Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

vavka33
17. pro 2007

Ahoooj,tak ta za vsetkych vitam v klube 😀
A kde ti pracuje manzelik?

jaduska
17. pro 2007

Vavka a budete to mať lepšie, keď bude v LV?

Vitaj dadaga 😉

vavka33
17. pro 2007

jaduska,vzdialenost od NR je zhruba rovnaka,ale cesta je rychlejsia a vraj bude mat kludnejsiu robotu a v jeho obore.Tak to je jeho rozhodnutie.uz len musi zajtra ist do TO a zistit,ci ho pustia.ziadost o prevelenie uz ma 😉

jaduska
17. pro 2007

tak držím palce, nech vám to výjde. môj sa tiež snaží o prevelenie do PO, ale nejako nemajú pre neho funkciu ☹

vavka33
17. pro 2007

Maju to divne s tymi ich miestami,co uz-vojsko 😅 😀

jaduska
17. pro 2007

keby len s miestami to majú divné, celkovo ten služobný postup je u nich divný, myslím to, že na určitom mieste môže byť len určitá hodnosť, môže byť človek neviem ako dobrý, na svojej funkcii nezíska povýšenie, lebo na tú jeho funkciu je určené, aká najvyššia hodnosť to môže robiť 😖

vavka33
17. pro 2007

Ved ano,moj postupuje nadol,aby sa udrzal na funkcii 😅

jaduska
17. pro 2007

no presne to som mala na mysli... škoda, že tu nie je smajlík "ťuk-ťuk" (na hlavu) 😎

lendula
18. pro 2007

Ahoj holky, taky bych se k vám chtěla přidat. Skoromanžel je voják, v současný době na misi. Snad si najdu chvilku a přečtu si vaše příspěvky od začátku. Potřebuju nějaký malý povzbuzení...

vavka33
18. pro 2007

ahoj lendulka.Neboj,rychlo to prejde a budes mat draheho doma.a kde je na misii a na kolko isiel?stihne prist k porodu? 😀

lendula
18. pro 2007

Je v afganist. na 6 mesicu, ale je mozny, ze mu to jeste o neco prodlouzi a to by prave porod ani nestihl. V lednu prijede na dovolenou, tak se uz desne tesim. Mozna se stihne i svatba 😀

dudasik
18. pro 2007

Lendulka, moja to je hrozne, ja na to nexem ani mysliet.
Ten moj ma zatial len strasi, ze pojdu prec, a mam z toho des.
Takze mas moj velky obdiv, ze to zvladas a este aj babatko cakas.
Toto je ten najtazsi udel vojakovej partnerky, ale ty to urcite zvladnes, teda zvladnete. 😉

lendula
18. pro 2007

Nejvic me mrzi, ze s nim nemuzu sdilet radost z miminka jak bych chtela, vse je jen pres sms nebo obcasne kratke telefonaty. Porad si ale rikam, že hur jsou na tom ty, které jsou doma samy s miminkem. Chce to pevne nervy obou, trpelivost a spoustu lidi kolem.
Dudasik koukam, ze uz to mas za par, tak drzim pesti, at vsechno dobre dopadne 🙂

dupinka
18. pro 2007

Ahojte!

lendula: vitaj v klube! Pozeram, ze to nemas lahke, ale radsej teraz, ako ked by bolo babatko.. My vojenske familie zvladneme vsetko!
A nie si sama, mas nas 😀

vavka33
19. pro 2007

Lendulka,to vydrzite,len nech je on aj ty s babatkom v poriadku,to je najdolezitejsie.Pol rok aubehne rychlo,aj ked viem,ako Vam chyba.

dupinka
19. pro 2007

ahojte!

aj vy mate doma niekedy situacie, ze sa na niecom s manzelom dohodnete a on potom "vdaka" pracovnym povinnostiam zabudne na to, co ste sa dohodli?
mna ide roztrhat od jedu, ked manzel drzi v hlave PNky, OCRky a dovolenky vsetkych podriadenych ale nevie, na com sme sa den predtym dohodli. A zrazu ja som ta, ktora sa musi prisposobit.. A potom u neho plati: kto nema v hlave, ma v patach 😖

jaduska
19. pro 2007

môj manžel našťastie takéto pracovné povinnosti nemá, tak u nás je to skôr naopak - zabúdam ja ☹ . Preto mi už svoje služby píše pre istou do kalendára 😎

jaduska
19. pro 2007

no a dnes som sa už ja naštvala na našu zlatú armádu. Dnes mangel skončil službu, mal mať 3 dni voľna, ja nakúpila, navarila atď. a po obede mu zavolali ,že zajtra ráno má ísť do ďalšej služby. Takže len čo došiel, už aj musel ísť naspäť, lebo prácu má 70 km ďaleko a ráno by to nestíhal ☹

vavka33
19. pro 2007

Tak to je teda skvele.asi na ukor niekohokto uz isiel sviatkovat,bude tahat dalsiu sluzbu

jaduska
19. pro 2007

vraj ten chalan išiel na maródku ☹ mám pocit, že poniektorí dosť zneužívajú to, aké majú vojaci sociálne zabezpečenie, ale čo už 😖

dupinka
20. pro 2007

baby, to je normalne, ze pred vianocami a pod. sviatkami si niektori "sikovni" vybavia PNku ci OCRku a ini poriadni to za nich musia tahat 😖
HNUS!! mali by im siahnut na dovolenku.. lenze ako dokazat, ci naozaj je chory alebo len si isiel sviatkovat..

Jaduska: a ako to vyzera s prelozenim mangela do PO??

jaduska
20. pro 2007

Dupinka, zatiaľ preňho nemajú miesto. Problém je v tom, že nemá vodičák a ani si ho neche urobiť 😒 A delostrelci sú iba v Michalovciach, tak asi ostane tam

vavka33
20. pro 2007

Jaduska,a preco si nechce robit vodicak?

dupinka
20. pro 2007

vavka: nove foto?

jaduska
20. pro 2007

no aj mne to bolo divné, prečo nechce vodičák, ale vravel, že k tomu nemá vzťah 😖 mám pocit, že ja som "technickejšie" založená ako on 😅

vavka33
20. pro 2007

Dupi,stareale hladala som nieco na cdckach a toto som nasla,tak e si to dam.to je moja svadobna z min.augusta 😀

dupinka
21. pro 2007

jaduska: asi vie, preco to robi... Niekedy mat papiere je viac na skodu ako na uzitok, lebo ho "vdaka" tomu mozu dat na inu funkciu a pod.

vavka: na tej foto je lepsie vidiet Tvoju tvar, si pekna baba..
Ja som tu tiez hodila starsiu foto, este z promocie doktoratu, lebo svadobna sa na konika nehodi..

Inak, zajtra cestujeme domov! Juchuuu, sa tesime. je fajn, ale uz chceme byt sami a vo svojej domacnosti.

vavka33
21. pro 2007

Dupi dakujem za pochvalu.Ja som mala druhu svadbu,takze menej nacackanu.Taka pekna som bola preto,ze som bola stastnaaaaaa a tehulajda 😀 😀

dupinka
22. pro 2007

jasneeee 😀 😀 😀

jaduska
22. pro 2007

Baby budú vaši vojačkovia cez sviatky doma alebo sa niekomu ušla nejaká službička? 😒