Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
23. únor 2008

jaaaj, tak to sme sa teda nasli 😀 😀

elinka, ja ani deticky (zatial) nemam a niekedy nestiham vobec nic.
Inak co porabate? Ja som sa zasila do kuchyne, upratujem v linke, obcas aj tam treba poutierat, varim obed - slivkove knedlicky a chystam sa robit kremes, s listkovym cestom 😉

elinka27
23. únor 2008

manzel je v sluzbe a pride az zajtra rano, mam tu na navsteve mamu,tak mi navarila,mame svieckovu a aj kolac marhulovy bude,mnam 😝 takze mam full servis, no a maly mi spi na hrudi tak pisem s jednou rukou 😀

dupinka
23. únor 2008

elinka, ty sa mas... myslim ten servis 😀 Ja mam rodicov a aj svokrovcov na opacnom konci slovenska... Ale ma to aj svoje vyhody 😝

elinka27
23. únor 2008

no ja byvam v Seredi,ale inak som z Trnavy,takze niesom tiez z nasimi tak casto,aj ked to sice nieje taka dialka.Ale niekedy by som radsej byvala aspon o 100km dalej,ale od svokry 😀

dupinka
23. únor 2008

nasi svokrovci sa chystaju prestahovat na zapadne slovensko, svokor je odtial, tak do jeho rodiska,.. POMOOOOCCCC!!!!! 😀 😀 😀 😀

elinka27
23. únor 2008

ja som bola na prechadzke s malym lebo uz sa to s nim nedalo vydrzat, doma nie a nie spat,zato vonku spi ako medved.
No ja by som tych mojich svokrovcov poslala na mesiac, ledva cakam kedy sa na nom bude dat byvat ako niektori vedci tvrdia 😀 😀 kupim jednosmernu letenku 😉

jaduska
23. únor 2008

Elinka, tak to si už teraz pre istotu kúp na tom mesiaci pozemok, lebo o chvíľu bude rozpredaný 😀

dupinka
24. únor 2008

baby, aj ja kupujeeeeem!!! 😀 😀 😀

elinka27
24. únor 2008

veru, uz aj idem jeden rezervovat, ved 1M x 1M im uplne staci 😀

jaduska
24. únor 2008

inak ja som tiež chcela len tak zo srandy kúpiť 1 ár, lebo sa mi to nevidelo drahé, ale potom som na to nejak zabudla. Viem, že si to ľudia dávali ako netradičný darček k sviatku 😵

elinka27
24. únor 2008

no neviem ako by to moja svokra zobrala,ale vtip by to bol teda dobry 🙂

vavka33
24. únor 2008

tak ked budete kupovat,tak aj mne kupte aspon taky kusok na statie 😀
Inak ahojte 😉

elinka27
24. únor 2008

ja vam tie pozemky pridem aj vytycit sak som vojensky kartograf 😀

dupinka
24. únor 2008

Ale sme dobre nevesty 😀 😀 😀

jaduska
24. únor 2008

Dupinka najsamlepšie 😀 😵 😉

vavka33
24. únor 2008

Eli,spoliehame na teba 😉

dupinka
24. únor 2008

baby, co ste cez vikend porabali? 🙂

jaduska
24. únor 2008

No ja osobne to isté, čo cez týždeň 😅 Akurát, že bola doma aj staršia dcérka, ktorá je inak v škôlke, tak bola s nami na prechádzke. Učí sa teraz korčuľovať, tak je aj sranda.

Inak, strašne nemám rada nedeľu večer. ☹

elinka27
24. únor 2008

ja som mala muza v sluzbe a prisiel az dnes rano, potom sme boli s malym na prechadzke a vecer sme mali este navstevu, a teraz "stary" spi sa mi otocil chrbtom, takze som tu 😀

vavka33
25. únor 2008

My sme boli na nakupoch,kupili sme Wapku,cize sme vcera striekali-auta 😀 a v sobotu som kupila vibr.kruzok,tak vecer sme mali novy zazitok 😀
Inak sme stale nieco robili,okolo domu a v dome,lebo bolo krasne pocasie.Leusa bola vcera cele poobedie vonku ani spat som ju nedala,1.krat,ale dnes uz pojde aj keby malo byt 20stupnov a svietit najkrajsie slnko,lebo som s nej bola priserne unavena a vecer sme sa nevladali ani tulit,co nas mrzelo,lebo dnes zas isiel tatko na Lest.Mozno pride skor ako v piatok,ale to nie je iste,cize sa zatial dopredu netesim.Budem sa tesit,ked bude na ceste domov.Zatial cestuje opacnym smerom.Ale nebudu buchat,tak budem kludnejsia ako ine tyzdne.

elinka27
25. únor 2008

vavka, no aspon ste mali vzruso 🙂 mne zasa dnes isiel drahy na Turecak, lebo tam maju nejake cvicenie, a bud pride dnes vecer,alebo az zajtra vecer.Tak cakam co zavola, ked bude vediet.Takze u nas momentalne neverbalna komunikacia na bode mrazu 😀

vavka33
25. únor 2008

Eli,nic si s toho nerob,aj nasa komunikacia-neverbalna je na bode mrazu,mame len mobilnu komunikaciu 😀

petullia
25. únor 2008

Cawo baby...
Tak sa mi tu neozvala ziadna "Levicanka"? 😕 Mame tu zastupenie viac menej Hlohovec... co? No dobre no! 😀 Tak ste vikendovali ako sa patri citam 😉 Moj mangel ma dnes este volno, ta uzivame este 😵 , cvicenia trapne sa skoncili, na cas... tak ho budem mat zase kazdy den doma. Hned som spokojnejsia! 😎
Vavka ty si vikendovala na 1+ (ci vlastne dnes uz A+) 😀 Inak wapka by sa aj nam zisla 😉

elinka27
25. únor 2008

inak ja sa snazim stale o nejaky rezim pre maleho, a stale si so mnou robi co chce potovora jedna krpata 😀 a potom vecer som rada,ze zaspi a idem aj ja spat, takze u nas ani neni casu na nejake komunikacie 😀 teraz zaspal v kociku na jeho obvyklych 30min.
Ja som kupila ohrievac flias plna optimizmu,ze si ulahcim pracu,ale som zistila ze v mikrovlne to mam skor ohriate 😝

vavka33
25. únor 2008

eli,aj ja mam ohrievac flias,tiez som sa tesila,ako rychlo to ohreje a ulahcim si pracu-no to isto,kym sa to zohrialo,lea skoro umrela od hladu 😅 tak som to vyriesila termoskou horucej vody a flasou studenej a miesam to.Mlieko mam hotove este rychlejsie ako ohriatie v mikrovlnke 😀
Inak Wapku maju v tescu v akcii za 1500sk-tusim,je o vyse tisicku lacnejsia 😉
Lea zaspala,sme od rana vonku,uz som K.O.,tak iem rychlo upratat a pozbierat pradlo,lebo vstane a zas pojde vonku

dupinka
25. únor 2008

Ahojte!

My sme mali pohodovy vikend, v sobotu sme si polenosila, tak som sa pustila do upratovania kuchynskej linky a manzelik vygruntoval zvysok bytu, vcera som upiekla kremes, boli sme vonku, manzelik hral hokejbal, no a rozpravali sme sa aj neverbalne 😀 😀

vavka33
25. únor 2008

dupi,aky kremes robievas,napis recept?nech mam do zbierky. 😉

dupinka
25. únor 2008

listkove cesto ako "podklad", klasika vyvalkane upiect v trube (cvrkne sa, preto rozvalkat tak, aby precnievalo vez plech)
krem: 3 zltky vymiesat s 1/4 litra mlieka a dat k zvysnym 3/4 litra mlieka, do ktoreho sa pridali 2 zlate klasy, 2 KL hladkej muky. Uvarit husty puding, nechat vychadnut,...
Studeny krem rozotriet na cesto, na to vyslahanu slahacku (mali by ist 2, ale mne aj jedna v pohode vysla) a na vrch postruhat cokoladu, prip. kto chce tak druhu vrstvu cesta,...

luciask1986
25. únor 2008

ahojte ja mam priatela vojaka a cakame babatko velmi sa nanho tesime a mame velmi pekni vztah niesme spolu len vtedy ked je na vycvykoch

vavka33
25. únor 2008

Dupi,aj ja robim z listkoveho,no trosku inu plnku,ale skusim tuto tvoju.dakujem
Vitaj Lucia