Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
16. pro 2009

veď ja viem, že každé je iné - mám to doma 3x 😀 😀 😀 😀

marianka8004
16. pro 2009

aj my sme dnes bez ocka 😒 och to neznašam byť sama doma,a ešte aj zajtra a možno aj v piatok.dnes som piekla s dievkami vykrajovane pečivko,zajtra asi spravim linecke,zase dievčata budu od muky až po uši.a aj cela kuchyna 😀 emka sypala muku po stole a spievala sneži sneži. 😀 parada.ale konečne aj vonku začalo snežiť.ale mohlo by aj poriadnejšie,tak si ten sneh pada ako keby sa mu nechcelo 😀 vy už mate a
napečene?upratane?

dupinka
17. pro 2009

Ahojte!

Marianka, ja som už veľké upratovanie robila pred dvoma týždňami, teraz v sobotu len doladím, veď prach sa robí stále a aj podlahu povysávať a zotrieť treba pravidelne.
Chystám sa piecť bobaľky - opekance, tie z obchodu sa mi nepozdávajú a doteraz som vždy mala od mamky domáce. A teda bude jeden kysnutý koláčik, k tomu upečiem linecké pečivo a zrejme krémeš.
My s MM nie sme koláčoví, návštevy nemá kto, keďže tu rodinu nemáme, iba ak by susedovci došli gratulovať Adamkovi k meninám, no a to každý má doma svojho dosť.....
Aj štedrovečerné menu trochu pomenej, keďže ja ešte hocičo nejem kvôli dojčeniu. Škoda, taká hubová mačanka my bude chýbať.... ☹

lubica69
17. pro 2009

ahojte
dupinka áno to boli oni My sme bývali s malým kúsok od polianky 😀
bolo super tatina spoznal len nám tam ochorel tak teraz maródujeme 😢

dupinka
17. pro 2009

juj, to je mi ľúto. ☹

My hryzieme všetko, čo príde do cesty, dnes aj na plávaní bol urevaný. Idú mu zúbky, tak dúfam, že definitívne tie rezáky vyjdú von čo najskôr, lebo už vyše dvoch mesiacov to má napuchnuté, a stále nič.

lubica69
17. pro 2009

dupinka tak rýchle a čo najmenej bolestivé prerezanie zúbkov 😀

sveva
17. pro 2009

Lubica prajem skoré uzdravenie 😉

Dupinka tak tie zúbky nezávidím. Neskúšala si mu dať tie geliky, alebo sirup od bolesti. Keď už boli veľmi zlé a uplakané tak som dala nurofen.

Pridala som pár fotiek
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

jaduska
17. pro 2009

Dupi veď mačanku si daj - bez húb....ja jem všetko asi od jej 4 mesiacov a je v pohode. Teda huby nejedávam, ale nie kvôli dojčeniu, ale nejem ich od malička. My už máme prerezané 4 spodné zuby a dva horné - ale nie jednotky, ale dvojky, bude ako upírik..... Tiež je občas umrnčaná, ale zatiaľ to zvládame bez liekov a gélov, toto som nikdy nepoužívala ani pri prvých dvoch, ale je pravda, že Sandre ani neviem kedy zuby vyšli....

dupinka
18. pro 2009

Ahojte!

Díky za rady. Včera som nestíhala ísť do lekárne a dnes sa s malým vôbec nič nedá, len sa na rukách nosí alebo na kolienkach mi posedáva. Noc bola kľudná. Tatik kúpi, keď sa dnes bude vraciať z práce, aby sme mali rezervu, keď bude veľmi zle.
Zatiaľ som mu ani na zvýšenú teplotu nič nedávala, hoci mám aj paralen čípky aj Nurofen.

Jaduš, hej, mačanka bez húb, oplátky bez medu, cesnak si dám symbolicky, kapustnicu tiež, a aj zo šalátu vyberiem hrášok. Ešte že bobaľky môžem, tie milujem. 😉
Dávam si pozor, čo zjem, keďže je riziko alergika, tak nechcem provokovať, ešte sa toho za celý život naje aj on aj ja. Nechýba mi to. Iba teraz, trochu na Vianoce, bude to iné...

vavka33
18. pro 2009

TAk vas mam na facebooku,ale keby ste vedeli,ako som rozmyslala,kto ste,tie priezviska mi nic nehovorili.som naucena na tieto nicky. 😀

dupinka
18. pro 2009

hehe, vavus, tak ja som vahala pri Svevke 🙂

bodka13
18. pro 2009

ahojte žienky 😵 ...Vianoce sa blížia a nič nestíham 😒 ale veď potom si oddýchnem 🙂

Lubi...nech sa drobček rýchlo vylieči 🙂

Svevi...pjekné fotečky 😵

Dupi...čítam,že zubadlá vás riadne trápia 😒 ...hádam sa už ukážu 😉 🙂

Jaduš 🙂 Vavka 🙂

😕 a ja vás prečo nemám na FB?

sveva
19. pro 2009

ahojte. 😉

Ako sa máte?
Ja som včera robila zoznam čo všetko mi treba kúpiť na oslavu a Vianoce, tak teda je to riadne dlhý zoznam. Dúfam len, že som na nič nezabudla. 😅

dupinka
19. pro 2009

Ahojte!

Svevi, my sme robili nákup včera, nemám nervy chodiť v dave ľudí nakupovať, aj keď teda včera to nebolo tiež nič moc. Pečivo si upečieme doma v pekárničke, už len doupratovať byt - ešte som včera robila hruškovú výživku, čo zvýšili hrušky od našich, tak sa pustím do pečenia.
Zajtra sa chystáme do BA na vianočné trhy. Síce to bude davová psychóza, ale MM ma prehovoril.

Bodka: aké máš civilné meno??

jaduska
19. pro 2009

boduš - napíš do IP ako si ťa na FB nájdeme a budeš mať aj nás 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Dupinka - k tomu jedeniu a dojčeniu: pri Sandre (prvej) som dodržiavala všetko presne podľa tabuliek - zavádzanie príkrmov, aj som si hrozne dávala pozor na to, čo zjem. Pri druhej som to až tak striktne nedodržiavala a pri maličkej vôbec. No a pointa je v tom, že Sandra má furt dáke kožné problémy - ako malá mala atopický ekzém, teraz sa jej tiež pravidelne niečo vyhodí - väčšinou na rukách, alebo chrbte, máločo zje - z ovocia iba banán a zo zeleniny nič. No a Barbora s Olíviou sú také mlynčeky, čoby asi aj klince pojedli, ja tiež nepozerám, čo zjem (v pohode - kyslá kapusta, cesnak, med, kukurica, hrášok atď.) a žiadna vyrážka, žiaden ekzém, malú nenadúva, kaká jedna radosť (klop - klop). Takže moja osobná skúsenosť je trošku opačná....

vavka33
20. pro 2009

Bodka,aj mne napis,ako ta tam najdem,hm.

dupinka
20. pro 2009

Ahojte!

Jaduška, ani ja nedodržiavam striktne a tabuľkovo všetky veci. Ale obávam sa alergií, lebo nie všetko je vidieť na koži ale telo si pamätá.
Napr. veľa dospelákov trápia črevá a ani nevedeli, že sú celý život celiaktici.
Ešte sa toho Adamko aj ja najeme toľko, že tých pár týždňov odriekania nám neuškodí.

Nejem akurát strukoviny, kyslú kapustu, huby a med. Ostatné v pohode.

Bodka, aj ja chcem tvoj profil 🙂

sveva
20. pro 2009

Dupi pri Eliške som nič nedodržiavala, jedla som skoro všetko. No pri Šárke sme od začiatku mali problém, má strašne suchú pokožku, nábeh na atopický exém a podozrenie na alergiu, ale to sa testuje až v 2 rokoch. Takže máme olej do kúpeľa, špeciálny šampón na vlasy, krém na lišaje a telové mlieko. Môžem ju mastiť koľko chcem proste sa jej urobia suché miesta a aj lišaje, takže natierame.

Inak odporučila som vásna FB Bodke.

bodka13
20. pro 2009

ahojte kamošky 🙂 ...už vás mám aj na FB 😉 😵 😵

lubica69
21. pro 2009

Ahojte
Tak my už zdravý Po soplíkoch ani stopy klop klop 😉
Ja som tiež držala takú diétku pri kojení a bolo OK Aj pár kíl dole 😀
Svevi tak sa Vám to pomaly kráti 😉
Žienky a darčeky pokúpené,koláčiky napečené???Ja darčeky od júla a piecť veľmi nepečiem 😎

dupinka
21. pro 2009

Ahojte!

Lubica, ja dnes pečiem linecké a krémeš, upratané je a ešte mi treba jeden darček pre Adamka a manželovi kúpiť. Len si neviem nájsť čas.
Večer ma čaká rande so žehličkou. 😖

lubica69
21. pro 2009

dupinka tak to máte všetky čo pečiete môj obdiv 🙂 Mne to nejak nejde 😅 Len také želatínkové a tak 😀
Fu ale krémeš by som si dala 🙂 Mňam
Mne dnes normálne auto nenaštarovalo z tej zimy 😕

dupinka
21. pro 2009

lubica: ja krémeš robím taký rýchlovka - lístkové cesto, na to krém + šľahačka a druhý plát lístkového cesta.

A s autom poteší...
My sme včera zabudli vybrať kočík z kufra a dnes náš tatik bral auto, tak sme ani von nemohli ísť. Sane by sa dali, len opierka ešte nie je upevnená.

roasha
23. pro 2009

babulky,prajem Vám krásne Vianočné sviatky,a šťastný Nový rok 2010. 😵

https://www.youtube.com/watch?v=xHJuotICaao
vavka33
23. pro 2009

Na stromčeku sviečka svieti, pokoj, šťastie nech k Vám letí.
A keď rozžiaria sa Vaše tváre, by hojnosti ste mali stále.

Vesele Vianoce praju vavkovci. 🙂

jaduska
23. pro 2009

Ahojte žienky....

Nejak som tu nestíhala dobehnúť, v nedeľu som išla k ségre do Novej Bane, v pondelok hneď späť, včera ešte do Prešova na nákupy, no mám odšoférované na pár týždňov dopredu. Ale aspoň si naše autíčko užilo aj vyššiu rýchlosť, normálne sme to na diaľnici roztiahli aj na 130, až som sa čudovala 😀 😀 😀 😀

Prajem Vám všetkým krásne Vianoce plné pohody, lásky, pokoja a splnených prianí....

sveva
24. pro 2009

Dupi Adamkovi prajeme všetko najlepšie k prvým meninám 😵 😵 😵

dupinka
24. pro 2009

Na Vianoce ked svet stichne nech vam bozie dieta pokoj vdychne radost a posilu nielen v tuto svatu chvilu no taktiez v novom roku nech vas vedie v kazdom kroku prajeme!!
😵 😵 😵
PS: Adamko dakuje 😉

dupinka
30. pro 2009

Ake boli Vianoce?? 🙂

kavaapalma
31. pro 2009

vsetkym veseleho pekneho Silvestra 😀 😀 😀