Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

sveva
27. led 2009

ahojte. Tak dnes som bola navštíviť lekárov. Eliška stále teplotuje, ale dokyna povedala, že má všetko čisté, tak len zrážať a nemá pehať. No ako mám 2 ročné živé dieťa udržať na jednom mieste. 😖 Ja som už tiež na antibiotikách a mužík je od dnes na OČR, tak budem môcť ležať. Tak sa majte ja idem leňošiť. 😀

zoya1
27. led 2009

Ahojte!
Takže biológia dopadla na A-čko. Inak ako vyštudovaná MGR. v odbore sociálna práca musím jadusku poopraviť, že sociálnu prácu nevyštuduje každý. Teda aspoň nie na Prešovskej Univerzite - filozofická fakulta. Podľa mojich informácií nás bolo v piatom ročníku okolo 120 a štátnice ani po treťom pokuse neurobilo 19 ľudí. A to je podľa mňa dosť veľa. neviem si to ani predstaviť. A z mojej skúsenosti ti môžem povedať, že som pred štátnicami ošedivela a to riadne.
Inak nič nové, dnes som bola na 50-tke kolegyni, v piatok ideme na ples - v mojej robote. Takže nás čaká perný víkend.

dupinka
28. led 2009

Ahojte krásky!

3D sono dopadlo super! Bábätko je presne na deň veľké, všetko je ako má byť... Bol tam mladý doky, všetko vysvetľoval, premeriaval.
Fotky hodím večer. Nakoniec sme neodolali, a už oblečení vo dverách sme sa spýtali, čo to bude. Manžel typoval dievčatko, ja chlapca.
Tak skúste hádať, čí typ vyšiel..... Samozrejme, že môj!! Budeme mať ADAMa 🙂

Dnes nás s drobcom čaká autkoškola, tak mi, prosím, držte palce!

roasha
28. led 2009

dupinka.... 😀
moja rec,ked v dnesnej dobe mame taketo vymozenosti,vidime tvaricku....preco nenakuknut aj co to bude? 🙂 😵
ved ste dlho vydrzali,ked som malu cakala,my sme to vedeli od 16tt 😀

roasha
28. led 2009

ale co jaduska? 😕 😉

jaduska
28. led 2009

jaduska ešte nevie, čo bude, lebo v 21tt to nebolo vidno 😀

zoyka - dúfam, že som ťa neurazila....Prešovská univerzita je náročná vo všetkých odboroch. Ja len že čo poznám ľudí, ktorí potrebujú vysokú, aby mali krížik v životopise, tak idú na sociálnu prácu, ale väčšinou na tie súkromné "akadémie", kde sa platia parádne prachy....Ale kto chce študovať solídne a poriadne, tak je každá vysoká ťažká, komu ide iba o papier a stačia mu éčka, tak zvládne aj dve vysoké naraz....

vavka33
28. led 2009

Dupi,tak teda dalsi vojacik?tesim sa,ze ti vysiel tip 😀

bodka13
28. led 2009

Dupi...blahoželám k chalaniskovi 🙂
...aj Jaduške by mohol pribudnúť chlap 😉

vavka33
28. led 2009

Dupi,mam na teba otazocku?nevies ako sa vypisuje danove priznanie?dnes mi v robote povedali,ze si to musim sama a ja neviem ani nahodou,ako sa to robi .... ☹

jaduska
28. led 2009

vavka, ak dupi nebude vedieť, tak ti s tým môžem pomôcť aj ja....

bodka - nestraš, ja už mám vybraté meno pre dievča 😲

bodka13
28. led 2009

nám dali iba vyplniť tlačivá k ročnému zúčtovaniu dane a ostatné spraví zamestnávateľ

jaduš...prečo?...a ocko by sa nepotešil ? 🙂

jaduska
28. led 2009

tatino nech sa teší z čoho chce, ale vychovávať budem ja, kedže on je celý týždeň v ťahu, tak ja som povedala, že chcem dievku!!!!! a basta...

dupinka
28. led 2009

Vavka, s danovym priznanim Ti rada pomozem 😉

A este dalsia dobra sprava: MAM VODICAK!!!!!

Sice to bolo o hubu, jazda mi vobec nevysla, ale nakoniec len dali podpisat vsetkym papiere a na konci povedali, ze to mame...

vavka33
28. led 2009

Dupiiiiiiiiiiiiii,gratulujeeeeem.no si borec.ja by som v nr vodicak neurobila ani zazrakom.
A to myslis vazne s tym danovym?no to by si mi strasne pomohla.Tak sa mozme dohodnut a niekedy pridem,hm.Len v piatok si musim ist po potvrdenie na UPSVAR o rod.prispevku a na danove po tlacivo na to vyplnanie.A kde je tu danovy urad,vies taky kde tie tlaciva maju?inak potvrdenie o prijme uz mam.treba este nieco?
Jaduska dakujem za ponuku,myslela som aj na teba,ale viem,ze dupinka je tiez zbehla a je tu zblizka,tak preto

dupinka
28. led 2009

Vavka, neviem, pod ktory danovy urada patris. Jeden je pri trznici, vzadu, ako je parkovisko. Tlacivo je tusim aj na stranke danoveho riaditelstva, idem kuknut...Kludne dojdi kedykolvek 🙂

dupinka
28. led 2009

tak, tlacivo sa da stiahnut na stranke: http://www.drsr.sk/wps/portal/ ak pracujes len ako zamestnanec, tak typ pre fyz. osobu A, ak zivnostnik alebo aj ine prijmy, tak typ B.
Mam to stiahnute v PC, ak by nahodou niekto nemohol najst, napiste do IP mail a poslem. 😉

jaduska
28. led 2009

Dupi, gratulujemeeeeeeeeeeeee

dupinka
28. led 2009

jaduska, dakujem 😉 Som totalne K.O., ako s mechom udreta, a to ste este nevideli nasu kuchynu po 2 dnoch totalneho ignorovania riadu 😖 Tak idem "bojovat" 😀

vavka33
28. led 2009

Dupi,presne to som dnes pozerala a vsetko som si vytlacila,len som nevedela,ci to moze byt na podanie,alebo treba nejaky iny z danoveho.
Tak si to uz tlacim

jaduska
28. led 2009

dupi, to ja som takto KO po každej skúške v škole.....to je asi tým, že opadne psychický stres a zníži sa hladina adrenalínu, ktorý potláča únavu....

dupinka
28. led 2009

jadus, tak presne 😀 😀

zoya1
28. led 2009

jadus - samozrejme že si ma neurazila. Ja sa tiež jedujem najmä na tie všetky "sväté" akadémie. Veď tí ľudia nepotrebujú na skúšku ani len polovičku z toho čo ja, a pritom skončia s takým istým titulom. Zdá sa mi to nenormálne, že v dnešnej dobe si za peniaze každý debil kúpi titul 😝 - toť môj názor. Možno vy máte iný. Ale ja som musela poctivo študovať (a to pri dvoch deťoch), naplakala som sa neúrekom - takže viem čo je to výška. Ale mám pocit, že tu v mojom okolí ľudia berú výšku ako niečo čo sa jednoducho musí odchodiť, aby mohli zostať pracovať. A keď rozprávajú aké ľahké to majú tak mi je nablivno.

zoya1
28. led 2009

Dupi - gratulujeme a neuveriteľne sa tešíme najmä z Adamka ale taktiež z vodičáku. uvidíš mať vodičák a auto je pri takom malom dieťati na nezaplatenie.

kikusa100
28. led 2009

caute kocky..nestiham sem chodit mam poslednu tazku skusku ... socialnu patologiu 😒 mame vela otazok a sama teorie podla toho a toho a uz mi z toho sibe..boze uz mam v poradi 13skusku a uz som hotova a to este ma cakaju statnice...ale hlavne ze bakalarku som uz zvladla este mi treba zopar stran..ale teiz mi dala zabrat..tak sa majte a drzte palce..
kocky kolko mate skusok za semester?lebo ja uz som hotova...zo vsetkeho toho stresu a napatia aj po tej svadbe mam dost..tak sa drzte tehulky netehulky..
dufam ze aj nam sa nejako zadari skor kedze drahy ostavaa doma..aj ked by som este chcela trochu robit, lebo pojdem do novej prace aspon pol roka..som rozpoltena co? 🙂

kikusa100
28. led 2009

inak kocky..rozmyslala som ze ked pan boh da..tak by som chcela mat ason tri deti..ale to zn.ze by som musela rodit minim. kazdy druhy rok..xi xi a to uz mam 30-ku na krku..takze potom nebudem mat ani odrobene roky do kelu..ale napadlo ma ze ked budeme robit do 62 tak zbytocne stresujem nei? 🙂 asi nie som normala ze tu riesim take veci ale nejako ma to napadlo..kolko mate vlastne odrobenych rokov a kolko mate rokov?

petullia
29. led 2009

Kikuska ta ja mam odrobenych -15 😀 .. ale nie. ja som teraz skoncila vysku (na ktoru som suvisle nastupila po SS 😀 ), takze aj moja materska tak vyzera... ziadna.. 😔 no a mam 23 rokov... a som tu asi najmladsiaaaa 😀
ale xcela som sa pochvalit, teda za mangiho... vcera mu oznamili, ze od 1.2. je mimoriadne povyseny... juchuuu 😝 😀 , taka som pysna na neho... sikulko moj 😵
veru peniazky navyse sa zidu, kedze stracam pomaly ale isto mliecko a zachranujem ltt, ta bude na sunar 😔 ... ale uz to beriem sportovo... vcera bola cista depka a v noci sa mi zase spustilo to mliecisko, ze som mala pyzamo mokre 😝 .. nechapacky...
Kikus a 3 deti... no aj ja som uvazovala rovnako, az po prvy porod 😅 😀

vavka33
29. led 2009

Petu,aku mate peknu fotocku 😉
Ja mam odrobenych necelych 13 rokov,a mam 33.Ale ratala sa tam aj prax na VS.

petullia
29. led 2009

vavka tak dik 🙂 a ty mas kde fotocku??? hm? 😕
ak sa rata prax na skole tak mam oducenych 7 rokov 🙂 (nie tie co som sa ja ucila 😀 , ale tie co som stopala deturence vedomostami), no a makal som na dohodu asi od mojich 15 rokov a robila som okrem prostitutky asi vsetko 😀

dupinka
29. led 2009

Caute krasky!

Ja mam 3,5 roka praxe v statnej sluzbe a kedze mame vlastny socialny system, tak vlastne v statnom systeme a ´la soc. poistovna nemam evidovanu ani ciarku. Preto ak neodrobim isty pocet rokov aspon na odchodne prip. vysluhovy prispevok, tak som v r..i
Napr. keby som teraz nemala predlzenu st. sluzbu, tak mi nema kto ani matersku vyplatit, nastastie, zatial fungujeme 😉 Snad to nejako dotiahneme aspon na tie zakonne limity pre nejake davky a prispevky, nech aspon nieco zo zaplatenych peniazkov sa mi vrati, ak by som odisla, teda musela odist.

Inak, viete co my vyviedol muz?

Vecer sme sa vratili z behaciek a nebolo kde zaparkovat, tak nechal auto odparkovane cez dve stojace vozidla nasich susedov, s tym, ze este aj tak pojde vecer hrat hokejbal, tak to potom niekam supne, ked bude volne miesto. Lenze nesiel a rano isiel do prace s kolegom. Co cert nechcel, sused musel ist prec. Nejako sa vykrutil, a nase auto zostalo stat uprostred cesty, vsade naokolo az na par aut volne parkovacie miesta. No radost. 😠 Tak som to musela nejako zaparkovat, hoci s nasim minivanom sa ja parkovat bojim. Perla vsak bola, ked som nemohla odistit rucnu brdzu!! lebo moj muz ju zatahuje az privelmi. Tak mi to prvykrat zdochlo, potom som isla ako v lete na saniach. Nejako som to pichla prednou castou. Kedze sa este dalo ist trosku dopredu, tak som nanovo nastartovala a tentokrat aj rucna sa umudrila! No skoro 😠 tak som to dotiahla dopredu, nech netrcime. Ked toto niekto videl (minimalne suseda nad nami, ktorej som sa vcera tak velmi chvalila, ze mam vodicak),tak teraz budem chodit od hamby po kanaloch.

Nezostava mi nic ine, len cim skor nabrat odvahu na parkovanie tej nasej krasky. 🙂

petullia
29. led 2009

Dupi uz mas vodicaaak? som zase necitala co nove... leniva som... ale gratulujeeeem!!! 😵 aaaaa, ja mam vodicak 5 rokov a parkovat neviem, bo som zatial nemusela 😅 ... vzdy je take volne parkovacie miesto, ze len zastanem a dobre... ale ked na to pride ta som asi skoncila... 😀
Dupi a ty mas kolko rokov? toto ma celkom zaujima... mam rada temu vek 😝 😀