Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

zoya1
21. led 2008

áno vavka od pol roku. Dúfam, že to nejak spolu zvládneme (ja aj deti v škole). Ináč ako sa máte a čo porábate? Ja makám na diplomovke, ale taaaaaaaak strašne sa mi nechce.

dupinka
21. led 2008

zoya: tak drzim palce!

a co pises na diplomovku?
Ja som uvazovala, ze by som si este dialkovo urobila nejaku VS, ale taku, kde by mi uznali skusky z pravnickej, lenze co uz mne s doktoratom inde uznaju? Iba ak na policajnej, co je mne uniformovanej na figu, a ekonomicka by ma aj bavila, hlavne dane, kedze s tym pracujem, lenze tam matematika a to zase na take nie som. No a filozofia a pod. veci, to uz som na to stara.. 😀

zoya1
21. led 2008

téma diplomovky: Výchova dieťaťa v sociálne znevýhodnenom prostredí rodiny. Celkom zaujímavé, len keby sa mi chcelo. Nejak to tu viazne ženy. Čo robíte? Či ste na cvičení s manželmi?

dupinka
21. led 2008

zoyka, dosli mi bavlnky, tak si to davam dokopy, manzelik mi lepi obrazky na stenu,...

inak, zaujimava tema, mne by sa aj chcelo, ale uz mam aj doktorat 🙂

jaduska
21. led 2008

jaaaj dupi, to by si už bola veľmi múdra, xi. Neuvažovala si nad nejakou jazykovkou? Čo tak začať sa učiť španielsky, alebo francúzsky... Koľko rečí vieš, toľkokrát si človek, či ako sa to hovorí... 😝

zoya1
21. led 2008

dupi - ak tak veľmi chceš môžeš napísať za mňa 😀 . Ale potom to pôjdeš aj obhájiť hej? Inak práve som dožehlila - fuuuuuuuuuuuj neznášam túto činnosť.

vavka33
22. led 2008

My sme vcera o pol 8 zalahli a buvali. 😉
Inak ja chcem ist robit doktorat.len musim zajst do Nitry na fakultuale chcem sby ma tam zobral manzel ale ked je uz 3/4roka odveleny,tak nemam kedy.No snad sa tam dostanem.Cez net sa nechcem hlasit.A vobec neviemaku temu si mam dat.

dupinka
22. led 2008

baby, na jazyky nie som, tkze smola. V praci mame moznost chodit na anglinu, tak som sa na to dala, momentalne mame raz tyzdenne 2 hodiny, co je sakra malo. Skor je to o opakovani toho, co sme kedysi v skole preberali, ale mi to vtedy akosi nedochadzalo, alebo si opakujem... No a asi sa dam na vodicak, ten este nemam. Lenze mne chyba take to ozajstne "vzruso" pred skuskami. Mozno keby sa podaril ten colny kurz, na ktory tak cakam, tam je to ako v skole, skusky a pisomky.....
Manzelik sa smeje, ze mna taketo veci na materskej velmi rychlo prejdu 😀

Inak, zoyka, ja zehlim vcelku rada, ale to preto, ze zehlim vtedy, ked mam chut a zatial toho pri dvoch uniformovanych osobach nie je az tak vela.. 😉

vavka33
22. led 2008

Dupi,ja manzelove veci nezehlim ziadne,naco aj. 😀

jaduska
22. led 2008

ja žehlím vtedy, keď už sa mi to z koša na prádlo sype von 😀 nerobí mi táto činnosť problém, len akosi na ňu nemám čas... a mangelove veci tiež nežehlím 😝 sa to vyrovná na ňom 😀 😀 😀

dupinka
22. led 2008

no, ja manzelovi zehlim maskacove tricka, a inak spodne pradlo, kedze kazdy den pouziva jedno tielko,...

Sice neznasam zehlit tricka, ked sa trosku natiahnu, ale tiez nemam rada, ked na nom vidim take krcene,.. Ked to ma pozehlene, tak si to aj setrnejsie odklada do ruksaku, inak by to doniesol do prace riadne zhuzvane 😀

vavka33
22. led 2008

Ved to,ze drahy to nahadze do osem patky a je to aj tak pokrkvane.Ale ono ked to davam susit a poriadne vyprskam,tak je to rovne 😀
Kedysi som mu zehlila kosele z uniformy,ale ked teraz maju furt maskace,tak uz nezehlim 😀

dupinka
22. led 2008

ja aj tak este prezehlim,... Mna niekedy dokaze "dojat" moj manzelik, ked krasne pozehlene oblecenie strci do skrine a lá komínek. A pritom má toľko miesta v skrini, ze az. Ale aspon to ulozi do skrine 😀 😀

vavka33
22. led 2008

Aj moj ma v skrini naaaaaadherny poriadok 😀

dupinka
22. led 2008

baby, kde ste?? varite veceru a okolo deticiek??

zoya1
22. led 2008

čaute žienky vojenské!!!! Idem uložiť detičky, vyhodím manžela od PC a pokecáme. Ak tu ešte niekto bude. Zatiaľ pá.

jaduska
23. led 2008

Ja si po večeroch trošku privyrábam účtovníctvom, tak sem veľmi nestíham chodiť, ale pozerám, že ani vy ostatné nie. A tie moje sojky ani bezo mňa nezaspia, tak si musím ísť ľahnúť k nim, a potom sa mi už nechce ísť znova k PC 😒

Baby vy máte vyštudované vysoké školy, sa vás chcem opýtať: Idem si dať prihlášku na výšku, môžem si dať rovno na magisterské, alebo musím najprv na bakalára a na magisterské až po prípadnom ukončení bc? Mám síce knihu o vysokých školách, ale z tých informácii mi to nie je jasné ☹

dupinka
23. led 2008

jaduska, myslim, ze rovno magisterske, ak je to magistersky odbor, ale pre istotu sa spytaj na fakulte, zavolaj tam!!

dudasik
23. led 2008

Ahojte, tak podavam nove informacie.
Manzel ma dnes akurat prezitie,takze budem cely dva dni aj noc sama s malickou, trosku sa aj bojim, predsa mi to vela pomaha,ked vecer pride z prace a pomoze mi, povzbudi... bojim bojim 😖

vavka33
23. led 2008

Dudasik neboj sa,zvladnes to.Ja som stale sama s detmi od ich narodenia.Cele dni a noci.Je to vycerpavajuce ale je to ako !prezitie"a zatial som prezila
Studium si mozes dat rovno magisterske,ale vzdy to zavisi od konkretnej skoly.preto sa poinformuj na studijnom oddeleni.

satyyy
23. led 2008

Ahojky, matka jeste nejsem a mozna jeste nejakou chvili nebudu... ale za chvili budu mit s vami preci jen neco spolecneho.... 1.dubna nastupuje muj manzel do armady a cekaji ho prvni tri mesice ve Vyskove ☹ ... a nas tak prvni zatezkavaci zkouska 😨

jity.d
23. led 2008

ahoj holky 🙂 ,

satyyy, neboj, uteče to jako voda, bude jezdit alespoň na víkendy domů?

satyyy
23. led 2008

jojo, na vikendy by domu jezdit mel... jen nevim, v jakem bude stavu 😉 😵
jinak potom by mel pracovat v Pardubicich.... jsem na to zvedava... jak to bude zvladat a tak..... 🤐

chtela bych se zaptat, jak je to s prevelovanim.... casto vojaci meni misto sveho pracoviste??

jity.d
23. led 2008

satyyy, tak to je dobře, že bude na víkdendy jezdit domů, jinak co se týká toho převelování, přítel je u armády 8 let, převelili ho jen jednou a to vlastně bylo jen kvůli tomu, že se kasárna rušila

vavka33
23. led 2008

Ahoj Satyyy,vitaj v klube.
Co sa tyka prevelovania,manzela este neprevelili a to je v armade dlho.On si vzdy dal ziadost o prevelenie,ked chcel ist niekam inam.
No teraz je nedobrovolne odveleny uz od marca do Novak,cize chodi na tyzdnovky.

satyyy
23. led 2008

😵 manzel by mel jit pracovat do Pardubic... a jelikoz je to preci jen trochu daleko, tak uvazujeme o tom, ze bychom se tam prestehovali vsichni, teda zatim oba 😉 .... tak abych se nestehovala a jeho za dva roky neposlali do Ostravy 😅

vavka33
23. led 2008

Saty dobre sa neda povedat co bude,zvlast pri vojsku

jaduska
23. led 2008

neviem,ako je to v čechách, ale môjho manžela tiež preložili iba raz, lebo sa rušili kasárne. Ale stále im niečo spomínajú, že ich budú zase preveľovať. Aj preto mám dilemu, že kde si zariadovať bývanie, to nie je ako voľakedy, že človek dostal byt, teraz ich treba kupovať, prerábať, potom zase predať 😒

dupinka
23. led 2008

satyy: vitaj v klube!!

inak, ja som na tom bola rovnako ako ty, tak si moju "story" precitaj na na prvych strankach tohto fora

jaduska
24. led 2008

čítala som pred chvíľou na nete, že spadlo poľské vojenské lietadlo - 20 mŕtvych, ax jaj, nedávno bolo smutné výročie, čo spadlo naše lietadlo a teraz poľské ☹ ☹ ☹