Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
28. čer 2008

dupi, keď mám pravdu povedať, tak ja s ňou spokojná nie som. Ešte to horné lôžko je v pohode, lebo okolo celého je zábradlie, ale nechápem, prečo to nedali aj na spodné, keď je to posteľ vyslovene pre deti. Tá posteľ je užšia ako klasická, Sandra z nej dokonca v noci spadla. Ale sú už teraz kadejaké tie postele, len treba mať financie... 😒

bosorkabb
29. čer 2008

My sme v piatok absolvovali prvé vysvedčenie.Kiko sa strašne tešil na prázdniny.Povedal mi že už do školy nepôjde, kedže tam už chodil dosť 😀
Vraj stačilo a chce sa vrátiť do škôlky 🙂 Ved čítať a písať už vie.
Tiež sme rozmýšľali že mu kúpime poschodovú posteľ,takú čo ma dole priestor na hranie.Ale sused takú kúpil a veľmi sa na ňu sťažuje.Tak sme sa rozhodli že radšej ju nekúpime.
Teraz sme z mužíčkom samy........Kiko je na prázdninách u svokrovcov, zajtra odchádzajú do Talianska.

dupinka
29. čer 2008

bosorka, tak si to uzite!!!

my sme boli v detskej traja a nikdy nasi nepomysleli na poschodovu postel, pokial viem. A ked si spomeniem, ako sme skakali zo skrine na postel, tak pri myslienke na to, ako raz mozno moje deti budu skakat z poschodovej postele ma oblieva studeny pot. 😀 Skor som za roztahovaciu valandu pre dvoch.... Ale ved uvidime.

vavka33
29. čer 2008

ahojte babule.
No ja mam zas "uzasnu"novinku.Tatino zajtra nastupuje naspat do Novak -az do odvolanie.Som nestatsna,smutna,zufala.Hrozne nieco,prave teraz ked je cas dovoleniek a mali sme byt spolu,chodit kade-tade s babami,namiesto toho budeme cele tyzdne zatvorene doma a on od nas daleko ☹ ☹

dupinka
29. čer 2008

vavka, to je mi luto,......... ☹ Nie je to nic prijemne, ale ber to tak, ze peniazky, ktore touto pracou zaraba, vas vlastne zivia. Ak Ti bude smutno, vezmi baby a dojdite k nam. Budeme len radi. 😉

vavka33
29. čer 2008

Dupi,zivia,ale vzdy na ukor nas.a nejde len o leto,ale ked ja zacnem robit v septembri,este studovat anglinu a pisat kvalifikacnu pracu,k tomu sa starat o dve babulky a domacnost,pripravovat sa do prace-to sa neda zvladnut,alebo skor da,ale to ma po par dnch akurat tak zlozi.
No uz len od piatku ako mi to povedal som schudla 2kila-od zialu.ach jaj,je mi tak tazko ☹ 😢

dupinka
29. čer 2008

vavka, neboooj, zvladnete to... Tak, ako ste to zvladli doteraz. Mas na blizku svokrovcov, babulky su uz velke slecny, a manzelik zase nie je na konci sveta. Jednoduche to nebude, to viem,ale cu uz my, zeny vojakov, nezvladneme, hm? A netrap sa, nepomozes tym ani sebe ani rodine. Ak sa s tym zmieris, lahsie sa ti bude zvladat kazdodenne zapasenie.
Ved ked prides z prace, povenujes sa kockam a po veceroch sa mozes pripravovat na kvalifikacnu pracu a anglinu. S domacnostou to mozno nebude ukazkove, ale pracujuca mamka nemusi mat v domacnosti sterilnu cistotu. Dufaj len, ze to nebude v Novakoch natrvalo.

jaduska
29. čer 2008

vavka, to si na tom ako ja. Drahého poslali na kurz do Martina, takže bude doma každé 2 týždne. Aj na prijímačky som musela ísť sama, aj na malej rok tu nebol. Tiež nám pokazili leto, lebo ten kurz bude do 15.augusta. Ale už som sa vyzúrila pred mesiacom, keď mi to povedal a už som s tým zmierená...viac-menej

zoya1
29. čer 2008

ahojte. Ja som s našou poschodovou posteľou veeeeľmi sokojná. Nie je vysoká, posteľ hore je vo výške 150 cm, takže v pohode. A práveže sa mi tie váľandy zdajú širšie než normálne postele. Ale ako sa hovorí koľko ľudí, toľko chutí. pre mňa je najdôležitejšie že deti sú spokojné a ja spím konečne po 6 rokoch v spálni s manželíkom úplne sama 😀 😀 😀 .
Vavka - drž sa, viem že sú ti tieto naše rady na prd, ale dajak to už budete musieť prežiť. Povedz si že sa stávajú aj horšie veci v živote. Neboj sa dievčatá ti ten čas nejak vynahradia. A aspoň sa na seba budete s tatíkom každý týždeň viac tešiť nie???? 😀

jaduska
29. čer 2008

zoyi, naša Sandra spala cez víkend v detskej a nejako sa mi videlo veľa miesta v posteli, som ani spať nevedela 😀

drobec.z
30. čer 2008

ahojte, tak my sme cez vikend tak trosku cestovali, najprv do Ruzomberka pozriet manzelickovych starkych a potom Besenova a nakoniec sme skoncili v Bardejove.
vavka, to mi je luto, ze ti manzelik ide prec. ja uuz teraz stresujem,lebo ten moj odchadza 16.jula a to je hned, takze to mame tiez takto doma ☹
duupi ako snazilkujete, ja mam taky pocit, ze mi sme uz in, ale este cakame, dufam,ze to bude ok a snazilkovanie necha na nas maly nasledok 😉

vavka33
30. čer 2008

Baby dakujem za podporu,viem,ze nic ine neostava,len vydrzat.no bude to tazke.a viem,ze vy to chapete,lebo ste na tom vlastne niektore tak isto.
drobec,dufam,ze sa podarilo,co ste chceli,ked to bude iste,az potom budem gratulovat 😉

jaduska
30. čer 2008

drobec a ste ešte na východe??? inak ti nezávidím toto lúčenie, môj išiel iba do Martina na dva týždne a som bola z toho na větvy, neznášam tieto jeho odchody. Na druhý deň už je to OK, ale nedeľu poobede stráááááááááááášne nemám rada 😠
A tiež budem gratulovať, až keď to bude isté, ešte sa pre istotu posnažte 😀

elinka27
1. črc 2008

baby nechcete si pozicat dnes na cely den Jakubka? 😀 😀 😝

jaduska
1. črc 2008

hej eli, pošli .......... 😀 aj na týždeň, naša Sandra rada opatruje, hlavne cudzie

vavka33
1. črc 2008

Jadi,tak ja posielam leu 😀

dupinka
1. črc 2008

ahojte!

no, drobec, ja mam taky pocit, ze sa to podarilo, mam pocit, akoby som mala dostat MS, tak uvidime do buduceho tyzdna, ci to vyslo a ak nie, ideme dalej 😉

jaduska
1. črc 2008

vavka beriem... 😀 aspoň zistím, či sa mi oplatí začať v septembri študovať, či zvládnem aspoň miniskupinku detí 😵

dupi a drobec, to by bolo super, keby sa vám to naraz zadarilo, wau

elinka27
1. črc 2008

jadus,posli adresu zabalim ho 😝

jaduska
1. črc 2008

noooooooooo len aby si hneď na druhý deň neplakala za ním... 😉 Kedy to idete na tú Šíravu? Donesiete mi ho po ceste a si urobíte svadobnú cestu 😵 😵 😵

drobec.z
1. črc 2008

jadus, ja pridam romanka, teraz je tyzden v Bardejove pri babke a dedkovi a potom pride k vam 😀 😀 😀

jaduska
1. črc 2008

jeeeejda, super, to aby som začala detskú upratovať, nech sa majú drobci kde hrať... 😀

P.S.
drobec, v pase nesmie byť fotka iba dieťaťka, musíš tam mať svoju, alebo spoločnú. Inak ti to môžu vymazať, ak na teba natrafia 😎 ale malý je zlatučký, mne to nevadí, že na nás pozerá on a nie ty 😀

jaduska
1. črc 2008

a pekné fotečky z výletiku máte, len sa mi zle pozerajú, lebo sú voľajaké obrovské, neviem prečo, musím to posúvať

drobec.z
2. črc 2008

jadus, dakujem za to upozornenie ohladom pasu, to som nevedela, ze tam nesmie byt fotka iba sameho dietatka, budem to musiet zmenit. 😉 a tie fotky, mangelicek ich vkladal, ale su fotene na velkom rozliseni 6MB, tak su take vacsie, budem ich musiet zmensit, ked budem mat cas 😉

my sa dnes ideme opalovat, slniecko je super, myslim, ze bude riadny hic 😎 prajem vsetkym pekny den 😉

jaduska
2. črc 2008

lenže tu na koňovi väčšiu ako 700 kb fotku nevezme, tak preto mi bolo divné, že tie vaše sú také veľké. Asi máte nejakú výnimku 😀

Ja sa chystám so Sandrou k bazénu, máme taký menší pri CVČ, ale malá je chorá, tak neviem, či môže ísť na slnko. Teploty nemá, iba chytené hrdielko a zapálené očká. Berie ATB ☹

elinka27
2. črc 2008

my ideme na Siravu od 21.7 do 31.7, tak som zvedava ako to dopadne 😝

jaduska
2. črc 2008

my sme mali ísť koncom júna, ale mangela poslali na ten kurz, tak najskôr až po 15.auguste. Dúfam, že bude aspoň trošku teplo, nech aspoň baby plavky využijú

dupinka
2. črc 2008

Baby, my ideme na Siravu 11.8. - 20.08. Tak potom Elinka daj vediet, ako to tam bolo. Lebo som pocula, ze to zdaleka nie je take wau ako na obrazkoch na internete, a este teraz sa tam preraba.... Tak si treba pytat vrchne poschodie, to je uz prerobene. A inak vraj nic moc. No, uvidime, neposudzujem, kym si to nepreverim na vlastnej skusenosti.
No a od 21.8 do 30.8 sme v Tatranskych Zruboch. Sa tessiiiiiiiiiiiiiimmmmmmeeee 🙂

vavka33
2. črc 2008

dupi,mate to akosi natesno. 😀 pojdete zo siravy asi rovno do tatier,ze?
Ja neviem,ci tatko bude mat daku dovcu,snad dakedy koncom augusta,ked ja nastupim do prace ☹ no co uz,ale bude aspon domka,ved ja vzdy naobed pridem 😀

jaduska
2. črc 2008

hmmmm, vavuš, to budú sladké obedíky čoooooooooooooooo? 🤐 🤐 🤐