Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
16. zář 2008

neriesim to, my v tom mame jasne, koho za krstnych a sestra nech sa stara....

Ozaj, ako sa vam pacia mena Kristinka a Adam? 😵

jaduska
16. zář 2008

máš pravdu dupi, nerieš.... 😉

Adam aj Kristínka sú krásne mená, ale Kristínka patrí medzi najčastejšie používané mená, u nás na ihrisku sú najmenej 3, len čo poznám....ale keď ti to nevadí, tak prečo nie...Mne sa ešte páči Terezka a Eliška

dupinka
16. zář 2008

mne sa velmi paci Ema, ale dohodli sme sa s manzelom, ze on vybera dievcenske a ja chlapcenske 🙂

jaduska
16. zář 2008

Ema je tiež pekné, ale tiež časté.... Inak u nás to tiež tak bolo, že manžel vyberal dievčenské a ja chlapčenské a pri Barborke vyberala meno Sandra 🙂

drobec.z
16. zář 2008

ahojte, tak dupi, uz riesite mena? Jadus ma pravdu, Kika, nikolka, terezka a ema, to sa len tak hmyri na ihriskach, ale necudo, ved su to krasne mena a adam celkom ujde, najprv mi to bolo take divne, ale kamoska ma Adamka a fakt mu to sekne. 😉 my sme mali napr. cely cas Filipka a zmenili sme to pol hodiny po porode, ked sme ho zbadali,tak Filip mu ani nepasoval 😀 😀 😀
my sme boli teraz s mangelickom a malym v rajeckych tepliciach a okoli, pochodili sme kopu a vydeli, poviem vam, paradicka to bola, ale uz sa to krati, v piatok mi odchadza ☹

dupinka
17. zář 2008

drobec, nemysli na to, ze odchadza, ale na to, ze ste spolu a treba vyuzit kazdu chvilku!! 😉

Mena tak celkom zavazne este nie. To skor len tak snivame.... 😉

jaduska
17. zář 2008

drobec uži si to 😉

vavka33
17. zář 2008

ahojte.
Dupi,v piatok ideme na exkurziu na colny urad.nebudes tam?vybavuje nam to Sona L.matka mojho ziaka-stvrtaka. 😉

zoya1
17. zář 2008

ahojte. U nás sa neskutočne ochladilo. Ale včera nám začali kúriť, aj keď dnes to tak nevyzerá . Radiátor sa tvári, že nevie čo má robiť, hučí ale nehreje. Možno že by mal sused odvzdušniť na 8. poschodí svoje radiátory - teda to len môj názor.
My sme dnes mali v jasličkách rodičovské združenie - záver: Zoja živé dieťa, zje aj podošvu z topánky, sem tam si do niekoho buchne - najmä do väčších detí ale inak v pohode.
Dodo v škole celkom v poho - až na tie úlohy. Vždy si ich urobí v družine aby doma nemusel, a potom to aj tak vyzerá - jednoducho potrebuje pedagogický dozor v podobe maminky 😀 .
My sa práve s manželíkom obzeráme po dajakom domčeku - chceli by sme ešte do konca roka nejaký kúpiť. Tak držte palce. Zatiaľ som na nete našla 1 ( 🙂 ), ktorý by sa mi ako tak páčil, tak zajtra idem volať či je ponuka ešte aktuálna.
Pozdravujem všetkých.

dupinka
18. zář 2008

vavka, Den colnikov bude v starej budove, kde je teraz colna pobocka... Ja tam nebudem, kedze nechcem v tom mraze stat na nastupe v uniforme.

zoyka, tak to mas velmi zlate sikovne deticky 😉 Drzim palce, nech to s domcekom dobre dopadne. Hlavne si davajte pozor, ci vobec jednate s vlastnikom domu - to sa da zistit na katastralportal.sk podla udajov o vlastnikovi alebo cisla vlastnika. Ak bude nieco aktualne, rada ti s tym pomozem...

jaduska
18. zář 2008

zoyi teeeeeeeeeeeeda, podarené detičky máš....to je super, že je malá taká priebojná, aspoň sa nestratí vo svete...musí byť úchvatná.... 😀

vavka33
18. zář 2008

Dupi,to je skoda,ze tam nebudes,no nevadi.
Zoi,drzim palceky pri kupe domceka.

vavka33
18. zář 2008

Dupi a na ten cabajsky jarmok pridete?ja tam budem aj zajtra o tretej,lebo Vanes vystupuje a aj v sobotu doobeda,to tiez ma vystupovat,len este neviem kedy.

drobec.z
18. zář 2008

Ahojte,trosku som vas zanedbavala, ale uz sa polepsim,ale teraz mal prednost mangelicek a vyletiky 🙂, tak sa hlasim tak mobilne z auta, prave ideme od svokrovcov z RK a ideme sa vykupat a oddychnut do Turcianskych teplic do aquaparku, tak takto si my uzivame posledne dni, kym je este tatinko tu 😉

dupi, spravne rozhodnutie nemrznut, teraz si musis davat zvlast velky pozor, lebo babatenko je velmi vzacny poklad, ktory mas na starosti teraz ty,vela sa s nim rozpravaj a hladkaj brusenko, nech ta malicke citi ako ho lubis 😵 😵

zoyi, tak drzim palcoky pri kupe, a hlavne zvazujte, aby ste potom nelutovali, ale verim, ze urobite spravne rozhodnutie 😉 a nas maly bude nieco ako asi tvoja zojka, len v mensom vydani, tak som zvedava, ale radsej take priebojnejsie dieta, ako take uplakane, co by ho vsetci byli, to zojka by si s Romankom urcite rozumela 😉

jadus, co nove na vychode? este ste neumrzli, to u nas v Tn je teplo oproti Ruzomberku, to vam poviem, tie hory tam riadne citit 😉

jaduska
18. zář 2008

Drobec zima je tu riadna, ani von s babami nechodím, iba do škôlky a späť. Zajtra mi začína škola, tak sa teším...dúfam, že mi ruka neodpadne. Mali sme mať vyučko od 8.00, ale zrušili nám prvé hodiny, tak začíname až 11.30, aj to na plavárni, ale sa mi v tej zime veľmi nechce ísť do bazéna, lebo ma aj dáko hrdlo pobolieva...

Ty si pekne uži mužíčka a kľudne nás zanedbávaj ďalej, je ti odpustené.... 🙂

dupinka
18. zář 2008

vavka, este neviem, ako presne bude program cez vikend, lebo manzelik dojde domov zajtra vecer, treba mi pomoct nakupit, upratat a pod. V sobotu ma zapas, a dufam ze doobedu 😠 popoludni by sme teda mohli dojst. V nedelu uz nie, lebo zase ten moj uz cestuje a este aj na navstevu nam treba ist... A dufam, ze sa trosku otepli, bo mne je furt zima 😖

drobec, uzivaj si manzelika 😵 😵

Jadus, tak nech sa ti dari v skole!

Ja som sa rozhodla, ze idem do autoskoly, teda, ked mi zajtra vseobecny lekar podpise papiere. Od utorka by som potom nastupovala. Aj sa tesim, aj trochu obavy.

vavka33
18. zář 2008

Dupi,v nedelu uz jarmok nie je.
A nech ti vyjde ta utoskola,len si davaj pozor.
aj mne je stale strasna zima,najma v robote,este sa tam nekuri.

dupinka
18. zář 2008

vavka, uvidime 😉

drobec.z
18. zář 2008

dupi, ja ked som bola tehu, tak mi bolo strasne horuco, sice az v tych poslednych mesiacoch, ale ja som cakala v january, tak to vyslo akurat na zimu, a mne bolo teplo, tak super a ostalo mi to aj po porode a malemu tiez, tomu je tiez stale velmi horuco 😀 😀 😀 a ta autoskola, dufam,ze ti vyjde, bri babatenku sa ti vodicak urcite zide, teda ja neviem co by som bez neho robila, ked je mangelicek prec 😉

elinka27
18. zář 2008

jej, dlho som tu nebola, dupi gratulujem a drzim paste nech to dotiahnete s fazulkou do uspesneho konca 🙂

dupinka
19. zář 2008

ahojte, dnes mi vseobecny lekar podpisal autoskolu. Meral mi tlak, tak mam 135/78, co je dost vysoky, nie??

zoya1
19. zář 2008

Tak náš Dodo má dnes presne 6 rokov!!!! Nič sa nezmenilo 😀 , aj naďalej je to taký malý diablik v ľudskom tele. Ale všetci vravia, že z toho vyrastie - len ja čakám a čakám a zatiaľ nič z toho. Upiekla som mu takú fantastickú tortu - že aj mne sa zdala jedlá 😝 . Takže pekne papkáme a priberáme.
Dupi - tlak ok na tehotnú ženu, a autoškola je určite super vec - zvládneš to neboj.
Vavka - prečo vám ešte nekúria? Nám v robote už od utorka kúria.
Jadus - ja nastupujem na 2. vysokú školu 26.9. takže sa budeme morálne podporovať ok?

dupinka
20. zář 2008

Ahojky!!

Zoyka, Dodkovi vsetko naj... k narodeninam!

vavka, asi dnes dojdeme do Cabaja, napisem Ti SMS.

vavka33
20. zář 2008

zoi,neviem preco nekuria,ale vraj este nie su dorobene revizie a bez toho to sefka nespusti.A Dodkovi vsetulinko najsamlepsie k narodeninkam.
Dupi,asi ste nikam nesli,je strasne pocasie.

dupinka
20. zář 2008

Vavka, nie, sedime doma 😖 Ani sa necitim nejako fajn,... ked sme dosli z nakupov tak len lezim a manzelik ma obskakuje. Este aj jablkovy kolac sme robili spolu, ja posediacky 😒

vavka33
20. zář 2008

Dupi,to je normalne taketo pocity a este k tomu aj taketo skarede pocasie 😒
ale hlavne,ze ta ma kto obskakovat. 😎

dupinka
20. zář 2008

vavka, len do zajtra ☹

drobec.z
20. zář 2008

dupi, tak teraz budes mat taketo stavy castejsie, ja som mala pri malom druhy a treti a osmy a deviaty mesiac same vracanie, ale kamoska ani nevedela,ze je tehu, za to teraz pri druhom to citi az az 😒 a v takom pocasi sa ani nam nikde nechce, dufam,ze co najskor pride to babie leto,co slubuju 😎

aj my sa pripajame k blahozelaniam dodkovi 😵

tak my sme uz od vcera vecera samy bez tatika, tak nam dnes je tiez velmi smutno a este k tomu aj take pocasie, no to fakt nepotesi ☹

jaduska
20. zář 2008

zoyi, ti si nezmar, ty si asi taký večný študent 😀 A na akú výšku zase chodíš? A Dodkovi samozrejme všetko naj k narodkám....

Dupi, mne pri oboch tehotenstvách bolo prvé štyri mesiace hrozne zle, pri prvom som vracala iba ráno, pri druhom aj cez deň,alebo večer. Ešteže bol vtedy manžel na maródke, lebo by Sandra bola o hlade, do kuchyne som nemohla ani vojsť....Potom už bolo dobre (tiež mi bolo stále horúco) a ten deviaty mesiac je už taký nepohodlný, lebo človek nevie ako sa uložiť.... 😀

Drobček a kedy zase príde mužíček? Šak to hádam dáko vydržíš aj s našou pomocou 😉

zoya1
20. zář 2008

Ďakujeme za všetky gratulácie.
Jadus - nastupujem na doplnkové 3-semestrálne pedagogické štúdium na Katolícku univerzitu v Ružomberku. Ja a katolícka univerzita - no neviem ako to dopadne, no na inej škole to v mojom odbore neotvárali, tak som skončila tam. Dúfam, že nebudú zisťovať vierovyznanie a podobné hovadiny, lebo hneď som doštudovala 😀 😀 😀 .
AD tehotenstvá: pri Dodovi som fakt nevedela, že som tehotná. Stále som hovorila svojmu gynekológovi, že keby som mohla fajčiť a piť 5 káv denne ako pred tehotenstvom, tak by som tehotná chcela byť stále. 😀 Pri Zojke to už bolo iné kafé. Zvracala som celých 9 mesiacov, cítila som sa na h...o, bola som jak veľryba pri prieplave Lamanského prieplavu - tzn. ani dopredu ani dozadu ani nabok. A najkrajší zážitok mám na deň pôrodu, keď sa ma pri príjme doktor spýtal že koľko som pribrala. Ja že za celé tehotenstvo 6 kg. On že dajak málo ne? A ja: celé tehotenstvo som zvracala. Doktor: Kedy naposledy? A ja: Dnes na obed 😀 😀 😀 . Tak sme sa spolu rehotali že až, ale ja som to myslela smrteľne vážne.
Pozdravujem všetkých - a kde je to vaše babie leto???????????????????