Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
8. dub 2010

dupi to tvoj manžel už na tej misii je? Ja som myslela, že ešte len pôjde....asi musím pomalšie čítať, bo mi unikajú skutočnosti 😕

dupinka
9. dub 2010

Nie, Jaduš. On tam išiel na súčinnostný dohovor, keďže on bude šéfom jednotky. Tak to tam bol omrknúť, čo a ako,....

Odchádzajú naraz, aj MM aj manžel Dzio, v júli. A podľa všetkého to bude dlhšie ako sa chodí štandardne. 😒

A ostatné, ako sa máte????

kavaapalma
10. dub 2010

ahojte,
ja dobre,jem,oddychujem,spim,lenosim a venujem sa manzelovi 😉

jaduska
10. dub 2010

jaaj kava, až ti závidím (v dobrom).....
Ja neviem, čo skôr robiť, tento semester nám naváľali toľko prác, že neviem ,ako to postíham, ale zas sa treba menej učiť....

Jeee a Adamko má dnes "presne", tak gratulujeme.....už môžete strihať meter do prvého rôčka 😀

kosta123
10. dub 2010

Ahojte aj môj muž je vojak,slúži v Martine,našťastie dochádza každý deň domov.
Na rok má ísť na misiu do Afganistanu,ide ma z toho poraziť.Neviem ako by som zareagovala,ako ked som včera počula v TV že zabilo nejakého slov.vojaka v afganistane a teraz človek nevie,je to ten môj??neni??? no budú to nervy.
Tie čo majú mužov na misii ako to zvládate??My budeme mať malu. bude mať cca 9.mesiacov ked pojde preč,tak si to neviem ani predstaviť.

dupinka
11. dub 2010

Ahojte!
Konečne sme domaaaaaaa!

Jaduška, v mene Adamka dík 😉

Kosta: vitaj medzi nami! 🙂 Rok je v armáde dosť dlhá doba, ešte sa môže všetko zmeniť. Aj môj MM mal ísť do Afganistanu, ale nakoniec ani do výberu ho nedali a dobre tak... Bude to náročné, ale zvládne sa to, veď viaceré už mali manželov na misiách a zvládli to s deťmi úžasne.

Pokiaľ ide o poslednú nehodu v Afganistane, tak to bol nejaký civil, ale ako sa tam dostal, to nik nevie, lebo sedel vo francúzskom vrtuľníku.

dajna11
11. dub 2010

kosta....aj moj MM možno pojde a to bude mať maličký ani nie pol roka:( bojím sa toho,sama s dvoma detmi,neviem. už bol v afgane a každý den sa mi ozýval..ak nemal službu...písal meily.....aj ked šiel do služby hned ráno mi napísal tak som bola v klude....a ak náhodou nenapísal že im vypli net z bezpečtnostných opatrení...tak som si hrýzla nechty.....čo už!!!treba to prežiť.

kosta123
11. dub 2010

No MM mal ísť veru už viac krát takto na misiu,ale takto ďaleko sa to ešte nedostalo,už podpisoval aj nejaké papiere.......ale hádam to zvládneme 😉

mima595
11. dub 2010

ten Slovak co umrel v Afganistane bol vo francuzskych legiach ☹ preto ho neeviduju ako slovenskeho vojaka

dupinka
11. dub 2010

Kosta, to aj moj MM a nakoniec nesiel...

lucinka4
11. dub 2010

ahojte,mozem sa pridat? manzel je tiez vojak a koncom maja pravdepodobne odchadza do Afganistanu ☹ uz teraz mam nervy, aby sa mu nieco nestalo a ako to zvladnem s nasou princeznou..manzel mi velmi pomaha 🙂

kavaapalma
11. dub 2010

jasne,ze mozes lucinka4
ja som si myslela,ze sa dnes pojdeme prejst niekam na jazero alebo na siravu a ono pocasie nam urobilo skrt 😠 a v telke davaju take blbosti,ze mi je z toho az zle...aj tak si vyjdem von aspon sa nadychat cetsveho vzduchu a toho svojho necham nech si kuka hokej ci futbal...

kosta123
11. dub 2010

lucinka4 - ako sa volá tvoj muž priezviskom???môj muž sa pýta,lebo on slúžil v Nitre teda ak ten tvoj slúži v Nitre tiež.

dzio2
11. dub 2010

ahojte ako sa mate?nemam nic nove, tak nemam co popisat 😅, ale citam vas poctivo dupinka blahozelam k vymesacniku 😉 jaduska drzim palce nech vsetko ok zvladnes ,

dzio2
11. dub 2010

kostka aj MMpracuje v Martine na podhaji 🙂

jaduska
11. dub 2010

dzio vďaka...hádam to dáko doklepem....aj keď sa mi taaaaaaaaaaak nesce....
u nás tiež všetko po starom, vymýšľam, čo s tortou na Olíviine prvé narodky. U nás to nemá kto jesť, tak furt len ja sa prežieram, lebo mi je ľúto vyhodiť, ale nechcem to odbiť len nejakou mini tortou, aj keď Olívii je to určite jedno....ax jaj

dupinka
11. dub 2010

Jaduš, a kedy bude oslava?

Ja asi budem piecť tortu na viackrát, keďže MM chce rodinnú oslavu v trojici v deň narodenín, potom dôjdu svokrovci, tak krstní a naši neviem ešte kedy 😖 Len potom neviem, čo s tými nedojedenými kúskami. Lebo postaviť pred nich rozmrazenú tortu a okradnúť ich o zábavu zio sfúknutia prvej sviečky, to by asi ani jedna strana nebola rada... Fakt neviem, ako to urobím 😒

Dzio: Lili sa ešte neplazí ako prieskumák?

Adamko už chodí sám krížom - krážom po byte, kde si nie je istý, tak šup na zadok a štvornožky. Doteraz neštvornožkoval, až v PO sa naučil, keď naháňal hava. 😀 😀

jaduska
11. dub 2010

Dupinka, asi na budúci víkend budeme oslavovať. Našla som pekné torty na stránke www.tortyodmamy.sk, aj som už písala jednej pani z Kapušian, či by sa dala torta u nej kúpiť, tak mi odpísala, že áno, ale MM prehlásil, že jemu sa tie marcipánové torty nepáčia, lebo vyzerajú ako umelé, tak preto mám teraz dilemu, že čo s tým.... 😒

jaduska
11. dub 2010

Bože dzio, to tvoja Lily kedy nazbierala 8 mesiacov? Veď nedávno mala 5 😕 😕 😕 😕 😕

lucinka4
11. dub 2010

kosta123,a kde v NR sluzi tvoj manzel? podla fotky moj tvojho nepozna,moj sluzi v Krskanoch

kosta123
11. dub 2010

Lucinka - MM slúži v Martine na Podháji,ale predtým slúžil v Nitre preto sa pýtal či ho nepozná náhodou

dzio2
11. dub 2010

jaduska ten cas leti 😉 , ze?dupinka este nie , iba teraz sa zacala stavat na kolienka

dzio2
11. dub 2010

dupinka uz sa nam krati cas 😀 mne mozno a tebe urcite

monnika
12. dub 2010

Ahojte, aj ja mám manžela vojaka...ktorý odchádza na misiu v júly. Máme 1rok 7 mes. Tomáška. A tak sa chcem opýtať ako to zvládate baby...Pekný deň.

lenkamt
12. dub 2010

ahojte.

baby tak môj muž dostal PR na 7.júna, ale 12.júna odlietame na dovolenku, má dvoch záujemcov ktorí by si to s ním v pohode vymenili ale tie ženské čo to majú na starosti nechcú o tom ani počuť!!!

čo teraz??? dá sa to nejako riešiť, alebo zas bude bez PR, jednu už odmietol, keď boli dvojičky malé, chúdák ani si neodýchne 😀 😀 😀

jaduska
12. dub 2010

lenka - môj manžel tvrdí, že PR je povinná a keby nešiel, tak to musí zaplatiť.... lebo ja som sa naopak rozčuľovala, prečo zas ide na PR-ku 😠 A čo majú čo oddychovať? Mne tiež nikto nezaplatí týždeň váľania si šuniek a som pri tom "v službe" 24 hodín denne, 7 dní v týždni. A potom prepúšťajú z armády, bo peniaze nie sú......Na hlavu postavená celá armáda aj ich sociálny systém.....

bodka13
12. dub 2010

no vidíš Jaduš ...PR je povinná a nášnu tatovi sa neušla 😕 😠 ..tak mu mali dať prachy no nie 😀 😀 😀

dupinka
12. dub 2010

Ahojte!

zdravím nové členky klubu! 😵

Jaduška: súúúúúúhlas!

jaduska
12. dub 2010

dupi 😉 😉 😉 😉 😉

bodka - veď vravím - na hlavu postavené 🙄

lucinka4
12. dub 2010

ahojte,moj manzel bol takto na PR minuly rok...jeden chalan nechcel ist tak si to vymenili,resp. isiel moj manzel
lenka - asi to bude ochotou konkretnych zenskych 😖