Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dzio2
27. kvě 2010

dejna aj mne ☹ ☹ ☹ , stale niekam ide , KOSICE , LM HLOH, a stale nieco

dajna11
27. kvě 2010

veru....a večerné príchody domov...no a ked sa začnú cvičenia,tak amen tma...asi sa do porodnice odveziem sama ako vidím. 😒

lenkamt
27. kvě 2010

hlavne že "verejnosť" si myslí aké neskutočné peniaze navyše zato dostávajú, baby mne každý komu povieme že ide muž do afganistanu povie že - no tak to budúci rok staviate............ 😝 nič o tom že aké nebezpečenstvo, ja sama s troma deťmi. všetci si myslia že donesie minimálne milionik, dva 😝 🙄 😔

a predtým tiež, keď ho prevelili do tn, tak nikto že škoda, s deťmi bude len cez víkendy, všetci si myslia že za to dostáva nejaké peniaze navyše, keď im poviem že nie a ešte platíme aj 80euro nájom, dopravu, ..... navyše tak neveria 😠

dzio2
27. kvě 2010

lenka presne tak , mne tiez vsetci, ze ,joj tebe je sveta zit , mas peniaze , 😠 😠 😠 😠 😠 co sa stazujes ☹ ☹ , ja by ich tresla

dupinka
27. kvě 2010

Ahojte!

my dnes máme ocka doma, aj zajtra. Buchla som po stole a pohádala som sa s ním, že načo má tie OČR-ky a SVčka, keď nevie byť s nami. Ja už pol roka chodím k doktorovi, čo má bolí zápästie, nemôžem pohnúť palcom, tak som dnes konečne bola.

A čo sa týka peňazí, u nás podobne ☹ "Veď vy máte.... A to si idete na dovolenku, veď vám to armáda zaplatí."
Aj susedia sa akosi začali od nás dištancovať, lebo oni si požičiavajú a tak, a my máme milióny a ešte aj MM donesie z misie ďalší....
Len nikto nevidí, že sa aj snažíme niečo robiť preto, aby sme žili nejako a nepožičiavali si každý mesiac od rodičov ako oni.

Adamko sa už cíti lepšie, teploty už nemá, zajtra ideme na kontrolu, tak snáď doky povolí tie Tatry.

V nedeľu sa chystáme do Piešťan na letecké dni, tak Leni, možno sa uvidíme v tom dave ľudí.

Mne sa nepáči rozlúčka tak verejne, ako budú mať oni teraz. Šak sa tam pripletie kopec zvedavcov v rifliach a pod. a žiadna úroveň, ani rodina možno vidieť nebude. Snáď to nejako oddelia.

A Dzio, aj MM vravel, že rozlúčku budú mať na verejnosti, na námestí v HC. No "super". Cez deň majú čas akurát tak penzisti, bezdomovci a počernejší občania. A toto keď sa tam objaví na rozlúčke, tak to teda bude úroveň ☹((((

sveva
27. kvě 2010

ahojte

Dupi tak to je super, že je malému lepšie.

Aj my sme to tak mali, keď išiel MM na misiu, že koľko peňazí budeme mať a nám bude sveta žiť, ale nikoho nesralo, že som sama doma s malými deťmi, z toho každý mesiac choré s teplotami cez 39. V noci som nespala a to som aj dosť schudla a predstavte si aj to mi závideli. 😠

dupinka
27. kvě 2010

fuuu, Svevi. Ľudská závisť nepozná hranice ....

dzio2
27. kvě 2010

baby mame to tazke.......dupi podarena si ......ze buchla som po stole 😀 😀 😀 😀 😀 tak tak 😀 ,tak ja ani na rozlucku nejdem , naco , tak to je dobre drbnute , ja sa budem s detmi trepat taku dialku, a nakoniec budem mat prd stoho, a este ked bude prsat tak akurat deti budu mat zapal pluc ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , to dobre sprosto spravili , este nech navaria gulas a mozu spravit stoho žurku pre verejnost 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dupinka
27. kvě 2010

Dzio: ale ja som to doslova 😀

a mas pravdu. To bude akurat po volbach, novy minister,.... tak to vies aka bude uroven na verejnosti.
Este aby si to aj svokrovci uvedomili a netrepali sa sem. Bo svokra uz teraz vreckovku ma pripravenu. A to este netusi, ze MM nechce pocas tych par dni dovolenky utekat na vychod a ona ho chudera neuvidi dlhe mesiace.

dzio2
27. kvě 2010

no dupi teraz sami tam fakt nechce , a dupi nevies , ze ci po tej rozlucke idu NM domov , alebo do 7ostavaju v HLOHOVCI?

dzio2
27. kvě 2010

lebo ak to bude tak, ako pises ja tam fakt nepridem , ale iba v tom pripade ak MM pride do 7domov

dupinka
27. kvě 2010

myslis, do 7.7.? Opytam sa MM, ale pokial viem, tak to uz budu mat nalozene aj osobne veci, vsetko, tak asi budu riadne fungovat kazdy na svojom utvare. Dam ti vediet.

dzio2
27. kvě 2010

ano myslim 7.7 dakujem

dajna11
27. kvě 2010

juj baby ani mi nehovorte o tej ludskej závisti....ked bol MM na misii,v práci každý len že na čo vobec chodím do práce,ked mi muž posiela tolké peniaze...normálne som mala perly v ušiach a diamanty na prstoch......dovolenky,exotika.......išlo ma poraziť. a doma že ved ti MM zarába nadštandartne.....ty sa máš.....to sa vám ide stavať!!!!!obyčajný dbl....

dupinka
27. kvě 2010

Dzio: nie, po prehliadke idu domov. A zrejme to bude v kasarnach, kedze s mestom to nie je velmi dobre riesenia. HC by bol cely upchaty, ani pochod by sa nedal, lebo namestie je tam velmi male. Vraj v najblizsich dnoch sa ma rozhodnut.

dzio2
27. kvě 2010

dik dupi za info 😉

jaduska
27. kvě 2010

o tých "nadštandardných" príjmoch v armáde by som mohla napísať román.....kým nemali príplatky na bývanie, tak som ja občas zarobila viac ako MM, a to som robila na skrátený pracovný úväzok....no a to, že musím z jedného platu živiť dve domácnosti, to tiež nikto nevidí.....ale ja už také niečo neriešim....čítala som minule diskusiu na internete a tam práveže dosť ľudí písalo, akí sú naši chlapi blbí, že za pár biednych šupov idú riskovať do Afganistanu, že takí Američan by za tie peniaze ani nohu nevystrčil z domu.....

lenkamt
27. kvě 2010

Jadus ja som zase čítala diskusiu že chlapci idú za verejné peniaze na dovolenku a ešte sa sťažujú že majú slabý internet a zlé hracie konzoly 😝 😝 😝

tak ja neviem afganistan by som dovolenkou určite nenazvala, možno cyprus aj keď to musí byť riadna záťaž na psychiku byť niekde "zavretý" celý rok.

ja keby som vojaka nemala doma tak tiež možno nadávam že prečo dôchodky, prečo PR, prečo..... ibaže po časovej či psychickej stránke je to neskutočne ťažká robota a všetko to čo dostávajú si myslím zaslúžia 😔

lucinka4
27. kvě 2010

ahojte,nastastie ja nemam taku skusenost,ze by nam niekto zavidel...akurat teraz,ze preco som ho pustila ked mame babo a tak...inak s tymi peniazmi, co beru za misie v porovnani s inymi,radsej pomlcim...a este teraz musia platit aj tu milionarsku dan ako keby sme boli milionari 😠
Leni,takze ides na 9 na letisko? my akurat riesime,ze kedy tam ist

lenkamt
27. kvě 2010

Luci - ideme na 9, teda taký je plán, len neviem ako sa nám to podarí 😅 a furt neviem čo si oblečiem 😅 😀

lucinka4
27. kvě 2010

no,tak to teda neriesim...nieco vymyslim,este sa nezmestim do vela veci takze velmi na vyber nemam 😀
ja zas nechcem moc dopredu chodit lebo malu kojim a tam neviem ako to bude 😖 a tiez hned chceme ist prec odtial

dajna11
27. kvě 2010

lucinka,o tej milionarskej dani mi ani nehovor)!!!! a koli nej ešte aj nedoplatky v poisťovni čo musi tiež splatiť.a donesie od tial pár korun....polku platu mu aj tak zdania. ved už češi majuovela viacej.

lucinka4
27. kvě 2010

no,presne...hlavne my sme vazni milionari..ked som teraz na materskej...a za chvilu len na rodicovskom 😠 ach jaj,radsej sa nerozculovat lebo to zle dopadne...
leni,aj teba chytaju depky? ja mam kazdu chvilu slzy na krajicku ☹

lenkamt
28. kvě 2010

Luci - včera som sa rozrevala keď som žehlila tie púštne maskáče, som mala nervy lebo sa mi na tom para menila na kvapky vody a vôbec to nešlo ožehliť , no a jasné že mi prišlo ľúto 😔

ja som na rodičáku s dvojičkami a predstavte si že si ľudia myslia že beriem dva 😀 no proste je mi sveta žiť, dva rodičáky, chlap donesie miliony z misie, čo by som viac chcela 😝 😅 🙄

sveva
28. kvě 2010

Veď som sa skoro s MM pohádala kvôli tej milionárksej dani. On tvrdil že musí zaplatiť a ja som hovorila, že aký si ty milionár. 😅 😅 😅
A pred odchodm som bola stále nervózna a skoro stále sme sa na niečom pohádali, alebo som sa rozplakala, že sama zostanem doma s deťmi. No a deň pred odchodom som myslela, že skončím niekde v nemocnici, lebo mi tak strašne bolo zle, napínalo ma na vracanie, bolelo ma brucho, nedokázala som sa postaviť, lebo sa mi hneď zatočila hlava. Neskutočné stavy z toho stresu. 😝 😝 😝

Lucinka ale do dvoch rokov máš nárok na zvýšený rodičák, tak je to lepšie ako ten normálny.

lenkamt
28. kvě 2010

ja som dnes ráno tiež vracala 😅

dzio2
29. kvě 2010

baby ahoj , ja si budem obliekat , to co nosim bezne ,ked idem do mesta 😀 😀 😀 ziadnu robu nemam kupenu ,ved nasi M tiez nebudu v oblekoch 😀 😀 😀 😀 😀 ...sveva ,lenka , no uz aj ja sa tesim na take zavrate , inac aj my sa teraz vela hadame, nechapem ☹ ☹ ☹ ☹

dajna11
29. kvě 2010

aj my sme sa stále hádali pred odchodom.nevedela som čo mu je,stále podráždený....boli sme pred odchodom na plese,juuuuuuuj a tam sa za všetko urážal,nedalo sa s ním vydržať....bol nervozny z odletu,z toho čo tam bude,že nás tu necháva samé a ked budeme niečo potrebovať tak čo urobíme....a tak.

dupinka
29. kvě 2010

Ahojte!

aj vy??! No teeeda, ja som mala pocit, že to len u nás taká atmosféra.
A môj MM mi vyčíta, že to ja som frustrovaná z toho, že som doma. Pritom je to skôr o jeho práci a o tom, že sa všetko len okolo misie točí. 😖

My sme dnes strávili príjemný dnik. Boli sme v okolí Bánoviec nad Bebravou, jedna kamarátka nám robila profesionálne fotky, tak sme boli pri rybníku loviť pstruhy, trochu na lúke, v ateliéry, super bolo na slniečku. 😵