Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
4. bře 2008

Vďaka vám babenky za názor, ja si tiež myslím, že čím je dieťa menšie, tak sa viac naučí. Moja so slovenčinou problém nemá, rozpráva krásne, keď ju porovnám s jej spolužiakmi so škôlky, ktorý ešte nevedia poriadne ani r, ani l, takže logopéda našťastie nepotrebujeme.
A tiež si myslím, že využitie techniky v rozumnej miere nie je na škodu. 😉

Dupinka, paľuchy držíme všetky, ktoré máme doma 😀

dupinka
4. bře 2008

dakujem baby, nakoniec som test nepisala, uznala lektorka, ze moje verbalne schopnosti svedcia o tom, ze to viem, a teda nemusim pisat test,... 😅

vavka33
4. bře 2008

Dupi,aka bifľa 😀

dupinka
4. bře 2008

Vavka, pche, nemam rada take slovo, lebo taka nie som,.... Proste preberame veci, z ktorych som mala skusky na VS, aj maturitu na gymku s narocnou ucitelkou, tak si pamatam. Teraz mame v praci moznost chodit na anglinu, tak som vyuzila moznost, ked si opakujem, tak sa mi to ozrejmi. 😉

vavka33
4. bře 2008

Ja viem,ja som to zo srandy,to sme si vzdy vraveli na VS 😉 prepac,ak ta to urazilo 😕

dupinka
4. bře 2008

niee, neurazila som sa, to by bolo dost ubohe,.. Ale nie som taka, proste sa len trochu snazim,... 😉

vavka33
4. bře 2008

Ja viem,aj mne tak vravievali a tiez som bifla nebola,tiez mi to len slo 😉

dupinka
4. bře 2008

a k nam sa kedy chystate?? 🙂

vavka33
4. bře 2008

Dupinka,neviem. 😒

dupinka
4. bře 2008

oukej, ved ste vitani kedykolvek!

dupinka
5. bře 2008

ahojte baby!! kde ste vsetky?

vavka33
5. bře 2008

Ja som tuuuuuuuu,len som doobeda bola v dedine-na poste a v potravinach a textile,potom som prala a umyvala police v kupelke a podlahy v izbach.Potom prisla kamaratka s Luzianok,tak sme kecali a teraz som uspala malu,dokoncila upratovanie,tak som tu. 😉

dupinka
5. bře 2008

hm, a ja som bola v meste,teraz sme upratali a mame poobednu siestu - manzel capuccino a ja caj, akosi mi v poslednom case nechuti kava, rano ju pijem len preto, aby som nezaspala, na prebudenie a poobede uz vobec nie. A potom sa citim unavene ako dnes, este sefka marodi a zastupca je nezmar 😠

vavka33
5. bře 2008

No ja fungujem len na kave.Ale ja pijem nescu s mliekom-pol na pol,cize ako kakavko to chuti a vacsinou ju nedopijem,tak si varim tri krat denne 😀

petullia
5. bře 2008

Vavka aj ja pijem taku kavu... ale iba sem tam, ked mi pride na chut alebo ked som unavena... inak cawte!!! dnes som tu asi este nebola, ze?? 😕

vavka33
5. bře 2008

Nebola 😉
ja som dnes citala,ze ide byt rozsirujuce studiu pre ucitelov 1.stupna-cudzie jazyky,uplne zadara,tak som tam pisala,lebo som nikde nenasla prihlasku,tak vraj az v maji.To ak by niektora chcela studovat-len dva roky 😀

petullia
5. bře 2008

Len?! 😀 ... ja uz snad iba na nejake kurziky take mesacne 😉

vavka33
5. bře 2008

Len 😀

dupinka
5. bře 2008

waw, no tak teeeda, bude mat nasa mlad´ studovane pani ucitelky 😀

jaduska
5. bře 2008

Ahojte babenky,

nám včera nešiel net, tak som sa konečne vyspala 😀

Doobeda som triedila oblečenie dievčatám, vyraďovali sme aj niečo pre "chudobných", poobede sme boli von. Bolo krásne,ale dosť chladno.

Podvečer sa Sandre podarilo rozliať mi nastrúhané zemiaky po kuchyni, potom sa Bobe zadarilo rozbiť Sandrin tanier a na pekné ukončenie dňa Sandra tak buchla do Boby, že jej tiekla krv zo zúbka. Takže asi tak sme sa dnes mali.

Ja by cudzie jazyky aj študovať chcela, ale nie som učiteľka ☹

zoya1
5. bře 2008

Čaute manželky! Čo máte nového. My nič, akurát, že sme dnes doma len ja a Zoja. Dodko prázdninuje u starých rodičov a tatko je na Lešti. Takže dámska jazda. Akurát, že jedna dáma už o 19,30 zaľahla, tak tu straším sama 😀 . Vidím, že cez deň nezaháľate. Zajtra idem na nočnú smenu, takže cez deň budem asi písať diplomovku - tak zakuknem aj na net. Pá a dobrú noc.

jaduska
5. bře 2008

Zoyka konečne si sa ukázala 😀 A na akú nočnú ty chodíš??? 😲

elinka27
5. bře 2008

boze ale ste tu toho popisali,ani nestiham citat, my sme dnes s malym behali po doktorch, chudak je z toho taky vystaveny ze ledva sa najedol a zaspal 😀

jaduska
5. bře 2008

eli a čo je maličkému? 😖

zoya1
5. bře 2008

jadus, veď my máme detičky v krízovom stredisku 24 hodín denne. Takže my sme celodenná - aj celonočná prevádzka. Si tu ešte?

jaduska
5. bře 2008

áno zoyka, ešte tu straším 😉 ja som nevedela,čo presne to krízové centrum je

zoya1
5. bře 2008

jáj tak už hádam vieš 😀 . Teraz máme také superové detičky, že sa celkom na tú nočnú teším. Bude to moja prvá nočná po materskej tak dúfam, že bude v pohode. Máme totiž dostať aj nové deti a prvé noci bývajú najťažšie tak dúfam, že neprídu zajtra - som asi hnusná, ale chcem na nočnej písať diplomku a ak prídu tie nové deti tak toho veľa nenapíšem.

jaduska
5. bře 2008

Takže to tam máte iba deti? ja som myslela, že to je krízové centrum, kde sú napr.s mamami a cez deň tam chodíš učiť. A aké tam máte deti? Myslím vekovo...

zoya1
5. bře 2008

nie my sme KS čisto pre deti. Momentálne máme deti vo veku 6,10,12,13,17 rokov. Sú to súrodenci - jedna family- ale straaaaašne zlatý. Sú u nás aj s prestávkami už od roku 2004 takže sa poznáme z každej stránky.

jaduska
5. bře 2008

A tak mi to teraz vysvetli, lebo som asi zle pochopila, ty si tam ako vychovávateľka alebo učiteľka? Oni sú tam non-stop, alebo do školy chodia inde? Vzhľadom na tie vekové rozdiely 6 - 17 rokov. Sa asi veľa pýtam, ale ma to celkom zaujíma