Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

kavaapalma
20. led 2009

Ahojte chcem sa k vam pridat moj manzel sluzi v MI ale v mestskych a zatial tam nic nerusia ako to tu citam a je pravda ze maju ist do Afganu aj ten moj by chcel tak uvidime ako to bude lebo tam sa to v podstate stale meni nie som dvakrat nadsena zeby tam mal ist ale tak ako kazdy potrebujeme peniaze....
Zatial sa o babatko len snazime uz vyse sedem mesiacov, tak dufam ze nam to coskoro vyjde.

zoya1
20. led 2009

Vitaj kavaapalma v klube. Aj môj manžel slúžil v mestských kasárňach. Na ktorej rote je ten tvoj? Možno sa aj poznajú?

kikusa100
20. led 2009

ahoj kavaapalma:tak si nas nasla hi hi..napisala som ti aj na moju svadbu do vasej temy... 😀 no s tym afgacom je to kazdu chvilu ine..aj moj raz ide raz nejde..je to hruha...ale michalovce ho dostali a roznava len ich doplnuje...ale moj manzel mi stale povie ze sa nemam coho bat, lebo tam budu strazit vchod a nebudu chodit nikde vonku a tak..tak uvidime...ale po vcerajsom telefonate asi na 90percent nepojde...a rusi sa ze vraj trebisov...tak to hovoria baby..a niemichalovce..ale aj tak si myslim ze je len otazkou casu kedy porusia na vychode kasarne a tak isto aj roznavu, ta je zatial do r. 2012..tak uvidime..ako dalej..
a neboj babatko sa podari..jono na to treba asi fakt prestat mysiet..ja som sa davnejsie tym teiz zaoberala, eset rped svadbou am to posadlo ale potom prisli ine veci tak som prestala...
a tiez nie som tehulka, mamicka a ani snazilka zatial a dopisujem si tu...takze tu mozu pisat vsetky stavy 😀

dupinka
20. led 2009

Ahojte!

vítam novú členku!

Jaduška, neboj, skúšku určite zvládneš, veď si šikulka....
Obdivujem mamičky, ktoré študujú popri deťoch a príp. aj popri zamestnaní. Klobúk dole 😉
Uvažujem, že by som si ešte urobila nejakú VŠ, chcela som pokračovať v odbore, ale s právom už viac ako doktorát nehrozí. Iba ak PhD., čo je dosť o ničom, externá forma štúdia trvá 5 rokov 😖
Skôr niečo, kde by mi prípadne uznali skúšky a tak. Lenže to asi len verejná správa zostala, čo mi je nanič. Bavilo by ma účtovníctvo, uvažujem aj nad tým, len sa obávam matematiky. Tento rok už asi z toho nič, keďže prijímačky by boli v termíne pôrodu. No a ďalší rok uvidíme, ako na tom budeme, čo mi drobec "dovolí".

Čo sa týka misie, strašia Afganistanom hádam každého... a nakoniec tam pôjde okolo 200 ľudí.
Ani písomný rozkaz neznamená, že na misiu muž ide, kým nesedí v lietadle.

bodka13
20. led 2009

ahojte 🙂 ...kolko ste toho popísali 😉

jaduška...už som rozmýšľala kam si sa stratila...neboj tie skúšky budú v pohode,ty mu ukážeš že to vieš na A 🙂

...ako sa dnes máte?my sme včera boli na zápis do prvej triedy s Davidkom, 😅 už máme skoro prváka

😲 ako nás pribúda,vitam nové členky 🙂

vavka33
20. led 2009

Bodka a kam ide maly do skoly?

jaduska
20. led 2009

bodka my sme boli na zápis minulý štvrtok - Sandra by už najradšej chodila do školy...

kikusa100
20. led 2009

no kocky..uz je to na 100percent potvrdene..drahy nejde do afgacu..dnes mi volal ze ho vyskrtli zo zoznamu..som stastna..ale on je sklamany..co uz..verim ze je to pre nas lepsie, ked nejde a ze to fianncne nejako zvladneme..dufam. lebo pol roka v tej hroznej krajine stale ma to mrazilo ked som si spomenula... takze tak..vytesujem sa trochu..
svevi tak sa asi nestretnu...
no ja by osm sa mala ucit ale horzne sa mi nechce.. aj bakalarku by osm mala dopisovat,namiesto toho bludim po nete a nic nerobim som hrozna...
drzte sa mamicky, tehulky, a vsetky kocice..pa pa

dupinka
20. led 2009

Kikusa, tak to ti verim, ze si rada..... A neboj, financne sa to nejako utrasie, zvladnete to. Ked clovek musi, urobi vsetko preto a neraz sa cuduje, ze to vyjde lepsie ako ocakaval. Vsetko sa deje pre nejaku pricinu. Asi to takto ma byt 😉

Inak, dnes ma brusko akoby zazrakom prestalo zlostit (klop - klop) je take ako ma byt, aj drobec sa vrti jedna radost. 😵 😵 Aj som chcela preventivne zajst k dokymu, ale ma dovolenku. Tak to snad bolo len tym, ze sme boli mimo... 😉

sveva
20. led 2009

Ahojte.

Tak dnes mi manžel povedal, že možno ani on nejde do afgacu, tak som aj rada, ale viac ma trápi ako to finančne zvládneme. Keď si vezmem, že jeho plat ide na všelijaké splátky a budeme musieť žiť z RD. Asi budem musieť nastúpiť do práce, ale tam je tiež otázzne, lebo majú na našom useku prepúšťať. 😠

Ja som neskutočne chorá, ledva stojím na nohách a ešte aj Šárka je nejaká divná. Reve o 106, vôbec nechce papať,už som bola zúfalá, tak som na obed s plačom volala mame, čo mám s ňou robiť. Neviem či na ňu niečo lezie, alebo sú to tie zubky. Teploty nemá, ale všetko až z nervami kuše.

bodka13
20. led 2009

vavka...ide na Hôrku,chhodí tam aj starší a máme ju hneď za domom

jaduš...aj Dadovi sa v škole páčilo,len aby im to vydržalo 😵

svevi...tak sa lieč 🙂 aby to nechytili aj princezničky

dupi...drobček sa asi zlakol,že ho chceš ukazovať ujovi doktorovi 😀 ,len nech poslúcha 🙂

idem od vás,ráno musím vstávať do robotky 😒 ,zajtra zase nakuknem...dobrú 😔

dupinka
21. led 2009

Ahojte!

Bodka, ty bývaš na Dieloch? Hm, veď to je odo mňa neďaleko... 😉

Svevi, držím palce, nech je malej lepšie.... 😉

jaduska
21. led 2009

dupinka, to je super, že ti je lepšie...

svevi, rýchlo sa uzdrav. Tiež uvažujem, či nepôjdem od septembra do práce, hlavne keď sa mama vo veľkom chystá do dôchodku (aj keď tomu moc neverím)...

bodka - dúfam, že jej to nadšenie vydrží, zatiaľ sa učí celkom rada, stále ma núti písať jej príklady na spočítavanie, ale problém je v tom, že ju všetko baví iba chvíľu. Ale dali sme ju do súkromnej školy, majú tam trošku iné metódy učenia, tak ju hádam budú vedieť dostatočne motivovať 🙂

geminis
21. led 2009

Dobré ráno všem!

hodněkrát už jsem zahlédla tuto diskusi, protože je mi svým názvem blízká. Vždy vidím, kdy přibyl nový příspěvek, ale ještě jsem sem nepsala.

Blízká v tom, že nejenom můj manžel je voják, ale i já jsem vojákyní.

V současné době jsem ještě na rodičovské "dovolené", ale blíží se konec.

A mě se už teď honí hlavou otázky, jak budeme zvládat domácnost. Každý z nás může sloužit jinde, kde tedy budeme bydlet - na půl cesty? Školka prý nehrozí, všude plno, takže sehnat paní na hlídání? Co když vyrazíme na misi - tady doufám, že ne oba? To teprve bude boj, co myslíte.

Zajímalo by mě, zda je mezi vámi maminka, která je na tom podobně, tzn. že nejenom muž (přítel) je voják, ale i ona sama...

PS. Zuzko zdravím do Liberce. Zvládáš to skvěle!

vavka33
21. led 2009

Babulky netrapte sa,ze drahy nejdu na misiu,asi to tak ma byt a mozno budu mat este prilezitost.Teste sa,ze ich mate doma.druha vec su peniaze,ale tie naozaj nie su vsetko a nestoja ani za ten cas samoty a strachu.Moj manzel tiez chce ist vonku,ale aj ked vravim,ze nech iode,ked chce,ale vo vnutri s tym nesuhlasim,lebo by som sa o neho bala a moc by nam doma chybal.stacia mi tieto tyzdnovky a co uz poto, pol roka ☹
zatial sa tesim,ze pride kazdy piatok domkov.
Dupi.to tvoje brusko sa asi zlaklo,ze uvidi doktora,tak zacalo posluchat 😀

jaduska
21. led 2009

geminis, písavali sem dve babenky, ktoré sú vojačky, aj manželov majú vojakov (elinka a drobec), ale už tu dávnejšie neboli...my ostatné sme "civilné"

myslím, že v takýchto "vojenských" rodinách sa prihliada na to, že obaja sú v armáde a nemôžu ísť naraz na misiu. Môj manžel, čo má kolegyne, tak všetky majú manželov vojakov a nejako to zvládajú - samozrejme, občas za pomoci príbuzných....

Inak je veľmi zaujímavé, že všetky vojačky, ktoré ja poznám majú za manželov vojakov 🙂 ani jedna nemá "civila" 😀

dupinka
21. led 2009

Geminis, vitaj v klube!

ja som síce v uniforme, ale colníckej.... Aj u nás hrozí niekoľko mesačný kurz v školiacom stredisku (všetky sú v zapadákove), zatiaľ som sa tomu vyhla, a keďže idem na materskú, dúfam, že to medzitým zrušia. Lebo si tiež neviem predstaviť, že budem ja mimo, manžel v lepšom prípade len na služobke....

No, nie je to jednoduché, ale keď sa musí, všetko sa dá.

manželík ide v marci na týždeň na školenie v LM - Mokraď, tak má zaučenie ďalší týždeň na východe a skúšky vychádzajú akurát na termín pôrodu. Dúfam, že nezauraduje zákon schválnosti 😠

kikusa100
21. led 2009

caute kocky prisal som vas pozravit..nemam extra nic nove.snazim sa ucit na skusku ale nejako mi to nejde..nechceee sa mi vobec 😒 😒 😒
drzte sa tehulky netehulky..vsetko bude ok..

jaduska
21. led 2009

kikuš, aj ja sa trápim s učením - v sobotu máme pedagogiku a ešte koooopec toho neviem...ale má to byť test, tak sa nemusím bifliť poučky

vavka33
21. led 2009

Aha co som nasla.
http://www.mosr.sk/12876/do-ankety-vojensky-cin...
Ja som tam napisala a navrhla som chalanov,ktori stale robia"poriadky"po vybuchnutych novakoch,teda partiu,s ktorou robi moj manzel.a to nielen preto,co robia uz takmer 2.rok,ale aj preto,co spravili pre rodinu jedneho z nich,pre toho co nedavno umrel pri dopravnej nehode na vychode.spravili financnu zbierku a na pohrebe tie peniazky dali manzelke zosnuleho a jeho dvom detickom.zda sa mi to strasne pekne co urobili.pro ak by ste mali chut hlasovat,aby ste sa zapojili.

dupinka
21. led 2009

vavka, super. A kde sa dá hlasovať? Nenašla som to v tom linku, kt. si tu hodila... 😅

jaduska
21. led 2009

nooo, kde sa dá hlasovať?

egrzuz
21. led 2009

Geminis, zdravíme dvojčátka 😀 😀 😀 , děkuji za pochvalu, snažím se to nějak zvládnout
Geminis, kde sloužíte?

Ještě stále nevím, kdy se vrátí, snad to brzo budeme vědět. Nejhorší je, že neuvidí, jak děti začaly chodit, ale natáčím na kameru 🙂

Holky, já dokud nesedí v letadle, tak taky nevěřím, že odjede.

niki29
21. led 2009

ahojte kocky . Som veronika pochadzame z kysuc a moj manzel je tiez vojak z povolania. Byvame uz 3 roky v Roznave- takze nase pribuzenstvo je vzdialene od nas 270 km. Mame dceru Niku ma 2 roky aj 9 mes. pomaly mi konci RD a chystam sa do prace. Som zdravotna sestra takze vobec neviem ako to bude u nas fungovat ak nastupim do nemocnice.

bodka13
21. led 2009

ahojte 🙂 ...vitaj niki

dupinka...tak my sme skoro susedy? 😉

jaduška...San je teda riadna šikulka 🙂 ...Davidko rozozná iba tlačené písmená v texte,ale písať ani čítať nevie,počítanie mu celkom ide...veď uvídíme ako ich to bude baviť 🙂
a nebude ti ľúto že nie si s bábenkami,možno aj na San by si mala viac času ako keď pôjdeš do robotky? 😒

vavka...ty si učiteľka?kde učíš 🙂

kikuš...neboj,všetko sa stihneš naučiť 😵

kikusa100
21. led 2009

jej niki vitaj konecne niekto kto sluzi v roznave..aj moj manzel sluzi v roznave ale nebyvame tam...chodi na tyzdnovky...tak vitaj v klube..j
no idem zahlasovat... len ci to najdem... xi xi
dobru nocku kocky

kikusa100
21. led 2009

no hlasovat sa asi este neda..najprv sa musia poslat nominacie... tak si asi eset pockame 🙂

kikusa100
21. led 2009

a niki napadlo ma tvoj sluzi u chemikov alebo v raketometnom?

niki29
22. led 2009

Dobre ranko kocky, mala sa mi zobudila a ja prve co som spravila zapla PC. RD je ne nieco dobra ale uz sa mi pomaly krati.Kikusa100 ,manzel sluzi u chemikov poznas niekoho ?

jaduska
22. led 2009

Bodka, ak by som išla do roboty, tak jedine učiť, alebo do družiny. 8-hodinová klasická robota určite neprichádza do úvahy. Práve preto som začala chodiť na výšku, aby som mohla zmeniť povolanie a prispôsobiť to deťom. Lebo pôvodne som účtovníčka a do práce som dochádzala 25km do Prešova. Najviac by mi vyhovovala práca v družine, tam je to na 5 hodín popoludní, s bábom a Lilkou by som bola doobeda, cez obed budú spať a so San by som bola v družine. Lenže to sú všetko iba také moje ideálne predstavy, pochybujem, že by mi to vyšlo....ale v podstate nie som až tak nútená ísť do práce. Musíme síce uťahovať opasky, ale peniaze boli/neboli - budú/nebudú a deti vyrastú raz-dva, to sa vrátiť nedá....

Niki - ahoj, môj manžel má nejakých bývalých kolegov v Rožňave, ale neviem u ktorej "zložky", predtým boli spolu v Jelšave....A tiež mám teraz z Rožňavy spolužiačky na výške - jedna je dokonca riaditeľka v MŠ, keby si potrebovala protekciu 😉