Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

elinka27
2. črc 2008

dupi tak to si ma moc nepotesila, sak sa na recepcii (az tam vobec nejaka bude 😀 )opytam, ze nech nas daju niekde kde je klud, ved tam budeme aj s malym.Tak im zahram na city 😝

jaduska
3. črc 2008

elinka môj manžel voľakedy mával služby na Šírave, ale v ubytovni, nie v hoteli a v lete to bol vraj dobrý zážitok, hlavne s tínedžermi....

jaduska
3. črc 2008

ale ma tak napadlo, že vy asi pôjdete tam, kde bol vavkin manžel na PR, lebo na tej ubytovni vraj nemôžu byť deti do 2 rokov

drobec.z
3. črc 2008

ahojte, tak mne sa dnes vrati maly z vychodu a zajtra ideme na promocie braskovi, tak som zvedava ako bude. 😉 moj kolega bol tiez na sirave a nebol moc spokojny, bol aj s rodinou a ze izby otras, ale druhy zase hovoril,ze super, ale ten tam poznal spravnych ludi, takze zavisi do akej izby sa dostanete 😉 tak vsetkym dovolenkujucim prajem prijemne stravenu dovolenku. 😎 😎 😎

jaduska
3. črc 2008

no my čo chodievame na Šíravu, tak ja sa nesťažujem. Izby nie sú luxus, ale zas...kto už len na dovolenke bude čas tráviť v izbe. Na prespatie stačí... 😀

vavka33
3. črc 2008

My sme na Sirave boli,na voj.rekreacii a boli sme v tej velkej budove.Izby nic moc,ale varili vyborne a mne stacilo slnko a voda,takze luxus som nemusela mat 😀 V tejto
http://www.sirava.sk/ubytovanie/hotely/vzsirava...

drobec.z
3. črc 2008

ved ja tiez nie som za luxus, my vkuse niekde lietame, my sme taki mali turisti, a hlavne ,ze dobre varia-mnam a tam vraj dobre varia-tiez som to pocula, horsie je ked prsi ☹

jaduska
3. črc 2008

drobec a malý šliape sám, či máte nejaký nosič. Ja by som chcela nejaký turistický nosič, len sa neviem rozhodnúť...

dupinka
3. črc 2008

som pocula, ze priestory zobrazene na internete su fajn, ale inak Sirava nic moc...Presne ako hovorite, na prespatie staci. Manzelovi kolegovia dali nejake cislo priamo na prevadzkarku, tak tam mal dnes volat ohladne zabezpecenia, lebo postele su vraj hlavou k sebe, tak aby nam to presunuli ako dvojpostel,.... Proste sa popytat, co a ako. Potom dam vediet, ako pochodil.

vavka33
3. črc 2008

jadi,ja mam turist.nosic,ak chces,mozem ti ho poslat a potom mi ho vratis,ked ho nebudes potrebovat,co ty na to?mam takyto,len je zeleny.tento som pohladala,aby si videla,nechce sa mi rozbalovat ten moj a fotit.
http://hyperinzercia.sk/inz/409/409075-turistic...

jaduska
3. črc 2008

vavka, presne také niečo som pozerala na nete. Fakt by si nám ho požičiala? Vy ho už nepotrebujete? Si ma teraz dostala, wau...(v dobrom)

vavka33
3. črc 2008

Jadi,nepotrebujem,ja v nom nebudem terigat 12kilovu leu.A moc som ho nevyuzila,par kret vlani v lete,ona za ruky chodila od 5mes.a od 9sama,cize tem nechcela byt.vyuzivala som ho este pri Vaneske.Ale poziciam ti ho.
Napis adresu do IP a poslem ti ho.
Sice neviem ako ho zabalim,ale skusim.
alebo moj drahy ide na Lest nie je tam niekto,kto by vam ho dorucil?

jaduska
3. črc 2008

vavuška, ty si poklad zlatý...Inak predať ho nechceš? ja síce dávam na veci pozor, hlavne požičané, ale just sa vtedy niečo stane...Zistím u drahého ako s tou Lešťou, lebo aj oni mali ísť voľakedy teraz na týždeň na Lešť...

dupinka
3. črc 2008

jadus, a keby to vavka po nas poslala? Ale to my pojdeme az cca 8.8........................

jaduska
3. črc 2008

juuuj, dupi, ešte že ťa máme...skvelý nápad, mne osobne by to stačilo aj potom, lebo drahý je aj tak do 15.8. v Martine a sama na výlety chodiť neplánujem...takže ak vavka bude súhlasiť, ja som za...ste zlatíčka - obidve 😉

zoya1
3. črc 2008

ahojte! Aj my máme taký nosič, a pri malom sme ho využili najmä v Tatrách - a to bol cca 2 ročný. Zoja v ňom ešte nesedela ale teraz vyskúšame. My sa od zajtra chystáme na chatu do oblasti Sulín. Je to tam úžasné, žiadna civilizácia, len krásna príroda. Deti sa vytešujú a ja tiež, len ešte stále rozmýšľam čo všetko som zabudla zbaliť. Idú s nami susedovci s dvoma chlapcami vo veku našich detí, tak dúfam že bude kopec srandy. potom dám vedieť či som to zvládla, alebo sa ozvem zo psychiatrie 😀 😀 😀 😀 .
pozdravujeme všetkých a prajeme krásny slnečný víkend (aj keď meteorológovia predpokladajú iný).

jaduska
3. črc 2008

jeee zoyi, tak si to užite...Sulín my niečo hovorí, to je asi niekde okolo St.Ľubovne, že? malá zoyka tam bude mať chalanov na výber 😀

a aj vám kráááááááááásny víkend

dupinka
4. črc 2008

Jaduska, v pohode, radi to zoberieme,... teda, ak vavka bude suhlasit. Aj tak pojdeme nabaleni ako cigani, kedze ideme zo Siravy rovno do Tatier, takze aj take aj take veci. 😀

Zoyka, v Suline je krasne, pokoj, ziadne mobily, telka,... Co viac treba, ako cistu prirodu? Uzite si to tam, urcite budete mat veselo pri tolkych deturencoch 😉

vavka33
4. črc 2008

Jadi,ja ti ho aj predam ,ak chce,len som myslela,ze peniazky sa ti zidu na nieco ine.ale ako chces 😉 a ja ho kludne poslem aj po Dupinke,mne je to jedno,no lepsie to mas aj po manzeloch,lebo Dupinka toho bude mat fakt dost a ked nemaju auto,trepat sa so vsetkym....je toho dost.

jaduska
4. črc 2008

ja som sa pýtala manžela, ale oni na Lešť asi nepôjdu. Ale ešte sa skúsim sestry opýtať, ona býva v Novej Bani, či by nemohla nejako do Nitry odbehnúť, alebo či tam niekto nechodieva od nich. mamka k sestre pôjde určite, možno aj ja, tak by sme si to od nej vzali. Ja ti vavuš dám ešte vedieť...

vavka33
4. črc 2008

Jadi o.k.
dam ti do ip moje t.c.ak nieco,mozes aj zavolat

jaduska
4. črc 2008

dik vavuš, poznačené, ozvem sa 😉

vavka33
4. črc 2008

o.k. 😵

dupinka
4. črc 2008

baby, a keby ste inak nemohli, tak my to radi zoberieme,.. Mozno pojdeme autom, este presne neviem. 😉

jaduska
4. črc 2008

dupi, tak teba si necháme do rezervy, aby sme vás ozaj nepreťažovali ,keď náhodou autom nepôjdete 😉

dupinka
4. črc 2008

oukej. Ideme do mesta na Nitrianske slavnosti - pivny festival a Vecer ludi dobrej vole (od 20h aj na STV2) 😵

jaduska
4. črc 2008

tak si to užite dupi

jankao2
5. črc 2008

ahoj mamimy muj manžel za tři měsice nastupuje do armady mame už spolu 8měs.holčičku a ja bych ještě chtěla přišti rok otěhotnět znovu ale bojim se že to nezvladnu budem se s manželem vydat jen o vykendech...mate tady nějaka mamina stejne skušenosti???a jak to zvladaji vaše děti že se vydi s tatou tak malo?

jaduska
5. črc 2008

Ahoj Janka,
my takto fungujeme už 4 roky. Manžel chodieva domov iba na víkendy a keď má službu, tak ani to nie. Nejako sme si na to zvykli. Ale úprimne sa priznám, nie je to veľmi dobré. Je síce pravda, že sme si s manželom vzácnejší a nemáme čas riešiť rôzne hlúposti, ale zase sa ťažko zosúlaďujeme, keď je manžel doma dlhšie, napr.na dovolenke. A deti tie to zvládajú asi lepšie ako dospelí...

jaduska
5. črc 2008

Vieš, jani, ide hlavne o to, aby sa deťom manžel počas víkendov venoval a vynahradil im ak to, že počas týždňa s nimi nie je. Je kopec mužov, ktorí sú doma denne, ale prídu večer z práce, sadnú pred telku a deťom tak dajú maximálne pusu na dobrú noc. 😒 To je podľa mňa horšie...