Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

kikusa100
11. pro 2008

caute kocky..takto o mesiac uz budem mat po svadbe..co sa tyka pecenia?tak mamka mala narodky..tak idem robit francuzske kocky..lebo si vola nejake zname a kamaratky ze si trochu u nas posedia..tak musim nieco upiect, lebo to je moje hoby..
a co sa tyka vianoc..ja budem piect par dni pred vianocami....teraz nestiham... dnes mam poslednu skusku pred vianocami a potom uz len dve v januari.takze musim este to zvaldnut..tak sa nejako nestresujem pecenim...
a upratovat zacneme asi az na dalsi tyzden..boze ani mi nepripada ze idu sivatky..ked sa tak plasime s tou svadbou..hi hi

dupinka
11. pro 2008

Ahojte!

Tak my mame upratane, minule, ked bolo teplucko a slnecno, som nahnala manzelika umyt okna a vymenit zaclony.. ja som dala dokopy nabytok. Este sa chystam na kuchynu a pripadne prebehnem prachovkou "posledne dekoracie". My mame akurat vianocny obrus a adventny veniec v obyvacke, stromcek ozdobime posledny vikend pred vianocami.

Teraz sa chystame u nasich upiect dvojfarebne rozky, no a potom doma nejake suche, co som nasla recepty kade-tade a jeden kremovy - 3bit.

My si s muzikom nejako velke darceky davat nebudeme. Kupime si navzajom to, co potrebujeme, pripadne nejaku drobnost na prekvapko. Takze ziadne stresy 😉

zoya1
11. pro 2008

ahojte. Tak my zdobíme stromček zásadne v noci z 23 na 24. 12. . By ste videli tie prekvapené očká. Ráno deti vstanú a nevedia sa vynadívať. Aj keď je pravda, že minulý rok už Ďoďko zdobil stromček s nami. Ale Zoja ešte stále tvrdí, že nám stromček nosí Ježiško 😀 😀 😀 . Je to pre ňu také prekvapko.
Upratovať nejak veľmi nemienim, okná som umývala asi tak pred cca mesiacom takže ich určite zase umývať nebudem 😝 . A upratovať sa u nás oplatí až 24.12. lebo skôr by to nemalo zmysel.
Piecť plánujem okolo 22.12. pretože my všetci (okrem Zojky) milujeme krémové koláčiky tak aby to bolo čo najčerstvejšie. Akurát sme sa smiali, že keď my budeme jesť zákusky tak Zojke musíme do chladničky nakúpiť jednú fúru parenice a klobásky, aby sa necítila ukrátená. Keď ona sladké nerada. Aj dnes zahlásila, že zajtra chce halušky s tvarohom a slaninkou 😀 . Takže už viem čo zajtra variť. Akurát ja s malým to jeme bez tej slaninky, a Zoja s tatíkom so slaninkou.
Jedna srandička na záver: Zoja dnes odkedy prišla z jasieľ nepovie manželovi inak ako MIJÁČIK. A to doteraz bol len ocinko alebo tatik. Sme sa z nej šúľali ako tu vykrikovala mijáčik pjosím si čajík, mijáčik pusť mi Pat a Mat atď- 😀 😀 😀

dupinka
12. pro 2008

jeeej 😀 😀 Mala Zoyka je teda podarene dieta 😉

jaduska
13. pro 2008

zoyi, to naša Sandra tak volala tatina zlatko, alebo Janík, keď bola malá 😀 😀 😀 A u nás tiež viac ide klobása a slanina ako koláče, takže na Vianoce nepečiem nič. Ani upratané nemám, lebo nestíham, stále sa je čo učiť. Aj pred chvíľou som došla zo skúšky, ešte mi treba 4 😝

sveva
13. pro 2008

Ahojte. Ja som dnes doupratovala a vyzdobila byt. Takže už mi zostáva iba niečo napiecť a to len preto aby sa Eliška trošku pohrala pri pečení. Inak bude piecť dedko. (môj tatino)

jaduska
14. pro 2008

sveva aj ja chcem takého dedka 😀 😀 😀 😀

dupinka
14. pro 2008

Ahojte!

vcera sme boli pozriet v Polsku /stari rodicia pochadzaju od slove.-polskeho pohranicia/, tak som si tam nakoniec kupila vybavicku pre babatko: zavinovacka, sada: paplonik, zahlavok, na to postelne oblecko, baldachyn a ochranne lemovanie na postielku. A este postielku /polohovatelnu/ a matrac.
Oplatilo sa...
Maju tam aj kociare, ale tie sa mi velmi nepacili.

Dnes som od nasoch dostala dupacky a bundicku pre drobceka...Krasne. Ked dojdeme do NR, tak to odfotim.
Normalne sa tesim, ako zacnu tieto vecicky pribudat 😵 😵 😵

Len este neviem, ci to vsetko zobrat uz zo sebou, alebo to nechat u nasich, kedze nevieme, ci este prideme. Som trochu aj poverciva...

A vy ako bojujete? Uz pripravy naVianoce? Nas tatko urobil domacu klobasu, skoda, ze len surovu, do kapustnice. Niet kde udit. Ale aj tak bude fajnotka. No a zajtra chcem upiest dvojfarebne rozky 🙂

jaduska
14. pro 2008

dupi, kočiar v Poľsku si ani nekupuj...sestra tam kúpila šporťák, po 2 týždňoch sa jej tam voľačo popsulo, kámoška bola svoj hlboký reklamovať 2x a šporťák tiež, potom jej muž povedal, že radšej kúpi nový, ako by mali ísť reklamovať ešte raz 🙂

sveva
14. pro 2008

Jaduska on je v kuchyni ako vo svojom kráľovstve. 😉

Inak ja som kočiar kupovala v Košiciach na blšáku a je poľský a nič mu nie je. Klop-klop

kikusa100
14. pro 2008

ahojte kocky..ako sa mate??dnes som nejaka unavena..mam toho dost.a zajtra opat ponedlok..ale musim vydrzat uz len do piatku a moj drahy bude mat volno cely mesiac..a do prace uz pojde ako zenac az 14 januara... super pocit..
uz sa teism ked budeme mat byt..lebo mam uz toho dost..chcem byt uz konecne sama ..sama sebe pani aj ked budem sama doma a kajo dojde az v piatok ale zvyknem si a aspon sa budem ucit na statnice..hah
baby ako ste na tom s babatkami?hned po svadbe sa vam zadarilo?alebo ste sa dlhsie snazili... ja by som chcela dieta ale asi budeme musiet pockat, ja budem mat novu pracu, a ked drahy pojde do afgacu tak neviem..asi az v decembri na rok sa zacneme snazit..len sa bojim ze by to potom nejako neslo..hm 😠
inak vam chcem povedat, moj bol na testoch na misiu a nepresiel krvnymi..dali mu este jednju sancu v januari mal nejake vysledky vyssie, aj ked mi povedal ze mu to bolo take podozrive ze kadzy druhy nepresiel..ale to sa nikdy nedozvieme..hovoril ze si chce dat odobrat krv este u svojho lekara na utvare, ci nahodou oni nejako neklamali alebo neviem, lebo clovek uz asi nemoze verit nikomu, vsade sama protekcia...

dupinka
15. pro 2008

kikus, to s tou krvou, to sa stava, ze den predtym ma nejaky fyzicky narocnejsi pohyb, a potom rano hodnoty skacu...

My sme nechceli babatko hned po svadbe, aj v praci som potrebovala nejake veci doriesit... Zacali sme sa snazit cca rok po svadbe, no a zadarilo sa na stvrtykrat. A prave v mesiac, kedy som to cakala najmenej - 2 dni pred MS my vysiet negativny test, a nakoniec tolke prekvapko. Dnes sa vrti v brusku a velmi sa nan tesime. 😉

kikusa100
15. pro 2008

dupi .. 🙂 to verim ze sa tesite..uvidime ako to bude u nas... 😒 😉

sveva
15. pro 2008

kikusa a kedy odchádza na misiu?

My sme sa začali snažiť asi 4 meisace po svadbe a zadarilo sa nám po 1,5 roku. Druhé sa zadarilo po polročnom snažení. 😉

0,g sgffffffuiiuriujghngýuzjfgik,mgklžťmtrjkrjnjuhz (aj Eliška sa zapojila) 😀 😀 😀

kikusa100
15. pro 2008

no mal by ist uz v juni..na pol roka..tak uvidime..aj ked si myslim ze pecen sa regeneruje minimalne dva mesiace..tak neviem..mozno tak nema byt...tak tam nepojde..uvidime..ako bude...no pozeram co to su za kody..hi hi aj som to zacala citat az potom pozeram ze na konci si pisala ze to eliska.. 😀

dupinka
16. pro 2008

Kika, ked mu je dane tam ist, tak pojde, a ak to ten hore zariadil tak, ze ho tam nechce, asi to tak ma byt... Vsetko sa deje pre nejaku pricinu. 😉

Co sa tyka babatka a planovania snazenia, tak to je vec vas dvoch, ako sa rozhodnete. Niekedy je lepsie pocas misie, inokedy zase nie, s drobcom alebo bez drobca.. Tazko povedat, zakazdym je to narocne.
Nam to vyslo (neplanovane) tak, ze ak manzel pojde do Afganistanu, drobec bude mat akurat pol roka. Prve Vianoce,..... ale radsej tak, ked este male nechape, co sa deje, ako keby sa malo v jednom kuse vypytovat na tatka.

O tom by vedela pisat a rozpravat drobec.

DROBEC, kde si???

A vy ostatne ako? Jaduska, co morfologia? Ako sa inak citis?

jaduska
16. pro 2008

Kikuša - k tomu bábu, my sme moderní rodičia - najprv sme mali dieťa a až potom bola svadba 😀 😀 😀 Sandra mala 2,5 roka, keď sme sa brali, ja som taká antisvadbová a antimanželská...

Dupi, drobec mi už dlhšie nepísala, asi nestíha, malý mal zlomenú ruku, tak sa mu musí venovať, ale hádam sa ešte toho roku ozve 🙂
Morfológia v poriadku, akurát podľa UZV mám o nejaký 1-2 tt menej. Takže nielen pohlavie, ale aj termín pôrodu bude prekvapko, pretože ja som ešte dojčila, keď som otehotnela a po pôrode som mala MS iba raz, takže podľa poslednej MS ťažko určiť termín...

dupinka
16. pro 2008

Jaduska, o to krajšie prekvapko to bude... 😉

sveva
16. pro 2008

S tým prekvapkom je to fakt super. Hovorím to z vlastnej skúsenosti. Keď som porodila, hneď som sa pozerala čo vlastne máme a bola to riadna radosť. 😀

Dupinka aj tvoj ide na misiu?

jaduska
16. pro 2008

Dupi len teraz nevieme, na kedy si má manžel žiadať dovolenku, lebo tie dva týždne hore-dole sú dosť 😀
Inak pri Sandre som tiež nevedela, čo bude, pri Barborke ma sestra presvedčila, že si mám dať zistiť a teraz neviem, chcem ísť na 3D UZV a to ak bude bábo dobre natočené, tak asi aj sami uvidíme, že čo to bude...

kikusa100
16. pro 2008

ahojte kocky..pozdravujem vas vsetky..vsetko dobre prajem..nestiham nic pisat..som unavena ako pes..tak som tu len na skok...tak sa drzkajte..

dupinka
17. pro 2008

Jauska, no tak nech doktor nenatáča, keď sa bábo vytŕča spodnou časťou tela 😀 😀 😀 alebo si to jednoducho nepozrieš. Ja aj keby som náhodou zazrela, tak si to nechám pre seba a nebudem roztrubovať. No radšej by som bola, keby ani nepozeral, čo to bude. Mňa skôr zaujíma, či má všetko ako má mať a vyzerá zdravo.

Zajtra ideme na poradňu, tak som zvedavá, čo a ako bude. 😉

Môjmu tiež navrhol šéf dovolenku, keď sa malé narodí (okrem toho, že mu nariadil čerpanie dovolenky hneď v januári 😠 😠 😠 ), tak sme sa dohodli, že o ňu požiada, až v deň, keď sa malé bude pýtať na svet. To je ťažko predvídať, ešte sa môžu veci vyvinúť úplne inak, ako si my plánujeme, však? 😉

vavka33
17. pro 2008

Dupi,my sme tak cakali na den D s manzelovou dovolenkou-aj si nejaku vybral,aj mal NV aj paragrafy,nakoniec v den porodu siel rano o pol 6 do prace,prisiel tam a ja som mu volala,ze rodim 😀 tak sa otocil v TO a siel do porodnice 😀 cize naozaj je lepsie poziadat o dovcu vtedy,ked uz to na teba pride 😀

dupinka
17. pro 2008

ved presne tak.... naco bude doma strasit? len by ma z neho slak chytal 😀 😀 😀

jaduska
17. pro 2008

No, to som aj ja tak rodila Barborku, v nedeľu som mala kontrakcie, ale som bola presvedčená, že to sú kŕče od segedínskeho gulášu 😀, tak som presvedčila manžela, že môže kľudne ísť do roboty. A o deviatej večer mu už mamka volala, že som na ceste do pôrodnice... 😝

dupinka
17. pro 2008

jadus, tak super 😀 😀 😀

kikusa100
17. pro 2008

cauto kocky..no ako sa mate.. ja nejako az tak nesitham zapajat sa do debaty..tak na svadbu mame uz skoro vsetko pripravene..a viete co porazi ma skoro..asi mi dorazi mrcha niekedy okolo svadby..minuly mesiac som mala skor..uz na 23den od stresu..a ked som si to vtedy tak ratala..tak som prisla na to na svadbu som mala mat 16dc.tak som sa vytesovala fajn..no ale teraz ked sami to tak posunulo tak ot bude len tak LTT. a le viete co?skusala som babske triky..a jedla som citron..a naozaj nejako to zabralo...zajtra by som mala dostat tak to mozno stihnem.. do kelu..viete co..ja z tych nerovov snad dostanem kramy aj v den stadby...hah 😀 😀 😀
s tymi dovolenkami to tiez poznam..draheho kamos mal dovolenku lebo sa mal zenit a na den svadby mu pridelili novaky.lebo to vtedy vybuchlo..tak isiel na maroku..no ale to som drahemu povedala ze boh vie ci ma platny sobas lebo bol na marodke..? to vojsko je tiez nkekedy nenormalne..takze tak

dupinka
18. pro 2008

Kikus,

a co keby si skusila lieky na oddialenie MS? Noretisteron (mozno nepresne uvedeny nazov, ale tak sa vyslovuje). Uziva sa najmenej 3 dni pred predpokladanym dnom a dovtedy, kym chces oddialit, 1-2 denne. Po vysadeni dojde MS do 3 dni.
Ja som to raz pouzila, a neboli z toho ziadne negativne nasledky. 🙂 Podla mna je to vzdy lepsie, ako sa vo svadobny den este stresovat aj s inymi vecami. A takto si mozete uzit svadobnu noc 😵 😵

dupinka
18. pro 2008

dám do albumu výbavičku pre drobca 😉

zoya1
18. pro 2008

Ahojte. Tak mi so Zojkou máme dnes za sebou návštevu detského gynekológa ☹ . Predvčerom prišla z jasličiek a na nohavičkách som našla takú škaredú žltú škvrnu - vyzeralo to celkom ako keď mi dospelé máme výtok 😝 . Tak sme zavolali kmotra, ktorý je gynekológ a on zhodnotil, že nech s ňou idem radšej k detskej gynekologičke - pre istotu. Tak sme dnes šli. po vyšetrení zhodnotila, že to bude pravdepodobne infekcia od stolice. Zoja totižto nedávno prekonala črevnú chrípku a vraj v takýchto prípadoch, keď je oslabený imunitný systém je možné že sa stolica (keďže nekontrolovateľne strieka) môže dostať do pošvy. Vy ju síce vymyjete pri prvom kúpaní ale tie baktérie zostávajú vo vnútri a robia šarapatu. Tak sme vyfasovali mastičky (jedna do vnútra, jedna po vonkajšku) a máme prísť o mesiac na kontrolu. Chúďa moje malé, normálne ju v tej nemocnici vycapili na KOZU, síce len tak polosed ale predsa. Normálne ziapala - a to doteraz pri dokotoroch nerobila nikdy.
Dúfam, že sa to zlepší. Inak nič nové, od pondelka mi začínajú vianočné prázdniny - tak sa teším. Robím pedagóga už 4 roky, ale ešte som sa tak na prázdniny asi nikdy netešila ako tento rok 😀 😀 😀 .
Pozdravujem Vás a prajem krásne sviatky, keby sme sa už náhodou nečítali. 😀