Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

vavka33
26. únor 2008

Aj tu je krasne a ja som uz unavena ako kon.Cely den beham za Leou,hruza a este sme vcera kupili prasa,tak sme sa babrali s masom.Uz nech je vecer a spim 😀
Lelu dam spat za chvilu,ten cerstvy vzduch ju unavuje

jaduska
26. únor 2008

vavka a ja sa už tak teším, kedy začne malá behať, že sa konečne rozhýbem 😀 Sa chystám v lete začať aktívnejšie hýbať, drahému som dnes objednávala kolieskové korčule cez net a pozerala som nejaké aj pre seba a nejak som tam blbo klikla, tak som objednala aj pre mňa. To bude v lete horor, keď sa po desiatich rokoch postavím znova na korčule. 😀 😀 😀 Ale hádam majú dosť sádry naši lekári 😵

petullia
26. únor 2008

Jaduska tak len pomalicky 😝 ... a kam xces ist na predskolsku, ja ju teraz akurat koncim... chvalabohu!!!! Tak sa potom len pytaj, rada poradim ak budem vediet 😉 😀
Na vysku ta isto zoberu, uz to nie je taky problem dostat sa na skolu, horsie je to potm s tym neprastit... pre skolu su studenti prachy a naberu ich vela, potom nestihaju, vsade je chaos a panika a potom ta to nebavi 😒 ... ale samozrejme mozno sa ti zadari a uz sa da skolstvo dokopy 😀

jaduska
26. únor 2008

Ja som si dala prihlášku do Prešova, mám to najbližšie. Inak s tým školstvom máš asi pravdu, minule som písala so sesterkou, tá študuje na súkromnej vysokej škole v Košiciach a jej sestra na štátnej, tak vravela,že sa to nedá porovnať. Zaplatí síce 28000 na rok, ale v tom už má všetko (skriptá a tak) a ten prístup učiteľov je neporovnateľný s tým, aký majú profesori na štátnych školách.
Ja budem študovať externe, tak to profáci ešte asi viac flákajú, ale hádam to nejako zvládnem. Šak mám IQ mierny nadpriemer, tak by to mala byť pohodka 😝 A myslím, že toto ma bude baviť, odkedy sa mi narodila prvá dcérka, tak hltám všetky info ohľadom detí a keď prídem do škôlky, tak sa vykecávam s detičkami. Vodím totiž Sandru neskôr, lebo malú ešte kojím a niekedy nestíhame, tak tam prídem, keď sú všetky detičky v triede a kým sa mi všetky pozdravia a niečo sa popýtaju, jaj, hneď by som tam pri nich ostala 😉

vavka33
26. únor 2008

Jadus,ja mam korcule,a poviem ti,ze vlani som na nich ani nestala.nebol cas a henta krpana od 9.mes aktivne chodila sama a od 6.aktivne za ruky,cize som behala zhrbena ako starenka a na korcule som len myslela.No a tento rok to bude este horsie,lebo lea nechodi,ale uteka a ja za nou,cize uz teraz som vysportovana a viac sportu mi netreba 😀
Jaduska,viem o com hovoris,ja som tiez taka detickovska,uz sa tesim,ak nastupim v septembri k prvacikom. 😵

petullia
26. únor 2008

😢 ... taky dlhy prispevok a zmysluplny som vyludila a on sa mi zmazal!!!! 😠 Neverim... 🙄

vavka33
26. únor 2008

Petu,ja som sa poucila,ze ked napisem nieco dlhe,radsej to hned nakopirujem,pre istotu,lebo tiez sa mi to uz par krat stalo.

elinka27
26. únor 2008

tak sme doma z prechadzky, dnes je tam krasne 🙂

dupinka
26. únor 2008

Ahojte!

nemai sme dnes elektrinu v praci, tak nesiel ani len PC a to som este nadrabala kvoli Pcku na rehabko co chodim 😠
Ste sa dnes rozpisali,...
Inak sa mam fajn, len som si velmi nevychutnala krasne slnecne pocasie. Aj ja potrebujem k praci istu davku stresu, ale ked viem, ze musim, tak sa viem prinutit. To mam zo skoly.

Co sa tyka vysiek, tak kvitujem sukromne skoly, ale iba pod podmienkou, ze maju akreditaciu!! Lebo vacsina nema a v legislativnom konani je novela zakona o VS, ktora bude likvidovat skoly alebo odbory, kt. nemaju povolenu akreditaciu.. Moj svagor takto "konci" skolu, ktora ho sakra bavi, a skusky mu na inych skolach neakceptuju, kedze vraj nemaju taku narocnost ako na inych statnych skolach...

vavka33
26. únor 2008

My sme teraz prisli z vonka,lea uz nevladze ani nohy dvihat a len by sa smotlala po dvore.

dupinka
26. únor 2008

vavka, zavidim vam ten dvor. aj ked tu v okoli je tiez vela peknych miest pre deticky 🙂 Inak, nechystate sa k nam??

elinka27
26. únor 2008

sa dnes tusim miname 🙂

vavka33
26. únor 2008

Dupinka,rada by som prisla,len vobec neviem kedy,tieto dva dni boli pestre.A zajtra uvidime.Ono je to zlozite naplanovat,lebo lea spava aj doobedu,aj poobede,potom jest.Najlepsie by blo ist po poobednajsom spanku,okolo pol 4,ale to je zas na cestach kopa aut a ja som este nesla s babami samymi v aute do mesta,vlastne bez tatka vobec.Ale urcite dojdeme-slubujem ,lebo uz to vypada ako vyhovaranie sa 😅 Tatko mozno pride zajtra vecer,alebo vo stvrtok,no ja to aj tak vidim na piatok,neverim,ze ich pustia,on tvrdi,ze ano,tak dojdeme. 😉

dupinka
26. únor 2008

vavka: kedykolvek ste u nas vitani,... A neberiem to ako vyhovorku lebo viem, ze deticky maju svoj rezim a tomu sa prisposobuje cela rodina. Verim, ze tatko vam pride uz vo stvrtok domov a uzijete si ho trosku viac,... Bodaj by bol kazdy den doma.

vavka33
26. únor 2008

dupi,aj ja by som chcela aby to tam uz vsetko skoncilo a mali sme ho doma kazdy den.Ale to ani tam ti hore nevedia kolko tam este budu musiet byt,ono toho vytunelovali dost a nepocitali,ze to skonci tak ako skoncilo.tak ti chudaci vojaci to musia urobit za tych,co to mali urobit uz davno.a som nastvana,ze to tu v state tak funguje 😠

elinka27
26. únor 2008

baby aj sem dojdite ved Sered je kusok 😀

vavka33
26. únor 2008

Eli,moj drahy teraz robi s chalanom so serede 😉

elinka27
26. únor 2008

ano tu su tiez kasarne, a kedysi som aj uvazovala ze by som sem isla robit,ale potom to nejak padlo

vavka33
26. únor 2008

Eli,niekedy vezmem dupinku do auta a prideme za tebou 🙂

elinka27
26. únor 2008

pridite beriem vas za slovo!inak my v Seredi byvame teraz bude rok, inak som original z Trnavy a je mi tu smutno,aj ked som si tu uz nasla kamosky

dupinka
26. únor 2008

elinka, ty mas co vraviet... ja som od domova 400km a rovnako na tom je moj manzel. Ma to vsetko svoje vyhody a nevyhody. Ale niekedy, hlavne, ked som sama, tak mi je smutno.
Chichi, my keby sme zacali chodit vzajomne po navstevach, tak nic ine nerobime 😀 Alebo si dame stretko niekde na pol ceste aj s detickami.

elinka27
27. únor 2008

no ja kym by som sa s tym mojim niekam vychystala aj by ma chut presla 😀

jaduska
27. únor 2008

Vavka nejaká šikovná je tá vaša leuška, naša Boba má 8 mesiacov a vôbec sa na nohy nestavia. Ale to aj Sandra taká bola. Ja vôbec neviem, čo to je vodiť dieťa pri chôdzi. Sandra sa nechcela na nohy postaviť do roka, a potom sa naučila chodiť za týždeň, takže "hrbenie sa" ma obišlo. Dúfam, že aj Boba to takto porieši. Inak ja sa budem chodiť korčuľovať asi len po večeroch, máme vedľa paneláku teraz také asfaltové ihrisko, v zime tam bol ľad, aj mantinely urobili, tak aby ma nikto nevidel, kým to budem vedieť poriadne.

A akurát som aj ja minule rozmýšľala, že nás tu celkom dosť nazbieralo, tak by sa už aj stretko dalo zorganizovať, ale som sa rozhodla, že prídete všetci pekne na východ - na Šíravu, nech mužíčkovia vybavujú vojenské ubytko 😀 😝 😀

elinka27
27. únor 2008

baby nejak nestiham v poslednej dobe maly ma zasa ruju ci co 😀 musim s nim ist von som tento tyzden na neho sama nas tatik je cely tyzden na turecaku a chodi domov len spat 😠

vavka33
27. únor 2008

Jadus,moj bol na prke na Sirave a povedal,ze ho tam uz nikto nedostane.a uz vobec nie s leou tak dlho cestovat

dupinka
27. únor 2008

jaduska, a co tak zobrat zoyku a dojst sem? Mate to po ceste: zacnete u mna v Nitre, tak k vavke do Cabaja, pokracujeme v Seredi u Petulie a skoncite v Galante u Elinky. Ak som to doplietla a nikekoho vynechala, tak SORRY. 🙂

Idem urobit kafco, lebo ma z toho pocasia boli hlava a pokracujem v praci, popoludni idem do mesta a k susedovcom oslavit meniny, juuj, to bude. 😀 😀

vavka33
27. únor 2008

Dupi a oslav to poriadne 😀

petullia
27. únor 2008

😀 ale ja som zo Zvolena 😉 , tak kus od ruky... 😅
Inak cawte maminky... Moj mangel teraz slape na praskoch co sa tyka prace... maju nejake poplachy every day, tak su z toho nervni seci 😖 Ale je doma kazdy den co je pozitivne a ja ho mile rada ukludnujem 😀

vavka33
27. únor 2008

Petu,on je rad nervny,aby si ho mohla potom ukludnovat,nie? 😀

petullia
27. únor 2008

ale kdeze!!! moj drahy je taka vesela kopa a zabavit sa vieme aj bez tych nervov. To keby bol casto nervny, tak by to nebolo take ruzove ake to je 😉 A on vie, ze nemam rada nervoznych okolo seba, ale teraz mu to beriem 😔 Hadam si nezvykne?! 😀