Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

medan29
27. bře 2010

dajna11 :tak u nás je zas manžel doma jen většinou na víkend slouží v jiném městě ale poslední dobou ani na víkend není doma, pořád služby nebo cvičení

dajna11
27. bře 2010

to poznám.....síce chodí domov každý den...našťastie,ale hned na stavbu,býva potom unavený,hned lahne a spí....

dupinka
29. bře 2010

Ahojte!

ako víkend? My fajn, Adamko sa púšťa chodiť aj sám, bez našej prítomnosti nablízku. Včera sa vonku "stretol so zemou", oškrel si nos.
A dnes som mu v puse objavila taký povlak, nechce si to ani nechať kuknúť. Tak dúfam, že nemá žabu. 😖

dzio2
29. bře 2010

dupinka na zabu uz je velky bude to nieco ine

bodka13
29. bře 2010

no dzio musím ťa sklamať ☹ 😀 na žabu nie je veľký ☹ a dokonca ani ja alebo ty...žaba=afty...volakedy sa na to používala tá fialová vodička(gencián) a teraz sú rôzne prípravky : bukosan,herbadent... a je treba dodávať vitamín B,zinok a dezinfikovať

Dupi ...nech mu to rýchlo prejde 😉

dzio2
29. bře 2010

fakt 😕 , zaba nieje z mlicka materskeho?

dzio2
29. bře 2010

tak mam zle info, tak potom dok je fakt uz stary 😀

bodka13
29. bře 2010

no tvorí sa aj z mliečka...lebo bábätkám ostáva v pusinke a to potom akoby tam kvasilo 😒 ale aj z nečistôt...u drobcov napr. keď pochytajú všeličo a v nestráženej chvíli vopchajú rúčku do úst 😒

dupinka
29. bře 2010

no jasne, že to dostal z nečistôt, lebo pchá do pusy všetko, čo mu príde do cesty a nedá sa ustriehnuť všetko.. 😖
Vytrela som mu to opakovane roztokom sody bikarbony (riedena s vodou) a vyzerá, že zabralo, klop-klop. Samozrejme, budem to nadalej sledovať.

jaduska
29. bře 2010

dupi naša Olívia v sobotu ochutnávala vonku kamienky....boli sme na Valkove a tam keď zbadala kamienky a trávu, tak aj chodiť zabudla 😀 štvornožkovala tam po parkovisku ako taký malý psíček, úchvatná bola....
a naša Barborka sa pravidelne chodievala kŕmiť na pieskovisko a chvalabohu nikdy nič nechytila....klop klop

dupinka
30. bře 2010

joj, Oli musela byť zlatá.... 🙂

dzio2
30. bře 2010

dupi ahoj ako zvladas domacnost ? MM sa uci o sto sest, maju toho velmi vela

dupinka
30. bře 2010

Dzio, ahoj!

Zvládame to tak normálne.

Adamkovi žaba trochu povolila, dnes už nechce ani len na kontrolu ústa otvoriť, čo sa bojí, že mu to budem vytierať. Upratané mám, nepečiem, lebo ideme na východ, tak zajtra ešte nejaké veci oprať a ožehliť a balíme. Sa teším, lebo Veľkú noc na východe mám rada, kvôli atmosfére. 😵 😵 Minulý rok sme boli tu v NR a nedalo mi to nič.

jaduska
1. dub 2010

Dupi, tak si tu Veľkú noc poriadne užite....a samozrejme aj všetky ostatné babenky, ja ju rada nemám, tak to hádam nejako pretrpím.... 😀 😀 😀 😀

kavaapalma
2. dub 2010

ahojte,
vsetkym pekne sviatky... vidim,ze stranka je trosku pozmenena to som tu uz tak dlho nebola,podarilo sa mi to az teraz,lebo som sa venovala svojmu drahemu...

bodka13
2. dub 2010

Veľkonočné polievačky
tunelujú mamkám vačky
a oteckom sudy,
ako na deň súdny.
Tým, čo nosia sukničky, veľa čerstvej vodičky.
Tým, čo nosia nohavice, veľa dobrej slivovice. .....veselé sviatky Vám prajú Bodkovci

dupinka
2. dub 2010

Krásne veľkonočné sviatky prajú Dupinkovci!! 😵 😵

dzio2
2. dub 2010

Krasne sviatky 😀

sveva
2. dub 2010

prajeme krásne sviatky 😵 😵 😵

vavka33
4. dub 2010

VSetkym prajeme krasnu Velku noc.

kavaapalma
6. dub 2010

len skoda,ze vcera pocasie nevyslo...

dupinka
6. dub 2010

Ahojteee!

no pravda, ze pocasie skor kupacov pooblievalo ako nas dievky 😉

jaduska
6. dub 2010

hehe, ja som úspešne prežila veľkonočný pondelok zašitá pri počítači, Sandriných kúpačov musela babka vítať.... 😅

zoya1
7. dub 2010

Ahojte kočky!
Ja som tu tááááááááááááááák dlho nebola. Všetko zmenené, vynovené - no proste super. Len mi trošku dlhšie potrvá kým si na to zvyknem a budem to tu vedieť ovládať.
Nič v poslednej dobe nestíham, furt v robote, už nerobím zmeny, ale chodím každý deň do práce (pochválim sa postúpila som), ale v konečnom dôsledku ma to dosť ubíja. Bola som zvyknutá na: denná, nočná, 2 dni voľna, a teraz každý deň od 7,30 do 15,30 fúúúúúújjjj.
Čo máte nové? Ja som už širšia ako vyššia, takže musím so sebou niečo začať robiť 😀 . Deti v pohode, Dodo v škole hviezda, momentálne bol 2. na školskom kole Hviezdoslavovho Kubína. Zoja v škôle trepe všetky deti, aj keď učiteľka tvrdí, že sa iba bráni. Už nechápem ako jej vysvetliť, že nemôže sa biť. Ale zvyk je železná košeľa - doma keď chce niečo od Dodka dostať tak sa bijú ako hadi 😲 .
Dúfam, že si teraz nájde čas častejšie vám napísať. Idem si vás prečítať, takže zatiaľ pá pá pá

jaduska
7. dub 2010

zoyi čaaaaaaaaaaaaaau.....ja som myslela, že si už na nás celkom zanevrela....
druhorodené deti sú asi všetci bitkári - aj u nás to tak je 😀 😀 😀 😀 😀 nás už trepe dokonca aj Olívia 😝
a samozrejme gratulujem k postupu 😉

sveva
7. dub 2010

ahojte

Jadus máš pravdu, druhé deti sú bitkári a aj provokatéri. To by ste mali vidieť ako Šárka provokuje a vyvoláva hádky. 😅 Minule som už na ňu musela kričať a ona ukázala ten jej prštek, začala na mňa kričať a zaklincovala to výrazom "okod peč" (odchod preč) Normálne som sa rozosmiala. 😀 😀 😀

bodka13
7. dub 2010

😀 😀 😀 😀 sa tu rehocem ...tie deti sú podarené...aj u nás sa potvrdilo,že druhorodený je priebojnejší a od malinka si vydobíjal všetko bitkou,niekedy aj hryzením 😀 ...teraz je to už pokojnejšie 😉
Svevi tvoja malá mi pripomenula,keď mal David necelé 2 roky tak tiež na mňa začal kričať,a ja som sa ho slušne opýtala že na koho takto kričí??? a on mi "sak na teba!!!" 😀 😀 😀 ...no vážne som nevedela či ho mám hrešiť alebo sa smiať

bodka13
7. dub 2010

Zoyi ...gratulácia k postupu 😵 😵 😵

jaduska
7. dub 2010

baby ja už len čakám, kedy začne aj tá naša treťorodená rozprávať, lebo tá už tiež na nás prstom hrozí a drdle a kričí a bije nás...ja na ňu potom zvýšim hlas, aby vedela, že sa hnevám, tak začne hneď kriviť ústočka a niekedy sa normálne rozplače....ale SAndru chuderu čapášuje ako žito, lebo tá sa jej dá...

dupinka
8. dub 2010

Ahojte!

My sme dnes vstali o piatej, potom od pol ôsmej do ôsmej Adamko zadriemkal, teraz sme u svokrovcov, pred chvíľkou zaspinkal... takže dnes spánkový chaos. Ma drobec unavuje tým, že chce byť stále pri mne, s nikým iným nechce chodiť, a to jeho udržať chvíľu v sede medzi hračkami je umenie.

Volali sme s ockom, juj, to bolo radosti. Zajtra sa vracia s Bosny domov do Nitry a v sobotu príde pre nás do Prešova.

čo sa týka druhorodených, musím zase ako druhorodená poznamenať, že v dospelosti sa im to vráti a sú z nich najpodarenejšie deti vo vzťahu k svojim rodičom, pokojní, priebojní ...

Zoyi, aj ja musím začať niečo robiť s mojou kostrou, bo stále sa na dojčenie vyhovárať nemôžem 😀 😀 😝