Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
27. říj 2008

Nevadí, dupinka, skúsim ešte dať do voľnej diskusie tému, hádam mi ju nezmažú. Možno rodičia niektorej z báb s ňou chodili do školy, alebo možno niektorú aj učila, tak sa pri troche šťastia dozviem niečo viac....

Ozaj, dnes sa mi s tebou snívalo... 🙂 No ale taký domotaný sen...mala som dvoch bratov (pričom mám iba 1 sestru) a za jedného z nich si sa išla vydávať, lebo ste spolu čakali bábo... 🙂 Dobrá sranda...

Ten kočiar čo máš v albume je aká značka? Ja som si predbežne vybrala tento:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

Ale to iba v prípade, že nám aj parlament schváli ten vyšší príspevok pri narodení 2. a 3. dieťaťa, inak budem musieť bojovať s tým tankom, čo máme po Barborke 😠

dupinka
27. říj 2008

je to neo nato, skus na:www.babetkovo.sk, kombinovane kociare 😉

jaduska
27. říj 2008

dupi, aj ja som ten svoj našla v babetkove 🙂

dupinka
29. říj 2008

Ahojte baby!

Rano mi moj muzik zavolal, ze hovoril s velitelom, vraj je zaradeny do misie Afganistan 2009 (takto o rok na jesen). Skoro ma porazilo...
Viem, ze sa este vsetko moze zmenit, ale taketo veci sa malokedy rusia. A tiez som si vedoma toho, ze manzelov prijem potrebujeme a inak to nejde... Nech by isiel kamkolvek, mala by som o neho strach. No toto budem rozdychavat este peeekne dlho. 😖 😖 😖

vavka33
29. říj 2008

Dupi ☹ snad to zvladnes.drzim palceky.
Aj ten moj by chcel niekam ist.

dupinka
29. říj 2008

Je toho na mna vela. V praci sa vsetko ruca, doma som cele dni sama, este aj toto... Fungujem tak, ze praca, popoludni sa unavena zvalim do postele, spim do vecera, tak si pripravim nieco na jedenie, zasadnem k telke na cca hodinku, zavolame si s muzikom a idem znova spat. A k tomu sa snazim nebyt smutna a stresovana, aby som neublizila babatku. Ale uz nevladzem.

zoya1
29. říj 2008

ahojte bojovníčky!
nejak teraz nestíham chodiť k počítaču, stále sa čosi deje. Kúpili sme už dom . Keď mi niektorá napíšete ako tu mám hodiť link s fotkou - tak to aj spravím .
Zoja v pohodičke v jasličkách, Ďoďko mal dnes imatrikulačný ples - alebo diskotéku, zložil sľub prváka.
Ja som po nočnej takže zmorená, ale inak už fit. Manžel dnes flámuje s kolegami z roboty, keďže od 1.11. mení pôsobisko, takže párty na rozlúčku 😀 .

jaduska
29. říj 2008

Dupi, neboj, do jesene 2009 ešte ďaleko....Môj bol na výber už 2x a stále nič...ber to tak, že je to jeho povolanie, stať sa mu môže hocičo aj doma na gauči... Mysli teraz na seba a bábo. Ja keď som bola tehotná so Sandrou, tiež som to mala také pestré - ráno o šiestej som odišla z domu do práce a vrátila sa večer o ôsmej. Manžel vtedy pracoval v Čechách, prišiel raz za dva mesiace na 3-4 dni...Pomysli si, že je kopec žien, ktoré sú na tom horšie ako ty a snaž sa aj v zlých veciach nájsť niečo dobré....S odstupom času pochopíš, že všetko je tak ako je z určitého dôvodu...aj keď teraz ho nevieš 😉

Zoyi, ak máš foto niekde na nete, tak choď na tú stránku, v tom riadku, kde je napísaná webová adresa klikni pravým tlačidlom myši, daj kopírovať a potom tu, keď budeš písať, daj zase pravé tlačidlo a prilepiť....

dupinka
30. říj 2008

Ja viem, ze musim bojovat, ale niekedy mam pocit, ze je toho na mna privela. Tak sa vyplacem, a je mi dobre...

jaduska
30. říj 2008

Nie, dupinka, nie je toho priveľa....Každému osud (Boh) nadelí iba toľko, koľko zvládne... 😉

dupinka
30. říj 2008

dakujem, Jaduska... 😉

dupinka
1. lis 2008

Vavka, som rada, ze sme sa dnes takto stretli.... Sice trochu narychlo a necakane (ja strapata, neupravena 😀 😀 ), ale o to viac som rada, ze som Ta mohla osobne spoznat. 😉 Tesim sa, ked si raz najdeme viac volnych chvil na pokecanie.

kikusa100
1. lis 2008

ahojte som tu nova..aj moj priatel je vojak..hladala osm taku temu a nejak nie a nie najst..dupinka..aj moj priatel by mal ist do afganistanu roku 2009 mal ist v septembri ale ze vraj sa im to prelozilo a ide uz v juni..teda ich utvar.. ☹ tiez mam hrozny strach..a dost sa bojim..ten afganistan je dost strasiak asi pre kazdeho.

jaduska
1. lis 2008

Takže dupi a vavka sa kooooonečne stretli.....huráááááááááááá 😀

Kikuša vitaj v klube. Kde slúži tvoj priateľ?

Mne akurát včera manžel rozprával, že im tiež pridelili Algeu, Čad a Afganistan, ale ja som ho potešila, že jeho určite nevyberú, lebo by mi tým urobili radosť, že si od neho na pol roka oddýchnem 😀 😀 😀

vavka33
1. lis 2008

Dupiiiiiiii.mne az doma doplo,ze si to bola ty!!!!!!!!ja som totiz vobec nepocula,ked si vravela,kto si a bolo mi blbe pytat sa,ze kto si.Okrem toho si sa strasne podobala na jednu babu z porodnice,ja ze je to ona.Trepala som ti tam take blbosti o ktorych ty uz vies.No bola som ako traposkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.prepac.keby som vedela,ze si to ty,tak ta obimem a strasne sa tesim.no a takto sa citim ako totalna krava.prepac moja.
aj ja som ale rada,ze sme sa stretli,aj ked som nevedela,ze si to ty 😅 No toto ti musim vynahradit a urcite pridem na tu kavu,aj niekedy cez tyzden a pokecame normalne a nie v takejto totalne necakanej situacii.a ja hlupana som sa radsej mala opytat este raz,ze kto si.moc ma to mrzi.
a to ze si nebola neupravena s toho si nic nerob,lebo ani ja nie 😀 a okrem toho s dierou na cele,lebo som si ju vcera tak trosku rozbila 😅

dupinka
1. lis 2008

Vavka, nevadi.... Aj mne bolo hlupe, ze som ta tak prepadla.... Ale som velmi rada. 😉 😉 😉

kikusa100
1. lis 2008

jadusa:sluzi v roznave a ten tvoj?

kikusa100
1. lis 2008

asi tu nikto nie je, tak ahojte zatial

dupinka
1. lis 2008

Kikusa, vitaj v klube!

Moj muz stale tvrdi, ze to nie je realne, ale praveze ja si myslim, ze je to az velmi realne. Vraj mal ist do Kosova niekedy na jar 2009, ale velitel to zatrhol kvoli tomu, ze cakame babatko. Ale Afganistan ho uz asi nemynie. 😖
Rok je dlha doba, vsetko sa este moze zmenit, ale ja sa radsej pripravujem na horsie a pripadne byt naradostena, ako potom predychavat, ze je prec a este v takej misii..
Patri to k praci nasich muzov, prezili to ini, prezijeme aj mi. Ved co nas nezabije, to nas posilni. Len mi je luto, ze ostatni ludia vidia iba dobru vyplatnu pasku a socialne vyhody. 😠 Tento zivot s vojakom by zit ale nechceli.
A mozno dobre, ze bude babatko este male, mozem odist k rodicom na vychod a byt tam s nim cely cas, nebude sa vypytovat na ocka a pod..

kikusa100
1. lis 2008

ahoj dupinka..neboj sa. moj drahy mi stale povie ze v afganistane este ziaden vojak nezomrel..a naviac tam ani nepojdu do priameho boja ale maju strazit nejake letisko aspon tak mi povedal..tak neviem.. my sa len chceme brat , ale teraz ked ide na misiu tak neviem ci nam to neskrizi plany..pozeram ze mas rodicov na vychode.ja som teiz z vychodu..hi hi..

kikusa100
1. lis 2008

a ozaj kde sluzi tvoj manzel dupinka?

jaduska
1. lis 2008

kikusa, takže ďalšia východniarka??? už začíname mať prevahu 😀
Môj manžel bol voľakedy v Jelšave, teraz je v Michalovciach....
Dupi, na východ dôjdi, budeme spolu kočíkovať 😀 😀 😀

dupinka
1. lis 2008

akurat sme sa vratili z Hlohovca (tam manzel sluzi), boli s me u jeho velite. Manzel podpisoval nejaku ziadost o zaradenie do misie - Isaf - Afganistan, rotacia december + ma vypisat kopu papierov okolo toho.
Z reci velitela som pochopila, ze to nie je nerealne, a tak sme to cesto domov do NR s manzelom v aute rozoberali. Aspon vieme, co nas caka, mame dost casu si na tu myslienku zvykat.
Jasne, rok je dlha doba, ale ved uvidime.

Kikusa, my sme s manzelom obaja Presovcania zijuci v Nitre a ty??

Vychodniari kdekolvek, spojte sa! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

roasha
1. lis 2008

heeeeeeeej,proti comu sa to tu brojí? 😕 😀
vítam novu členku. 🙂
naš tato PR 😒 ,tak je nam hej. 🙂
bože ženy,to ste uz tolko týždnov tehulky? 😲 😀

jaduska
1. lis 2008

roa, náš dopéerkoval v utorok 🙂
a ani sa nenazdáš a už rodíme 😀 😀 😀 😀 😀

kikusa100
2. lis 2008

ahojte baby.. dakujem za privitanie.ja nie som stale na nete..je to rôzne, tak preto neodpisujem hned. drahy chodi domov na vikendy tak tie su nase... 🙂 my sme zo Spisskej Novej Vsi a moj sluzi v Roznave..takze chodi na tyzdnovky. nejako som si na to zvykla a uz to ani neriesim. Strasi ma tiez ta misia, ale mame toho teraz tak vela, ze to odsuvame alebo ja odsuvam bokom a snazim sa na to nemysliet. Beriem to tak, ze je to pol rok a ten musime vydrzat. najhorsie je to ze je to afganistan a to vo mne vyvolava taku miernu hrozu. Kupili sme byt, tak mame teraz plnu hlavu toho. tak sa vytesujeme. a peniaze budeme potrebovat, ved treba splacat tak to beriem tak. Fakt je tu nejaka baba co jej drahy ties zluzi v roznave.

jaduska
2. lis 2008

kikusa, my tu tiež nediskutujeme nejako nadpriemerne intenzívne, takže kľudne odpisuj, keď budeš mať čas 😉 Z pravidelných prispievateliek tu nemá žiadna drahého v Rožňave a z tých príležitostných - ani neviem, nespomínam si...

dupinka
2. lis 2008

kikusa, tak to asi moj muz bude striedat Tvojho mileho...

A je pravda, ze nejako tu nemame cas vysedavat ani jedna,..

Baby, a kam chodia ti vasi na PRku?

roasha
2. lis 2008

dupi,smrekovica,tatr.zruby..rozne.
teraz zruby.

jaduska
2. lis 2008

dupi, môj si mohol vybrať, kam chce ísť, tak si vybral Šíravu, lebo sme pôvodne plánovali, že pôjdeme za ním, ale to som ešte netušila, čo ma čaká v škole a že budem tehoška...tak sme nakoniec neboli 😖