Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
23. pro 2008

Petu, moja mamka bola kedysi presne taka ista, teraz ju to uz preslo....
Citim sa fajn, vsetko je (zatial) oki, tak sa vytesujeme z rastuceho bruska a z nepatrnych pohybov nasej piskotky. 😵

bodka13
23. pro 2008

ahojte dievčence,konečne sedím-neviem čo skôr.V kuchyni sa varia zemiaky na šalát,v obyvke je rozložený stromček a chalani čakajú na tatka aby mohli zdobiť.Koláčiky su napečené a polievku a rybu až zajtra.No a skoro som zabudla že ešte musíme pobaliť darčeky -ale to až keď krpci zaspia
Mávame oblátky s medom a cesnakom,jablčko,orechy, šošovicovú polievku s hríbami(mliečnu),zemiakový šalát/deti zemiakové pyré,kapor a rybie filé-tento rok máme pangas/super bezkosťové biele rybacie filety

Dupi aj si niečo kupila tomu tvojmu mužíčkovi?

dupinka
23. pro 2008

nakoniec som mu dokupila k tomu jeho vybratemu malicky ruzenec - do auta, na riadiacu paku. Vcera sme totiz dvakrat skoro havarovali, tak nech ho ti jeho anjeli strazni strazia... On ho chcel este ked sme kupili auto. Snad sa mu bude pacit. Lebo ma zjazdil, ze co vymyslam s darcekmi. 😉

bodka13
23. pro 2008

Dupi,nestraš-dávajte si pozor
mne sa páči ruženec aj na spätnom zrkadle 🙂

dupinka
23. pro 2008

bodka, ale tam by nemal byt, kedze soferovi nesmie nic branit vo vyhlade.

Vcera nam do cesty vletel jeden hlupak. A moj muz stiahol okienko, ze mu posunkami nieco naznaci, no a nepozeral pred seba, tak sme tukli auto pred nami. Ale nastastie mame gumeny naraznik, tak sa nic nestalo ani im, ani nam. No a druhykrat tiez skoro nestihol zabrzdit, ked taky fajnovy panko sa pred nas vsunul. No, adrenalin. Som dosla domov vynervovana 🙄

jaduska
23. pro 2008

Ahojte,
tak my sme dnes ozdobovali stromček, lebo Sandra sa už nevedela dočkať. Inak ozdobujeme až dopoludnia na Štedrý večer. Variť budeme všetko zajtra, dnes sme urobili šuhajdy a mamka doniesla z roboty napečené také suché kolieska s lekvárom. U nás koláče moc neidu, takže ani nepečieme.
Na večeru máme: oblátku s medom, biely koláč s cesnakom, kapustovú polievku s klobáskou, zemiakovú kašu, kapustu a klobásu. Oco je zo Spiša a oni jedávali toto, tak sme to prebrali... 🙂 Mamka si občas urobí aj bobaľky s makom. Šalát a rybu mávame až na druhý deň. A Petu - aj u nás je šalát moja špecialita 😝

petullia
24. pro 2008

Stastne a veseleeeee 😵 ... prezite, ci uzite si tieto sviatky tak ako sa patri a tak ako xcete 😉 😀

kikusa100
24. pro 2008

prajem krasne a vesele vianoce a pf2009

kikusa100
25. pro 2008

kocky.neuverite co sa mi stalo...bola som skusat saty aj s topankami a hned ako mi ich priniesla.tak mi povedala ze mam vysoky opatok, co si nemyslim. no a zrazu mi boli kratke..predtym so ich skusala aj s inymi topankam a v pohode..a predvcerom su naraz kratke..viete co myslala som ze ju zahlusim. cely cas mi rozpravala ze som si mala kupit balerinky, ale ako ja pojdem v balerinkach v januari?ked mam aj cizmy a tak..no uplne ma oblbla a ja som este isla zhanat ine topanky.. a bola som aj v tom ze si zoberiem tei jej topanky za 1500sk a doma budem mat kopu bielych topanok.. 😠 potom si zacala robit srandu ze jedna nevesta mala aj botasky a podobne somariny...
ked som doma nad tym uvazovala tak som si povedala ze som taka hlupa...uvedomila som si ze ona musela s tymi satami nieaco spravit lebo mi naraz boli tesne okolo krku..dupi, jadus vy ste ich videli..tak viete ze sa zapinaju okolo krku..a naraz mi ich musela normalne natahovat, este mi z nich trcala aj spondnicka..ale v tom strese si to clovek nejako neuvedomi..to az doma..proste som dosla na to, ze bud sa jej zbehli, alebo sa nejakej neveste nieco stalo a ona ich skratila..lebo nieje mozen ze par cm oaptok urobi take nieco..
tak som zavolala kamoske a ona zasa svojej kamoske co ma salon a isla som tam na poslednu chvilu..viete co sstresy nenormalne pomaly 2tyzdne do svadby a ja menim saty.. 😝
ale mam pocit ze tie mi sedia este lepsie ako jej. ale problem je v tom ze mi asi nevrati zalohu..pozicam si od nej len tie saty na prezlecenie..tie fialove..a svadobne nech si necha ona...no ja mam teda fatk smolu
nie je niektora z vas pravnicka alebo sa nevyzna v pravnych veciach..je mozne vratienie zalohy v takomto pripade..ved jaj som neporusila podmienky v zmluve ale ona..neviete mi poradit?
viem ze mi raz hovorila ze zaloha do tyzdna pada..potom sa nevraca .. 😠
neviet poradit??

dupinka
25. pro 2008

kikus, tak to je teda peekne zamotane... 😖 No teda, co sa tyka zalohy, tazko poradit. Neviem, ake ma ona podmienky. Ak Ti vravela nieco povodne o zalohe, tak to asi aj bude pravda a nevrati Ti ju. Ale radsej kaslat na zalohu, ako mat na sebe saty, ktore Ti nesedia.
Aj par cm na opatku moze sposobit, ze su zrazu kratke, ale je tam viac veci, ktore tam vadia, tak ak mas moznost vybrat si ine, ktore na Tebe vyzeraju lepsie, tak to urob..
A hlavne: snaz sa nebyt v strese, ked skusas saty, poriadne si vsetko okukaj, oblec si spodne pradlo aj topanky, ktore budes mat na sebe v den svadby, aby si vedela, ako to bude vyzerat. Lebo kazda podprsenka, kazde topanky urobia na satach veeelke zmeny.

sveva
25. pro 2008

Ahojte. Eliška Vám všetkým ďakuje.

Kikusa tak to bolo teda od nej riadne blbé. Čo si ja pamätám tak svadobné šaty upravovala na mne a mala som oblečené spodné prádlo, ktoré som mala aj na svadbe a mala som aj svadobné topánky. Ešte mi aj hovorila, aby som si na skúšku doniesla veci aby mi nič neodstávalo, netrčalo a aby neboli krátke alebo príliš dlhé.

Aj môj manžel skoro v utorok havaroval. Na ceste bola poľadovica a dostal menší šmyk, ešte šťastie, že neišlo žiadne auto oproti.

kikusa100
25. pro 2008

ale ved som mala saty aj s takym opatkom ako mam teraz.len bol trochu sirsi..tak ja nechapem..jednoducho..mi trcala spodnicka spod siat..a to uz nie je o topankach nie*?a aj ked mi ich chcela zapnut hore okolo krku tak nemohla a povedala ze to popusti..drahy tam chce ist so mnou a vsetko jej slusne povei.. 😉 no to som zvedava..ale ja uz mam ine saty..takze kaslem na nu..nebudem mat doma 30topanok bielych 😉 uz si pripadam ako v tej pesnicke 70sukien mala a aj tak sa nevydala ale hadam to na mna platit nebude.. 😀 a to mate pravdu je to komplikovane..aspon je vzruso a budem mat ako stara babka na co spominat..hah

jaduska
26. pro 2008

Kikuša tak to máš dobré stresy, ale nevadí, to znamená, že svadba dopadne super.... 😉
Čo sa týka tej zálohy, ako píše dupi (ona je právnička), každý obchodník môže mať iné podmienky, ale základ musí byť podľa nejakého zákona (tuším v obchodnom zákonníku sa takého veci riešia, alebo aj v zákone o ochrane spotrebiteľa). Ale keď tam nabehneš aj s drahým, tak možno niečo vymôžete naspäť...

Baby, nestrašte s tými havárkami, ešte že mi nemáme auto... 😒 tak máme o jeden stres menej...

jaduska
26. pro 2008

gramatická oprava: my nemáme auto (nie mi nemáme auto) 😝 😝 😝

dupinka
26. pro 2008

Sveva, dufam, ze sa nic nestalo....

Kikus, tak to mas "vesele" ale to aby si nepovedala, ze pripravy na svadbu boli jednoduche... Vzdy sa nieco prihodi, kazda by o tom vedela rozpravat svoje. Ja som kvoli tymto veciam dokonca chcela zrusit svadbu tyzden pred terminom, nakoniec som sa milemu vyplakala na plece a svadba bola super!!

jaduska
26. pro 2008

Dupinka, ozaj, už máte nejaký konkrétny zoznam mien pre bábo? Ja neviem prečo, ale stále vyberám iba dievčenské... v poslednom čase sa mi veľmi páči Alžbetka, ale som sa dozvedela, že sa tak volala svokrina mama a ja nechcem dávať mená z rodiny, aby sa niekto neurazil, tak teraz hľadám ďalej.... 🙂

dupinka
27. pro 2008

Ahojte!

Jaduska, pre dievcatko sme mali vybrate uz davno - prisiel s tym manzel este ked sme spolu chodili: KRISTINKA. Pacia sa nam vsak aj Ema, Bibiana.
Pre chlapca to bolo tazsie, kedze manzelovi sa skoro s kazdym menom spaa nejaka osoba a tak, nakoniec sme vybrali ADAM, hoci mne sa velmi paci aj Matej a pripadne aj Andrej.

Babo bude majove, meniny bude mat v zime, tak to je celkom pekne rozdelene 😉 A v kutiku duse dufam, ze bude dievcatko...

jaduska
27. pro 2008

Dupi, Matej bol aj môj favorit, kým sme čakali Barborku... 🙂 Kristínka bolo voľakedy moje najobľúbenejšie meno, ale z rodinných dôvodov ho už nemôžem dať...Páčia sa mi aj Eliška, Terezka, Leonie, Amanda (to sa nepáči Sandre), Henrieta, Zuzana a najnovšie ma zaujalo meno Matilda, ani neviem prečo, lebo voľakedy by som nad takým ani neuvažovala....Ax jaj, vybrať meno je taká obrovská zodpovednosť.... 😨

dupinka
27. pro 2008

Jadus, vymyslaj chlapcenske mena, budete mat do tretice chalana 😀 😀

jaduska
27. pro 2008

My máme namiesto chlapca Barborku, takže teraz to bude určite dievka 😵 😵 😵

dupinka
27. pro 2008

a ty nechces chlapceka? Bude Barborak - bramborak 😀 😀
Inak, aj Barborka je pekne meno....

bodka13
27. pro 2008

ahojte dievčence,sviatky už máme za sebou,dopapkáme zvyšky koláčikov a bodeme silvestrovať 🙂
aký bol Ježiško? u nás super-chalani sa čudovali ako ten ježiško presne vedel čo chceli-nie je nad detskú radosť

dupi a jaduš vidím že máte náročnú robotku,ale mená krásne vyberáte-nám sa páčilo pre dievčatko Nina,Naďa a Tamara(nepodarilo sa 🙂 ),pre chalana sme sa rozhodovali aj Alex,Filip,Daniel

Dupi,ty si právnička?potrebovala by som poradiť

Idem ešte pobehať po koníkovi a potom dobrú noc 😉

dupinka
28. pro 2008

bodka, kludne napis do IP. 😉

kikusa100
28. pro 2008

ahojte.. no mne sa tiez paci viac mien...nas favorit je bud Sabina, Nina, Karolinka a chalanske sa mi paci Aleš, Peter. no uvidime raz..este chalanske nemam uplne premyslene.. ale keby sme mali raz Alesa tak by nam sedel do trojky segra bude mat alana, svagrina ma adama a my raz aleša?

jaduska
28. pro 2008

Nina a Tamara s páči aj mne, aj Aleš sa mi páči, Alexa už v rodine máme... 🙂

sveva
28. pro 2008

Ahojte. Rozoberáte mená tak ja som mala pre dievčatko vybraté Emília, Alžbetka a chlapčenské Jakub, Šimon no lenže sme mali dohodu, že manžel vyberá mená pre dievčatá a ja pre chlapca. 😉

dupinka
28. pro 2008

sveva: to sme mali povodne aj my. Manzel prisiel s menom Kristinka este davno. A mne sa kedysi pacil Samuel, ale potom sa to akosi premnozilo, paci sa mi Matej. Lenze manzel Mateja nechce, lebo v nom evokuje istu osobu, na ktoru nema dobre spomienky. Tak sme teda vybrali spolu a vyber padol na Adama. 😉

bodka13
28. pro 2008

joj dupi to bude veeela darčekov v jeden deň 🙂 🙂 🙂 ale Adamko je krasne meno..neter má Adamka a on sám seba volá Adík-pokladík
...mangel ma prehovoril aby sme nad Adamkom nerozmýšľali,že nebude vedieť či má meniny alebo sú vianoce,tak sme s Maťkom vybrali Davidko a moja mamina sa dobre bavila 😀 😀 😀 ...veď to dieťa to má všetko pokope : 24.12 Vianoce, 30.12 meniny a 1.2 narodeniny

bodka13
28. pro 2008

zabudla som...dupi ďakujem za IP 🙂

petullia
29. pro 2008

Cawte... no tak mena 🙂 .. Ja som xcela vzdy Ninu, uz asi dakych 7 rokov som vravela, ze ked raz budem mat dieta, tak bude isto Ninka.. ale kedze je ich teraz viac ako volakedy Aniciek, tak sme vymylsali nieco ine 😀 ... tiez sme uvazovali nad Kristinkou, mne sa paci Adelka, ale mangelovi ee... tak potom Kamilka, to sa paci mangelovi, ale mne az tak velmi ee 🙂 ... tak sme sa potom rozhodli pre Leu... ale som rada, ze sa nam narodil chalan, bo teraz co sa rodia baby vo Zv tak je to bud Ema alebo Lea 😀 ... v konecnom dosledku mi to moze byt jedno ci je to meno rozsiahle alebo nie, ale viem z vlastnej skusenosti, ze mat huste meno neni kto vie co. ked niekto zakrici na ulici Peta, tak sa obzrie pol namestia 😖 😀 .
a pre chalana sme mali vybrate uz davno... tam sme neuvazovali nad ziadnym inym, bo Julius je v mangelovej rodine dedicne meno. 🙂