Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

lavina80
24. čer 2008

Ahojte babulky!Tak najprv pre zoyu moja polovička má už 15 odslužených už je to veterán ma to v preukaze 🙂 ,študoval delostrelectvo 😒 ,robil v Senici potom išiel na 2 roky na misiu a momentálne je v hodnosti štábny nadrotmajster a prekladaju ho na Poddôstojnicku akademiu,bude tomu šefovať.Ink mi pili nervy zas s misiou ale raz -dva mu to vysvetlim 😀 .No a ja robim 6 rok na ošetrovni ako zdravotnik v hodnosti rotny

lavina80
24. čer 2008

Eli urob si odvar z cibule do toho medik a pekne vypiť to doporučujeme aj našim pacošom a zaberá vraj

drobec.z
25. čer 2008

elinka, mne na hrdlo pomaha, v supke uvareny zemiak, potom ho narezat na platky, poukladat na satku a obkrutit si okolo krku na hrdlo, ale davaj pozor, aby si sa nepopalila, dufam, ze vam to obom co najskor prejde 😉
lavina, tak to mate podobne vesele ako my, az na to ze moj manglik mi teraz v juli odchydza na misiu do Kosova, takze budem sama s malym a ak to vyjde, tak snad uz dalsie na ceste 😉

vavka33
25. čer 2008

Ahojte.vidim,ze su tu nejake chorobky a maminy chcu tehulkovat a tatkovia ist na misie.
U nas zatial snad nic z toho nehrozi,aj ked cakam,ze dostaneme kiahne,lebo vcera sme sa sli ockovat,ale v cakarni sedela matka s chlapcom,co ma kiahne,cize mame velku sancu ich dostat.preto malu ani nezaockovali,pre istotu.
No a ja som dnes podpisala prac.zmluvu v mieste bydliska,cize od 1.7.menim zamestnavatela.
Jaduska,mam na teba otazocku.
Potrebujem vybavit ten papier na opatrovanie Lei,neviem kam sa to chodi,vies,bude ju mat svokra,takze mi ostane a rodicovsky a na to treba vyhlasenie-tak ci to mam ist na socialku,alebo kam?dakujem za odpoved.

elinka27
25. čer 2008

tak maly ma anginu jak vysitu a nedostal od doktorky nic,lebo si vraj jeho imunita ma poradit s tym sama 😠 lenze on ju uz ma druhy krat,pred mesiacom ju mal tiez a tiez mu nic nedala, skor si mylsim,ze je to nedoliecene a preto sa to vracia,ale sak ja som nestudovalala medicinu,tak mam smolu. 😠

drobec,mna to hrdlo prave po zmrzline boli,lebo som pazrava 😀

vavka tak to je super, ze nebudes musiet dochadzat.

inak som uplne vycerpana dnes maly ma uz nizsie teploty,ale ocividne nieje vo svojej kozi, bo nechce vobec spat

vavka33
25. čer 2008

Eli,bacha na anginy,poskodzuju srdiecko.a ked ju mal dva krat za sebou,mala by ho dokina poslat na kardio.
a to musi byt pre maleho hrozne-mat teploty v takomto teple.trosku ho ovlazuj vodickou,nekup,len poutieraj a mozno zaspinka potom.Pripadne mu daj cipok,aj ked nema taku teplotu aby ho mal mat,ale zaspinka po nom.Vyskusaj viburcol cipky 😉

elinka27
25. čer 2008

no problem je v tom,ze on spi len vonku, tak neviem, jasne ze cez tie horka som s nim doma,ale neviem ci podvecer mam s nim ist alebo nie 😒 inak dnes od rana ma uz iba 37,7 takze je to lepsie, teraz spinka ale dalo to namahu ho uspat.A na kardio ideme 7.7., chodime preventivne lebo je predcasny, tak sa na to opytam

jaduska
25. čer 2008

Elinka tak sa skoro uzdravte... 😉

Vavka, choď tam, kde si si vybavovala rodičovský príspevok - Úrad práce, soc. vecí a rodiny. Povedz im, že nastupuješ do zamestnania a malá nebude navštevovať štátom dotované zariadenie. Oni ti určite nejaké tlačivo dajú. 😉 A gratulujem k miestu, ja dúfam, že si tiež zoženiem niečo u nás, lebo cestovať už nemám v pláne 😠

jaduska
25. čer 2008

Lavina inak aj moj mangel je delostrelec, ale neštudoval to 😀

dupinka
25. čer 2008

Ahojte!

vavka, presne ako napisala jaduska.

Drobec, pozeram, ze sme na tom asi rovnako, chichi 😀 Len my prve a vy druhe,...
Mate pravdu, to snazilkovanie krasne, taka pohodka. A hlavne nas nic nesuri, takze nie su ani stresy (zatial a dufam, ze ani nebudu 😵 )

Ja som chytila uz druhy herpes v priebehu dvoch tyzdnov, samozrejme, od slnka. Vcera som cakala 40 minut na autobus na priamom slnku, opalilo ma a´la tricko, tak to vyzera 😒 Ale aspon ze som si na tom skoleni oddychla. A pondelok - utorok zase.

jaduska
25. čer 2008

Dupi, vitaj "doma" 😉

elinka27
25. čer 2008

dupi vitaj, ako pokracuje snazilkovanie 😵

ja budem mat od 7.jula mangelika doma 3 tyzdne 😝

inak maly dnes brutalne plakal od 17 do takej 19tej, uz som fakt nevedela co s nim nedal sa utisit, dala som mu Nurofen sirup, ani jest nemohol a to bol hladny, musela som mu dat mlieko striekackou a potom konecne zaspal 😖

jaduska
25. čer 2008

ach elinka, užiješ si teda s tým malým, ani sa ti nečudujem, že druhé bábo nechceš. Naša Sandra bola ideálne dieťatko, aj pôrod som mala v pohode a aj tak mi dlho trvalo, kým som sa odhodlala na druhé 😒

drobec.z
26. čer 2008

ahoj dupi, tak mozno nam to vyjde aj naraz 😀 😀 😀
eli, skoro sa uzdravte, nech uz je maly v pohodke, nemozu to byt aj zubky, nas maly tak strasne plakava, ked mu idu zubky, ale vzdy mu potriem dasienka s gelikom a je to lepsie 😉 a uzivaj si mangelicka, ma asi dlhu dovolenku 😉 😉
u nas bola vcera taka vichrica, ze nieco strasne, vesala som na balkone pradlo a skoro ma odfuklo 😀 😀 😀

vavka33
26. čer 2008

Ahoj Dupi,vitaj domka.
Jaduska dakujem,aj som si myslela,ze tak to mam vybavovat,ale ty si mi vzdyy vedela najlepsie poradit.
A vy snazilky budete nakoniec naraz tehulky,to bude super.tak horsa dotoho..Aj ja by som brala take snazilkovanie,no co potom s tym vysledkom prace 😀 A teraz mam navstevu z Ruska,cize nie su ziadne techtle mechtle.

drobec.z
26. čer 2008

vavka, ved mozes snazilkovat po rusoch a do tretice vsetko dobre, taky maly suhaj by sa k tym kockam hodil 😉 gratulujem k praci 😉

vavka33
26. čer 2008

drobec,mzno niekedy,ale teraz ziadne snazilkovanie 😀

jaduska
26. čer 2008

Ahojte,
náš tato dnes večer možno príde z toho eee kurzu, keď nebudú vlaky meškať 😠 A cez víkend trošku pooslavujeme jeho meniny, Barborkine narodky a vavka si pripijeme aj na tvojho mangelíka narodky (dodatočne). 😀

elinka27
26. čer 2008

cauko, co porabate, dnes bol maly uz dobry aj teplota presla, papat zacal, aj ked menej ale predsa aj to je nieco.
u nas sa prave schyluje k burke
😒

jaduska
26. čer 2008

ja osobne čakám na drahého, kým docestuje 😀
To je super, že malému už je lepšie. Teraz v tých horúčavach asi žiadnemu dieťaťu nechutí papať...

drobec.z
27. čer 2008

dobre ranko 😉
jaduska, tak oslavujte pekne a uzite si tatika 😉
k nam ma zajtra prist krstna, tak uvidime, kam sa pojde a v nedelu mame take male stretnutie vychodniarov tu na jednej chate, robime to kazdy rok, taka mala komunita, hudba, tanec, jedlo, proste ako taka mala svadba, juj sa tesim, len nech pocasicko vyjde 😉

elinka27
27. čer 2008

ja idem dnes na stetko zo strednej po desiatich rokoch, tak tatik bude varovat maleho a mama zurovat, esteze uz je ok, lebo som uz myslela,ze nakoniec ani nepojdem

dupinka
27. čer 2008

drobec, elinka: tak si to uzite!! 🙂

roasha
27. čer 2008

ahoj babule,zdravim,davno som sem nezabludila,ale poctivo citam. 🙂 my sa drzime,dovolenku sme prezili v zdravi,kludne by som si ju zopakovala. 😎
snazilkam drzim palce.... 😵
oslavencom vsetko dobre... 😵
my budeme mat stretko po 15.rokoch 😎 ,prelozilo sa z jula na september,sa tesim na starych chemikov....juchuuuu 😀 😀 😀

jaduska
27. čer 2008

drobec, elinka vám závidím normálne.My si so spolužiačkami tiež dohadujeme nejaké stretko na leto, ale vidím to blede, lebo sa ani na nete nevieme stretnúť, nieto ešte reálne. Tak si to užiteeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

zoya1
27. čer 2008

ahojte všetci! Tak mi sme dnes úspešne absolvovali rozlúčku so škôlkou . Počasie bolo super, detičky tiež, aj sme si poplakali jak krásne spievali, že zbohom škôlka lúčime sa, skončil krásny detský čas...... . Ale hlavne že opekačka sa páčila deťom a ešte viac rodičom . Až sme ľutovali že sme sa takto nestretávali počas tých 4 rokov častejšie.
Počasie máme krásne, dúfam že aj vy. Zajtra mám stretávku z gymnázia po 10 rokoch, takže zase raz flámujem a tatinko - vojak stráži detičky 😀 😀 😀 . Pozdravujeme všetkých, a želáme krásny slnečný víkend.

jaduska
27. čer 2008

jeeee, zoyi to muselo byť pekné.... Jojkovi skončil sladký život, teraz ho čakajú už iba samé povinnosti 😅

zoya1
27. čer 2008

A ešte som sa zabudla pochváliť, že už týždeň Zoja aj Dodko spia sami v detskej izbe. Kúpila som im poschodovú posteľ a odvtedy máme s manželom spálňu len pre seba 😉 . Keby som to tušila, tak tú posteľ kúpim už dávno. Zoja spí celú noc v detskej vúbec neplače, ani za nami do spálne nepríde, len ráno kričí že už je HOJE.

jaduska
27. čer 2008

a nám poschodová posteľ nepomohla 🙄 Sandra tam spala asi 2 týždne, lebo sa jej to páčilo, a potom sa zase pomaly, postupne presťahovala k nám

dupinka
28. čer 2008

hm, ja sa akosi bojim poschodovych posteli, aj som vravela, ze u nas bude len cez moju mrtvolu, ale manzelik ma presviedca o jej praktickosti, tak uvidime, co a ako nakoniec, ak raz budu deturence,..... 😉