Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
13. led 2010

Ahojte!

my máme tento týždeň ocka doma, juj, faaaajne 😉
Dnes ideme po mesiaci opäť na plávanie, tak dúfam, že sa Adamko nezabudol potápať.

bodka13
13. led 2010

🙂 🙂 🙂 Dupi ....tak si užite vodičku 😉 a ocka 😵 ....idete aj plesať na vojenský?

atinka22
13. led 2010

bodka13 - Ahojte, som z Prešova a chlapci majú teraz Max 6 a Rastik 4 roky. Tento rok nastúpil Maxik do školy, zatiaľ to zvláda perfektne, manžel sa s ním učí matiku (majú na ňu hlavu narozdiel odo mňa) už ho naučil aj veci, ktoré ešte nebrali. Rastik má dnes meniny tak šiel do škôlky s čokoládkami. Len ma mrzí, že sa včera v škôlke po dlhej dobe zasa pocikal.Teším sa, že dupinka má manželíka doma. Užite si to. 😅

sveva
13. led 2010

ahojte.

Tak dnes sa išlo z domu do škôlky s plačom, ale ona od malička bola dosť prispôsobivá, tak hádam si skoro zvykne. Už sa teší na tatina, včera mu rozprávala čo robila v škôlke a tatino jej sľúbil, že jej kúpi Barbienu. No a keď nebude plakať tak aj 2 a ona sa začala smiať a pýtala si aj rybky do akvaria. 😅 😵

Dnes som bola vyvavovať papiere na ten zvýšený RP a potrebovala som aj potvrdenie od zamestnávateľ. A pri jednom som aj na úrade požiadala o ten papier na zúčtovanie dane a dali mi aj papier, že manžel poberá rodinné prídavky. Neviete na čo mu to bude? 😕

bodka13
13. led 2010

Atinka to nevadí 😉 možno bol zabratý do hry,určite sa mu to ešte párkrát stane 😒 je maličký,aj náš David vždy utekal na poslednú chvíľu a potom to niekedy nestihol 😠 😀 ..aj my sme prváci 😵

Svevi...asi sa zle vyspinkala 😉 neboj Barbie urobí divy 🙂

atinka22
13. led 2010

svevi - čo sa týka tých papierov, na tie som ľavá, ale keď Ti ich dali, asi ich budeš potrebovať.

Ináč veľmi som sa pobavila, keď Tvoja dcérka prešla od barbie k rybkám. Deti hneď využijú, keď sú rodičia v rozdávačnej nálade.

Môj Maxik plakal keď chodil do škôlky celý prvý rok, v podstate chodil do škôlky v pohode a s radošťou len ten posledný.

dupinka
13. led 2010

Svevi, ten doklad je potrebný pri výpočte dane...

marianka8004
13. led 2010

ja som tiež bola včera na socialke pre to potvrdenie o prijme.a ešte pytal MM sobašny list.asi tiež k tomu.že treba každy rok potvrdenie o prijme chypem,ale každy rok sobašny list 😀 😀 😀
atinka22-moj MM robil v prešove ,ale sme sa odstahovali a dal sa preveliť.možno sa s tvojim MM poznaju.
pozna svevinhoMM aj jaduskinho. ako dlho tam robi?
my mame akvarko a niekedy sa radšej pozeram na rybky ako na telku 🙂
aj my mame rasťa (švagra)(tiež vojak)tak ideme na kavičku 🙂 🙂 🙂

sveva
13. led 2010

ahojte

Bola som pre Elišku v škôlke a trochu ma naštvali. Každý deň si niečo nájdu, už som nervózna, že čo im zajtra bude vadiť. Dnes ma zdrbala pre zips na vetrovke, že nemohla zapnúť, že tam je polámaný zips,(na tom bežci jej chýbal malý kúsok) že sa dnes viac krát pocikala, že doma jej nemám dávať plienku, že ju mám učiť sa pýtať. Ja som jej slušne povedala, že Eliška bola odučená od plienok, ale že od nového roku sa začala pocikávať, že sme boli s tým aj na vyšetrení a že je to asi psychického rázu. No a ona, že také dieťa už má byť bez plienky a ona nemôže odbehovať pre suché veci do skrinky. No uznajte a to je pre ňu problém zobrať tie veci a dať ich niekde na stôl čo tam má veci aby nemusela opustiť triedu? Včera im vadili rukavice,tak sme boli kúpiť nové na jeden prst, predtým to boli gumičky do vlasov, no stále niečo. 😠 🙄

dupinka
13. led 2010

svevi: tak jej povedz, ze je platena od toho, aby sa o tvoje dieta starala. Jasne, ma ich tam vela, ale Eliska nie je neprisposobiva alebo ina. Namiesto toho, aby robila maximum pre to, aby sa dieta adaptovalo na skolku, tvoju nervozitu Eliska vnima a nepomaha jej to..

bodka13
13. led 2010

Svevi nedaj sa 😉 ...je normálne,že aj odučené dieťa sa v škôlke na začiatku pocikáva (prešli sme si tým u Davidka)ale my sme mali super učiteľky-povedali nám to,ale skôr ony utešovali mňa 😉 😵 ...je v novom prostredí s novými ľuďmi a všetko okolo je nové...musí si zvyknúť 😉 🙂

sveva
13. led 2010

Tak teraz Eliške vyskočila teplota má 38 oC, je uplakaná, zahlienená a kašle, tak zajtra namiesto škôlky pôjdeme k doktorke. Nech je to podchytené hneď od začiatku. Je totálne mimo. Mňa bolí hlava už niekoľko dní, niekedy mi ani tabletka nepomáha. Mama hovorí, že to mám zo stresu. Tak uvidíme.

bodka13
13. led 2010

☹ nech sa Eli rýchlo vylieči 😉 ...a teba aby prestala bolieť hlava 😉 tvoja mami má asi pravdu 😒

dzio2
14. led 2010

sveva no fakt sprosta ucitelka ja by jej dala hned , no a nahodou malu nestresuje skolka?ked je tam taka harpia?od tej hlavy si skus nasadit cisty magnezium ja som trpela sialenimy migrenami az som vracala znich a uz rok berem magnezko a je to ovela lepsie mne to pomohlo nech sa mala cim skor vylieci , no konecne som na nete ze popisem troska no mam smolu lilusku mam uz hore tak sa majte

atinka22
14. led 2010

Čo sa týka škôlky, veľa závisí od učiteliek - či dieťa často plače, či sa často pociká, či tam papá ... Takže ak máš šťastie na zlú učiteľku - no zbohom. U nás sa v živote neriešilo, aké má dieťa rukavice, zipsy a podobné voloviny. Je tam od toho, aby pomohla dieťaťu sa obliecť (akokoľvek a čokoľvek) a nie aby buzerovala rodičov. Tej choroby je mi ľúto, náš Rastik tiež len nedávno vyšiel z choroby ("našťastie" bol chorý cez prázdniny). Keď sa Eliška (ináč- krásne meno) vylieči, skús jej nasadiť nejaké probiotiká, niečo na posilnenie imunity,aby sa jej to nevrátilo.

marianka8004- môj MM robí v Prešove odkedy "podpísal" a to už je cez 7 rokov. Na letisku robil najprv zdravoťáka ale potom tam nebolo preňho miesto tak si musel robiť hasičský kurz - preto bol často preč, no a odvtedy je hasič. Ináč obaja chlapci chcú byť hasičmi 😀
Všetko najlepšie Rasťovi - švagrovi - vojakovi k včerajším meninám. My budeme mať oslavu až v piatok.

My sme tiež mali akvarko, ale potom sme dali rybky svokrovcom a kúpili sme si chameleóna. Ten nám ale zdochol, tak chcem prehovoriť MM na ďalšie rybky.
😅

sveva
14. led 2010

ahojte

Tak Eliška je na atb. Má zapálené hrdielko. Mormálne na nej vidno, že je chorá. Má červené očká, dýcha cez ústa, je taká unavená, prítulná a hovorí tak na nos. V tej škôlke majú celkom dobrú mladú učiteľku, ktorá tam bola v pondelok, tak možno aj preto sa tešila v utorok do škôlky. Tam je asi problém u tej zástupkyne. Inak na internete sú písané v ich triede tri učiteľky, ale ešte ani raz som ich tam nevidela naraz, tak neviem ako to majú podelené.

Všetko najlepšie Rasťíkom. 😉

atinka22
14. led 2010

Ja tak nemám rada, keď sú deti choré. ☹ Si taká bezmocná a nemôžeš im pomôcť. Hlavne som kedysi nemala rada, keď boli deti malé a nevedeli ešte fúkať nos.Tak sa v noci (a vlastne aj cez deň) dusili a plakali. Svevi, ja som im dávala do izby aróma lampu s nejakým eukalyptovým alebo mentolovým olejom, aby im aspoň trošku lepšie dýchalo. A zohriala som na suchej panvici soľ, zabalila do vreckovky a dala na čelo - len musíš dávať pozor, aby to nebolo veľmi horúce. Vyskúšaj najprv na sebe. Potom sa soplíky trochu uvoľnia.

Želám skoré uzdravenie. 🙂

dupinka
17. led 2010

Ahojte!

ako ste víkendovali? Asi aktívne, keď ani jeden príspevok.... 😉

bodka13
17. led 2010

🙂 veru aktívne....konečne som doma z roboty a mám dva dni voľno 😵 😵 😵

dupinka
18. led 2010

fuuuuuha.

Ja som víkendovala pomerne pohodovo 😉

dzio2
18. led 2010

ahojky no ja som vikendovala zle mala lili je chora v sobotu sme boli na pohotovosti , mala teplotu od piatka do nedele je zla slabunka bleda no des, dnes som mala pobehat vela veci s manzelom nakoniec siel sam a ja som doma , nechcem malu tahat ma aj anibiotika , najviac ma stve ze uz od mala musi mat tablety , chudatko no dufam ze dnes uz bude ok antibiotika uz zaberaju, tak pa

petka035
18. led 2010

Ahojte baby, chcela som sa spýtať či neviete niečo o tom, žeby sa menili od januara pn-ky u vojska?

dupinka
19. led 2010

Ahoj!

Pokial viem, zakon o soc. zabezpeceni meneny nebol.... 😉

dupinka
19. led 2010

posledna novela je ucinna od septembra a to sa PN niek netykalo.... Overila som si to teraz pre istotu na zbierke zakonov 🙂

sveva
20. led 2010

ahojte.

Čo máte nové. My skoro nič. Už nás choroba prechádza, ale mňa to drží asi najdlhšie. Eliška je už celkom v pohode, ešte má trochu soplíky, ale to sa dá zvládnuť a od pondelka už bude znovu chodiť do škôlky a to ju potom v utorok pôjdeme vyzdvihnúť spolu s mm. Dnes je posledný deň v Bosne, zajtra idú už na Sk a ešte tá karanténa, dúfam, že to ubehne rýchlo. Lebo mám pocit že sa to teraz nejako vlečie. 😝 No a ete sa Šárka pýta na nočník, takže doma je už úplne bez plienky. Keď nikde nejdeme tam minieme jednu plienku na večerný spánok. Mohlo by jej to už tak zostať.
Včera sme sa boli prejsť k našim, tak som Eliške dala plienku, lebo to je dlhšia prechádzka a spravila som dobre, lebo v polovičke cesty zahlásila, že chce cikať. No v takej zime ju vyzliekať, to nehrozí, lebo by si mohla nachladiť moč. cesty.

dzio2
20. led 2010

sveva nech ti to zbehne ako voda to cakanie a blahozelam k nocnicku 🙂 a skore uzdravenie, dupinka zevraj co sa tyka PNky mali by byt platene tak ako to maju aj civilisti tych 100%sa ma zevraj zrusit tak sa uvidi

dupinka
20. led 2010

Ahojte!

To je pravda, ze sa uvazuje o zmenach, uz sme to tu rozoberali, ale momentalne nie je zmena ziadna a ani nie je v pripomienkovom konani v parlamente... 😉

Svevi, gratulujeme k "bezlienke" a prajeme vam, nech rychlo ubehnu dni, kym budete opat s ockom vsetci doma pokope. 😉

vavka33
21. led 2010

Ahojte,ako citam,boli ste chorucky,aj my-tedamin.tyzden Lejka,mala chytene hlasivky a kaslala.Minuly piatok ju hrozne bolel zubok,sli sme poobede na pohotovost a tam jej ho vytrhli-hornu dvojku.Bola statocna,nebala sa a ked sme odchadzali,tak povedala,ze to je dobry ujo zubar a ze ked ju bude este boliet zubok,pojde k tomu ujovi,aby jejho vytrhol.A cez tyzden vravela,ze aby sme sli toho uja pozriet,hihi
No a od pondelka je pn tatko,ochorel od malej,bol s nou na ocrke.
U nas vpraci je to pestre,mame same porady,zapis prvakov a pripravu na polrocne hodnotenie a poradu a potom vysvedcenia a vsetko okolo toho.
A Lejka bude o par dni slavit tri rocky,a od 1.2.nastupuje do skolky.moc sa tesi,tak sme zvedavi,ako to zvladne,ci bude taka hrdinka ako tvri-ze nebude pjakat 😀

marianka8004
21. led 2010

vavka-a ten zubok mala pokazeny?lebo aj naša emka ma velmi škarede zubky, 😒 a aj emmka by mala isť čo skoro do školky,tiež bude ma o par dni 3 roky.ako to rychlo ubehlo 😠 už nas čakaju ine povinnosti.

dzio2
22. led 2010

dnes mam manzela v sluzbe ☹ neznasam to