Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
13. zář 2009

dupi krásny je v tej vodičke a aký chlapisko už....koľko váži?

vavuš - aspoň občas napíš, čo máš nové....

dupinka
13. zář 2009

Jaduš, ahoj!

Adam naposledy(24.8) vážil 6420g a meral 60cm. V stredu ideme na poradňu, budú ho prvýkrát očkovať. Teda dúfam, lebo tá rúčka vyzerá byť zahojená.

jaduska
13. zář 2009

Dupi aj ja sa v stredu chystám do poradne, už sme neboli asi mesiac, som zvedavá, koľko bude naše sloníča vážiť 😀 Švagriná má o 5 týždňov mladšieho chlapca a už nás pomaly dobieha 😵

dupinka
14. zář 2009

Ahojte§

Jaduska, podobne my mame o 6 tyzdnov starsie krstna a ta je este mensia a chudsia ako Adamko. Ale to sa neda porovnavat....

Som hotova - malemu sme nechtiac oddialili nocny spanok a potom sa celu noc budil v priemere kazdu 1,5 hodinu 😖 Aj tak ma po dovolenke este rozhadzany rezim, v stredu to ockovanie,...A bud. tyzden ideme k nasim, tak to bude zase "vesele" 😒

vavka33
14. zář 2009

Jaduš-rozkaz 😉
K tým detom-ja mam o 8mesiacov starsiu neterku ako je Lea a je o dve hlavy nizsia a o dve kila lahsia,uplne zastala vo vyvoji,pretoze moja svagrina jej dava pit lenmlieko a nic jest,lebo je leniva.som nato strasne nahnevana,lebo mala by jedla,ked mse tam zje vsetko,co jej dam,lebo jej to pripavim tak ako mojim dievkam.oni sa jej len opytaju,ci chce papat,ona jasne,zepovienie,ako vacsina deti a tak jej daju flasu s mliekom....hrozneeee

kikusa100
14. zář 2009

skola uz zacina bola som na zapise nechce sa mi lebo nam cely rocnik rozhadzali...skoda.. 😢 inak mame maciatko. xi xi tak mi je veselo..papa

jaduska
15. zář 2009

kikusa - tak si aspoň natrénuješ starostlivosť o dieťa s tým mačiatkom 😀

monikuba
15. zář 2009

ahoj devcata 😉 sem v takovym soku,ze honem nevim co napsat..koukam,ze plno z vas bude maminek,tak to vam chci pogratulovat 🙂

bodka13
16. zář 2009

😕 baby tak sa priznajte ktorá ste tehulka 😉 😀 😀
moni...nekukla si do nejakej inej témy? 😅
...napíš nám niečo viac o sebe 😉

inak ahojte 🙂 ...nestíham ☹ chodím do prvej triedy a musím sa učiť písať a čítať 😀 😀 😀

vavka...už máš aj škôlkarku? 🙂
kikuša...mohla by si aj častejšie nakuknúť 😉

vavka33
16. zář 2009

Ja sa priznavam,nie som tehulka 🙂
Skolkarku nemam,nastupi az 1.2.2010,lebo tri roky ma 25.1.,dovtedy mam RD-tak nech stat plati,pri Vanes mi vsetko zamietli,ked som robila 😅 teraz sa to vsetko pomenilo,ale pre mna plati stary zakon 😎

jaduska
16. zář 2009

vavka - malá ti môže nastúpiť do MŠ kľudne aj 2.januára, rodičovský príspevok sa nekráti, takže za január dostaneš celý, aj keď bude malá v MŠ.... to len keby náhodou si nevedela 😉

dupinka
16. zář 2009

Ahojte!

My sme dnes boli na poradni. Konecne nas ockovali. Adam to zvladol perfektne. Samozrejme, boli aj slzicky, ale len chvilku, potom sa uz veselo "vykecaval" s doktorkou aj sestrickou. Zatial reakcia negativna nie je, tak uvidime, co bude cez noc a zajtra...

Ma 6990 g a meria 63 cm.

Doky povedala, ze ak to takto pojde dalej, tak zacneme s prikrmami uz po ukoncenom 5,5 mesiaci, lebo mliecko mu ako vyziva nemusi stacit.
Mate s tym niektora podobnu skusenost??

Monika, asi si zle pochopila Kikus - ta si zaobstarala maciatko. 😉

bodka13
16. zář 2009

Dupi...máš riadneho chlapiska 😉 ...pekné miery 🙂 ... už Adamka nekojíš?
...prvého syna Martinka som kojila iba 3 týždne a potom bol na UM a s príkrmami sme začali medzi 4 a 5 mesiacom
a Davidka som kojila 15 mesiacov,z toho čisto kojený bol do 8mes.-mne doktorka odporučila príkrm až od ukončeného 6mesiaca ale on všetko odmietal,nechcel ani čajík či prevarenú vodu -stačilo mu MM,nemal ani dudlík a z dudlíkovej fľaše vôbec nepil,nevedel ťahať 😀

dupinka
17. zář 2009

Ahojte!

Bodka: praveze Adamko je LEN kojeny. A chcem prikrmy davat az od ukonceneho 6.mesiaca, lenze doktorka navrhuje skor, kedze je velky. Dost sa obavam, aby sme mu neublizili a neskor v dospelosti budem lutovat, ak bude mat nedajboze nejake alergie a pod.
Tie dva tyzdne by som este obetovala, aj za cenu toho, ze bude umrncany a stale na prsniku.

Hm,neviem. 😒 Preto sa chcem poradit s Vami, ci mate nejake skusenosti s tym.

bodka13
17. zář 2009

Dupi...veď zatiaľ sa tým nestresuj,Adamko priberá a je spokojný...uvidíš čo bude 😉 možno tie príkrmy odmietne a a bude stále na mliečku 🙂
...no a s tými alergiami,by som sa tiež nestresovala 😉 ...naši si nemajú čo vyčítať,a ja tiež 😒 obidvom potvrdili toto leto alergiu ☹

jaduska
17. zář 2009

dupi - naša Olívia má 7700 gr a doktorka príkrmy nespomínala vôbec. A Sandra bola ešte väčšia baba a bola plne dojčená 6 mesiacov. Veď ty sama uvidíš, či mu mliečko stačí, alebo nie, zatiaľ to nerieš a zbytočne sa nestresuj....
Ja som rozmýšľala, že začnem prikrmovať skôr, ale to skôr kvôli škole, aby som malú mohla nechávať doma, ale som sa nakoniec rozhodla, že dáko pobojujeme a začnem prikrmovať tak, ako odporúčajú....

vavka33
17. zář 2009

Jaduska,predstav si,ze to som nevedela a potesila si ma a poradila,ako vzdy-dakujeeeeeeeeeeem.V januari ju budeme zaucat.
Akurat pozeram spravy na jojke,maju tam byt nasi chlapi ako spievaju-maju to nariadene zhora.
Dupi,netrap sa,ked to malemu staci,a pribera-ako pisu baby,nemusis ho dokrmovat,ale ja by som s tympomalicky zacala,aby sanaucil aj na inu stravu,nie len na tu v prijemnom obale.Par lyziciek mrvicky,zemiacik,kur.masko mu neublizia a zvykne si na nove chute. 😉

roasha
18. zář 2009

hehe,tu sa rozmysla nad prvym jedlom... 😵
suhlasim s vavkou,po lyzickach mozte skusat nove chute,som sa pousmiala,lebo to je tak strasne milucke,ked robia tie svoje"fuuuj"ksichtiky nad vsetkym novym... 🙂 😵 😵 😵

dupinka
18. zář 2009

baby, diky za rady 😉

vavka33
18. zář 2009

Dupi,na to sme tu 😉

monikuba
18. zář 2009

ahojky jak je tu psano mam pritele vojaka,4-leteho klucinu,ale neni jeho syn..snazime se o mimi,ale nedari se nam..je mi 24,sme dspolu pres rok..mimi sme cekali,ale mela sem samovolny potrat... 😢

jaduska
20. zář 2009

dupi - ja by som na tvojom mieste ešte neprikrmovala absolútne ničím...až keď začneš prikrmovať, uvidíš aké to bolo fajn, kým si len dojčila - žiadne starosti 😀 😀 😀 😀 ja by som najradšej plne kojila hoci aj do roka, len aby som nemusela variť a stále rozmýšľať čo už môže a čo nie....len ja kvôli tej škole zas musím pomaly začať...ale môžeš ho začať privykať na papenie z lyžičky, dávaj mu na nej mliečko.... 😉 ono je to srandovné, ako na lyžičku používa "techniku" papania ako z prsníka - jazýčkom 🙂 🙂 🙂

monikuba - to je smutné s tým potratom, ale si mladučká, tak máš dosť času, len to chce pozitívne myslenie....držíme palce, nech sa zadarí 😵

dupinka
21. zář 2009

Ahojte!

hlasime sa z vychodu. Prisli sme na 2 tyzdne, ale asi po prvom budem mat chut odist. Hehe.

Jaduska, aj ja chcem prikrmovat podla moznosti co najneskor, lebo je to takto najpohodlnejsie, nosit "menu" so sebou, no uvidime, ako to nakoniec vyjde.

jaduska
21. zář 2009

dupi tak vitajte "doma" 😉

sveva
22. zář 2009

ahojte. Ako sa máte? My klasika, odprevadili sme tatina a ochoreli sme. Včera začala Šárka, dnes Eliška a ja som začala ešte keď bola moja polovička doma. Mám toho teraz dosť, lebo Šárka je strašne nervózna, uplakaná a upišťaná. Je to hrozné, normálne ma z nej začala bolieť hlava. Neviem či je to tou chorobou alebo zo zúbkov. No proste hrôza, ešte som ju takú nezažila. 😖 😠 ☹

bodka13
22. zář 2009

svevi...tak sa rýchlo vyliečte 🙂 a Šárku to pišťanie určite rýchlo prejde 😉

dupinka
23. zář 2009

Ahojte!

Svevi, skoré uzdravenie celej domácnosti.

Nášmu Adamkovi ide prvý zub, tak tiež z ničoho nič spustí plač, až sa zadúša, ale zatiaľ to zvládame. Po vyše 2týždňoch opäť pekne spinká, klop klop.

A ostatné ako bojujete??

bodka13
23. zář 2009

Dupi...tak nech zúbok rýchlo vykukne 😉

my bojujeme s čiarkami a oblúčikmi 😀 ...sme v prvej línii či triede 😕 😀 ...ale zatiaľ sa Davidkovi páči
choroby nás zatiaľ nezložili,no včera začal tato sopliť a kašľať tak asi môžeme očakávať pribúdajúcich pacientov 😒 ...chalani si ešte užívajú posledné teplé a slnečné dni 😵

Svevi...ste už lepšie? 🙂

Jaduš...ako všetko zvládaš?...choroby vás obchádzajú? 😵

Vavka 😕 ...kde sa túlaš? 🙂 ....a ostatné žienky sú kde?

marianka8004
23. zář 2009

tu sme 🙂 u nas ženske osadenstvo tiež chore.boli sme nachladené a Vika aj vracala a mala hnačku.ani v škole dnes nebola.
všetkym prajeme skore uzdravenie.
a deturencom,aby zubky nezlostili.

vavka33
24. zář 2009

Bodka,tu soooooooooooooooooom.Ja nic nestiham.........kedy sa mi dve stretneme???????haaaaaaaaa.