Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
15. čer 2008

vavka, tak to mame veru veselo 😖 Dnes som sa snazila pripravit nedelny obed chutne a vcas tak, aby ked popoludni dojdu, najedli sa konecne od rana teplej stravy. No a dosli s tym, ze oni zjedli cestou vysmazane rezne, tak nechcu. Len co sa vybalili, tak sme sli do BA do Ikey, prisli sme domov a jedlo som do nich doslova natlacila,... nehovoriac o tom, ze ma cakalo vybalovanie, pranie,.... 😖 Na chvilku som si sadla, lebo kukaju futbal a ja ich rusim kecanim 🤐

bosorkabb
15. čer 2008

Jadus,my sme si tiez zobrali hypoteku.Co uz......je to lepsie ako sa trmacat po podnajmoch.Mohli sme ziskat aj vojensky byt,ale tie najmy 😲 ........no a museli by sme ho opustit ked manzel skonci sluzbu.Tak to radsej splacat svoj a ani najom nieje taky drahy.My sme mali stastie ze sme byt kupovali este ked boli lacne.Takze mame hypo len 5000 mesacne na 25 rokov.To sa da nejak prezit,aj keby manzel odisiel z armady.Hlavne ze to bude nase.

jaduska
16. čer 2008

baby ja viem, že asi iná šanca nie je ako vziať hypotéku, mne ani tak neide o to, či manžel v armáde ostane, skôr o to, že niekde kúpime byt, ja si nájdem prácu, deti začnú chodiť do školy/škôlky a praaaask, jeho pošlú inam. Aj keď delostrelci sú iba v MI, ale čert nikdy nespí. A osobne sa tiež obávam toho, aby aj u nás tie hypotéky nekrachli ako v USA. My bývame u mojich rodičov v 4-izbovom byte, niekedy sa dá, ale niekedy je to o držku... 😒

vavka33
16. čer 2008

My tiez chceme hypoteku,bud si kupime vlastny domcek,alebo vyplatime manzovych surodencov,ale neviem,nevieme sa rozhodnut.Drahy ma este,alebo uz len dva roky do vysluhoveho a ked kupime niekde nejaku nehnutelnost a on tam skonci,napr.teraz v LV,tak co potom budeme robit v takom meste.nevieme co robit.Sme v dome so svokrovcami,mame cely vrch a ja tu v dedine o dva tyzdne robotu,tak to bude dobre.Nemusim nikam dochadzat a s malou bude svokra.keby sme niekde inde,museli by sme riesit jasle a pod.A dievky su tu zvyknute.

Nas tatko bude teraz tyzden doma,bola som mu vybavit ocrku,lebo ja potrebujem povybavovat papiere a ist do Kubina koli vypovedi,tak aby sme tam mohli ist a nemusel si brat dovcu.
A na 30tku,co ma o tyzden si kupil nove disky a gumy,tak chce dat prezut auto a tak.....
Akosi som sa rozpisala,ale konecne mam chvilu volno,lea spi,ja som zavarala hrach-20flias a robila malinkovy dzemik.
Ak sa Lea zobudi,pojdeme do LV na vyletik,tatko zanesie tu ocrku a my pojdeme niekam do obchodu.

drobec.z
16. čer 2008

jadus, tak to je fakt drsne s tym prevelovanim,clovek by aj vzal tu hypoteku, keby vedel,ze uz tam bude stale, ale nikdy nevies co si zmyslia a koniec, uz si v inom meste a riesit zase vsetko od zaciatku a najhorsie na tom je to,ze trpia deticky, lebo nove skoly, kamarati a tak

vavka, drzim palceky a pevne nervy pri vybavovackach a nech si tatino uzije dievcat 😉

dupinka
16. čer 2008

baby, pri hypoteke su viacere varianty, ako to vyriesit pri stahovani:
- predat byt s hypotekou
- predat byt, vyplatit hypoteku
- predat byt a hypoteku presunut na novy bat resp. dom,...

vavka, tak nech tie vybavovacky idu rychlo, ja take veci nemam rada, a uzite si tatinka 🙂

jaduska
16. čer 2008

dupi, ja viem, že sa to potom dá riešiť kadejako, ale mne ide napr.o to, že keď predáš byt do dvoch rokov, tak z toho ešte treba platiť daň z príjmu. A kým človek nepredá starý, tak nový nekúpi. Takže preto váham. Ale už sa budeme musieť nejako rozhýbať. Inak také bývanie, ako má vavka by som aj ja brala, sú spolu so starými rodičmi, ale v podstate samostatne. Keď sa nechcú vidieť, tak sa nemusia. Ale my v byte sa budeme obchádzať iba ťažko 😀 . Mám viacero kámošiek, čo takto bývajú, majú v dome dve kuchyne, takže viacgeneračné bývanie v pohodke (väčšinou 😀 😀 😀 )

dupinka
17. čer 2008

ja by som s mojimi svokrovcami, a ani s nasimi nebyvala pod jednou strechou, hoci aj oddelene,.. Viem, ake maju povahy, ze by sa rady do vsetkeho starali, tak nam aj vyhovuje, ze sme sami, na opacnom konci slovenska. Niekedy mi aj to pride blizko,... A inokedy by som bola rada, keby som k nim mohla len tak popoludni dojst na kavu, pokecat,.. Lebo ked sme na vychode tak si ich velmi neuzijeme nakolko treba tu i tam ist, hento, toto 😒 Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody.
Verte, ze po 25rokoch zivota preziteho v rodnom Presove, kde mam vsetku rodinu, kamaratov, svoju "pevnu podu pod nohami" to nebolo jednoduche dojst do sveta, kde nepozname nikoho, ale zvladli sme to, pomalicky si vytvarame svoj okruh znamych a priatelov,...Clovek si zvykne, ked chce a musi.

drobec.z
17. čer 2008

dupinka, tak to mas veru pravdu, ja by som tiez nechcela pod jednou strechou, hoci tu nablizko by som ich brala, hlavne teraz ked mame maleho a nemam ho kam dat ked chcem ist k lekarovi, alebo si vklude nakupit, stale ho chudatko vlacit so sebou, to je aj pre neho tazke. Ale vsetko ma svoje vyhody a nevyhody, ale byt uplne v meste sam, nie ja az take dobre, rodina je rodina, a priatelia su priatelia,nastasie mam kolegu, co su na tom rovnako ako my a maju este aj takeho krpca ako my,tak si strazime navzajom ako sa da 😉

vavka33
17. čer 2008

Boli sme v LV na vylete,kupili sme lee to plastove pieskovisko,tak moc sa tesila.
A tu co nove,kde ste vojaci a vojacky. 😎

drobec.z
17. čer 2008

nejako je tu dnes pomrtvo 😉

dupinka
18. čer 2008

drobec, to aj tak dobre, uz boli aj tichsie dni,... 😉

Prajem Vam vsetkym dobre ranko a krasny dnik! 🙂)))

jaduska
18. čer 2008

No ja keby som mohla tak sa odsťahujem hoci aj do Kanady, podľa mňa bývať v malom meste je najhoršia možná alternatíva, to už radšej veľkomesto, alebo dedina. My tu bývame už 28 rokov, starí Giraltovčania nás však stále berú ako prisťahovalcov a noví zas ako starousadlíkov, tak mám niekedy pocit, že nikam nepatrím. Moji spolužiaci zo základnej školy sú roztratení kade-tade, na strednú som chodila do Prešova, aj do práce, tak tu pomaly nikoho nepoznám.

dupinka
18. čer 2008

jaduska, ja ked pridem do Presova, tak tu uz ani poriadne kamaratov nemam,.. Ti, ktori za to stoja, s tymi som v kontakte, ale inak nie,... 😒

jaduska
18. čer 2008

no ja tiež pri kamarátstve uprednostňujem kvalitu pred kvantitou 🙂

drobec.z
19. čer 2008

jadus, ja som na tom v Bardejove podobne, vsetci sa roztratili po svete, tak uz tam nikoho nepoznam, same nove tvare, ako keby som tam v zivote nezila 😉 zato tu v TN som si za tie 3 roky nasla tolko znamych, ze keby mi to predtym bol niekto povedal, tak ani neuverim 🙂 a to vobec neratam kolegov, lebo ti vacsinou dochadzaju,takze uplne cudzi ludia, bala som sa ako to bude, ale aj susedovci su super, dost vela sme si nasli vdaka Romankovi, malym detickam sa hockto ozve a uz sa dame do reci a dalsi znamy. tu je dost ludi, co sa pristahovali, lebo je tu vela vojakov, takze sa necitim ako jediny pristahovalec. 😀 som tu rada 😉 😉

jaduska
19. čer 2008

no len problém je v tom, že ja tu bývam aj ďalej. A tiež je tu kopec nových ľudí, ktorí si zase budujú svoju "komunitu"... Ale je pravda, že odkedy mám detičky, tak postupne spoznávam ďalšie maminy, ale chýba mi taká dôverná kámoška, sestra je ďaleko, manželovi súrodenci ešte ďalej, takže fakt som tu na tom horšie ako prisťahovalec 😝 Ale pokecať na pieskovisku je stále s kým, tak to nie je až také zúfalé

jaduska
19. čer 2008

No baby dnes máte všetky áčka (A ako absencia 😵 ). Aspoň že drobec ráno napísala, bo inak tu trpím samomluvou 😎

lavina80
19. čer 2008

Ahojte môžem sa pridaťku vašej téme vojak-čka.?Mám ten istý problém ja sama som v tomto obore už 6 rokov a moja draha polovička tiež.3roky som dochádzala domov 300km a nebolo to prijemne tak teraz len trpnem kedy mňa alebo moju polku niekam pošlu.

jaduska
19. čer 2008

Ahoj lavina. Vitaj v klube. To preveľovanie je na tomto povolaní asi najhoršie a vy to máte doma dokonca dupľom. Mohlo by sa stať, že vás prevelia každého niekam inam, alebo berú ohľad na manželov?

lavina80
19. čer 2008

no keby to tak bolo tak by sme tolko necestovali ale momentalne som na MD ešte do septembra a potom šup ho do blázinca,polovička ma dobre postavenie tak nam to už dufam nehrozi

drobec.z
20. čer 2008

Dobre ranko vsetkym, dufam, ze dnes tu bude zivsie 😉
vitam novu clenku 😉
lavina, tak to mate presne tak ako my, obaja sme in armada, a tiez cakam, kedy nas kade tade daju, mame maleho a mangelicek odchadza teraz v lete do KOsova, takze je to take o drzku ☹
jaduska, to s tou dvovernou kamoskou to mas pravdu, na pieskovisku pokecias o kadecom, ale taka dvoverna kamoska pre smiech aj plac by sa veru zisla 😉

dupinka
20. čer 2008

ahojte

lavina, vitaj.
Tak vidim, ze nie som jedina, kto potrebuje dovernu kamosku a nema ju... ☹ Ale zato mam vas 🙂
Dnes je manzel v sluzbe, tak mi bude samej doma trochu smutno. Co narobime.

jaduska
20. čer 2008

Ahojte žienky,

drobec, teraz v lete to asi na žiadnom diskusnom fóre nie je živé, lebo ľudia sú veľa von, hlavne keď je takto pekne. Sandre som už dala prázdniny, tak nechodí do škôlky, takže ráno nemusíme skoro vstávať. Dnes sme vstali o deviatej, najedli sa a išli hneď von. Teraz malá spí, ja obedujem a potom zase šup-šup vonku, takže na net len tak popri jedení mrknem 😀

drobec.z
20. čer 2008

jadus, ja tiez net len ked maly spinka, alebo ho trosku muzik zabavi, lebo ten by hned toho popisal 😀 😀 😀 , ved vdaka notebooku sa naucil chodit 😉
dupi, som rada, ze nas beries ako kamosky, inac, fakt, ked uz nemam komu alebo s kym sa vykecat, tak tu mam vas a je to naozaj super 😉

jaduska
20. čer 2008

a my nemáme notebook, tak sa musíme učiť chodiť za ruky 😀 😀 😀

dupinka
20. čer 2008

ahojte!

prave som prisla od gynekologa, som mu vravela, ze chceme pracovat na babatku oficialne, tak mi hned ponukol, ze mi urobi folikulometriu (t.j. kedy mam ovulaciu) vraj skoro na hodinu presne, no a manzelovi spermiogram. Ale nechcem sa stresovat takymi vecami, hlavne muzika nie, tak som sa rozhodla, ze ak sa to cez leto nevydari, skusime to potom takto. Normalne ma prekvapil, lebo niektore baby tu na MK vraveli, aki neochotni su lekari, kym sa nesnazia dlhodobo a mne hned ponukol pomoc. Dobreho som si vybrala 😉

bosorkabb
20. čer 2008

Aj ja vitam novu clenku 🙂
My mame hned dve notebooky,jeden mame doma a jeden nosim so sebou do prace alebo ak idem na sluzobku.Mame aj dve pripojenia na net,jeden cez kabel a druhy prenostny.
Teraz aj mi chodime skoro vzdy vonku ak sa da.

elinka27
20. čer 2008

cauko, ja som bola dva tyzdne u nasich si trosku odpocinut len s malym, pozeram,ze nam pribudli nove clenky, tak vas vitam v klube 😉
Moj je dnes v sluzbe a pride az zajtra, inak mame veselo,malemu idu zuby a uz ma stihol aj pokusat a mam peknu modrinu 😝

jaduska
20. čer 2008

jeeee elinka čauko, už som rozmýšľala, že kam si sa stratila. ešte keby sa tak vavka našla, xixi, aj petu by sa mohla ozvať ako rastie fazuľka...

dupi, snažte sa, snažte, šak táto "robota" je najkrajšia na svete, na hókusy-pókusy máte čas