Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

vavka33
28. únor 2008

Som tu,vsetko stiham,aj to,aj som dva krat prala a vesala,varila,boli sme v hypernove-na praskovy cukor za 23.90sk a napapali sme a teraz idem upiect kremes ala Dupinka,kupila som vsetko potrebne 😝 😀
Eli,ja som nikdy nedovolila nikomu ju nosit na rukach,nech sa na mna hnevali alebo nie,ved dieta sa dalo zabavit aj inak ako na rukach,ani ked plkala,tak som ju necicikala na rukach,zaujala som ju a vzdy po chvily prestala.Cize ten problem nepoznam 😀

jaduska
28. únor 2008

no vavi teraz dôjdeš, keď ja musím frčať von 😝

Inak korčule mi už dorazili, ale ich vrátim, lebo sú mi veľké, tak v najbližšej dobe žiadne zemetrasenie nehrozí 😀 😀 😀 a pošli z toho krémeša aj nám trochu, lebo ja koláče nepečiem 😵

dupinka
28. únor 2008

vavka, tak nech sa ten kremes podari,... Taky fajnovy zakusok, ze by som aj cely plech zjedla. A to je nie som extra kolacova...
A inak prajem prijemnu komunikaciu sa manzelom 😀 😀 Aj taku, aj taku, chichi. zasluzite si to.

elinka27
28. únor 2008

aj ja chcem kremes 😝 ja vzdy ked idem von s malym tak mi vytravi a jedla by som potom 😀 takto ked to pojde dalej tak priberiem,ale uz som sa odhodlala idem cvicit konecne buduci tyzden. 😎

vavka33
28. únor 2008

Dupi,ten kremes je neskutocny-nebicko v papulke 😝 😀 ale ja som ten recept vylepsila,dala som do toho pudingu maslo s cukrom,ty si to tam nepisala,tak neviem,asi to tam nedavas.
Ja som sice na sladkeale skor na horalky a kakaove rezy.

jaduska
28. únor 2008

a ja som práve spráskala štyri palacinky a možno ešte nejaká ostane po Sandre 😀 ale mám sladko až až až tam 😵 😵 😵

vavka33
28. únor 2008

Jadus,ja som vzdy najviac spapala jednu palacinku,styri by som nezvladla

dupinka
28. únor 2008

jaaj, to som zabudla 😅 , ide tam este 250g masla a 150g praskoveho cukru, to sa vymiesa a do toho ten krem pridat. No a dobre ja dat aj 1 PL vajecneho likeru, pre aromu.

dupinka
28. únor 2008

jadus: na prvej sedis a posledna v zuboch, chichi 😀 😀

vavka33
28. únor 2008

Dupi,presne to som tam dorobila a dala som rumovu aromu,esteze peciem ,inak by som to tam isto nedala 😉

elinka27
28. únor 2008

caute babule, ja zasa opat raz nic nestiham, maleho dnes ockovali proti pneumnokokom a hexavakcinu, neviete ci ho mozem kupat?lebo niekto mi tusim hovoril,ze sa nesmie, ale doktorka mi nic nepovedala.

vavka, dobre ze si na to prisla,ja som ten recept odpisala,ale este som ho nastastie nerobila a niesom az taky dobry pekar,takze ja by som to tam isto nedala 😀

jaduska
28. únor 2008

no vavka,asi tak nejako s tými palacinkami. Ja inak bežne maximálne dve zvládnem, ale teraz ako dojčím, tak sa neviem dojesť sladkého. Normálne som na tom závislá. A pritom počas tehotenstva som nemohla sladké ani cítiť, ani keksy, čokoládu, nič. Stále som chrústala surovú mrkvu a kaleráb,od toho mi nebolo zle. 😖

jaduska
28. únor 2008

elinka, neviem, či po očkovaní kúpať alebo nie, ja malú nekúpavam každý deň, tak ani nepamätám, či som ju po očkovaní kúpala alebo nie, ale asi skôr nie, fakt nefjem 😒 😕

elinka27
28. únor 2008

maly ma 38,3 teplotu to ma asi z toho ockovania, no ale sa bojim neviem co s nim budem robit a este som aj sama doma 😒

dupinka
29. únor 2008

Ahoj Elinka, ko ste zvladli noc? dufam, ze teplotka klesla a maly spinkal celu noc,...

vavka33
29. únor 2008

Elinka prajem Ti vsetko najlepsie k tvojim narodeninkam a zelam hlavne vela zdravicka,lasky,stastia a vsetkeho,co si prajes.
A ako je malemu?
Eli babtko mozes kupat kedykolvek,len ked ma teplotu ,tak nie 😉

elinka27
29. únor 2008

ahojte v noci mu stupla teplota na 39,5 tak som podla instrukcii lekara davala vlaznu sprchu a cipok a teplota klesla na 38,5.Cajik som do neho dostala len striekackov,lebo nechcel vobec tahat,a celu noc nejedol,az rano o 9tej a aj to len nejakych 80ml co inak pije 160ml. 😒
Dnes rano sme boli u lekarky,ale vraj je vsetko OK, asi je to z tych dvoch vakcin co mu dali.Inak som uplne hotova, lebo som kazdu hodinu merala teplotu a tak som toho moc nenaspala 😝 Takze ziadna neverbalna komunikacia narodeninova nebude 😠
Dakujem za gratulacie 🙂

dupinka
29. únor 2008

Elinka, vsetko najlesie k narodeninam.

Drzim palce, nech sa malemu co najskor ulavi..

vavka33
29. únor 2008

Dupi,ak manzel rychlo vybavi veci a nebude moc hodin,napisem ti a na chvilu by sme prisli 😉

elinka27
29. únor 2008

dupi dakujem, s malym je trosku lepsie, ale je cely den taky podrazdeny, a nechce papat poriadne,ale sak aspon trochu schudne 😀

jaduska
29. únor 2008

Eli aj ja ti prajem vsetko naj k narodkam...

Moja staršia, keď mávala takéto teploty, tak som ju očľapkávala vo vaničke vlažnou vodou, aj niekoľkokrát denne. Ja som dojčila, takže som si ju prikladala častejšie a na nožičky, tak na členky a na zápästia som jej priložila krúžky surového zemiaku a priviazala s obväzom. Dávala som Padalo sirup, alebo čipky na zrazenie teploty. Miesto vpichu treba potierať octanovou masťou. Neviem, čo z toho zabralo najlepšie, ale na druhý deň teploty stále klesli. A to ona ich máva stále cez 39. A teplotu som v noci nikdy nemerala, hoci to lekári odporúčajú...

vavka33
1. bře 2008

Ajojte vojacky a vojaci 😉
Dupi,vcera som zaspala ako mala,tak som ti uz neodpisala.Lebo spravu pretital tatko a on mi az neskoro vecer povedal,ze jaj pisala Ti daka janka ,ze mame prist,alebo oni pridu.-
A dnes nam ma prist financny poradca,kamarat z LM,tak neviem ako sa zdrzi a tak.Cize urcite neprideme,aj ked ja chcem ist do tesca,ale tato asi nie 😀

dupinka
1. bře 2008

vavka, kedykolvek ste u nas vitani,...... 🙂 🙂

vavka33
1. bře 2008

Aj vy u nas. 😉

elinka27
1. bře 2008

jaduska, aj ja som mu davala vlazny kupel,celu noc a dostal aj panadol cipok,ale sa to podarilo az na treti krat,lebo mi dva hned vykakal 🙂 uz je to ok, vcera sme boli aj u doktorky pre istotu,ale nic mu nenasla, tak to bolo fakt asi z tych vakcin.
Dnes uz ma len 37,1, co je uz norma.Uvidim ako bude na tom zajtra,a isla by som s nim nachvilku aj von,lebo doma je mrzuty.

Baby ale ved z Nitry do Serede je to kusok, tak mna mozete tiez dakedy obstastnit 😀

vavka33
1. bře 2008

Eli obstasnit? 😀 😀 no neviem,neviem... 😀 Moj mangel odtial berie jedneho chalana na lest 😉

elinka27
1. bře 2008

myslela som obstastnit svojou pritomnostou 😀

dupinka
1. bře 2008

noo, keby som mala auto, tak pribehnem kedykolvek ku ktorejkolvek z vas. rada bysom vas vsetky spoznala aj osobne.

vavka, vcera mi bolo dost nanic, ked sme sa nemohli stretnut,.. 😒 Ale co uz.

vavka33
1. bře 2008

dupi,stretneme sa inokedy. 😉 Mne je dnes akosi divne,stale sa mi toci hlava a zahmlieva pred ocami.To bude asi pocasim,raz prsi,raz svieti slnko....a priserne fuka.

jaduska
1. bře 2008

vavka, vavka, len aby to ozaj z počasia bolo 😵 😵 😵