Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

vavka33
27. únor 2009

dupi,tak poriadne oddychuj.Na ten vytok je dobry ascorutin,mala som ho aj ja.Tak som si na ten vitamin zvykla,ze ho uzivam pri kazdom menzese.posilnuje to krvne vlasocnice,teda napr.v tvojom pripade zabranuje krvacaniu a podobne. 😉

kikusa100
27. únor 2009

no zienky..dens mi manzel povedal ze dal kupit kuracinu v madarsku a ze kilo vyjde na 40,- sk..no chapete...tak som sa zasmiala ze waw..tak sme prepojeni hi hi teiz myslel na to na co ja..
a dupi ..kde bola v polsku ?? myslim v akom meste??
inak dnes som bola na socialke sa opytat na to dobrovolne poistenie..no ta mlada mi nevedela nic povedat len na mna kukala teda ked som mala na nu nejake otazky..ja som sa jej opytala na to DNP a ona ze musim sa registrovat atd..hovorim ok, ale ja jej hovorim ze sa chcem prihlasit ze musim mat splnenu podmienku tych 270 dni..a potom sa jej pytam ze no ale co ked neotehotneim tak tych 270 dni mi zaratavaju spaatne dva roky? a ona na mna pozerala ze nie ze pol roka..??tak teraz neviem... nevedia poradit..
a kocky poradte mi teiz v tom..ja som manzela dobrovolne prihlasila na ten druhy pilier..lebo sme nevedeli ze ci vydrzi v armade tych 15 rokov a kedze uz bol predtym na socialke evidovany tak sme sa bali zeby potom ostal v prvom piliere. no a drahy sa boji, lebo chalani mali reci, ze kto je v piliery tek ten nemoze potom prijimat dochodok..mne sa to zda ako blbost..lebo kajo je dobrovolne a nic si tam nesetri... proste prvy krat zaplagtil a nic viac..tak teraz nevie..ci sa odhlasit alebo co? ale ja som mu povedala nech ostane?co myslite?dobre osm mu povedala??
🙂
vavka:napisala som ti IP
v pondelok sa urcite ozvi xi ix 🙂

marianka8004
27. únor 2009

sveva-a čo robi tvoj mužik?neviem,či sa stretnu,lebo moj muž je v kuchyni ako pomocnik,ale možno sa poznaju.
dupinka-aj ja som mala syr z polska 45% bol super 😝.aj my kupujeme veci z Polska.tu jedny chodia na chladiarenskom aute a vozia skoro každy tyždeň mäso,ryby,syry,zeleninu,ovocie ...čo ludia pytaju.nemusime chodiť,donesu nam.bez muža je to hrozne.cez deň sa da to sme zvyknute,že sme same,ale ked je preč v noci a ešte na 3 tyždne...neznašam to brrrrr ☹ je nam smutno

sveva
27. únor 2009

marianka je PFV 😀 ale nie vážne vodič špeciálu. 😉 A tvoj mužik?

sveva
27. únor 2009

No tie syry z Poľska sú super. Mňam mňam už aby išli na nákupy. 😅 😵

marianka8004
27. únor 2009

teraz je tiež vodič neakeho špecialneho auta,ale od marca alebo aprila by mal mat inu funkciu.
a čo hovoria muži na prepuštanie?

kavaapalma
28. únor 2009

tak vidim ze je nas tu zopar michalovcaniek 😉
moj bol predtym v Martine na 9tyzdnov ale nepomohlo nic z toho........teraz ide na lest v marci neviem presne kedy ale uz ma to netankuje,lebo som sa rozhodla,ze sa vratim spat k spontannosti,lebo predtym sa mi ovela viac darilo ako teraz....budem robit terapiu usmevom 😀
dupi ty len pekne oddychuj a budes v poriadku...
kolko presne miname na stravu to fakt neviem pretoze byvame u rodicov a oni od nas peniaze velmi nechcu ze zatial kym mozme nech si radsej setrime na svoje... no chceme ist do madarska na velky nakup o dva tyzdne ked sa vrati mamina z rakuska,oplati sa aj tam aj v polsku.....

dupinka
28. únor 2009

Ahojte!

Kikus, to nie je pravda. Aj my s manzelom sme tento pripad. Je to na to, ze ak pripadne skoncime v st. sluzbe, aby sme boli zaregistrovani v druhom pilieri, kedze v case, ked sme uzatvarali zmluvu, nebola moznost pristupu a vystupu.... Neovplyvnuje to ale vyplacanie vysluhoveho. Nech bude v pohode.

Co sa tyka nakupovania v Polsku, nasi zvycajne chodia do Leluchowa. Teraz zacali znami kseftovat, chodia do Polska a vozia to, co ludia chcu: morcacie alebo kuracie maso, mlete maso, syry, cistiace prostriedky a pod. A to za celkom dobre ceny, neoplati sa tam ist, ak ti oni vedia doviest az domov a hlavne cerstve.
Slovensky narod je spekulativny. 😉

Dnes sme robili huspeninu a trdelnik, tak som K.O., ale stalo to za to, napchavam sa ako keby ma pustili z koncentraku. Chuda nase dietatko 😀 😀

roasha
1. bře 2009

dupi,ze chuda babatko 😀 .....figu.....-dobre fajnotky papka... 😵

marianka8004
1. bře 2009

sveva-už si vyprevadila mangela na lešť?
dupi-v tehotenstve si treba dopriať všetko 😉 (samozrjme s mierou)

sveva
1. bře 2009

Marianka už áno.

Tento týždeň nás čaká zápis do škôlky tak som zvedavá ako dopadneme. No a dnes sa Šárke prerezal ďalší zúbok. Tak sme sa smiali s mužom, že keď sa vráti tak už bude zubatá. 😀

Dupi aj naši chodia do Leluchowa. No a v Orlove máme tetu, tak ju berú so sebou a potom sa tam ešte zastavia na kávu. 😉

marianka8004
1. bře 2009

sveva a ste same?či byvate s rodičmi?moj muž pozna tvojho.

jaduska
1. bře 2009

Ahojte babky....tak sa nám tu pekne zbiehajú michalovské dukelské kasárne.... 🙂 Môj bol kolegov na Lešť iba vyprevadiť a vydať materiál, keďže teraz zastupuje výkonného dôstojníka....Ale ako sám skonštatoval, táto práca v kancli je únavnejšia ako to, čo robí normálne....

Kikuša - asi si mýliš II. a III. pilier. Ak sa raz do druhého piliera prihlásiš, tak tam odvádza sociálka. III.pilier je dobrovoľný - tam platíš/neplatíš.... Ešte pred časom štátni zamestnanci v II.pilieri byť nemohli, zakazoval to zákon.

Čo sa týka toho tvojho DNP - pred nástupom na materskú ti stále skontrolujú, či si v posledných dvoch rokoch bola 270 dní nemocensky poistená. Neviem, aký polrok ti to tá slečna spomínala, asi myslela, tých 26 týždňov, ktoré musí byť platené DNP, ale to tuším platí pre tie, ktoré si to platia popri povinnom nemocenskom poistení.... Tie tetušky na úradoch niekedy samé nevedia čo a ako - hrúza....

palma - aj môj bol v lete na kurze v Martine....

niki - ja mám pocit, že prejeme aj to, čo nemáme....už som si to začala aj písať, kde míňame, ale nemám čas si k tomu sadnúť a "rozanalyzovať" to..

Inak baby - nebojíte sa jesť mäso z Poľska? Ja mám k ich výrobkom dosť veľkú antipatiu, oni tie zvieratá bohviečím kŕmia, aby to bolo rýchlo veľké...raz som videla takú besedu na STV2 o chove ošípaných u nás a u nich.... 😖 Aj keď človek nikde nemá istotu....

marianka8004
1. bře 2009

ja som raz počula,že v Polsku predavali kuracie mäso ktore im dodavala slovenska firma.je to zaujimave.
a tiež si myslim,že aj na slovensku aj všade sa robia svinstva.ked vedia robiť s mäsom ktore je davno po zaruke 😖 určite vedia aj ine.najlepšie je dochovať doma a človek vie čo potom papa.ale samozrejme nie každy ma taku možnosť.
jaduska ty si tiež michalovčanka?

jaduska
1. bře 2009

nie marianka, nie som michalovčanka, ale manžel tam je v dukelských...ale iba do konca júna, potom bohvie, kde a ako skončí.....možno on na materskej a ja v práci 😀 😀 😀 😀

vavka33
1. bře 2009

Svevi,aj nas caka zapis do skolky,ale az od 16.marca.Lejka by isla uz aj hned,len si este do januara pocka.No zapisat ju musim uz teraz,lebo je tu plna skolka,tak nech ma miesto.
Ale aj keby sme ju nezapisali,riaditelka by mi ju zobrala,aj Vanesku zobrala ked sme sa prestahovali,spravili sme len dodatocny zapis.Ale teraz to urobime ako sa patri,nech mame kludne svedomie
😉
Dnes nam volal byvaly manzel,pride o tyzden z kosova na dovolenku,tak si pride po Vanesku.zajtra jej musim vybavit v skole volno od pani riaditelky.ale nebude s tym problem,pekne jej to vysvetlim.
nas tatko by chcel ist tiez vonku,ale do Afgacu,tak uvidime,teraz odchadza Nitra,tak ked ich budu rotovat,rad by isiel.

lenkamt
1. bře 2009

ste sa dnes rozbehli 😀

žienky čo vám boli chlapi na kurze v mt - možno boli u môjho chlapa 😀 svet je malý 😀

inak zahraničné dovolenky zrušené - tento mesiac donesie 66eur ako náhradu 😀 ale aspoň nebudú civili hundrať 😝
no a tabuľkovo je môj muž v trenčíne, akurát že ešte nebol na personálnom pohovore a všetci mlčia a nikto nič nevie 😝 😅

sveva
1. bře 2009

marianka nie nebývame s rodičkmi. Máme 3-izbový byt a k naším je to cca 2 km. 😉 😝

vavka tak to máte super, že ju vezmú. Tu je to otázne, lebo keď som na MD tak nechcú deti brať do škôlky. No a keď náhodou pôjdem mužík na misiu tak potom neviem ako to budem riešiť. "Asi si hodím slučku." 😅

marianka8004
1. bře 2009

jaduska-prečo do konca juna?je na 3palebnej?alebo mu konči vysluha?
sveva-takže ste tiež same ☹ je to hrozne,ked odijde z domu.to neznašam,ale čo už.my mame k mojim rodičom cez cestu a k svokre ani nie 1km.muž sa chysta na misiu?

roasha
1. bře 2009

http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clane...
starsie,ale no nech nas maju radi,ked im to tak klalo oci. 😔 😝

jaduska
1. bře 2009

svevi - nehodíš, neboj....nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie 😉 keď to zvládli iné, zvládneš aj ty, len to chce zaviesť režim a dodržiavať ho....

marianka - áno, je na 3.palebnej, zmluva mu končí až na budúci rok....

jaduska
1. bře 2009

lenka - môj je mierič na Dane, robí to 4 roky a teraz ho na to išli školiť. Nebol na Severe, ale v tých druhých kasárňach...

lenkamt
1. bře 2009

aha, tak to bol na podháji, škoda, ale na obed mohol dôjsť 😀

niki29
1. bře 2009

ahojte kocky, tak mna caka zajtra prvy den v praci a co cert nechcel mala nam tak cez vikend ochorela ze ma teploty 39.5 brutalny kasel a sople. Tak ide zajtra s muzickom do lekara a ja do prace. mam z toho taky divny pocit ale co mam robit musi byt aj tatikom. Tak cavte a drzte mi prsty

petullia
1. bře 2009

Cawte Roa... ta som sa na.rala 😠 .. to uz co riesia

kikusa100
1. bře 2009

jadus nemyslela som treti pilier..pisem ti IP
pozdravujem kocky...som tu len na skok...drzte sa, zatial vsetko po starom.. 😀 papa xi xi

dupinka
2. bře 2009

Ahojte!

idem Vas precitat, lebo cez vikend bolo perno... U svokrovcov sa toho vela zvrtlo, tak sme nakoniec nasadli vcera do auta a prisli sme do Presova k rodicom. Ja mam PNku, kedze musim lezat, no a manzel si vybavil volno.
Len ma s..e, ze kvoli nim sa my stresujeme a pod. No pre nas dvoch je teraz drobcek prednejsi.

Sveva, aj my mame rodinu v Orlove, babku mam z dediny cez potok s Leluchowom, Ruska Vola. 😉

Co sa tyka misie, Vavka, mojho muza to momentalne s Afgacom preslo, lebo pochopil, ze to mu lepsieho fleka nezabezpeci, ale este uvidime, co bude. V armade nie je nic iste. 😖

sveva
2. bře 2009

Dobré ránko. 😀

Marianka buť pôjde na misiu alebo do civilu. Ešte v decembri ho veliteľ napísal do afganistanu, no už nejde tam ale do bosny. Sranda je, že aj švagryna ide na misiu v tom istom čase.

sveva
2. bře 2009

tie dovolenky do zahraničia si môžu nechať. Pravdu povediac radšej by som išla niekde do hôr a môj muž neznáša teplo. Takže by to bolo ideálne.

Dupinka ja tam mám tetu. (otcovu sestru)

jaduska
2. bře 2009

kikuša - už som ti odpísala...ale aj tak sa mi to nezdá....

dupi 😒 😒 😒 😒

lenka - na Sever chodili do autoparku...keby si sem začala chodiť skôr, tak ti ho aj na obed pošlem.... 😝