Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
7. led 2009

Bambulkaj, ja dávam malej body s krátkym rukávom, tričko s dlhým, mikinku, punčošky a overal. Ale ona je väčšinou ešte v kočiari vo fusaku a prikrytá dekou. Keby mala chodiť, tak jej pod overal dám ešte naviac tepláčky.
Staršia dnes musela ísť na logopédiu, vonku bolo -15, tak som jej dala tielko, hrubší rolák, tenkú mikinu, trošku hrubšiu mikinu, punčošky, elasťáky, tepláky a nohavice (obyčajné, nie teplé) a vetrovku. A bolo jej dosť teplo.

jaduska
7. led 2009

a ešte - základ je mať v teple nohy... 🙂

bambulkaj
7. led 2009

Hlásim prádlo povešané 🙂 Jadus ďakujem, ja jej obliekam body s dlhým,tenší bavlnený roláčik,tenšiu mikinku a svetrík, na pančušky tenké flísové nohavice a overal...a na hrubé froté pančuchy i ponožky 🙂 Tiež sa ju snažím v týchto mrazoch udržať vo fusaku a v šport. kočíku, ale nie vždy to ide...no a cez pusu a noštek má šál...(po dlhom boji som ju ukecala),takže vidno len oči...manžel povedal, že vyzerá ako afgánsky terorista... 😀

vavka33
7. led 2009

Bambulkaj,mam asi tak staru dceru ako je tvoja,no a obliekam jej spodne pradlo,a to rolacik,mikinu,pancusky,tenulinke teplaciky-ieco ako spodky a na to kombinezu.rukavice,sal capicu.
v kociku sa nevozime,oa stale beha.
ja som tiez zimomrava a keby som ju mala obliekat podla toho ako sa citim ja,tak je taka naobliekana,ze sa ani epohne 😀
no a ked ideme do mesta,ma pancusky,zateplene nohavice,rolak,mikinu a vetrovku.

jaduska
7. led 2009

bambulkaj, nedá sa ti v nastaveniach zmeniť, aby ti neukazovalo 153 tt, ale skutočný vek malej? Ak ti to nefunguje, skús napísať na nick emjee, alebo zuz11, niekto ti to opraví.... 🙂

Baby aj vašim mužom meškajú výplaty? V decembri boli na účte už 3. a teraz nedajbože. A vždy bola na účte najneskôr 7. 😠

vavka33
7. led 2009

Jadi,ani nas tatko este nemal vyplatu.

bambulkaj
7. led 2009

My už máme korunky - teda euráče... 😉 Jadi, písala som si ešte 30.12. so Zuz11, lebo mne tam stále vyhadzuje chybu, tak sa mi to nedá opraviť..vyzerá to dosť blbo,však?153tt - ako nejaká slonica
🙂 Tak mi napísala,že jej mam poslať heslo a nové udaje,že to ona skusi. ale odvtedy nič...skusim sa jej ozvať znova.

jaduska
7. led 2009

zuz11 bola v pôrodnici, ale dnes som už videla, že zasahuje, tak ti to hádam opraví 🙂
bambulkaj - máte protekciu na finančnom??? 😝

bambulkaj
7. led 2009

nieééé,ale potešilo ma to... 😉

dupinka
7. led 2009

baby, akurát svokor sa ma pýtal, či už sú výplaty. On robí tiež pre vojsko, vraj ešte nemá... Nám chodí stále okolo teho, tak snáď nebude meškať. 😖

bodka13
7. led 2009

ahojte babenky 🙂
my už máme korunky,teda eurá 🙂 ...asi záleží v ktorej banke má účet

kikusa100
7. led 2009

no moj teiz nedostal... vtedy hovoril v decembri ze im mozno v decembri daju dve vyplaty za aj za januar kvoli tomu euro ale nakoniec nei..a tak neviem..hadam budu..ale momentalne nemame cas sa nad tym rozculovat. lebo uz nemame silu..na nic ostatne setrime si energiu hi hi

bodka13
7. led 2009

ani sa nerozčuľujte,lebo sa budeš mračiť a v sobotu budeš celá pokrčená 😀 😀 😀 ...chceme vidieť krásnu nevestičku 🙂

...MM hovoril že výplata mu nabehla už okolo obeda(účet má v SLSP)

kikusa100
7. led 2009

dala som si preco album , lebo ma vsetci zrusili aj segra aj drahy aj mamka..ci som normalna si davat foto na net... 😒 ale svadobne vam poslem ok. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jaduska
8. led 2009

bodka aj my máme účet v SLSP a stále nič... 😒 hlavne, že výplatné pásky im dávali už 27.12.

kikuša, ja tiež radšej nedávam fotky na net tam, kde ich môže vidieť hocikto. Mám album na facebook a tam ho môžu vidieť iba tí, ktorých mám medzi priateľmi....

dupinka
8. led 2009

Krasny slnecny a mrazivy dnik!

Co sa tyka vyplat, aj mne muz najprv vravel, ze dostanu v decembri asi dve. Nakoniec sa taky scenar nekonal. Vyplatny termin je, pokial mi su zrejme personalne veci armady, 10.den v mesiaci. To, ze zvycajne nabehne skor, este neznamena, ze tak musi byt aj tento mesiac. Ved boli sviatky, prechod na euro.....
Hm, ale nemyslim, ze sa to omeska o viac ako dva - tri dni. Teda dufam 😉

Kikus, ja som sem dala jednu fotku, kde ma je vidiet celu, inak nie... Tiez som s tym nemala dobru skusenost. Radsej poslem na mail alebo ako pise Jadusja, urob si nejaky vlastny blog, vlastny album s pristupom len pre priatelov.

jaduska
8. led 2009

dupi, nestraš, že až 10-teho, to je sobota - to nenabehnú 😨 😨 😨 😨 Ešteže máme zásoby jedla od Silvestra 😝

dupinka
8. led 2009

nam stale, ked bol 10teho vikend, dosli peniazky vo stvrtok alebo piatok... 🙂

vavka33
8. led 2009

Aj my uz mame vyplatu. 😀

petullia
8. led 2009

Cawtee... vyplaty??? no my sme teraz hustaci ini... nemusime kontrolovat ci uz nabehla (inokedy zbozne cakaaame), bo sme milionaaaari! mame hypku na ucte 😀

dupinka
8. led 2009

jeeeej, Petu, tak gratulujeeeem!! 😀 😀 😀

jaduska
8. led 2009

chi petulka, tak si chvíľku užite,aké to je mať kopec peňazí 😀 😀 😀 😀

inak už sme sa aj my dočkali....výplatky 😝

petullia
8. led 2009

Hej hej... citime sa ako majstri sveta 😀 a dik 😉

vavka33
8. led 2009

Petu,vy sa mate 😀 A co idete kupovat?

dupinka
8. led 2009

baby, trochu od veci otazka: myslite, ze mozem ist tehotna na ples, ak sa citim dobre? Jasne, ze sa nebudem zvrtat na parkete ako lev, ale vyjst trochu medzi kolegov inak ako v praci....

roasha
8. led 2009

dupi,jasne. 😉
pokial nie si rizikovka,nic ti nehrozi,a dobre padne aj ked sa nebudes zvrtat,len tak si posediet a pokecat. 🙂
ja som bola cele tehu PN,ale mala som 2x denne vychadzky,tak raz do tyzdna sme vzdy hodili pokec na kavicke. 🙂

jaduska
8. led 2009

dupinka, kľudne choď...veď keď budeš unavená, tak jednoducho odídete skôr...

petullia
8. led 2009

Dupi jasneee, ved nemas mor! 😀 😀 😀
Vavka kupili sme domcek a brali sme hypku na dorabku a zariadenie. zachvilu budem dzefovat na modrejstreche 😵 😀

vavka33
8. led 2009

Petu,tak to je super.Dvaja chlapi to porobia raz-dva. 😀

sveva
8. led 2009

Ahojte. Dlho som tu nebola, ale nejako nestíham. Vítam novú členku do klubu. 😀

Dupinka jasne že môžeš, ja som bola na svadbe v 28 tt a tancovala som normálne a keď ma malá kopla, že už má dosť tak som si sadla. 😉