Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
29. led 2009

baby, hodila som do albumu fotku nasho drobceka Adamka.... Sice nic moc kvalita, ale aspon zatial...
Petu, mam 27, v lete bude viac 😀

roasha
29. led 2009

dupi,krasny chlapisko,ako spokojne buvca.... 😵

dupinka
29. led 2009

Diky, Roasha, uz teraz som na neho pysna 😀 som sa smiala, ze zo mna bude hrozna svokra, ked Adam vyrastie. Moje zlaticko..... 😉

kikusa100
29. led 2009

dupi..pozerala som fotecky..krasne.. xi xi aj ty si veeelka kocica.. 🙂

kikusa100
29. led 2009

no ja mam odrobenych len sest rokov.. 😒
no peti ked mas 23 tak sa nemas co stresovat... ja mam 30 a pozri kolko mam odrobenych rokov ...ale to ma niekedy mamka stresuje, s tymi odrobenymi rokmi aj ked si mylsim ze je to o nicom, najma teraz ked je ten druhy pilier..clovek by musel zarabat veeelke prachy aby z toho neico mal.. nie? tu na vychode je to z pracou strasne.... 😠 fakt nic moc..clovek robi co musi aby niekde bol alebo sa udrzal, ale niekedy to nejde, pretoze naroky su velke a ocenienie ziadne..niekedy by som tych zamestnavatelov zaskrtila. 😝 ale teraz sa chcem dostat do statnej organizacie..urobila som si masersky kurz a mozno sa mi podari nastupit aj na polikliniku..uvidime..lebo praca v kancli ma po mnohych negativnych skusenostiach prestala bavit...no a ked skoncicm VS uvidim co bude dalej..??
ale aj tak si myslim ze praca nie je zajac ze neutecie.kym rodina sa ti nemusi podarit, a clovek by nemal cakat co myslite nei?
nikedy mam pocit ze myslim strasne skrupulnasky, ze sa bojim o veci o ktore ani nemusim ako su napr. odvody v socialnej positovni a dochodok...neveim preco som taka, ale stale pozeram nejako dopredu a zbytocne sa s tym stresujem..ale som uz taka..
inak sa drzte a peti blahozelam manzovi k povyseniu..moj je tiez v konkurencnom vybere ale nenpovysia ho, lebo v roznave nemaju volne miesta na jeho poziciu..takze je to len tak na oko, aby ho neposlali na misiu..co mne vyhovuje
drzte sa kocky..a blahozelam k vodicaku...ja si asi po vs tiez spravim lebo teiz este nemam..aj ked neveim ci sa na to odhodlam.. 😒

bodka13
29. led 2009

dupi...blahoželám k vodičáku 🙂 ...neboj,to chce prax,hlavne neprestaň šoferovať 😉

petullia...nestresuj 😉 ...mliečka máš určite dosť,pozerám že malinký má niečo cez dva mesiace a vy ste sa dostali asi už do rastového špurtu...takža sa ti zdá že mliečko netečie...treba častejšie prikladať,hlavne v noci /nočné kojenie najviac podporuje tvorbu mliečka !!!) 🙂 ...pokiaľ nemusíš a nechceš prestať kojiť tak trošku vydrž a uvidíš že vám to vydrží véééľmi dlho 😉 ...skús nakuknúť do Bábätiek tam ti určite kočky poradia

jaduška...jasné,ako povieš 😉 ...bude ďaľšia princezná a tatino bude kráľ 😀

a ja mám odrobené viac ako 17,v máji budem mať 36 a nechcem ani pomyslieť koľko ešte budem makať do dôchodku ☹

petullia
29. led 2009

Bodka ja nie som stresor... stresujem len chvilkami, ale potom sa vzdy nejak ukludnim... neboj 😀 😉 ... ale teraz som malinkemu zase nemala co dat na obed, zase mi zaspaval s placom a hladny ☹ potahal co potahal, ale ja viem ze malo a on tiez ten cumel skoro zozral cely ked som mu ho dala. tak som sa rozhodla poodsavat, ale to bolo len par kvapiek a mliecko sa mi akosi netvori zase, tak ideme zase na sunar ked sa zobudi.. chudatenko moje male. dufam, ze do vecera uz budem mat dake mliecko zase. v noci som mala mliecka dost, ta som myslela, ze sa to zase rozbieha, ale ee... naivka 😀 sa napapkal krasne v noci aj sme dobre spali tym padom, co som maximalne spokojna, ale rano vytiahol oba prsniky a proste sa mi doteraz mlieko nespravilo takmer ziadne a to som maly si myslim dost vydatne ranajky, aj pol litra vody som si k nim dala 😝 ... tak ja uz fakt neviem... citala som na tuto temu uz miliony knih a diskutovala aj na fore aj s kamoskami maminami a dako nikto nechape co som ja za cudnu dojku 😅 . zajtra sme mali ist k dokimu s drobcom, ta ze sa poradime a tak a samozrejme moj mangel workoholicky mi musi oznamit az vecer, ze vlastne on domov ani nepride, az v piatok vecer, ta ze k dokimu najskor v pondelok, aj to nevie... 😠 tak ma vytocil!!!! a k dokimu potrebujem auto, bo ordinaciu ma na dedine pri ZV a tam idu horsie autobusy ako na lazy, takze bez auta som stratena 😒 ... ach, tak zase cakat a dufat co sa stane... no kikus a tu mas dokaz, ze nemozes planovat vsetko... bo nevies co ako vypali 😉

jaduska
29. led 2009

petu, len pekne malého prikladaj - možno máš iba laktačnú krízu, ak chceš aj naďalej dojčiť, tak chvíľu vydržíš časté prikladanie nie??? Ale keď ťa to má stresovať a máš mať z toho problémy ty alebo malý, tak dokrmuj. Ale bola by škoda to vzdať, keď materské mliečko je to naj, naj, naj....Ja som Sandru dojčila 25 mesiacov, Lilku iba 16, lebo som musela kvôli tehu prestať, ale keby som mohla tak ju určite dojčím do 3 rokov. Pred dojčením si prilož na prsia teplý uterák, pi hlavne veľa tekutín, sú aj čaje pre dojčiace matky, určite aj nejaké homeopatiká. Oxytocín je potrebný na spúšťanie mlieka, ale to si asi pamätáš z biológie, ja sa to teraz učím na skúšky 😝

A k tomu veku - o mesiac a pol budem mať 33, pracujem od 18-tky, nezamestnaná som bola asi 3 mesiace po strednej škole. Kikuša - materská sa ti do odpracovaných rokov počíta a my budeme robiť do 65-ťky a potom rovno do hrobu, ale vďaka II.pilieru aspoň niečo ostane našim deťom 😝

dupi - každý vodič ma takéto menšie či väčšie trapasy za volantom za sebou, nikto sa nenarodil s volantom v ruke...inak mne sa furt lepšie parkovalo cúvaním, ako dopredu

dupinka
29. led 2009

Jaduska, aj ja viem cuvat dozadu, ale nie s nasou Zafirou, to je minivan. Ked mas plne parkovisko aut na sidlisku, ktore ani nestoja tak, ako by mali, tak asi tazko vyuzijes ukazkove parkovanie podla knihy 😉 Chce to prax. 😉

bodka13
29. led 2009

ma ešte napadlo ...že ja som po každom kojení vypila 3dcl vody a snažila som sa aj medzi tým-skoro stále som mala uvarený čaj pre kojace matky a podporu kojenia -nie HIPP ale v takej hnedofialovej škatuľke v nálevových vreckách,kupovala som ho v lekárni ale aj v potravinách v tescu,stál do 50sk,ale to bolo už dosť dávno 😉

bodka13
29. led 2009

som zabudla....dupi 🙂 ...fešák je ten váš mládenec 😉

petullia
29. led 2009

Jadus, ved ja maleho prikladam velmi casto... ale vzdy sa mi stihlo spravit mliecko bez problemov... malinky nevedel co je hlad 🙂 , ale pred takymi 2 dnami sa to zmenilo a on je teraz umrnkany a mas pocut ten plac ked nic nemam, fuuu... no a nesprav potom sunar... fakt by si urobila cokolvek len aby si mu vyhovela... snazila som sa ozaj secicko... aj ja som pila tie cajiky bodka, len sa mi zda ze malinky mal z toho prdiky zastavene, ta som ich potom prestala pit... aj ked obsahovali fenikel a co ja viem co este vsetko... no poskusala som uz hoco za tie 2 mesiace a kusok 😀 . ale maminka mi vcera vravela, ze mam byt kludna, ze v nasej rodine ziadna zena nekojila dlhsie ako 3 mesiace aj ked veelmi xceli.. nuz co uz.. ale ja sa nevzdam! 😝 😀

bodka13
29. led 2009

asi nie z toho...ten čajík obsahuje fenikel 😉 a k prdíkom sa dá pomôcť =masírovať bruško,cvičiť krížom lakeť+kolienko,teplý obklad na bruško,... 😉
petuli...prikazujem ti 😀 prestať myslieť na to že ti netečie mliečko a že v rodine nebola žiadna dojka (aj moja svokra mala 3 deti a ani jedno nekojila,2 švagriné mali po 2 deti a tiež nekojili ...svokrin predslov :"prečo by si mala ty?a ani prsia nemáš veľké(pred tehu 70A),fľaša je najistejšia" -nepočúvala som ju a kojila som 15mes 🙂 😉 ...zase začať piť čajíky...aj Jaduška ti dobre radí 🙂 🙂 🙂

roasha
29. led 2009

petulia,suhlasim s bodkou,ani neuvazuj ze v rodine sa skoro ani nekojilo.
moja mamulka tiez kojila najviac 3mes,a ja v pohode pol roka,a bola by som odkojila aj tri! 😀
vek ako jadus,ale ja uz mam 33,a odrobene tiez po maturite od 18.r 🙂

bodka13
29. led 2009

zmeníme Leninove heslo 😀 Prikladať,prikladať,prikladať !!!!...na každé zamrkanie,ale nedovoľ mu urobiť si z nich hračku alebo cumlík 😉

roasha
29. led 2009

a este,napr.ja po kazdom kojeni som vypila za pohar polotuk mlieka. 😉
a pokial ma maly probl.s prdikmi,mozes mu dat par lyziciek fenyklovycajik,alebo zalej v salocke par zrniecok rasce/cajik/,jemne ocukrit,a tiez par lyziciek. 😉

roasha
29. led 2009

bodka,mas super nick,mna per krat zaskocili ucky v skolke,ked som prisla po malu,a ze:dnes sa uspinila... 😅
ja som tiez :no a co?-operieme... 😅 😀

bodka13
29. led 2009

😀 😀 😀 to svokruša zo začiatku nechcela decká púšťať na piesok keď boli u nej,lebo že čo poviem keď ich uvidím ako prasiatka a krpci sa vynašli 😉

roasha
29. led 2009

ved je to zlate take ufulane dieta 😵

bodka13
29. led 2009

musím končiť lebo idem pracovať ☹
... do zajtra pa 🙂

kikusa100
29. led 2009

no to je hruza... no v Chrudime byva moja svagrina...

kikusa100
29. led 2009

a este sa chcem opytat kocky..vy ste kazda z konkretneho mesta?alebo ste sa pristahovali spolu s manzelom do toho mesta v ktorom byvate? co vlastne robite?ste spokojne s pracou?
no pripada mi ako keby som robila nejaku anketu hi hi.. tak caute zatial... 😉 dufam ze vam to nevadi ze sa tolko vypytujem 😝

dupinka
29. led 2009

Kikusa, moj pribeh:

Ja aj manzel sme Presovcania (teda, manzel ako dieta pobehal cele Ceskoslovensko, svokor bol tiez vojak, nakoniec skoncili v PO).
Po skonceni voj.VS mal manzel na vyber Hlohovec a zopar dalsich utvarov, tak sme sa rozhodli pre HC. Ja som v tom case uz pracovala v statnej sluzbe, kde som v podstate zostala o.i. aj preto, lebo sme vedeli, ze pojdeme prec, a predsa len v statnej sluzbe sa presuny lahsie riesia ako v sukromnej sfere.
Tak som dostala miesto v NR. Najprv sme byvali v prenajme v Hlohovci, nebolo to nic super. Ja som dochadzala, susedia s nami nekomunikovali lebo sme boli len najomnici. Jedini znami boli manzelovi kolegovia, aj to vsetko zvycajne este slobodni chalani.
Potom sme sa prestahovali sem do NR a je to super. Trafili sme super vchod, kde sme 5 rodin, ktore sa navzajom navstevujeme, pomahame si kazdy s cim moze a ako vie, spolu oslavujeme narodeniny a vyznamne prilezitosti, narodenia deti a tak... Pomaly sme si nasli okruh priatelov aj tu, zvykli sme si na mesto a nemenili by sme.

Sme sice daleko od rodiny, takze pomoc ziadna. ALE: vsetko, co mame, mame MY sami, vlastnym pricinenim a sme na to hrdi. Nemusime byt nikomu za nic vdacni, nikto nas nevodi za rucicku a neda nam naservirovane na podnose. Spoliehame sa len sami na seba, jeden na druheho. A mozno o to viac je nas vztah pevnejsi a dovernejsi, lebo vlastne nikoho ineho okrem partnera nemame. 🙂

dupinka
29. led 2009

a inak, pracujem ako pravnicka na colnom urade, ale to uz je tu asi zname (na doplnenie Kikuskinej ankety 😀 )

jaduska
29. led 2009

podarená otázka - že z konkrétneho mesta...aké je nekonkrétne? 😝 Ja bývam, kde bývame už 28 rokov, manžel je Prešovčan, tam sme sa zoznámili, lebo som tam pracovala.... a mám taký pocit, že tu už aj zostaneme, lebo Sandra začne chodiť na budúci rok do školy a pri tých neistotách v armáde nemám v pláne pochodiť celé Slovensko za mužovou robotou. Aj keď pravdu poviem, odsťahovať by som sa odsťahovala, ale tak na trvalo, nie rok tam - dva roky inde....

Petulka - keď tvoj stav trvá iba 2 dni, tak je to určite laktačná kríza. Hlavne, keď v noci máš mliečka dosť. Netreba pri prvom neúspechu hneď siahnuť po fľaši, lebo malý sa ti na ňu naučí a už nebude chcieť prsník. A jasné, že keď dostane sunar, tak materského vypije menej a tým pádom sa tebe menej urobí. Moja mama dojčila ségru asi 3 mesiace, mňa 6 a moja sestra odkojila tri deti a ja dve. Takže schopnosť dojčiť/nedojčiť nie je dedičná. Všetko je v hlave.... 😉 Len malé percento žien nemôže dojčiť - zo zdravotných a pod.problémov a ty k nim nepatríš, takže ako napísala bodka: Prikladať, prikladať, prikladať. Ak máš pocit, že máš mliečka veľa, tak odsaj, daj zamraziť a keď už naozaj zmizne, tak ešte chvíľu budeš mať pre malého do zásoby. Pamätaj, že dojčené deti sú inteligentnejšie!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

kavaapalma
29. led 2009

ahojte,teda ja byvam mimo mesta este u rodicov manzel sa nastahoval ku mne ale zhaname si byvanie chceme domcek na dedine obaja sme sa vtom zhodli,robime v MI nemame to daleko 15km,praca ma urcite nebavi /ale s kolegyniami a kolegamy je aspon sranda/ robim to len pre financne ohodnotenie ale to povecsine asi kazdy ved tu je tazko vobec nejaku pracu zohnat a vcera sme boli v spravach na markize aj nasa firma ohlasila hromadne prepustanie a od marca 4dnovy prac.tyzden takze nic moc a to chceme vziat hypoteku na dom ale zas nie velku...
mam 30 r.a odrobenych 8,6roka nezamestnana som bola skoro 4roky,no nasla som si aspon nejake brigady...takze tiez toho nemam vela vyrobeneho 😖

petullia
29. led 2009

My byvame v meste vo ZV. ale dufam, ze nie dlho. kupili sme domcek na dedine asi takych 7km od LV, takze tak... 😉

ka77ka
29. led 2009

ahojte...ani som nevedela, ze je takato tema....tak aj ja sem patrim. 😀 🙂

dupinka
29. led 2009

Ahoj, vitaj v klube!

napis, kde tvoj manzel sluzi, prip. hodnost a ako to zvladate 😉