Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

kikimaruska
24. čer 2012

Ahojky, mohu se připojit? Přítel je voják...já jsem pro změnu policistka... 😕 🙂

dupinka
24. čer 2012

@kikimaruska Ahoj! u nás to bolo podobné: manžel vojak a ja colníčka. No po materskej som uniformu zavesila na klinec... Snáď sa k tomu raz dostanem..

kde slúžia vaši partneri? aké hodnosti a čo robia???

kikimaruska
24. čer 2012

@dupinka můj je četař, pracuje ve staré Boleslavi a je i u NRF. Protivzdušná obrana, plus nějaké chemické výcviky, zneškodňování munice, řidič. Já sem na obvodním oddělení jako podpraporčík, ale po pravdě díky směnám sem přišla o rok svého synka, skoro ho nevidím a stěhujeme se nyní trvale do jiného města, dojíždím 50 km na směnu, takže docela problém časový...chtěla bych se něchat přeložit, což je docela problém, ale hlavně jít do bezsměnnosti. Přítel vstává ve 4 ráno...vrací se v 18 večer, někdy má služby anebo výcviky na 4 dny, týden...Jinak já před synkem začínala také na hraničním přechodu...u cizinecké a pohraniční 😉

dupinka
25. čer 2012

@kikimaruska fuuha, tak to máte riadne náročné. A to sa my, ktoré máme manželov kažý deň doma, ešte sťažujeme 🤐

kikimaruska
28. čer 2012

@dupinka Tak já byla zvyklá, 3 roky jsme byli bez tatky (je fakt, že poslední rok co pracuji vypomáhali rodiče, jinak bych nemohla nastoupit a pracovat na směny). Ted mi to přijde mnohem lepší, že alespon pohlídá přítel, ze školky pomužou občas jeho rodiče...to bude ještě mazec, protože já z denní dojíždím domu ve 20.30 hod.pokud se nic nepo...v práci a ze školky chtějí aby dítko vzali v 16 hod...no a přítel přijíždí tak 17.45 +-, jak stihne hromadnou, někdy déle nebo vůbec...

angelita
27. črc 2012

Ahoj, celkom ma táto téma zaujala kedže žiadnu ženu vojaka osobne nepoznám a tých vojínov ktorých poznám ja ženy nemajú 🙂

jaduska
3. srp 2012

@angelita ale to nie je téma iba pre manželky vojakov, ale celkovo pre partnerky 🙂

samain_night
20. srp 2012

@jaduska @dupinka a ja dalšia partnerka .. 😒

jaduska
21. srp 2012

@samain_night a prečo ten smutný smajlík? 😕

samain_night
21. srp 2012

@jaduska bo snád aj na misiu dojde .. za týžden sme spolu necelých 48h .. malého vôbec nevidí .. noo musím zvykať trošku vy ste tu ostrielané "dlhoročné vojačky"

jaduska
21. srp 2012

@samain_night no my fungujeme na týždňovkách už riadne dlho... A kde slúži manžel? Pozerám, že si z okresu LV, môj slúži v LV a ja som si tu nedávno tiež našla prácu, ale pre istotu manžela prevelili na 4 mesiace na výpomoc do Martina....

bodka13
21. srp 2012

@samain_night aj ja som partnerka 😉 😀 vitaj u nás 🙂
...a prečo ste tak málo spolu? slúži niekde ďalej od Vás ?

samain_night
21. srp 2012

@jaduska @bodka13
"my" len pol roka +/- .. noo zatial len priateľ, tak daleko sme sa nedostali že svadba 😀 .. no ja LV a on BA ..
a Ty teraz LV? aj tu bývate? či LV okolie? a ešte v tomto nie som tak doma, je mi to nové, aj ked pre lásku všetko, ale všetko má svoje medze ..

prečo tak krátko? mno on je s kolegami na byte v BA, ja doma .. (aj ked s rodičmi, ktorí sú plne zamestnaní a vidím ich možno zo 2h z dňa, z rodičmi preto, že šetríme, aby sme mohli začať robiť domček) na malého sama .. takže v podstate aj celá domácnosť na mne stojí + ešte externé štúdium, sa fakt teším, kedy to začne, takto celý deň len okolo plienok a malého sa točí, ako, nevadí mi to, len ked idem medzi ľudí (s ním, tak niekedy neviem o čom mám rozprávať )
ako, chápem ho, že je určite zmena po x rokoch že má niekoho

jaduska
22. srp 2012

@samain_night my sme pôvodne z východu, manžela stále niekam preveľujú, takže odkedy sme spolu, tak fungujeme iba na týždňovkach. Ja som sa už naštvala a našla si robotu v Kalnej n/Hronom, tak momentálne sme v Tlmačoch a deti u mojich rodičov na východe. Tiež sme bývali u našich a tiež externe študujem, akurát, že my máme deti 3, tak to mám o trochu "veselšie".... 🙂 🙂 🙂

samain_night
22. srp 2012

@jaduska jo, to som myslím čítala, že niektorá z Vás externe škola .. mne to fajn vyšlo, posledná skúška v 2r a o týždeň sa malý narodil . tretí ročník zvládnutý a ideme dalej skúsiť, tak snád bude dobre
ešte vždy študuješ - čo - kde?? mám verejnú správu v BA .. a deti ako staré?

jaduska
23. srp 2012

@samain_night no ja som rodila poslednú dcérku ešte v skúškovom v prvom ročníku, ale tak zmákla som to nejako....teraz ma čaká posledný ročník, našťastie už na magisterskom....tiež študujem v BA, ale pedagogiku

samain_night
3. zář 2012

@jaduska bože, už sme tu tak dávno neboli?
mnoo ja už "OK" .. len som potrebovala vedieť, že nie som sama (s partnerom vojakom)
človek sa tu asi viac bojí, (či sa vráti domov alebo nie) .. ako v bežných situáciách - tam si to nie až tak človek uvedomuje (vlastná skúsenosť)

jaduska
4. zář 2012

@samain_night no veď nebudem sama so sebou písať, tak sem až tak často nechodím 😝

nika83k
6. zář 2012

Naša rotačka sa bliži ,ešte par dni a sme sami bez tatina.Držte nam palce 😢 😢

jaduska
6. zář 2012

@nika83k ax jaj, tak sa držte teda....

dupinka
6. zář 2012

@nika83k tak sa aj vy držte!!

nika83k
9. zář 2012

@jaduska,@dupinka DAKUJEM ......

palculienka123
10. zář 2012

ahojte, môžem sa pridať? aj ja mám manžela vojaka a práve nám odišiel na misiu ☹

@nika83k ahoj, bola si pred pár dňami na rozlúčke v Rožňave?

jaduska
10. zář 2012

@palculienka123 vitaj medzi nami....

palculienka123
10. zář 2012

@jaduska ďakujem

nika83k
10. zář 2012

@palculienka123 vitaj v klube ,bola som na rozlučke ale v ZA takže sme sa určite nestretli ak si na to naražala ....A kam Vam šiel tatino ?? Naš šiel do Afganu bohužial ešte niesu na mieste maju prestup tak som ešte v očakavani čo a ako a či vobec v pohode.Nervy mam z toho nehorazne ale vydržim,za tie roky som sa naučila ako reagovať na tieto situacie 😵

palculienka123
10. zář 2012

nemyslela som nato, či sme sa stretli, ale nato, že sú asi spolu

bamarama82
17. říj 2012

baby ahojte, aj ja sa pridavam, sice sa tu toho vela nepopise ale teda ze patrim k vam...aj nas tatino je v A. od sept,na rozlucke sme boli v ZA
@palculienka123
@nika83k

nika83k
17. říj 2012

@ Ahoj vitaj v klube .tak to sme museli na seba natrafiť,ked si bola na rozlučke v ZA. 😉 A ako zvladate odlučenie od tatina?

bamarama82
17. říj 2012

@nika83k dobre, zatial. a vy?