Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
1. bře 2008

joj, jaduska, na co ty hned nemyslis,... 😀
aj mne sa to casto stava, ale dnes ani velmi nie, traba pit vela tekutin 😉

vavka33
1. bře 2008

Jaduska,som si ista,ze to nie je to co myslis.Plodne dni som este ani nemala,ale blizia sa.
Ale mozno je to Aj tym,co som prezila-strasna rozkos. 😀 😀 😀

dupinka
1. bře 2008

vavka, sa maaas 😀 😀 my sme mali vcera italiano familia a v noci sme potom strasili susedov, ako sme vyvadzali 😉

vavka33
1. bře 2008

No teeeeeda.esteze nemame susedov 😎 A svokrovci si uz asi zvykli 😀

dupinka
1. bře 2008

vy byvate u svokrocvcov? Chuuuda moje. My sme to nezazili, neviem si to ani predstavit. u nas je aj 400km malo na pretrhnutie pupocnikovej snury, kedze svokra vyvolava niekedy aj niekolkokrat denne, ked ma naladu..

jaduska
1. bře 2008

no dupinka, vieš ako to je - mamičky sú na svojich synčekov strááááááááášne naviazané. Môj tiež musí každý deň zavolať mamičke 😀 A pritom je pri nej celý týždeň, lebo má od nich bližšie do Michaloviec. A keď sa jej neozve on, tak volá mne. Vďaka tomu múdremu človeku, čo vymyslel CLIP, aspoň viem, kedy nemám dvihnúť fon 😀 😝 😀

elinka27
1. bře 2008

jaduska my mame pevnu linku a tiez vidim kto nam vola, svokra nastastie nema moje cislo na mobil 😀 tak ja to nedviham a ked zavola niekedy este raz a je muz doma, tak sa pyta,ze volala a ze co sme robili a tak.Ja sa vzdy vyhovorim,ze ked krmim,alebo prebalujem tak neutekam k telefonu.A my byvame na prizemi, tak nam stale zvonia ked roznasaju letaky a tak a mna uz nebavi chodit stale otvarat,tak mam dohodnuty signal s kamoskami aby som vedela,ze je to k nam, lebo nemame bzuciak.Ten signal samozrejme svokra nepozna, takze ma smolu a neotvaram 😀 😀

dupinka
2. bře 2008

no u nas je to tak, ze kym sme mali pausal volania vecer ja a ona, tak volala len vecer. Ale ked ju chytila chut sa rozpravat, kedze svokor na to uz nema nervy, tak nam zavolala aj niekolkokrat za vecer, resp. aj neskoro vecer, ked sme uz spali. A ked nedvihame jedene, tak vola na druhy a dookola.
Nakolko ma zdrav. problemy, tak mame stale jeden mobil zapnuty v noci ako pohotovostny...
no a teraz ma este aj manzel volania cez den,.... Tak len prezvoni a manzelik jej vola,.. lebo ked raz - dvakrat nedvihol, tak volala hned na pevnu k nemu do prace, ze preco nedviha. Alebo mu raz vykricala, ze je nevdacny syn, ale toto jej manzel razne vyhovoril.
Aj takto to funguje 😒

jaduska
2. bře 2008

elinka ešte že sa máme na čo vyhovoriť, že? no čo taká chudinka dupinka, tá sa na prebaľovanie a kŕmenie vyhovoriť nemôže 😉 Inak ja svokre nedvíham iba preto, lebo je to furt na dlho, ona sa nemá s kým rozprávať, lebo svokor chodí do práce do Čiech a ja si to potom musím všetko vypočuť a pritom ma to vôbec nezaujíma, lebo tých ľudí, o ktorých mi rozpráva ani nepoznám 😝

dupinka
2. bře 2008

jaduska, moja svokra ma muza doma, sedi pri pocitaci a ich komunikacia je o tom, ze svokra keca a svokor tocho pritakava. takto si zvykol,... a potom sa vykecava nam do telefonu, dookola to iste a skocit jej do reci sa da, iba ked vyuzijeme pauzu pri jej nadychovani sa 😀 Co uz s nou narobime,......

jaduska
2. bře 2008

Nooo, dupinka poznáme,xixi. Inak tvoj predošlý príspevok má číslo 1000, tak gratulujeeeeeeeem 😀 😵 😀

dupinka
2. bře 2008

anoo??? hm, tak dakujem....som si ani nevsimla, chichi 😉

Inak ako travite nedelu? Ja som po obede upiekla babovku, pozerali sme film - Gympl a vysivala som popri tom obrus na velku noc a teraz prechadzam zo sedavej polohy na stoj - idem zehlit...
Vy??

vavka33
2. bře 2008

My sa len tak motkame,hrame s detmi,kym Lea spinkala,pozerali sme film na dvd a teraz sa hrame s hrackami z kinderiek.lea si to rada pozera.je toho skoro plny kyblik 😉

dupinka
2. bře 2008

aj my mame doma plnu nadobku kinderiek co zbieral manzelik, a dve krabice plne lepench modelov z papiera, len susedovie maly uz mnohe ponicil ☹ Co uz, ked ine hracky u nas nie su..(zatial)

vavka33
2. bře 2008

Budu aj ine,neboj a potom budes rada,ze ako dobre ked ste mali len tych par 😀 😀 😀

jaduska
2. bře 2008

Dupi si mohla aj mne požehliť, ja som pri žehličke strávila celé dopoludnie 😵

Vavka ti pošlem aj naše hračky z kinderiek, San sa s tým už nehrá, len mi to kade - tade zavadzia 😝

dupinka
2. bře 2008

jaduska, kludne posli. 🙂 Keby len nebola elektrina taka draha,....
Ja rada zehlim, ale musi sa mi chciet. Zatial sa mi stale chcelo. 😉 Iba ked mam maskacove tricka v kosi, tak skulim na ten kos cely vikend 😀
Mamka sa vzdy smiala, ze pockaj, raz sa vydas za muza, co bude kazdy den cistu bielu koselu nosit, to budes mat zehlenia a ja jej na to, ze radsej ako tricka. A nakoniec je manzel v maskacoch ovela castejsie ako v uniforme. A svoju uniformu zehlim rada, dobre sa zehli,...

vavka, ani nevies, ako sa tesim,... Ale zaroven je to aj strach a pocit velkej zodpovednosti. Ja nemam rada veci, ked neviem, co ma caka. A tu si ani neviem predstavit, ako sa zmeni nas zivot, ked pride dieta. Vztah s manzelom, praca, fungovanie domacnosti,... A potom mam pocit, ze to manzel berie ako samozrejmost, ze to vsetko pride a mna to privadza do sialenstva.
Asi som divna, viem, ale neviem si pomoct, som proste taka.

zoya1
2. bře 2008

Ahojte žienky! To vy po nociach spíte či čo? Ja sa tu skôr nedostanem, a furt som fu sama ☹ . Inak u nás nič nové. Iba hnusná zima znova prišla.

vavka33
3. bře 2008

Ahojte.
Zoya a ty co nespis po nociach? 😀
Dupinka,neda sa povedat ake to bude,ked budete mat babatko,to uvidis sama,ale zmeni sa uplne vsetko 😉

dupinka
3. bře 2008

Ahojte!

dnes ma v praci hned rano cakala studena sprcha. Davala som si predlzenie resp. opatovny vykon docasnej statnej sluzby, kedze kvoli absencii polorcneho colnickeho kurzu (kvoili ktoremu ciastocne odkladame babatko) nemozem ist do stalej. No a dnes prisli papiere, ze mam povolenu vyminku zo zakazu prijimania od generalnej riaditelky, kedze sa inak neprijimaju novi ludia, a 18.3 mam absolvovat psychotesty. No a to sme sa chystali do Presova na velku noc k rodicom, mali sme zabezpeceny odvoz autom, t.j. lacnejsie ako vlakom a hlavne rychlejsie a pohodlnejsie, na cely tyzden "PNka" vybavena u doktora,..ocko mal dojst zo zahranicia. Som sa tesila. A takto 😒 Velmi sa nam to neoplati.
Co uz, pracovne povinnosti su pracovne povinnosti. A to este musim robit testy z telesnej a lekarske prehlibky. bleeeee 🙄

jaduska
3. bře 2008

zoyka ja by som tu po nociach aj strašila, ale kto by ma ráno zobudil???? 😵

Dupinka, ja som voľakedy "za mlada" ani nechcela počuť o takých veciach ako svadba, deti, rodina, domácnosť atď. A ešte keď mi mama rozprávala, aké ťažké pôrody mala, tak som vravela, že nikdy. Ale ako sa vraví, nikdy nehovor nikdy. Prišiel jeden modrooký blonďáčik a moje názory sa zmenili. Vôbec som nad tým nerozmýšľala, aké to bude, keď budeme mať dieťa. Stále som si vravela, že keď to zvládli iné, zvládnem to aj ja, šak nemôžem byť až taká neschopná. Ak ti môžem poradiť, vôbec nad tým nerozmýšľaj, je to prirodzené, máme to dané prírodou, že sa máme "reprodukovať". Ak sa s manželom dobre poznáte, vieš, že sa naňho budeš môcť spoľahnúť, že sa o vás postará a bude ti v rámci možnosti pomáhať, tak nemáš čo riešiť. Bábätko váš vzťah iba posilní. Možno budete musieť trošku prehodiť priority, niektoré veci už nebudú také dôležité - napr.dokonale uprataný byt, riad vždy poumývaný a pod. Neboj, keď to príde, tak sa budeš na týchto svojich obavách dobre baviť 🙂 😉 😎

vavka33
3. bře 2008

Dupi,mrzi ma,ze ste vsetko naplanovali a skocila ti do toho praca. 😒
Jadus,pekne slova 😉

dupinka
3. bře 2008

jaduska, to si krasne napisala,...Dakujem.

Viete, ja uz radsej nic neplanujem, na nic sa netesim. Lebo potom to stale dopadne takto. Radsej byt prijemne prekvapena ako sklamana. 😒

petullia
3. bře 2008

Cawte baby.
Tak ja si davam chvilku pauzu od pisania bakalarky... na toto som cakalaaa 😵 😀
Dupinka, panecku! neboj... ja som z vas najmladsia a ja sa teda nebojim buducnosti... ved dako bolo, dako bude! hadam to len nebude horsie?! 😉 Ja sa na tehu a babo velmi tesim, teraz predavame byt a kupujeme novy, stale sme zahrabany v papieroch, co a ako rekonstruovat, aby sme to mali kraaasne... ved to bude nase! 😵 a este okrem toho kocim skolu (bakalrka, statnice...) a hladam zamestnnie! 😅 Myslim, ze toto je najtazsi bod programu pre mna na tento rok... A keby do toho prislo babo, tak sme radi... Vsetko sada. Aj ked je nam jasne, ze to bude "jednoduchsie" teraz bez babatka, ale suhlasim s tvrdenim, ze na babo je vhodna doba stale a nie nikdy (kedze stale sa ti lepia na päty zdanlivo neriesitelne problemy) 😉

petullia
3. bře 2008

a co sa tyka planovania... Tomas Mastalir minule v jednom rozhovore povedal, ze kedysi vsetko planoval dlhodobo dopredu (ja som tiez ten typ 😒 ), ale od autonehody si vela veci prehodnotil a teraz zije pre sucastnost. Ja dufam, ze mne sa nic podobne nebude musiet stat, ale ma pravdu. nikdy nevies... tak preco si zivot neuzivat dnes??? 😉

petullia
3. bře 2008

snad sa dostanem aj ja do tej etapy neplanovania (prilis! nieco sa jednoducho planovat musi, resp. mysliet vopred a niest dosledky...) a zacnem si viac uziavt zivota... aj ked v podstate sa mi momentalne zije fajn nemam sa na co velmi stazovat... to ze mam "starosti" je len dobre, lebo potom neviem uz co by som od dobroty robila 😝 ... fuuu! na ake myslienky ja zase prichadzam?? 😀
Ale uz som ako schiza... je tu niekto? 😕

jaduska
3. bře 2008

Juuuj Petu si sa rozpísala 😀

Ale pravda je v tom, že niekedy aj ten najlepší plán niečo prekazí. Treba mať akú-takú predstavu o budúcnosti, čo by človek chcel, aby mal dôvod na sebe pracovať, ale naplánovať presne na deň sa nedá nič, niektorým veciam treba nechať voľný priebeh. Ako píše Petu, dáko bolo, dáko bude 😉

vavka33
3. bře 2008

Petu,aky pekny a duchaplny monolog si viedla 😀

dupinka
3. bře 2008

precitala som si vase nazory.
Mozno prehanam, ale je to o pocite zodpovednosti. Ani nie tak za seba ako za rodinu.
Viete, je tazko odist na pol roka od rodinky, ked mate manzela na vycviku (to je ten lepsi pripad) a mamku ci inu rodinu na druhom konci slovenska,.. Preto by som bola rada, ak by som mala ten colny kurz cim skor za sebou. Pripravuje sa novela, ze nam ho ako "odbornikom" nebude treba, preto nas nan nepustaju. Tak uvidime, kedy a ci vobec niekedy toto prejde. Ale s babatkom nechceme cakat,.. Ak sa nic cez leto nevyriesi, tak nebudeme cakat,... My sme si stale vraveli, ze tak jeden rocik to potiahneme my dvaja, aby sme si trochu uzili ako manzelia, no a potom sa vrhneme na snazenie 😉
A ktovie, mozno nase "plany" niekto a nieco zmeni.... 🙂

vavka33
3. bře 2008

Dupi,vy musite najlepsie vediet co a ako a kedy.
No na to snazenie sa tesakuj,je to take krasne 😵 hlavne,ked to vyjde.Tak vam prajem,nech to vyjde ked budete chciet 🙂