Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

vavka33
22. pro 2007

Jaduska,nas tatko je doma.a tvoj?

jaduska
22. pro 2007

Mal by byť doma. Do služby ide 30.decembra, takže to tento rok celkom dobre vyšlo 🙂

vavka33
22. pro 2007

Jaduska,tak to je super.A tahaju 24 ci len 12hod.sluzby?

jaduska
22. pro 2007

Zatiaľ ťahajú 24 hod. Vraj im to mali zmeniť na 12-tky, ale potom by nemal toľko voľna... 🙂

vavka33
22. pro 2007

Za to ma den volna,ci?

jaduska
22. pro 2007

No ak má službu cez týždeň, tak má voľno v ten deň, kedy skončí službu aj deň potom a keď má službu cez víkend, tak je voľna viac.

vavka33
23. pro 2007

Jadus vy ake ste vianocne na tej fotke 😀 😀

jaduska
23. pro 2007

jeee, to ma ani nenapadlo ,že to ako vianočné bombuľky vyzerá 😀

dupinka
23. pro 2007

Ahojte!

konecne doma.. 😉

moj manzelik taha 25.12. sluzbu, tak budem sama... ☹ ale co uz, taky je zivot. Mal mat Silvester, ale nakoniec si to takto zmenil, to je podla nas lepsie.
A vraj od noveho roka sa volno po sluzbe bude pridelovat inak..

idem dat dokopy byt, po tyzdni to chce trochu pretriet prach, zotriet podlahu a chcem upiect dvojfarebne rozky, inak mame vsjo pripravene 🙂
vy ste na tom ako?

PS: jaduska, dakujem za IP !!!! 😀

jaduska
23. pro 2007

Dupi, hlavne, že na štedrý večer a na Silvestra budete spolu. Môj bude na Silvestra po službe, ale pošlem ho spať cez deň, aby nepremeškal príchod nového roka.

Ja som už inak vzdala to dávanie bytu "dokopy", v jednej izbe upracem a medzitým sa v druhej narobí neporiadok (samozrejme sám od seba 😀 ).

dupinka
23. pro 2007

jaduska, ty mas deticky, tak to je jasne.. ale my sme zatial len dvaja, tak viem, ze ked upracem, je to v pohode..

Chytila ma chut na pecenie, a ked si pomyslim, ze mam piect IBA ten jeden druh sucheho peciva (kremove nam nadelili doma), tak mi je luto, ze len tolko 😒 Asi urobim aj skoricove gulky, lebo mam pocit, ze toho bude malo. Sice nam dvom toho vela netreba, ale jeden druh peciva posobi tak blbo na tacke..

vavka33
23. pro 2007

Ja som tiez stale v kuchyni,uz nech je po sviatkoch,som z toho unavena.

roasha
23. pro 2007

krasne prezitie vianocnych sviatkov.... 😵 😵 😵

vavka33
23. pro 2007

Roa podobne 😉

dupinka
23. pro 2007

Tak, ako za oknom sneh (ne)pada,
nech do Vasich srdc stastie sada,
zabdnite na bolest a starosti
a prezite Vianoce a novy rok v laske a radosti...

Jana s manzelom

jaduska
23. pro 2007

Dupi keby len detičky mi neporiadok robili, aj za manželom treba chodiť a odkladať veci 😀 aj keď naša staršia dcéra je na to expert, ja upracem izbu na jednom konci, presuniem sa na druhý a ona "úraduje" na tom prvom 😅 Ale občas mi aj pomôže, aby som nebola nespravodlivá, hoci jej elán dlho nevydrží, ale aspoň niečo 🤐

vavka33
24. pro 2007

Tak Vam vsetkym prajem Krasne Vianoce v kruhu rodiny,vela zdravicka a rodinnej pohody.
A nech manzelia vojaci posluchaju 😀

dupinka
25. pro 2007

ahojte!

aky bol Stedry vecer?
U nas naaadherny, este aj snezit zacalo, ked sme sadali k stolu, takze atmosfera ako ma byt... Dostala som od manzela krasne dary, lebedili sme na sedacke a pozerali rozpravky, zababuseni do deky.. Presne takto som si predstavovala nase prve spolocne Vianoce... 😉

jaduska
25. pro 2007

A u nás nesnežilo ☹
My sme sa včera dosť nasmiali, lebo maličká prvýkrát sedela v stoličke pri stole, bola podarená, nevie ešte poriadne sedieť, tak sa trošku vyvraciala do každej strany. Sme sa z nej smiali, či už veľa vypila. A staršia sa nevedela dočkať, kedy už konečne pôjdeme k stromčeku po darčeky 😵

dupinka
25. pro 2007

jaduska, a ako ste to vyriesili s "Jeziskom"? myslim ako ste vysvetlili stromcek a darceky?

zoya1
25. pro 2007

Ahojte! Aj ja patrím do klubu manželiek vojakov. Som rada že si môžme aspoň takto pokecať. 😀 Ozvite sa niekto.

jaduska
25. pro 2007

No dupi, naša staršia si myslí, že darčeky pod stromček nosí Mikuláš, lebo Ježisko je malé bábätko, tak ten to nosiť nemôže. Ja osobne jej nespomínam ani jednu variantu, lebo mne to príde také hlúpe jej klamať, aj keď som minule čítala článok, že deti treba nechať čo najdlhšie veriť v "ježiška", ale nejako mi neide do hlavy prečo. Stále jej tvrdím ,že klamať sa nemá, že je to zlá vlastnosť, tak nechcem, aby mi raz povedala, že som jej klamala ja. A u nás doma darčeky ježiško nenosil,lebo otec je ateista a tak sme boli vychovávané aj my. Ale keď mám prvadu povedať, keď ich pod stromčekom zbadala, tak jej určite bolo jedno odkiaľ sú 😀 😀 😀

zoya1 vitaj v klube. Kde slúži tvoj manžel?

zoya1
25. pro 2007

momentálne v Michalovciach. Doteraz robil 12 rokov v Trebišove.

jaduska
25. pro 2007

jeej, aj môj je v Michalovciach. a v ktorých kasárňach je?

zoya1
25. pro 2007

A ja ti viem ako sa volajú? Tie čo sú smerom na Sobrance. Tuším im nadávajú mestské. 😉

jaduska
25. pro 2007

áno tie smerom na Sobrance sú mestské, môj slúži v dukelských 🙂

dupinka
26. pro 2007

jaduska, hm, to je pravda. nezamyslala som sa nikdy nad tym, ze je to vlastne klamanie deti... My sme boli vychovavani vo viere, tak to sa inak vysvetluje..

zoya1 vitaj v klube!!!

zoya1
26. pro 2007

vďaka dupinka. No neviem či je to výhra - členstvo v klube poloopustených žien 🙂 . Teda aspoň ja to takto cítim niekedy.

dupinka
26. pro 2007

neboj zoya, nie si sama, ja som bola vcera bez manzelika- mal sluzbu a dnes cele poludnie prespal, ale clovek si zvykne na vsetko, ked musi 😒

jaduska
26. pro 2007

ale zoyka aspoň sú nám tí naši mužíci vzácnejší 😉

Babenky ja mám na vás takú otázočku. Čo si myslíte o ženách-vojačkách? Myslíte, že je to vhodné povolanie pre ženu? Mne keď manžel rozpráva, čo všetko niekedy musia robiť, tak nechápem, keď sa na to nejaká baba dá. Tie čo sedia v kancli, tak to pohoda, ale ostatné...