Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

drobec.z
6. črc 2008

dupi, ja tiez vo stvrtok 😀 😀 😀 , inac my to ako prekvapko moc neberieme, on bude v MT a urcite mi bude volat vo stvrtok, ze co vyslo, lebo on presne vie, kedy mam dostat MS, takze u nas sa to na prekvapko neda zahrat, u nas bolo prekvapko to prve, lebo som ho rano o piatej zobudila a ukazala mu dve ciarocky na teste, ale den predtym som si robila test ale len tak akoze, tak aby nevysiel, tak on si myslel,ze nic z toho a na druhy den uz som urobila normalne,takze bol taky prekvapkany 😀 😀 😀 a s tou MS to je u mna take, mne raz pride, potom meska, takze my sme sa moc na to nespoliehali a tym padom som ho mohla aj oklamat. 😀 😀 😀

jaduska
6. črc 2008

drobec a v ktorých kasárňach v MT bude tvoj drahý?

drobec.z
6. črc 2008

na Podhaji, 😉 a tvoj? ako sa ma malická 🙂 dufam,ze uz vam je lepsie 🙂

jaduska
6. črc 2008

môj je v tých druhých...na severe, či ako sa volajú

maličká ako-tak, ale zajtra s ňou idem k lekárke, lebo lieky už dobrala a nijaké zlepšenie nevidím, začala ešte aj sopliť, ale teploty našťastie nemá...

dupinka
7. črc 2008

Drobec, tak to je aj u nas take, ze manzel vie, kedy mam MS, kedze ja mam presne 28 dnovy. No aj som premyslala, ako to na neho zahrat, aby bol prekvapeny,ak to raz vyjde ... Bud budem predstierat MS, a tvarit sa trochu smutne, ze to nevyslo, alebo si v ten den urobit test a na otazku: tak co? vytiahnut testik... Fajt neviem, ale chcem, aby tam tem moment prekvapenia nechybal 😉

Jaduska, tak sup s malou k Dr. a potom napis, ako ste pochodili,.

vavka33
7. črc 2008

Dupi,ja som si tiez planovala,ako to poviem tatkovi,ako zahram,ze nic,ze mam menzes,ale to sa nedalo.ked som videla tie dve ciarky,musela som mu to ukazat so slovami,budes tatinkooooooooooooo 😀 inak vedeli sme to v tu chvilu,ked mse ho spravili,ale predsa len clovek caka na prichod ci neprichod menzesu

drobec.z
7. črc 2008

dupi, tak mne mangelicek vcera kupil taky test, co sa vraj da urobit uz 3 dni pred ocakavanou MS a zajtra rano vraj mi ho nachysta na zachod 😀 😀 vtipalek moj 😀 😀 😀, ja tiez cakam ci to bude alebo nie, raz mam pocit, ze ano, a inokedy,ze nie, inac mne brusko pri Romankovi nabehlo hned na zaciatku a na mne to bolo hned vidiet, pretoze ja mam normalne lavor naopak a teraz ho mam tiez take trosku vacsie ako ked mam moju jamu,tak som zvedava, ale moze to byt aj nafuknute z tolkeho ovocia a melonov, ale zase mam aj rozne chute, vkuse by som jedla pizzu,tak som zvedava 😉 mangelicek sa zlosti, aby som potom nebola sklamana, ze nie som a k tomu este aj on ide prec, tak vkuse ma upozorni, ze este nic ☹ Ale keby nam to vyslo a aj vam, tak by sme sa mohli porovnavat, kedze by boli deturence rovnako stare 😉 😉 😀

jaduska
7. črc 2008

ahojte baby, tak dúfam, že vám to snažilkovanie vyšlo obom, bolo by to super....

ja som bola s malou u dr., tak pre zmenu je teraz zahlienená, dala nám ďalšie antibiotiká a ventolin...Ale ten ventolin je tam dávkovanie od 2 rokov, ale nie je napísané, že menšie nemôžu, ak teraz neviem 😒

drobec.z
7. črc 2008

jadus, dufam,ze sa mala co najskor uzdravi, ved dospelemu je tazko ked je chory a nie takemu malemu babatenku 😉 tak drzkam palceky. 😉

jaduska
7. črc 2008

vďaka drobec, jedno šťastie je, že nemá teplotky, tak to ako-tak zvláda,ale doma sa už nudíme... 🙄

petullia
7. črc 2008

Cawte babusky moje... som tu zas az po dlhej dobe... zase vas zanedbavam.. hanbim sa! 😔
Ta pozeram tak jednym ockom, ze sa tu vo velkom snazilkuje... huraa, huraa! 😉 drzkam vam palceky v kazdom pripade. 😉

danulka2
7. črc 2008

ahojte, sa vam sem zapletiem, jaduska ten ventolin je na uvolnenie priedusiek, aby sa jej lahsie dychalo, Domca ho tiez brala, ked bola mala a mavala zachvaty. Drzim palce aby jej to rychlo preslo

dupinka
7. črc 2008

drobec, mna pobolieva podbrusko v podstate od ovulky,raz viac inokedy menej, som akoby naliata a dnes ma az picha cele brucho, uf,.. Tak dufam, ze to bude to, co ma byt 😵 😵 To by bolo super, keby nam to vyslo... Asi sa nestava casto, ze sa stretnu maminky s rovnako starymi babatkami, chichi.
Ano, testy su aj pred MS, ale co ja viem,... su drahsie a kym nie su ine prejavy, tak neviem, ci by som verila vysledku...

Petulia, a ty co mas nove?

jaduska
7. črc 2008

petuuuuuuuuu, ahoooooooooooooooooooj, že sa aj ukážeš!!! By si mohla častejšie začať chodiť, od septembra ťa budem potrebovať, lebo ma prijali na tú predšk.pedagogiku 😀

Danulka ďakujem, už som našla aj IP... 😉 Mne len vadí, že ten ventolin je pre deti od 2 rokov.. 😒

petullia
7. črc 2008

Jeej Jadus, ta gratulujem!!!! 😵 No teraz som tak nejak rozlietana a na chvilu sa mi nexce ani pocitac zapinat, ale polepsim sa! 😀
Dnes mame vyrocie svadby s mangelom a kupili sme konecne domcek, ta drahy sa nahli domov s klucami... juchuuu... pojdem kupit daku peknu klucenku 😀 , no a cez vikend zaciname makat... 😝 sa tesiiim!
S nasim arasidkom si pekne rastieme, este nevieme pohlavie 😠 , ta je stale arasidko... no a tak... inak uz asi ani nic! 😀

jaduska
7. črc 2008

tak ja gratulujem k domčekuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 a kde ste kupili? v LV? daj potom vedieť, kedy môžeme dôjsť na kolaudáciu 😀 😝 😀 A mená už máte vybraté? To je jedno, čo to bude, hlavne nech je zdravé - arašidko - tiež pekné pomenovanie 😵 😵 😵

zoya1
7. črc 2008

Tak konečne sme doma. Bolo úžasne, krásna príroda, super počasie- len to všetko malo jeden háčik. Hneď v prvý deň v tej divočine sa nám na chate pokazilo čerpadlo zo studne, takže sme boli 3 dni bez vody. Vodu sme si zo začiatku nosili z prameňa Sulínka - zemiaky varené v takej minerálnej vode majú naozaj sexi farbu 😀 😀 😀 . Potom došiel majiteľ chaty a keď zistil že sa to momentálne nedá opraviť, tak nám dovliekol cca 50 dvojlitrových fliaš pitnej vody z LIDLU. Takže sme varili, umývali riad aj zuby v minerálke. Deti z toho mali riadnu srandu - najviac sa im páčila špina za nechtami. Fuj.
Ale inak príroda bola krásna, každé ráno sme na lúke videli pásť sa srnky a iné lesné zvieratká - no rozprávka. Zoja sa prejavila ako milovník všetkého živého, v kuse nosila na rúčke chrobáky, pavúky, žaby a iné tvory 😝 . Ale zvládli sme to všetko na 1, a už som rada že sme doma. Na budúci týždeň nás čaká dovolenka z mojej roboty - 4 dni v Maďarsku v Aquaparku - to je niečo pre mňa. Len dúfam že bude slnko svietiť.
Pozdravujem všetkých, choré detičky nech sa rýchlo vyzdravejú.

jaduska
7. črc 2008

juuuj zoyi zááááávidííííííííííííím 😉

vavka33
7. črc 2008

Petu ahoooooooooooooooooooooooooj,kde ste kupili domcurik?
Moj manzelik uz robi v LV,tak niekedy ta pridem pozriet.No sice neviem kedy,lebo zas ho stiahli do Novak a na Lest,cize v LV nebude,ale pojdeme sa kupat na Margitu,ked bude mat dovcu.ak teda bude mat.
Samy podmienovaci sposob. 😀
a brusko ti uz asi pekne narastlo,polku tehu mas za sebou.
Ahoj Zoy. 😉

roasha
7. črc 2008

pozdravujem vsetky babule 🙂
vavka,tak to tvoj muz robi taky rachot na Lesti? 😀
sa to tak ozyva,neviem kolko je to sem vzdusnou ciarou,ale strasne to pocut. 😕 rano sme mysleli,ze hrmi,ale potom sme skonstatovali,ze asi cvicenie na Lesti. 🙂 😎
jaduska,toho ventolinu sa neboj,aj mi mame aj sirup,len spray nam je lepsi,mala ked sa dusi,do nej je tazko dostat sirup/zvykne aj zvracat/,a potom je tazko dat jej dalsiu davku,aby som ju nepredavkovala/lebo sa to vstrebava do 5min,a potom je tazko znovu dat/ 😒
petulia,to bezi....uz 22tt,drzkajte sa,gratulujem k domceku. 🙂
a snazilkam,nech vam to vyjde,aby ste si mohli porovnavat bruska.... 🙂 tak to sme asi vsetky zvedave na stvrtok... 🙂 🙂
zoy,tak vy ste akurat po romantike... 🙂 😉 sulinka je super lieciva voda. 😎

jaduska
7. črc 2008

Sandra, keď bola malá, tak papala sirupy jedna radosť, zato do Barborky to musíme liať dvaja. Jeden ju drží, ja jej stlačím pusu a natisnem to tam nasilu. Je mi jej ľúto, ale inak to do nej nedostanem, nezaberajú žiadne finty 😒

vavka33
7. črc 2008

Roa,to nie je cvicenie,to oni nici veci z Novak,este furt. 😒 A ty kde byvas,ked to pocujes?to pridem k tebe na prazdniny,budem blizko k tatkovi,mozme chodit na rande 😀

roasha
7. črc 2008

vavi,akurat som pucila oci do mapy,tak vzdusnou ciarou cca 30km. 🙂 ale ti poviem,su to riadne delovky,tu to pocut ako dunenie.uplne to posobi,ako by mala zacat burka.vecer to vidiet aj na oblohe,cela sa blíska./teraz je to v pohode,ale este ked tu boli rusi,tak to boli ine kanonady/to sme ako deti pozeravali na oblohu ako na kino/. 😀 😀 😀 alebo ked presuvali v noci techniku po hlavnej,/tanky,a tak/...to uz ani pravda neni.... 😀 😀 😀
vavka a pridte,vzdusnou ciarou Ruzina 1km 😀

dupinka
7. črc 2008

ahojteee!!

zoyka, tak ti tu dovolenku "na chalupe u lesa" so vsetkou romantikou patriacou k tomu aj trochu zavidim....
Ja snivam o takej dovolenke, na chalupe, blizko lesa, bez mobilov a telky, uvarime a upecieme co les da, hmmmm. Snad raz 😉

Jaduska, ja som sa pred liekmi skryvala pod postelou alebo ma mamka nahanala po byte, chichi. A hlavne ked trebalo brat tie hnusne biele nosne kvapky, pfuj.
Vavka, ved dojdite niekedy do mesta, pojdeme napr. do parku,..........

jaduska
8. črc 2008

kvapky do nosa som aj ja neznášala, doteraz z nich mám fóbiu... 😀 A keď si spomeniem na tie obrovské acylpiríny, ktoré sme museli my prehĺtať... 😝

drobec.z
8. črc 2008

Ahojte, tak vcera ste sa nejako cinili, moj Romco nastastie lieky moze, take sirupceky sa daju, len ten karamelovy stoptusin je hnusny,to by som ani ja nepila, fuuuuuuuuuuj 😉
dupi, ja nic nepocitujem,tak u mna neviem, pockam a necham sa prekvapit 😉

jaduska
8. črc 2008

to hej, ten stoptussin je fakt blééééééé 😝 neviem, kto už len vymyslel karamelovú príchuť pre deti

petullia
8. črc 2008

Caooo... Domcurik sme kupili v Hronskych Kosihach, to je 7 km od LV, kolaudovat... nooo... tak na to sa uz tesim 😵 .
Vavka hej, to si spominala, ze uz je drahy v LV... a uz zase neni. No moj Juli by bol rad, keby mohol ist na Lest, ale nie na celtyzdnove cvicenie, len tak, aby mohol kazdy den chodit pekne domkov. to by mal blizsie ako Lv... dnes vstaval rano o 2:30 chudiatko, zacinaju dake cvicenie skoro, ta museli dret chalani zavcasu a pride dom az okolo 18:00 vravel 🙄 ... ale za chvilu uz nebude musiet tolko cestovat, tak to bude fajn! 🙂
No brusko mi rastie pomalinky. Nohavice uz sice take tie moje predtehu neobleciem (len teplaky 🙂 ), ale este nie som slon, len take mamutiatko 😅 , ale som rada, bo mam krize zlikvidovane hlavne mojim drzanim tela, takze priroda musela zakrocit a naordinovat mi mensie brusko 😀 .
Na Margite som este nebola, teda aspon nepamätam, ta by som sla aj ja... len teraz sa bojim, aby som nechytila nejaku infekciu, ale kamosky tvrdia, ze na kupku je vela tehotnych, ze to som iba ja presvedcena o infekcnej nakaze, ta uz sa hadam odhodlam a pojdem kdesi, bo ja zboznujem kupaliskaaaa... a tento rok som totalne biela, asi by osleplo cele osadenstvo plavkove, keby som tam teraz vysla 😀 .

petullia
8. črc 2008

jaaaj, a este som zabudla... mena zatial mame len pre chalana... to ma dedicne meno- Julius (po tatovi 😀 ), no a baba je neustale pretriasana tema. kazdy tyzden sa to meno meni, ale na tento tyzden este nebolo urcene 😕 ... neviem... 😒 Chceme aby sa to meno hodilo aj k priezvisku, aby to dobre znelo...

vavka33
8. črc 2008

Tak nas tatko je este dnes doma,viezla som ho zas k zubarovi.Vcera mu robil jeden zub a strasne ho to bolelo,celu noc nespal a jedol len ibace,co mu uz ani nezaberali,tak sme o piatej fujazdili do TO,lebo tam ma zubara a zub ma vonku.tak na lest pojde az zajtra.Teda dufam,lebo prave zistil,ze mu nestartuje auto.uz je zufaly.chudak.Ale ma moje auto,tak sa tam aj tak dostane.