruky), dala pusu a utekala preč. ☹ 😅 Ešte som jej povedala, že poobede pre ňu prídem. Dokonca sa v škôlke ani nepocikala. Tak to bolo asi len upozorňovanie na seba. Výsledky mala dobré. No a Šárka už má 10 kg. Doma som ju zmerala a má 84 cm. Takže dlhá špagetka. Šárka bola včera podarená ako hľadala Elišku, chodila po byte a hovorila "de je Eje?" Dnes je už v pohode. Ale asi na ňu niečo lezie, lebo jej začíanjú tiecť soplíky. Dúfam, že sa to nezhorší.

dzio2
12. led 2010

ahojky tak ten test nevisiel, sveva urcite sa tesis na muzicka aj deticky 🙂

atinka22
12. led 2010

Ahojte. Som tu nová, ale táto téma je veľmi zaujímavá a pre mňa aj aktuálna. Môj manžel je tiež vojak ale našťastie pracuje pár kilometrov od domova. Pár rokov dozadu však chodieval na všelijaké cvičenia a často sa stávalo,že nebol doma aj niekoľko týždňov. Raz bol preč 10 týždňov, ja som bola na materskej so synom. Starší mal necelé tri roky a mladší pár týždňov.Bolil to riadne "fofry". Malý sa budil na kŕmenie o 4.00, zaspal a to sa už budil starší. Mala som pocit, že žijem v nejakom bláznivom kolotoči.Najkrajšie boli piatky, keď manžel prichádzal domov na víkend.Ale pravdu povediac, na to zlé a ťažké sa časom zabúda. Teraz si užívam, že sme všetci spolu. Všetky baby nesmierne obdivujem, že zvládajú tie misie.Ja by som sa asi o chlapa strašne bála.

dupinka
12. led 2010

Jeeej, Svevi, tak nech to Eliške zostane tá radosť zo škôlky a Šárka nech odoženie všetky bacily preč, aby nebola chorá. Tak už sa tešíte na ocka, však?

Dzio 😒

Atinka: každá žena sa o svojho muža bojí, a tiež o každého, koho miluje....

bodka13
13. led 2010

🙂 dobré ránko

Svevi...tak super,že sa Eliške v škôlke páči-hlavne nech jej to vydrží 😵 😵 😵 ...a Šárke rýchle uzdravenie 😵 😵...o pár dní sa už budete tešiť s ockom 🙂 🙂 🙂

Dzio...takže iba planý poplach 😉 možno iba zo stresov,keď ti mužík oznámil tú novinku

Atinka...vitaj u nás 😵 ...odkiaľ si a koľko rokov majú teraz drobci?

dzio2
13. led 2010

bodka asi hej ,atinka MM zase dochadza pred 2r iba na vikend a bolo to tiez akoze zle hlavne v zime ked trebalo kurit a odpratavat sneh a bola som v praci , vecer to bolo na roztrhanie, ale uz dochadza kazdy den lebo sme vzali uver a kupili dom tak nafta ho vinde lacnejsie ako ked si platil podnajom,no a uvidime co ta misia