Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
22. bře 2010

jeeej, to musi byt zlate, tie dvoje dievky 😵 😵 😵

Nas Adamko sa vcera treskol s hlavou o stolik, tak je opatrnejsi, ale rad sa pusta halvou napred, tak musime byt v strehu.

dzio2
23. bře 2010

ahojte , dupinka ako to zvladas?dufam ze ok 😉 drzim palce 😉

dupinka
24. bře 2010

Ahojte!

Dzio, celkom sa da. Ved v piatok dojde ocko domov. 😵 😵
Tvoj MM co na to vravi? Moj je akysi bez nalady 😖

Adamko ma take vzdorovite obdobie: ked nie je podla neho, tak reve, zlosti sa a vobec nespolupracuje. Snazim sa to riesit chladnou hlavou vysvetlovanim, odputanim pozornosti na nieco ine, ale niekedy uz mam dost a stalo sa, ze dostal po plienke jednu vychovnu. Ked si teraz neurobim poriadok, tak potom uz bude neskoro. Nechceme, aby z neho bol rozmaznany chlapec.
Na druhej strane je straaasne zmamickovany, nic bez neho nemozem spravit, ani na par minut u susedov ho nenecham, lebo hned slzy.

dzio2
24. bře 2010

ahoj dupi aj moj je bez nalady, no nieje divu maju toho dost , hlavne to ucenie , maju toho vela a naraz co sa musia naucit a za kratku dobu 😕 😲 ,neboj Adamka to prejde aj lili je taka ,normalne nervaci, az tak, ze stiska dlane, a tak sa puci od zlosti az je cervena 😀 😀

jaduska
24. bře 2010

jaaaj dupi a to ešte počkaj na obdobie vzdoru 😀 😀 😀 😀 naša Olívia sa tiež vie zlostiť, keď nie je po jej, ona sa dokonca natiahne na bruško na zemi - akože sa hodí o zem od zlosti, ale nie je to doslova hodenie sa.... a v tomto období sú všetky deti zmamičkované, lebo prešli "psychickým narodením" - teda zistili, že ony a mama sú dve osoby - do určitého obdobia považujú matku za súčasť svojej osoby 😀 😀 😀 😀

dupinka
24. bře 2010

juj, Jaduš, si ma "potešila" 😀

roasha
25. bře 2010

dupinka 😀
naozaj,na vzdor si ešte kúsoček počkáš....a keď už bude vedieť povedať čo si on myslí....... 😅 😀 😀 😀

bodka13
25. bře 2010

ahojte babule 🙂

pozdravuje vás Kikuša(Viki),písala mi na FB ..že k nám nejako nestíha chodiť....je trošku smutná,lebo manžel jej asi ide na misiu do A...

veru tak Dupi ešte ťa všeličo čaká s Adamkom 😀 ...ale mne sa to obdobie,keď vedeli ukázať čo chcú celkom páčilo 😉

dajna11
25. bře 2010

ahojte

bodka13
25. bře 2010

ahoj 🙂 ako sa máš?

dajna11
25. bře 2010

aaaaaaaale umývala som okná a popri tom varím.....a už ma bolia kríže!!!a ty ako sa máš?

bodka13
25. bře 2010

my sa máme tak pomaličky...trošku oddychujem...mám pred sebou tri 12tky,tak sa musím psychicky pripraviť 😀 😀 ...varenie ma čaká navečer
...tak ty už máš veľkonočné upratovanie pomaly za sebou...ale mala by si oddychovať 😉

dajna11
25. bře 2010

no ja ho nemám za sebou a v podstate je mi to jedno,dala som sa na tie okná iba...viac nezvládam,hned ma bolia kríže a brucho tak sa musím šetriť lebo dostanem od muža na zadok🙂

dupinka
25. bře 2010

Ahojte!

dajna: šetri sa!! Veľká noc nie je o umytých oknách a upratanom byte.

Bodka, tak nech ti tie pracovné dni rýchlo ubehnú. 😉

Roasha, tak ty si sa tu veeľmi dávno neukázala..

dajna11
25. bře 2010

aaaaaaaaale ved ja viem že o tom nieje,len nechcem mať pocit že ked som tehu tak somakoby chorá...šetrím sa ale občas niečo urobiť treba🙂)

dupinka
25. bře 2010

dajna, tak to jasne, ale hore ruky by si nemala zdvihat a tiez aby sa ti nezatocila hlava alebo nespadla.....

dajna11
25. bře 2010

noooo dávala som si pozor a stolička to istila aby som sa nenadrapovala.... 😉

jaduska
26. bře 2010

ahojte ženuše....ja som si bola ráno napísať písomku z logépedie, už som aj doma....

ale som trošku smutná, lebo Olívia sa mi asi sama od seba odstavila, včera nechcela mliečko ani cez deň, ani v noci....iba 2x potiahla a zavrtela hlavou, že nie, musela som jej dať čajík....a to som bola rozhodnutá dojčiť ju minimálne do dvoch rokov ☹

dzio2
26. bře 2010

jadus nebud smutna , mozno chce iba viac caju lebo uz je teplejsie 😉 aj lili nechce teraz mlieko

dupinka
26. bře 2010

Ahojte!

Jaduška: a skúšala si často prikladať?? Dúfam, že to bolo len prechodné, odstriekavaj, aby si o mliečko zatiaľ neprišla, možno ju to prejde a budete sa ďalej dojčiť.
Napadlo mi aj, či si nezjedla niečo aromatické, čo jej "smrdí"...

Aj náš Adamko mal jeden deň taký, že mi cez deň nevypil ani kvapku, potom v noci normálka. Ale tiež si cez deň nepýta, pije v podstate cez deň len pred spinkaním, t.j. 2X maximálne a v noci tiež dvakrát.

hannah23
26. bře 2010

Ahoj holky mohu se k vám přidat, manžel je voják - spojař.Na misi do Iráku mi odjel půl roku poté co jsme spolu začali chodit v roce 2004.Ted se nám 11.12.2009 narodil syn Matěj a manžel ve středu 24.3. odletěl do Ameriky na kurz drill sergant a vrací se 14.8., tak jsem s malým sama doma.Máme za sebou tři dny, a není to jednoduchý.Ale Maty je ještě malý, kdyby byl starší, tak manžel nejel, aby nepřišel o to co se bude malý učit....

jaduska
27. bře 2010

hannah - vitaj medzi nami...

Dupi - ja už jej cez deň veľmi nedávam, iba keď je veľmi zamrnčaná, lebo ona toho už dosť popapá, dokonca niekedy zje viac ako Liluša. Mlieko som si aj musela odstriekať, lebo už "pretekalo von".... 😀 Ale večer už chcela, aj v noci 2x, tak sa mi normálne uľavilo....uff

dupinka
27. bře 2010

Ahojte!

Hannah: vitaj!

Jaduška: uf, tak to je fajn. Asi len malá blbší deň.

A ostatné ako víkendujete?

dajna11
27. bře 2010

ahojte. ja si dávam do poriadku skrine ale mám toho dosť a asi pojdem von na vzduch ☹

dupinka
27. bře 2010

heh, dajna, ja sa na ne chystám už dva týždne a stále sa mi nechce 😒

dajna11
27. bře 2010

no ja som sa chystala dlhšie🙂a aj to som urobila iba asi polovicu.....zvyšok inokedy 😉

medan29
27. bře 2010

Ahojka, můžu se taky k Vám přidat? 🙂

dajna11
27. bře 2010

ahoj...kludne. ako sa máš?

medan29
27. bře 2010

dajna11:ale jo jde to, už 14dní zas sama doma, manžel má ted pořád služby, tak se doma jen válím, protože jsme na rizikovém těhotenství

dajna11
27. bře 2010

jééé,aj ja som na rizikovom tehotenstve...a manžel ked nerobí tak zasa pracuje na stavbe,takže sme spolu len po večeroch