Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
8. únor 2008

baby, plánovali ste si detičky aspoň približne, že kedy, v ktorom období/ mesiaci by ste chceli mať?

A je pravda, ze by nemala byt tehotna krstna mama? vraj to prinasa nestastie obom babatkam,.. ? A u nas to vychadza tak, ze ked konecne budeme moct pracovat na nasom prvom, chce snazilkovat moja segra na druhom.

jaduska
8. únor 2008

No dupinka povier existuje strááááááášne veľa, ja som zase počula, že tehotná žena nesmie ísť na pohreb, ale žeby nemohla byť tehotná pri krste? A čo keď o tom ani nevie, že tehotná je? Veď tehotenstvo nie je prekliatie, aby to prinášalo smolu, alebo dokonca nešťastie. 😒

vavka33
8. únor 2008

Aj ja si myslim,ze ked je krsna v pozehnanom stave,je to este vacsie plus pre to krsniatko 😉
Ja mam obe detvaky narodene v zime-december a januar a tak by som mala aj dalsie babo,lebo v lete mas taky piaty mesiac a to je super,aj som sa bola kupat,aj opalovat,negulala som sa s velkym banderom.No a zas byt tehula v zime,to by som nechcela,v zime som prisla o babo,lebo som sa smykla a spadla 😒

dupinka
8. únor 2008

vmy sme sa rozhodli pracovat na babatku v lete, to uz by som mala vediet, ako na tom budem v praci, kedze cakam ci ma konecne poslu na colny polrocny kurz. Ten by som chcela absolvovat este teraz, kym nemame babatko, lebo potom zosuladit s manzelikovou pracou je tazke... a hlavne, ked nie je na blizku rodina.. 😒 Ale ked nebude do septembra nic, co by som mala uz v podstate v priebehu leta vediet, tak sa na to vrhneme cez letnu dovolenku,... No to by som potom mala v podstate polku tehu v zime, co nie je nc super, kedze by som sa nezapla do tepleho oblecenia a tiez sa bojim pripadneho posmyknutia a nasledkov..

Viete, holky, ono je to skor o tom, ze kvoli dialke sme akosi brani na vedlajsiu kolaj. Aj ked dojdeme do Presova, tak sa keca o tom, co sa deje u nich, a nie, co sa deje u nas, sme doslova butlave vrby pre obe mamky a ked sa vratime do Nitry, tak sme radi, ze sme konecne doma, uplne psych. unaveni. No a tiez segrin maly, mozno aj tym, ze je zatial jediny, je stredobodom pozornosti, ale nase takto zrejme brane nikdy nebude, lebo sme daleko a babky ho nebudu mat na ociach stale... A este ked bude mat segra duhe v rovnakom case ako my, tak to moji rodicia skor pojdu k segre kuknut babatko ako sa trepat 400 km na vikend. Navyse, ked otec pracuje v zahranici.. a svokrovci detto, kedze svokra je invalidna a aj ked maju auto, nejako sa sem nehrnu. ☹

mihalicka
8. únor 2008

Ahojte baby! Aj moj muzicek je na misii momentalne ale zvladam to zatial dobre, cas mi s malou rychlo utieka. Len dufam, ze to tak rychlo zbehne az do konca...som niekedy dost unavena, z toho ze som na vsetko sama ale co uz! On to ma tam bez nas isto tiez tazke...aj ked ja 100% viac! 😒

dupinka
8. únor 2008

mihalicka: vitaj!

no myslim, ze Ti momentalne vsetky skladame veeeelku poklonu, ako to zvladas,... urcite to nie je jednoduche. kde je manzel na misii? Ako dlho? Ste same, alebo mate po blizku rodinu?

Pozeram, ze ste z Presova, ja som tiez presovcanka, teraz zijuca v nitre, ale srdcom nou stale zostanem,.. 🙂

zoya1
8. únor 2008

dupi veľmi pekne ďakujeme.

zoya1
8. únor 2008

vavka aj tebe ďakujeme.

zoya1
8. únor 2008

dupi: ja som mala obidve deti v septembri, čiže celé leto som bola jak Fiona zo Shreka 😀 . Spchnutá jak guľa, nohy som mala jak balóny. Ale na druhej strane, sa mi deti cez zimu vyhúľali a teraz už malá bude behať posídlisku jak dračica 😎 .

dupinka
8. únor 2008

ahoj zoyka! ako oslava??

zoya1
8. únor 2008

oslava bude zajtra. Dnes sme dajako nestíhali. Zoja mala neuvreriteľnú radosť, lebo manžel jej kúpil taký hrajúci klavírik. Tak celý večer behala po byte vyhrávala a tancovala nám tu. Ale zajtra doobeda ideme k babke, a tam na nu čakajú darčeky + torta od krsnej mamy.

dupinka
9. únor 2008

ahojte!!
zoyka oslavuje, vavka v posteli,... a ostatne co porabate?
Prave som upiekla plech domacej pizze a teraz sa pecu osie hniezda. nedobehnete niekto?? 🙂

vavka33
9. únor 2008

Dupi v posteli?este som sa nezastavilastale mam robotu,ani do bazenu sa nedostanem.Uz ma to nebavi,citim sa ako sluzka a upratovacka v jednom 😠

dupinka
9. únor 2008

poznam,.. u nas je na navsteve svagor a tiez mam toho plne zuby istymi chvilami 😠

vavka33
9. únor 2008

Ale ved si sa tesila na navstevu

roasha
9. únor 2008

vavka,dupka myslela v posteli,nie akoze oddychujes,ale...... 😵 😵 😵 😀 😀 😀

vavka33
9. únor 2008

Ja viem co,to bude teraz 😀 da sa len po veceroch,to vies,ve deti furt v patach 😀

roasha
9. únor 2008

tak pekny vecer zena vojaka. 😀 😀 😵 😵 😵

dupinka
9. únor 2008

vavka, jasneeee, tak si to uzite!!

no, mala prist aj kamoska, s tou by sme to roztocili, ale nakoniec dosiel len svagor, a s tym to nie je extra vesele, ale ma tu v NR kamosa, tak isiel von.. Sme sami s manzelikom konecne) tak asi budeme nasledovat vavku 😀 😀

roasha
9. únor 2008

tak vsetkym pekny vikend... 😀 😵 😵

dupinka
9. únor 2008

aj tebe, roasha! 🙂

vavka33
10. únor 2008

Vecer bol pekny,snad aj vas.
Ideme do mesta do kauflandu,no nejskor dame spat malu.

dupinka
10. únor 2008

jeej vavka, tak to si sa mohla zastavit...

jaduska
10. únor 2008

No tak naša návšteva už odišla, bolo veselo, mohli aj dlhšie ostať 😉

Dupinka, k tomu, čo si tu písala 8. februára, že deti tvojej sestry budú uprednostňované pred tvojím... Moja sestra by ti o tom vedela popísať. U nás je to totiž tiež tak, ja bývam u našich a sestra 300 km odtiaľto, je tam v podstate sama, lebo svokrovci sú už starší, tak jej s deťmi veľmi nepomáhajú. Naša mamka ešte pracuje, takže aj keď má voľno, veľmi sa jej nechce takú diaľku cestovať, ale aspoň raz-dvakrát do roka sa k nej snaží ísť. Ak kupuje niečo mojím deťom, tak kúpi aj sestriným a potom to všetko odnesie, alebo posielame po niekom, kto ide týmto smerom. Sestra sa asi 4 roky trápila s deťmi sama (manžel furt v robote), ale teraz sa dosť skamarátila s manželovou sesternicou, ktorá je bezdetná a tá jej vlastne vynahrádza maminu, pomáha jej s deťmi a tak.
Takže čo má prísť, to príde. Osud človeku nadelí iba toľko, koľko je schopný zvládnuť, takže hlavu hore, trošku porobiť vašim bútľavú vŕbu, ale pri odchode z Prešova to nechať tam a užívať si svoj život 😎 😀

dupinka
10. únor 2008

jaduska: vdaka!!

no, uvidime, ako to vsetko nakoniec dopadne...

Ja tu v podstate nemam nikoho. Akurat 50km odtial, v Galante ma manzel bratranca s rodinou, maju 3 deticky. Krasna rodinka. Ale kedze nie je auto, tak je to o nicom, kvoli par hodinkam navstevy stravit tolko casu cestovanim.. 😒 Velmi sme si s jeho manzelkou sadli, su z nas dobre kamaratky, tak aspon niekto.
V praci sa tu nenosi kamaratenie sa mimo pracovnej doby, takze priatelstvo s niektorou z kolegyn nehrozi, hoci by som ich rada aspon na kavu cez vikend pozvala a spoznala z inej stranky, ako profesionalnej. Lenze je to aj tym, ze pre nich stale som vychodniarka (teraz nechcem urazat ostatne kraje!!), nech sa snazim ako chcem, aj tak stale budem povazovaa za "sedliacku z vychodu" A tiez sa snazim statocne, ved som aj na vianoce dostala specialnu odmenu od generalnej riaditelky colnej spravy za mimoriadny prinos pre colnu spravu. a hned boli odsudzujuce pohlady a reci.
No ale zase nemozem sa stazovat, trafili sme super susedov, ktori su tu ako jedna rodina (5 rodin), navstevujeme sa, pokecame a tak,..
Lenze su veci, ktore poviem iba manzelovi a potom je to niekedy take, ze sa na neho az velmi viazem a priam my vadi, ked je niekde bezo mna. (Lebo on tu ma kolegov, kamosov, chodi hrat hokejbal, takze okruh znamych ma sirsi)

Takze preto sa tesim, ked som s vami, aspon na internete 🙂

jaduska
10. únor 2008

Dupinka, keď bude bábo, aj ty si nájdeš nový okruh známych. Ja bývam tu kde bývam už 28 rokov, v 14-tich som začala chodiť do školy do Prešova,potom aj do práce, tak keď som ostala na materskej, nikoho som tu nepoznala, hoci tu bývame od mojich 4 rokov. Ale počas materskej sme sa začali stretávať na ihrisku maminy s deťmi, to je vždy o čom pokecať, hoci sa poznáme dlho, kamarátiť sme sa začali až pri deťoch. Zato môj manžel je iná povaha. Ten sa k nám "priženil", ale za tých 5 rokov, čo tu býva, pozná 100x viac ľudí ako ja. 😀

zoya1
10. únor 2008

čaute ženušky! Takto neskoro tu už asi nikto nie je. Tak len prajem krásny pracovný týždeň 😝 . Inak dnes bol deň o ničom. Bola som robiť papiere pre otca - hlásenie o predaji alkoholu (Dupi ty asi vieš o čom je reč) - to je taká kravina. Vonku máme zimu, deti nepočúvajú - no veď vravím nič nové. 😀

dupinka
11. únor 2008

Ahoj zoyka. Viem o com je rec 😒
Tiez nemozem v praci velmi trcat na nete, tak vam prajem pekny dnik 🙂

vavka33
11. únor 2008

Ahojte.
Nas tato uz je zas na Lesti,tak dalsi tyzden budeme bojovat same.A ja pojdem za dve hodky k zubarke-bojim,bojim.
Prajem vam krasny prac.tyzden.

jaduska
11. únor 2008

Vavka držím palce 😀