Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

roasha
31. bře 2009

ja som len nazrela,ci sa este jaduska gulká...... 😉 🙂
...........a gulkaaaaaaaa..... 😵

roasha
31. bře 2009

k muskatom,-red asi 3rokmi som si kupila na vystave "Kvetene"v BB,nie su tahave,klasika,nadherne farby... 😵
jedina chybicka,tym ze su slachtene,maju strasne malo vyhonkov/skoro ziadne/,oni nahodia akurat kvety/ale tych je neurekom/,takze pokial si povedia K.o.,asi nebude moznost ich rozmnozit.
tahavy mam len jeden/fialovy/,a neprezimoval nejak pekne.
uvidim,ked ich vyhodim vonku,mozno uz aj pojdu. 🙂

kikusa100
31. bře 2009

jadus..tak sa drz..uz to mas len za par... ako vojak do civilu xi xi 🙂 volakekdy 😎

jaduska
31. bře 2009

dupinka, vďaka, takže je to tak, ako som predpokladala, len som nevedela, že sa to dá doplatiť naraz.

kikusa - s nemocenským je to tak, že musíš mať zaplatené 270 dní v posledných dvoch rokoch pred dňom pôrodu. Podľa mňa ti nikto nezaručí, ako sa to oplatí platiť si, pretože otehotnieť sa nedá na želanie....Niekto na tom zarobí, niekto prerobí....najideálnejšie je byť zamestnaná nejaký ten rok-dva, potom sa už lepšie špekuluje a kalkuluje.... 🙂

roa - fakt sa už len gúúúúúúúúúúúúľam

kavaapalma
31. bře 2009

kikus co viem urcite musis si to platit tych 9mesiacov a az potom ti zacnu vyplacat oni bud to budes na marodke /rizikovom/ alebo na materskej,ja si to platim od juna min.roku a od marca tohto roku mam uz narok na vyplacanie od soc.poistovne ak by som marodovala,takze uz len otehotniet 😉

marianka8004
31. bře 2009

ahojte.som tu len na skok.idem spat,davno som tu nebola,v piatok som bola v madarsku,v sobotu sme robili poriadky okolo domu,v nedelu na oslave,včera som vypratavala obyvačku a kuchynu a dnes sme malovali.takže som unavena. 🙄 .ešte mi treba umyť a vypratať linku,poumyvat pohare a somarinky z obyvačky,a zase to poukladať,a ešte vypratať spalnu a detsku a chodbu a kupelnu.no mam čo robiť 😠 nudiť sa určite nebudem.a to všetko samozrejme s malou za zadkom 😉 a variť a prať a žéhliť 😵 .čo narobime,taky je udel ženy. 😝
ale som rada,že konečne svietilo cely den slnko 🙂 radosť žiť,radosť robiť.tolko moj monolog.idem spinkať.muž ma už vola,asi mu je zima 😀.všetkym prajem zajtra krasny den,tehulkam: nech to už neako vydržia-držim prsty.pa pa

dupinka
1. dub 2009

Ahojte!

som uz dvojnasobna teta a krstna mama, segre sa vcera v noci narodilo dievcatko. A od prvotnych kontrakcii po koniec to netrvalo ani 3 hodky. Mat aj ja taky porod....

Jadus, tak nech to je aj u Teba taketo rychle, ved uz to mas tiez len za par 😉

Marianka, u nas vcera popoludni svietilo slniecko, tak som vyprala jednu kopu detskych veciciek, no a kym sa to povesalo na balkon, slnko si to akosi rozmyslelo. Ale aspon ze neprsi....

kavaapalma
1. dub 2009

gratulujem dupinka,mat tak porod tvojej segry-keby to tak bolo u kazdej 😉
moj bol vcera v KE na zdravotnu prehliadku ohladom tej misie,ale je vedeny len ako nahradnik,takze dost pochybujem o tom,ze pojde,no prehliadka dopadla ok je uplne v poriadku
marianka mna tak stvu slova ak mi niekto povie , ze ved si to urob ved je to predsa zenska robota,ze brrrrr 😝
tak preco zeny jazdia autom,na motorke a robia mnohe ine ´´chlapske funkcie´´

bodka13
1. dub 2009

🙂 ahojte...u nás krásne svieti slniečko...mám chvíľku oddych,MM išiel do orange zobrať notebok

marianka...škoda že bývaš tak ďaleko ☹ ,dala by som ti kľúče aj od môjho bytu keď si už taká rozbehnutá 😀 😀 😀 ...ti nezávidím tú robotu s emkou za zadkom 😒 ...a manžel sa nezapája?odkedy bývame v 3izb som okná ešte neumývala-bývame na 4 a drahý sa asi bojí,že by som vypadla a nemal by ho kto obskakovať 😀 😀 😀

dupi...blahoželám 🙂 ...neboj,určite máte v rodine rýchle a málo bolestné pôrody 🙂

kava...z takých rečí si nič nerobím,lebo by ma roztrhlo od jedu 😠

zoya1
1. dub 2009

AHOJTE!
Tak aj ja hlásim umytie okien (zatiaľ obývačka a spálňa), a kompletné vygrntovanie týchto dvoch izieb. Fuuuu ale som zničená. Mám pocit, že takto som tu mala poupratované iba v deň keď sme sa sem nasťahovali 😀 😀
Ešte zajtra kuchyňa a 2x detská izba. Tej jednej detskej ktorú momentálne deti používajú sa bojím jak čert kríža. My totižto máme doma asi tak cca 2 milióny hračiek a rôznych drobností. Takže keď si predstavím, že okno umyjem za 5 minút a potom budem asi tak 3 hodiny dávať všetko dolu z poličiek, utierať prach, a naspäť to tam ukladať tak mi je nablití.Ale no čo už narobím.
Jadus - ja momentálne robím doplnkové pedagogické štúdium keďže som "iba" magistra sociálnej práce. Je to smiešne, pretože na ukončenie tohto štúdia je potrebné urobiť 3 štátnice a 2 z toho už mám takže v pohode. Myslím, že tú jednu štátnicu som mohla spraviť aj bez tohto 3 semestrálneho divadla - no ale čo už.

bodka13
1. dub 2009

😀 😀 😀 zoyii...vy máte iba 2 miliony hračiek....ja mám pocit že my sa vyrovnáme dráčiku 😀 😀 😀 ...aj tvojim deťom sa všetko hodí,nič nechcú vyhodiť?...u nás sú to boje 😠

jaduska
1. dub 2009

bodka - daj potom vedieť, ako ten notebook, lebo aj ja momentálne nejaký zháňam, ale nemám v pláne dať viac ako 500€, mne ho treba iba do školy, lebo cez víkendy, keď mám čas, tak nemám šancu dostať sa k PC - buď ho okupuje manžel, alebo mamka 🙂 🙂 🙂 🙂 a ani sa mi nechce stále to veľké čudo zapínať, keď potrebujem iba niečo pozrieť....

čo sa týka hračiek - ja som robila vo veľkosklade hračiek, tak si asi viete predstaviť, ako to u nás vyzerá. Ale predvčerom som sa už statočne nasr....la, lebo ma nebaví to furt upratovať, vrece hračiek som vyhodila do odpadkov, druhé vrece sme odniesli do hodinovej škôlky a zvyšok ešte príležitostne preriedim..... 😝 😝 😝 😝

dupinka
1. dub 2009

baby, dobre ceny a kvalitne notebooky www.shark.sk 😉

jaduska
1. dub 2009

dupinka - vďaka za typ, pozerala som tie orange, ale majú tam ešte procesor celeron a ten sa vraj už neodporúča, lebo je starý.... zajtra pozriem ten tvoj link dupi, dnes sa mi tie čísla už motajú pred očami 🙂 🙂 🙂 🙂
a ešte - zabudla som zagratulovať k neterke, aké meno jej dali? Dúfam, že ani môj pôrod nebude trvať dlhšie. Ale inak, keď to spočítam, tak som v podstate tiež mala celkom rýchle pôrody, ale nepočítam to od úplne prvej kontrakcie, ale od tej prvej "ozajstnej", ktorá už ozaj bolela - tak pri prvom to boli možno dokopy 3 hodiny a pri druhom ešte menej, ten bol potom taký rýchly, že aj sestrička nechápala 😀 😀 😀 😀

kikusa100
1. dub 2009

ahojte..diked za infosky..ja dnes ok..tetka dosla ☹ ale ked som si to tento mesiac ratala tak sme to ani nemohli stihnut lebo drahy bol v robote..uvidim ako to bude tento mesiac..bude mat viac volna..ale aspon som nemala take problemy otrasne ako minuly mesiac elbo to bolo o drzku.. 😖
uvidim ako s tym platenim..dufam ze mi od maja vyjde ta robota...lebo skrachujeme..a skoncime pod ostom 😕isla som si kupit samozavlazovacie crenpniky ..jasne ze obchod zavrety..tak som sa presla zbytocne...
dnes som utekala na spoved, obehala drogerku...cez vikend sa chceme stahovat do bytu...zoberieme si z domu este veci co mame tu u mamky... no kocky..ale potom si uz nebudem moct s vami pisat..lebo nebudem mat doma net...takez kazdodenne navstevy na konikovi nehrozia.. ☹ 😢 skoda.. 😢 budeti mi chybat... ale aspon raz za cas budem vas informovat a mat viac co popisat..nie?dufam ze temu budete udrziavat....a chodit sem.. 😵

dupinka
1. dub 2009

kikus, s tym netom to nejako vyriesis, si sikulka 😉

Jadus, tak to si tiez nemala dlhe porody... A neterka sa vola Sona. 😉

sveva
1. dub 2009

Dupi blahoželáme k neterke. 😉 Moje pôrody boli tiež rýchlovky 3,5 hod. od prvej kontrakcie. 😵

petullia
1. dub 2009

Cawteee. ja nejak nestiham nist zase... len som nazrela...jadus este si cela??? 😕 no tak teda dobre!!! 😀 ja len, ze aby si vedela, ze na teba myslim! 😉

bodka13
1. dub 2009

jaduš...v orange asi nič(majú malú pamäť-treba ešte niečo dokúpiť aby bola väčšia...ja tomu nerozumiem,tým parametrom,nato je MM)...volal so synovcom a tiž mu spomínal nejaký nb so sharku v akcii za 490€,tak sme potom pozerali ich ponuku a našli sme podľa drahého ešte lepší tuším za 470€...tak sa budeme rozhodovať 😕

k dĺžke pôrodov...prvý od "ozajstnej"kontrakcie asi 45min a druhý(predčasný) bol maxrýchlovka za 10min bol krtko vonku 😉

kikus...len sa posnaž dostať k netu 🙂 nech vieme ako sa máš 😉

marianka8004
1. dub 2009

ahojte.k upratovaniu:zajtra sa chystam na detsku a tiež tam mame kopec hračiek.vezmem vrece a čo len trocha poškodene do koša musim to stihnuť,kym pride vika zo školy,lebo jej všetko treba,aj všetky papiere,aj postrihane.a obyvačku a kuchynu mam hotovu len mi treba uložit pohare do poličiek ale nie je toho vela.mohla som toho stihnuť aj viac,ale sme mali navštevu 🙂 .manžel mi pri upratovani pomaha s vysavanim,sem tam umyje riad.on radšej po vonku.
k dlžke porodov:1- od prvej kpntrakcie po porod asi 17h a druhy ani nie 4hod manžel bol vonku na chodbe a skoro to nestihol.presne o polnoci sme prišli do porodnice a 00:50 sa emka narodila.bol pti mne pri porode a pomohlo mi to velmi 😉

jaduska
2. dub 2009

bodka - ja tiež akurát pozerám ten shark, ale zrejme skočím zajtra do Elektro worldu v Prešove, tiež tam majú jeden v akcii za 500 €, sa mi celkom pozdáva, možno aj Nay stihnem....a hádam po ceste neporodím 😀 😀 😀 😀 😀 A ten tvoj druhý pôrod by som teda brala, ale to by som musela porodiť v sanitke 🙂 🙂 🙂

petu - vďaka, že na mňa myslíš, včera som ani nestíhala dvíhať telefóny, čo mi každý volala, či som ešte v kope....

kikusa100
2. dub 2009

jadus..tak sup sup..nech to mas cim skor za sebou... 🙂 a hlavne rychlo...

dupinka
2. dub 2009

Ahojte!

vsimli ste si - v tejto skupine tem pribudli temy ludi, ktori sa z nicoho nic prihlasili na forum a riesia neskutocne zamotane zivotne pribehy castokrat so zaujimavou zapletkou v podobe nevery, gruppen sexu a pod.
Az mi to pripada ako zabavka nejakych naivnych nevyzretych pubertiakov....

kikusa100
2. dub 2009

baby..je normalne aby ma gynac poslal bez hormonalneho profilu, a ja neviem coho este na prefuky vajecnikov??no normalne som ostala v soku...to co ma byt??

dupinka
2. dub 2009

Kikus, mne sa to velmi nezda, ale v tejto problematike nie som odbornik....

Podla mna je lepsie urobit najprv poriadne sono vysetrenie, vyter, krvne testy, hormonalny profil, sledovat cyklus, folikulometria a az potom nieco taketo.

kavaapalma
2. dub 2009

kikus to je riadne somarina,ked uz tak najprv by ti mal urobit vysetrenia na chlamydie,cytostery dat ti urobit hormonalny profil a manzelovi spermiogram inak su tie oneeeeee len zbytocny zasah do tvojho organizmu,takze suhlas s dupi...
a co ja viem tak uz prefuky vajecnikov nerobia...
tiez sa mi necelo verit jak som kukla sem ze co to za temy tu su,to je sila,taketo nieco rozoberat nech si to nechaju na doma,alebo idu niekam inam...
kikus a nemas v mobile net aby si sem mohla pisat... 😎
je sice malo hodin ale uz si idem lahnut citim sa jak zbity pes dnes to bol hekticky den pre mna...

kikusa100
2. dub 2009

ja tiez myslim ale uvidim manzel nechce nikdy ist..ze naco ved je to skoro a ani sa poriadne nesnazime..tak uvidim..necham to tak..a ono to samo pride..a manzel mi povedal ze aj tak teraz to musime stopnut, lebo by sme nevyzili..takze som smuutna ☹ j
nie nemam v mobile net...ale hadam dajako to vyriesim...a nakuknem sem...raz za cas..tak sa majte... zajtra rano dojde manzel tak musim ist spat..aby som sa vobec zobudila ked dojde.. 😎
a este chcem nieco kuknut z otazok..

dupinka
3. dub 2009

Ahojte krasky!

Kikus, len jedna mala poznamocka: NIKDY nebude na babatko dost penazi, casu,.....

Nechcem vam kecat do toho, je to predsa vasa osobna vec a rozhodnutie, ale nechajte tomu volny priebeh. Co sa ma stat, stane sa. A vsetko sa vyriesi, hoci sa na prvy pohlad zda, ze to nejde, bude to nezvladnutelne a pod.

Aj ja som mala nie raz strach a obavu... a ono sa to stale nejako vyriesi. Niekedy viac v tvoj prospech, inokedy menej, ale stale je to v pohode.A obcas az zasnem, ako sa veci vyvinuli, hoci som s tou alternativou ani neratala, a je dobre. 😉

bodka13
4. dub 2009

🙂 ahojte...vonku je tak krásne 🙂

jaduš...ešte si 2v1?...pri tom druhom pôrode som nejako nebrala na vedomie že bolenie krížov a pocit ako na veľkú sú príznaky začiatku pôrodu veď do termínu boli ešte 3týždne...stihli sme to LTT,stihla som vyliezť na kozu a bolo to 😀 😀 😀 ...kúpila si ten NB?

kikuš...tiež som sa bála že nebudeme mať deti a náš prvý je riadne odpracované dieťa(som to tu písala) ale môj dr. hovoril že za neplodné manželstvo sa považuje pár ktorý má nechráneny sex rok a nepodarí sa bábo...až potom nastupujú rôzne vyšetrenia u obidvoch partnerov(dôležitý je spermiogram!).a až potom radikálne zásahy 😒 ...dupi má pravdu,nemôžete sa pre bábo rozhodovať podľa toho koľko máte v peňaženke,nikdy nebude dosť 😉 dôležité je,aby ste chceli bábo obidvaja a nechali tomu voľný priebeh 😉 🙂

dupi...ako sa máš?oddychuješ?...sa ti to riadne kráti 🙂

už máte vyluxované k veľkej noci dievčence?...mne sa nejako nechce ☹

dupinka
4. dub 2009

Ahoj bodka!

Mam sa fajn, uzivam si slniecko. A musela som nabehnut do obchodov nieco si kupit na seba, kedze s takymi to teplami som fakt neratala... Krati sa to, ale este mame aspon mesiac cas, teda dufam, ze sa drobec nebude chciet na svet skor.

Jadus: Ako???