Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
16. kvě 2010

Ahojte!

Luci, aj Tebe ide mužík do Afgáču?!

dupinka
16. kvě 2010

Baby, výraz "decká" je úražlivý?!
Ja neviem, ale veľakrát som toto slovo použila pre označenie viacerých detí, tak slangovo, a nikto s tým nemal problém. A včera som písala SMS susede, aby trochu skľudnila decká, keďže robili o pol desiatej večer rámus a nám tu spali 3 deti, tak sa urazila 😖

bodka13
16. kvě 2010

no Dupi asi ako pre koho 😒 a možno záleží v akej situácii sa slovo "decká" použije....možno ju skôr naštvalo to,
že si ju upozornila hoci ešte nebol nočný kľud 😖 ...ona ti aj odpísala niečo? myslím v tom zmysle,že nemáš o jej deťoch hovoriť ako o deckách 😕

dzio2
16. kvě 2010

dupi mne nepride ten vyraz urazlivy 😕 unas na kysuciach sa tak bezne vravi detom , mne sa skor nepaci vyraz DECKO nas pekne, alebo inac ,poviem dieta a nie decko 😒 ale detska sa unas vravi detom 😉 kasli nanu

lucinka4
16. kvě 2010

ano,budem slamena vdova..
Dupi, ano manzel ide do Afganistanu ☹
vyraz decka urazlivy sam o sebe nie je ale mozno ked sa pouzije v kontexte,kde niekoho upozornujes tak moze byt chapany "drsnejsie"
ja neznasam ked niekto povie "decko" , keby niekto nazve malu ,ze to "decko" tak by sa ma to riadne dotklo! 😠

dzio2
16. kvě 2010

lucinka tak vela sil ti zelam ,afganistan je tvrdy ☹ ale urcite to zvladne tvoj manzel

lucinka4
16. kvě 2010

dzio, ine si ani nepripustam..musi to zvladnut aby sa pekne v decembri za nami vratil 🙂

jaduska
16. kvě 2010

dupi - urážlivý možno nie, ale mne osobne by sa tiež nepáčil, keby išlo o malé deti. Skôr by som tak označila pubertiakov 😀

dzio2
16. kvě 2010

licinka presne tak

dupinka
16. kvě 2010

baby, dík za názor. Odpoveď bola v tom zmysle, že tu v Nitre sa tento výraz používa pre chuligánov, čo jej deti nie sú a my ako východniari by sme sa mali asimilovať a naučiť používať správne výrazy.

Takže som sa potom mohla ja uraziť, že ma aj napriek niekoľkým rokom života v Nitre a mnohých príjemne strávených spoločných chvíľach sme stále braní ako východniari, ktorým trčí slama z topánok a stále nevieme spisovne po slovensky. 🤐

Lucinka: presne tak, nič iné nezostáva, iba vydržať! Budeme si navzájom držať palce. 😉

lucinka4
16. kvě 2010

dupi,riadne si ma sokla! ja som rodena Nitrancanka a nemam pocit,ze by sme vyraz decka pouzivali pre chuliganov 😲
ale mozno by som sa mala aj ja naucit spravne vyrazy 😀

lucinka4
16. kvě 2010

inak pozerala som ako si vyzdobila Adamkovu izbicku, krasny krtko 😀 ako si to urobila,ja rozmyslam, ze tiez nieco vycarujem na stenu

dupinka
16. kvě 2010

Lucinka: ja som mala predlohu z internetovej stránky, ktorá ich predáva, dala mi ju jedna známa. A farby som kupovala v predakni Da Vinci.
Predlohu originál a farby som predala, ale mám ju aj prekreslenú, ak by si chcela....

dzio2
16. kvě 2010

ahojte tak tatino siel do Kosic , takze zase som sama ☹ , ako sa mate vsetke? dupi ako?

bodka13
16. kvě 2010

ahoj Dzio 🙂 a ostatné kočky 🙂

...my sa máme celkom fajn...Martin nám zajtra ide do školy v prírode...hádam ho neodfúkne 😀

dzio2
16. kvě 2010

bodka mne ide Zuzka v utorok do AQAPARKU 😀 😀 😀 😀 😀 tak neviem , ako si to uziju ked prsi

bodka13
16. kvě 2010

no voda ako voda 😀 😀 😀 😀 ...a tam nie sú aj kryté bazény?

bodka13
16. kvě 2010

idem do sprchy ale ešte prídem 😉 😅

lenkamt
17. kvě 2010

ahojte.

Bodka si sa rozmočila??? 😀

Luci tak to sa v Piešťanoch asi stretneme 😔

ja potrebujem vybaviť ešte milion vecí a v tomto počasí sa mi nikam nechce ísť 😝
ale dovolenku prehlásim až keď tam chlap bude a prevezme funkciu, lebo sa mi to stále nezdá.
najhoršie je že pendluje medzi tn, mt, v stredu dokonca do lm odovzdať biologické vzorky, vôbec nie je doma aby si ešte užil deti 😝 vyzerá to tak že ani budúci týždeň mu nedajú voľno , príde si len v stredu pre veci a už idú do tých piešťan 😝

dzio2
17. kvě 2010

lenkamt ahoj ,uplne ta chapem ako ti je , podobne je to unas ☹ dnes je MM v Kosiciach a v stredu tiez ide odovzdat biologicke vzorky , potom este maju zdravotne , potom sustredenie pred M ☹ , takze cakam co este bude , lili je este taka zla idu jej zubadla a ja mam pocit, ze uz potrebujem odpocinut 😅 , ale hadam to zvladnem ,ked som ZUzke povedala ze tatino ide na misiu tak mi vravi :mama mas 2moznosti, bud si zozenies k lili opatrovatelku, alebo sa stahujem 😀 😀 😀 😀 😀 ...bodka netusim ci su tam aj kryte bazeny, ak ano tak to je potom ok 😀 😀 😀 😀

vavka33
17. kvě 2010

Dzio,mas uvedomelu dceru,hihi.A co keby si malu nechala na par hodin jej,to by sa asi dosmiala. 😉

lucinka4
17. kvě 2010

dupi - ja chcem malej namalovat zvieratka ako zirafa,lev,hroch a podobne..to sa jej tam hodi..ma uz taky obraz aj koberec..len ma zaujimalo ako si to robila ale dik za ponuku 🙂
lenka - je to dost mozne 🙂
ale kocky nezavidim vam tie behacky manzelikov, my uz toto mame za sebou. Manzel mal dva tyzdne dovolenky ale uz od minuleho tyzdna robi
dzio - Zuzka to pekne vyriesila 😀

dzio2
17. kvě 2010

vavka zuzka je zlata, prave preto to povedala, lebo hodne mi s lili pomaha , a uz asi ma tiez toho dost 😀 😀 😀 , lili ponociach nespi , napriklad tejto noci lili spala aaaaaaaaaaz pol hodinky 😒 , pred tyzdnom nam zatopilo pivnicu, tak vsetko bolo namne a na zuzke , museli sme to odcerpat , upratat a tak , vies a dotoho ucenie , no chudatko uz rezignuje 😀 😀 😀 😀 , keby som nemala zuzku bolo by to ovela menej zvladnutelne , som rada ze ju mam , hlavne teraz ked to je take hociake pred misiou , ale zvladneme to , ako kazda jedna znas 😉 😉 😉

lenkamt
17. kvě 2010

baby taká zvláštna otázka, to čo sa oblieka na tú slávnostnú rozlúčku??? dúfam že môžem ísť v rifliach? 😀

lucinka4
17. kvě 2010

leni, no ja sa urcite nijako nevyobliekam...rifle pripadne kratke gate to istia..prinajhorsom sa budem tvarit,ze som prisla na letecky den 😀

bodka13
17. kvě 2010

Lenka 😀 😀 😀 😀 ...nie,ale zadriemala som v kresielku 😀 😀 😀

Dzio...drž sa ,všetko so Zuzkou zvládnete 😉

aj ostatné kočky,čo budete bez mužíkov sa držte 😵 😵 😵

dzio2
18. kvě 2010

no ja uz mam manzela na povodniach ☹ takze napride ani domov , zajta ide do biobanky , takze uz by som ho aj vidiet normalne chcela , 😀 😀 😀 😀 za tyzden a pol som ho videla v sobotu a vcera na 2h 😀 😀 😀 ☹

dupinka
18. kvě 2010

Ahojte!

Juj, Dzio, tak to si ho moc neužijete.
Náš tatko má pohotovosť, včera už bol na telefóne ale zatiaľ nevolal, že by niekde išli, čo sa ale môže veeeeľmi rýchlo zmeniť, keďže prší. 😖

Práve odišla jedna návšteva, do štvrtka máme voľno 😵 😵 a potom prídu svokrovci 😠 .

Poviem vám, čistý "cvok house" s tromi malými deťmi v našom byte, nejdete von kvôli počasiu, ich deti ukašľané a usoplené, nášmu Adamkovi sa ťahá 3. zub von už celý týždeň, včera až krv z pusy mu tiekla.
Zarevaný bol, lebo nie je zvyknutý mať pri sebe deti dlhšie ako pár hodín.... A mama sa mu dostatočne nevenovala, lebo som makala jak čierny, dookola variť a upratovať. 😒 😒 😒

dzio2
18. kvě 2010

dupi asi tak ☹ no veru neuzijeme ☹ , chudak adamko , a preco mu tiekla krv?bobatko male 😔 , takze si rada, ze su prec?Hi-Hi 😀 , ja to tiez poznam ,hlavne v lete ,kazdy len kunam 😅 , ja mam stale v lete plny barak ludi 😀 , a to nie na 1-3dni, ale na Tyzdne 😀 😀 😕

kosta123
18. kvě 2010

joj aj môj MM má pohotovosť na povodniach 😒