Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
24. dub 2009

katka - len si užívaj kým nechodí, aspoň za ňou nemusíš behať 😀 😀 😀 😀

dupi, teda tebe sa to poriadne kráti, fakt tu o chvíľu budeme mať ďalšie bábenko 🙂 🙂 🙂 🙂 aký kočiar ste vybrali?

čo sa týka pomocníčok - tak Lily je úžasná, keď malá zaplače, hneď pribehne ku mne a oznámi "bábo pla", musím malú dať ku nej na posteľ, trošku ju pohladká, prebalíme ju, Lily odnesie plienku do koša, potom mi ukáže, že mám dať bábu piť a kým kojím, tak ona ju hladká a hovorí "moja".....

marianka - manžel pri pôrode nebol, lebo musel byť s dievčatami a teraz by asi ani nestíhal dôjsť..... 🙂 🙂 🙂 🙂

dupinka
24. dub 2009

Ahojte!

Jaduška, kočky sú zlaté, ako pomáhajú...Olivia je krásne bábätko.

Kočík je odfotený, v albume. MM ide služobne na východ, tak budeme sami. Dúfam, že všetko bude oukej. Veď ešte máme čas... Dnes nám začína 38tt. 😉

A ostatné? čo máte nové??

sveva
24. dub 2009

Ahojte.

Dupi pekný kočiar ste vybrali. 😉

Jaduska vitaj doma. Malá je zlatá a povedala by som, že celý tatino. Lily je super pomocníčka, je dobre že nežiarli.

My sme v období keď Elča berie hračky šárke a naopak. To už len počáujem krik "to je moje" a potom plač, lebo jej to vezme z ruky. Musíme sa pochváliť, že Eliška nenosí plienky cez deň. Občas sa jej stane nehoda, ale len drobná. Nestihne dobehnúť na WC. No čo narobíme. Ešte to chce tréning. A Šárka sa sama postaví. 😵

Bodka ja ťa tiež pozdravujem. 😉

ka77ka
24. dub 2009

jaduska...lenze teraz idem prist o krize.sama sa este boji, a neobsedi na jednom mieste. 😀 takze neviem, co je horsie.
dupinka...uz to mas fakt za par.kocik je pekny, len ja by som u nas s takymi malymi kolieskami v zime nepochodila. 😉 .a tebe ide manzel ku porodu?

a co mame nove?..okrem toho, ze ideme s terezkou vyberat nosne mandle, tak asi nic. 😉

jaduska
24. dub 2009

katka - tak to poznám, Sandra sa mi naučila chodiť cca za týždeň, ale pri Lily som si to statočne odpochodovala za cca 2 mesiace. A pri mojej výške to bolo ozaj utrpenie..... 🙂

svevi - šikovné babenky.....leto je ideálne na odúčanie od plienok, aj my sa na to chystáme....

dupinka
24. dub 2009

baby, sikovne deticky mate 😵 😵

kavaapalma
24. dub 2009

tak tak suhlas s dupi 🙂 no dupinka uz sa tesim na fotecky tvojho drobceka 🙂
ja mam nove co ... fuj tak ma boli hlava ze sa mi ani mysliet nechce musela som vziat tabletku...
vcera mi volali z banky,ze mame schvalenu hypoteku aj so statnou premiou,takze super...
no a dnes v robote nam urobili poradu,kde nam oznamili,ze nasa zmena sa k 1.5 rusi a v pondelok sa dozvieme ci nas prelozia bud na inu vyrobu alebo mame vypovede ,tak uvidime aj zato ma asi boli hlava z tych nervov,ze nas nechaju cakat do pondelka aj ked dobre vieme,ze zoznam je uz napisany...no uz jak bude tak bude...
kikus mas ip,potrebujem este nejake info od teba 😉

kavaapalma
24. dub 2009

bodka si zlata dik za pozdrav 🙂 😉 😵 vsetky babenky ste zlate

jaduska
25. dub 2009

jaaaj kava - tak to ti niet čo závidieť - takáto neistota.... ☹ ☹ ☹ ☹

Ja sa trápim s prípravami na prax, ešte mi treba dokončiť seminárku zo slovenčiny, pripraviť sa na skúšku zo psychológie a na najťažšiu skúšku z predškolskej pedagogiky. Najhoršie na tom je, že sa to ani nemám z čoho učiť, lebo na prednáške som už nebola, keďže som si odskočila rodiť a knihy nemajú v žiadnej knižnici....ááááááááááách

dupinka
27. dub 2009

Ahojte!

Jaduška, tak to máš dosť "pestré". Nielen starostlivosť o novorodenca, ale k tomu ešte škola, domácnosť,... Normálne ťa obdivujem...

Kava, ako v práci? Vieš, čo je nové?? A ostatné ako?? Vavka sa tu dlho neukázala. 🙂

sveva
27. dub 2009

ahojte.

Jadus klobúk dolu. Obdivujem ťa, ja by som to asi nezvládla.

Dupi ako sa cítiš?

Kava ako si dopadla?

dupinka
27. dub 2009

Sveva ahoj!

Dnes fajn, aj noc bola v pohode... Zato ta predchadzajuca bolo o nieco "veselsia". Musela som drobca prosit, nech pocka na ocinka, ked sa vrati zo sluzobky. 🙂

A tvoje kocky ako??

jaduska
27. dub 2009

No mám to trošku perné teraz, ale našťastie malá je celkom fajn....hoci včera nemala svoj deň....každú pol hodinu som musela kojiť, lebo bola nespokojná. Ale potom pospala od siedmej večer do druhej rána....baby vak našťastie zabral 🙂

Dupi a vy beriete ocinka k pôrodu?

dupinka
27. dub 2009

Jaduška, ocko nechce ísť k pôrodu. Ale nerada by som na to bola sama, musela otravovať susedov a pod. Snáď do zajtra nebude nič, potom mi je to už jedno 😉

sveva
27. dub 2009

Dupi tak vyložiť a prekrížiť nohy. 😀
No dievčatá začali trošku kašľať, ale nie je to nič vážne. Inak vystrájajú o 106. Ani na chvíľku sa nezastavím. Šárka sa už vie sama postaviť a teraz začala chodiť okolo nábytku, veľmi opatrne, ale ide jej to. 😅 No už máme za sebou aj pár nehôd, no najviac ma rozčuľuje, že sa postaví a potom začne na mňa kričať, lebo sa nevie posadiť. 😝

vavka33
27. dub 2009

Ahojte babulky.
Dupi,teraz budes ty ostro sledovana a my budeme cakat na spravu o mierach tvojho synceka 😉
My sme boli na Orave,sli sme v piatok rano s tatkom,mal sluzobku do MT,tak sme sa zviezli 😀

dupinka
27. dub 2009

Vavka, a kam na Oravu chodievate? Odkial presne si? Ja mam rodinu v Or. Polhore, kraaasne je tam 😉

Svevi, Šárka je šikovná... Nabeháš sa za ňou, ale tie okamihy ti nikto nevráti.... Detičky rýchlo rastú.

vavka33
27. dub 2009

Dupi ja som z Dolneho Kubina.Ale do Polhory sme chodili na huby.
Svevi,Lea zacala sama chodit v den svojich 9tich mesiacov.Aj som si vydychla,lebo uz par tyzdnou som mala ohnuty chrbat,co som snou musela chodit za jednu ruku.

kavaapalma
27. dub 2009

ja idem az na nocnu tak sa dozviem co a ako a potom dam vediet
azajtra ma caka aj navsteva kamosky co prisla z irska len na dva tyzdne nemam to rada po prvej nocnej niekam sa trepat ale ked ona je tu len raz za cas

vavka33
27. dub 2009

Tak ti drzim palceky,nech mas pracu 😉

zoya1
27. dub 2009

Ahojte bambulky!
Jadus - tak to ti gratulujem k tak zlatému bábätku.Viem presne čo prežívaš. Ja som bola v 4. roč. na výške keď sa Zoja narodila a muža poslali do Kosova - ale veď to som tu už písala. Ale aj naša Zoja bola straaaašne dobré dieťa. Keby som mala to obdobie pri Ďoďkovi tak už mi posielate buchty do Nitry, kde by som si odpykávala trest za zabitie novorodenca 😝 . Fakt Dodo bol neskutočne zlé dieťa - vlastne to mu zostalo dodnes 😀 😀 😀 My už 4 dni "vegetíme" na dome čo sme v zime kúpili. Máme 22 árovú záhradu takže deti sa majú kde vyblázniť. Ja už 3 dni okopujem jahody, je to jediná plodina ktorú sme tam nechali po predchádzajúcich majiteľoch. Problém je len v tom, že ich mám po celej dĺžke záhrady (cca 200 m) a v 6 radoch. Takže makačka, ale všetci na okolici mi tvrdia, že babka mala najlepšie jahody. Tak dúfam, že aj nám tohto roku sa také dobré urodia. Manžel stále kosí, bétónuje, prerába ..... . Môj otec dnes deťom zadovážil mačiatko, takže máme o člena viac. Síce nocuje na záhrade u našich (do paneláka by som zviera nevpustila), ale na chalupu sme ho samozrejme brali so sebou. Takže o zábavu bolo postarané 😀 😀 . Najmä Zoja ho chcela rozpučiť, bozkať, hladiť a dvíhať za uši - no katastrofa.
Všetky Vás pozdravujem a Dupu už sa neviem dočkať Adamka. Ináč manžel by si to mohol rozmyslieť. Je to super ak je pri tebe v takej dôležitej chvíli. Môj zvládol obe pôrody a myslím si, že to veľmi zmenilo vzťahy v našej rodinke - aj ku mne aj k deťom. Je to ten najstarostlivejší chlap akého tu v okolici máme 😀 . Ale niekedy ma vie aj tak naštvať 🤐

jaduska
27. dub 2009

zoyi, tak tú záhradu závidím....a jahody tiež (v dobrom...)
čo sa týka prítomnosti manžela pri pôrode, tak ja by som toho môjho pri tých posledných silných kontrakciách asi prizabila, tak som nechcela riskovať basu hneď po pôrode 😝 😝 😝 😝 😝

dupinka
27. dub 2009

Zoyka, tak tu zahradku ti trochu zavidim... ja milujem robotu okolo jahod a hlavne vysledok 😀 😀 😀 MNAM!
Ste mi narobili chute na jahody. Asi tento rok uz cerstve neochutnam 😒

Potom odfot domcek a daj link (napr. na modru strechu), nech sa kukneme, kde budete byvat.

Co sa tyka pritomnosti MM pri porode, on nechce ist, lebo nerad ma vidi, ako sa trapim, nieco ma boli a tak....Preto bude na chodbe a ked sa maly narodi, tak ho zavolaju. Teda dufam.
Uz teraz je z neho uzasny chlap, lepsieho mat nemozem (klop-klop). A velmi sa na maleho tesi. 🙂

vavka33
28. dub 2009

MOj chcel byt pri mne,ale nestihol,najskor ho nechceli pustit a potom vletel do saly na posledny tlak.ale som rada,ze nebol,ked som mala priserne bolestia a kontrakcie bez prestavky,mozno by som aj na neho kricala,nech nieco robi 😀 Ale chybal mi tam na vzdycharni.
Dupi,ked nebudes moct nikoho zohnat k porodu ja pojdem a straaaaasne rada!!!!myslim to vazne.moj sen-tajny je byt porodnik.ale uz si ho nesplnim.
zoi,vsetci zavidia,tak aj ja,nie jahody,ale ten domcek 😉
Nas tatko je dnes v praci az do zajtra,cvicia nejaky chlapci,co idu do Kosova-maju posledne dva dni vycviku,tak je s nimi ako pyros.
No a od juna nastupuje zas na tyzdnovky,prislo nariadenie z Novak,vcera som myslela,ze ma porazi,aj som bola na neho hnusna,aj ked viem,ze on za nic nemoze.potom som si to vyzehlila 😵

dupinka
28. dub 2009

vavka: Diky za ponuku, dam ti vediet 😉 Zajtra idem do nemocky na kontrolu + do poradne, tak som zvedava, co povie doky.

kavaapalma
28. dub 2009

dupi drzim palce nech ti ten pekny datumcek aj vyjde 😉
v robote nic nove ze nam to oznamia v stredu na poslednej nocnej to su ale ku....... 😝 u nas je riadne svinstvo vsetko sa tu robi alebo oznamuje az 5minut pred 12.............
tak ja idem na tu navstevu a potom od kamosky rovno na nocnu

dupinka
28. dub 2009

kava, tak to su teda vybabranci 😠 😠

dupinka
29. dub 2009

vavka: Leuske vsetko naj k meninam!!!! 😵 😵 😵

zoya1
29. dub 2009

Aj my sa pripájame ku gratulácii. Lejke len to najlepšie.

vavka33
30. dub 2009

Dakujeme babulky.
Dupi,co bolo u dokiho?este nejdes?