Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jankao2
5. črc 2008

to je pravda,nebo přijdou s prace a jdou do hospody 😀

jaduska
5. črc 2008

presne tak 😠

drobec.z
5. črc 2008

vitam novu clenku janku?
my sme boli vcera v Zline, brasko mal promocie, tak sme trosku oslavovali, malicky sa nam vratil z prazdnin z vychodu a nejaky je vzdorovity, tak rozmyslam,ze ho tam poslem 😀 😀 😀 , hoci vcera to zvladol uplne na 1. Mozno ten vzdor aj preto,lebo dostal novy kociar a ten stary ideme predat a on sa s nim zrejme nechce rozlucit, novy nechce ani vidiet, ale co ked je to uz darcek ☹ tak ho predat nesmieme 😉 ja mam mangelicka doma uz len tyzden, vlastne od stredy mi ide do MT a potom uz len 4 dni doma a leti prec 😢 😢 😢 , tak to sa budem spamatavat, zrazu prazdny domcek ☹

jaduska
5. črc 2008

jaj drobec, nezávidím....a snž ako? vyšlo?

inak aj môj je v MT...

dupinka
5. črc 2008

ahojte!

janka, vitaj! Kde pracujem manzel, aku ma hodnost,....?

Nie je to jednoduche, nedaju sa veci planovat vopred, tak si zvykni, ze sa budes prisposobovat jemu, nie on rodine... 😖 Ale da sa s tym zit, proste si treba vytvorit system. Moj manzel nastastie iba dochadza, takze je kazdy den doma, ale niekedy dojde ako vygrcnuta rezanka, unaveny, nie je s nim rec, co je niekedy horsie, ako keby bol tyzden prec.... A tie ich "prekvapenia" a zmeny planov zo dna na den su tiez dost caste. Inak je to praca ako kazda ina, chici.

Drobec, to uz manzelik odchadza?? Dufam, ze sa zadarilo, co sa malo 😵

A ostatne ako travite vikend a leto?
My mame na navsteve mojho brata, brigadi nedaleko, v Senci, tak nas prisiel pozriet, inak nic moc, stale cez vikend nieco 😒 Ale snad sa to zmeni, ved leto sa len zacalo, nie? 😉

vavka33
5. črc 2008

Vitaj jani a cit sa tu dobre 😀
nas tatko vojak vcera prisiel podvecer s bolavym zubkom,viezla som ho na pohotovost.Vytrhli mu ho-jeho prve trhanie,ale drzal sa statocne,ako vojak.
vaneska sla k otcovi do Kubina,tak je tu trochu kludnejsie-lebo ona je hlucnaaaaaaa,ale je mi smutno.
Vcera sme sa bavili o dovolenke,mozno tatka nahovorim na daku dovcu k moru.neviete mi poradit dobru cestovku?pjosim.

jaduska
5. črc 2008

vavuš pozri si témy v Kam s deťmi, tam niektoré píšu o cestovkách... ja ti neporadím, my nechodíme cez cestovky...

jaduska
5. črc 2008

Toto je nanič víkend, ani von nemôžme ísť lebo malá je chorá, manžel ostal v Martine, tu na koňovi tiež niet s kým čmárať...ax jaaaaaaaaj 😢 😢 😢

dupinka
5. črc 2008

jaduska, a ako mala??

jaduska
5. črc 2008

;

jaduska
5. črc 2008

dupi mám pocit, že sa jej to vôbec nezlepšuje, pred chvíľou sa mi povrackala a stále kašel, taký má suchý, dusivý kašeľ... ☹

vavka33
5. črc 2008

jadus,to je laryngitida.Daj jej fenistil,kalcium a na hrdlo olejovy zabal a ked ju bude natahovat otvor mrazak a nech dycha.A bacha na dehydrataciu,my sme s tym s Vanes skoncili na infuziach.davaj jej vela pit,aj ked po torkach,nech sa s tym hra.

jaduska
5. črc 2008

som si aj myslela, či jej nedať kalcium. Fenistil asi nemám... 😒 S tým pitím sa snažíme, čajík vypije, vodu nie, častejšie ju kojím, ale práve po kojení mi zvracala ☹ Skúsim s tým mrazákom, dúfam, že to prejde... Dík za rady

elinka27
5. črc 2008

jadus to ma mrzi ze mala je chora,neskusis ist radsej na pohotovost?

jaduska
5. črc 2008

elinka, u nás pohotovosť nie je, musela by som ísť buď do Prešova, alebo Svidníka, čo je od nás 30 km a v sobotu autobusy chodia pomenej a ešte je tu aj Sandra, čo s ňou, vieš...mama je v robote aj cez víkend, manžel v Martine a oco sa o ňu nepostará...teraz malá zaspinkala, tak hádam bude dobre...ona je inak taká čulá, teploty nemá, iba tie záchvaty kašľa. Deň ešte vydržíme a keď to neprejde,tak v pondelok pôjdem k našej lekárke a spýtam sa na tú laryngitídu...

elinka27
5. črc 2008

tak to je aj u nas tak, my mame pohotovost len v Galante alebo v Trnave.Drzte sa.

jaduska
5. črc 2008

V Seredi nie je pohotovsť? To fakt? Ja som myslela, že to je dosť veľké mesto. Ax, škoda reči... 😠 Malá zas kašle, aj sa bojím ísť spať, aby sa nepovrackala a ja budem chrápať... 😖

vavka33
6. črc 2008

Jadi,aka bola noc?

jaduska
6. črc 2008

malú dusilo, ale asi iba 2x mala taký poriadny záchvat...zistila som, že nemám doma ani kalcium, tak musíme pobojovať do zajtra...

dupinka
6. črc 2008

jaduska, a neskusila si jej dat na krk mast, obalit to plienkou latkovou? Mne to pomaha to na suchy dusivy kasel, pripadne ak mam stecene hlieny, tak to "vytaha" a vykaslem...

S tymi pohotovostami je to o nicom, a dokonca aj ked sa tam dotrepes, neda ti nic, co nemas doma,... a posle ta, ze mas ist v pracovny den k detskemu. 😖

roasha
6. črc 2008

jaduska,pri takychto kasloch si skus od pediatricky pytat aj ventolin spray,aj Lala ked je chora sa az zadusa pri kasli,ale ventolin do 5 min roztiahne pluca,a je to lepsie.
jaduska,a calcium sirup doma mavaj vzdy.nam pri kasli popri roznych kvapkach pomaha aj dithiaden,vam staci aj polka 3xdenne./moze sa podat kratkodobo,3-4dni/.

elinka27
6. črc 2008

jadus,v Seredi je pohotovost len pre dospelych pre deti nie 😒 A inak je zo fakt pravda, nedavno som bola s malym na pohotovosti a sestricka sa ma opytala ze ci moja lekarka ma dovolenku, a ja ze nie preco, a ona ze sme mali pockat do rana.Podotykam, maly dostal teploty podvecer a mal 40C, a to som akoze mala cakat asi kym dostane febrilne krce doma ci co 😠

jaduska
6. črc 2008

babenky ďakujem vám za rady. Ten kalciový sirup som myslela, že doma mám, tak preto som ho ani nekupovala, nabudúce sa radšej v piatok stále presvedčím. Dala som malej do čajíka aj vodičky eukalyptový sirup, tak mám pocit, že začína trošku odkašliavať. Keď bola Sandra malá, tak som jej na hrudník dávala teplý olej, ale k tomu potrebujem asistenciu niekoho dospelého, čo mi malú podrží, kým ju zabalím, ale keďže som doma sama, ak to neskúšam, lebo olej bude asi všade, len nie tam, kde má byť...Dithiaden doma mám, ale nechcem veľmi miešať toľko liekov...Uvidím, čo povie zajtra dr.

dupinka
6. črc 2008

jaduska: mala ma dnes rok??

jaduska
6. črc 2008

nie dupinka, maličká mala rok 25.6. 😉

dupinka
6. črc 2008

jaaaj, aha, uz vidim 😉

vavka33
6. črc 2008

Ra,my mame doma aj ventolin sirup.to dala kedysi leuske,ked mala 5 mes-a zapal priedusiek.

drobec.z
6. črc 2008

ahojte, tak my sme vcera boli na western rodeo- romco sa vozil na konikovi a dnes sme skusali cyklosedacku a malemu sa velmi zapacilo, stale si dava prilbu na hlavu a ukazuje na dvere,ze chce ist na bicykle. Dala som aj nejake foto tak kuk 😉
dupi, tatino mi ide v stredu do MT a potom o tyzden v utorok uz ide prec 😢 😢 😢 😢 a snž neviem ešte ako, ale dufam, ze tento tyzden najdem 2 ciarky, to by bolo take male potesenie, ked uz mangelicek ide prec ☹

dupinka
6. črc 2008

drobec, tak to bude slziciek,... Ale dufam, ze snz dopadlo dobre, aby to cakanie na tatinka a babatko bolo veselsie a radostne 😵 😵
A kedy tento tyzden? Ja by som mala mat MS vo stvrtok, tak uvidime....
Inak, ako to potom chces oznamit manzelikovi? Lebo ten moj vie, kedy a co, tak neviem, ako to zahrat na prekvapko, baby, poradte....

jaduska
6. črc 2008

drobec, pekné fotečky.... 😉

dupi, ja ti neporadím, môj tiež vedel, že nemám MS, tak mu došlo... 😉