Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
2. lis 2008

jeeej, Sirava aj Zruby, boli sme toto leto na dovolenke... (a ako spomienku mame nasho drobca) Ale takto na jesen je asi nuda 😖
Mojmu cosi v praci vraveli o Smrekovici, vraj uz ma narok, tak co ja viem.

vavka33
2. lis 2008

Kika,moj byvaly slusil v roznave,ale uz je v MT

roasha
2. lis 2008

jeeezis dupi,smrekovica je sice krasne prostredie,ale zasite volade za RK v asi 6km v hore.ze sluzby ako take super 😵 ,len ked je to tak strasne na konci sveta,tam je este v aprili 1m snehu. 😅
zvazali ich tam uz ani neviem ako,myslim nakladiakom. 😀 tato ked siel domom,tak sa brodil 6km hlbokanskym snehom. 😀 myslim sa tam ani neda dostat autom,to nechavaju len na parkovisku,mozem ti zistit. 😀
inak priroda-bozska,panenska.... 😵 😵 😵 😎 😎 😎

kikusa100
2. lis 2008

ahojte baby..no som tu az vecer... dnes sme boli s drahym v ProElektro..hi hi kukali sme ceny ze co je vyhodne, lebo sme kupili byt, tak potrebujeme zariadit a tak sme sa rozsafli a kupili sme hned pracku a vysavac... no tak aspon to mame z krku..tak som taaka rada. verim ze na vianoce budu aj nejake vacsie zlavy.. ked clovek tak pozera, co vsetko potrebuje do domacnosti tak mi az nie je dobre. tolko nam toho treba. nieco aj mame ale tie drobnosti co clovek potrebuje su najhorsie. ale vy to uz mate za sebou tak viete o com hovorim. a okrem toho este aj studujem, pracujem a chodim na kurz, pisem bakalarku a cakaju ma statnice... tak sa idem zblaznit. chceme stihnut aj svadbu a okrem toho ta misia .. asi si oddychnem az v julu a to drahy uz bude ta tam.. 😒 je super ze sa mozem takto postazovat. 🙂 ved asi viete co je to mat vojaka doma..ale roznava je fajn, resp. to ze je to blizko k SNV ale ako mesto zapadakov.
vavka33 a sluzil u chemikov alebo v raketomentom utvare?

jaduska
2. lis 2008

Kikuša a čo študuješ? 😉

kikusa100
2. lis 2008

socialnu pracu..som v tretiaku 🙂

dupinka
3. lis 2008

kikusa: my sme pri zariadovani bytu spotrebicmi vyuzili internetovy obchod. Najprv sme si vec kukli v klasickom kamennom obchode, a potom sme haldali na internete... Takto sme napr. na sporaku a trube usetrili 5 tisic! A tych veci do domacnosti nie je malo a nie su lacne.

Pisem Ti IP.. 😉

Ja viem, kde je Smrekovica, uz som o nej pocula viackrat. Ale nemyslim, ze manzelik dostane PRku tak skoro, aj ked uz je v armade 10 rokov (ak ratam aj strednu aj VS + prax), len nema vek.

Vavka, tvoj muz je v Martine?? Moj je tam teraz na vodicaku a pracuje mi tam ujo aj teta. 😉

jaduska
3. lis 2008

dupinka, vavkin ex je v MT 🙂

roasha
3. lis 2008

dupi,tak to mas doma mláda. 😀
moj ma so skolou uz 21r armada. 😀

zoya1
3. lis 2008

ahojte, vítam Kikusku v našom klube.
Ja dnes cestujem do Bratislavy na 3 dni. Trošku mám obavy ako to tu moje detičky aj manželík bezomnňa zvládnu, ale dúfam, že v pohode.
Kikuska ja som skončila sociálnu prácu tento rok. Kde študuješ? Keby si niečo potrebovala pomôcť kľudne napíš. Ak budem môcť tak rada pomôžem.
Inak nič nové, deti v školách, akurát manžel dnes po 2 rokoch v Michalovciach nastupuje opäť do Trebišovských kasární, tak sa vytešujem - koniec dochádzaniu. Bude už doma. 😀
Pozdravujem všetkých, majte sa prídem domov až vo štvrtok, tak sa ozvem. Pá pá

roasha
3. lis 2008

zoy,stastnu cestu. 🙂

kikusa100
3. lis 2008

ahoj zoya..ja studujem pri spisskej novej vsi je taka dedinka..a tam je pobocka Katolickej univerzity... a ty si kde studovala?
inak s tym internetovym nakupim to nie je zly napad..skusim pokukat... ja by osm si chcela objednat nejake veci z ikei cez internet..uvidim..ten vikend tak rychlo zbehol a muz uz isiel do prace tak som opat sama ☹ ale aspon sa nieco naucim a nieco popisem..takze tak.papa zatial

jaduska
3. lis 2008

Zoyi, len ani by potom nebola "sklamaná", že to zvládli 😀 😀 😀 😀

dupinka
5. lis 2008

Caute! ako bojujete??

jaduska
5. lis 2008

dupi, asi všetky ozaj bojujú, keď tu nikoho niet.... 😒

kikusa100
5. lis 2008

caute baby .. co nove?

jaduska
5. lis 2008

kikuš, u nás všetko po starom...zajtra idem praxovať do škôlky, aspoň bude prča 😀

zoya1
5. lis 2008

ahojte tak som z Blavy doma. Deti aj manžel to zvládli bez ujmy na zdraví. 😀 😀 😀
dokonca som sa v Bratislave stretla s jednou kočkou, s ktorou si tu na koníkovi píšeme, len v inej téme. Bolo to super stretnutie. Takže navrhujem rýchlo nejaké stretko aj s vami 😀 😀 😀 .
Pozdravujem vás všetky.
kikusa - ja som sociálnu prácu študovala na Prešovskej univerzite - total brutal. Ale teraz si robím doplňujúce pedagogické vzdelanie na katolíckej v Ružomberku, takže sme tak trošku aj spolužiačky 😀 😀 😀 .

kikusa100
6. lis 2008

no vidis zoya..aky je ten nas svet maly hi hi 😀 a co si robila v blave?boli ste na vylet?lebo som nejako nepostrehla...co a ako..aj ja mam dost tej nasej skoly..kedze studujem externe mame kopec skusok a okrem toho aj tie statnice uz teraz mam stres... a este aj svadbu budeme mat mozno v zime..lebo ked pojde na tu misiu v juni tak neviem.ako sa to vsetko bude stihat..ale aspon zatial nemame rodinu , lebo to by som sa mohla rovno odstrelit..jaduska..ides do skolky ..no stale je skolka lepsia ako skola..male deticky su este zlate..drzim palce..

kikusa100
6. lis 2008

dupi inak ma napadlo... ze ked ten tvoj je zaradeny do toho afganistanu, tak sa tam nasi muzi mozno stretnu, lebo ten moj mal ist na jesen ale povelali im ze pojdu asi v juli..takze moj tam uz bude dva mesaice skor ako ten tvoja..ale vsetko sa moze zmenit..oni tu misiu dostali ako utvar..ale jasne ze este musi prejst vsetkymi testami..ale vies..aj tak by som bola rada keby nepresiell, som hnusna..lebo sa velmi bojim... ☹

kikusa100
6. lis 2008

dupi ..este ma napadlo..co hovorili tvojmu manzelovi o tom afgane?bude chodit aj na nejake cvicenia..viem ze pojdu na nejake cvicko do nemecka ale pojdu aj na lest..nevies ako to bude....?moj este zatial poriadne nic nevie a kedze tvoj mangel bol pri velitelovi ako som postrehla, ci mu nepovedal nieco viac.pa

vavka33
6. lis 2008

Kika,aky pekny monolog 😉
ahojte bojovnicky?Zoy,super,ze doma to bolo po tvojom prichode take ako pri odchode,teda v poriadku. 😉

jaduska
6. lis 2008

Vidíš, zoy, som ti písala, že to zvládnu....môžeš si častejšie robiť služobky 😝

V škôlke bolo fajn, tie učiteľky tam teda majú čo robiť, vám poviem...na takú prax by mal človek ísť pred začiatkom štúdia, aby si dobre rozmyslel, čo ho čaká.....

dupinka
6. lis 2008

Ahojte!

Kika, moj manzel zatial toho vela nevie. Skor je to o papierovackach,... Nastupuje v decembri 2009, takze zrejme bude Tvojho priatela (manzela) rotovat. Ale urcite pojdu niekam cvicit, cakaju ich telesne previerky, psychoprevierky a pod.
O tom by mozno viac vedeli baby, co maju muzova na misii. Ale myslim, ze moment. ani jedna nema partnera v Afganistane, skor Kosovo.

Dnes ma manzelik prekvapil. Sice je to este velmi skoro nad tym premyslat, ale vraj ked sa vrati z misie, tak pojdeme na nejaku exoticku dovolenku, ako satisfakcia za to vsetko... Hm, tak uvidime.

Zoyka, som rada, ze ste to vsetko prezili bez ujmy na zdravi a psychike.

Jaduska, male deti su uzasne, uprimne, ale starostlivost o ine ako svoje asi da zabrat... 😉

Zajtra idem k manzelovi do Martina, mame tam rodinu, tak na navstevu. Juj, sa tesim na toho mojho mileho 😵 😵 😵 😵

jaduska
6. lis 2008

Juuj, dupi, tak si to pekne uži.... 🙂

Drobec, ešte stále máš dištanc? Dúfam, že si nás chodíš aspoň čítať...ak áno, tak sa mi ozvi na jaduska@centrum.sk, že ako si žijete....teda ak sa ti bude chcieť 😵

kikusa100
6. lis 2008

ahojte..hej vsimla som si ze som si tu viedla monolog..ale to neva..nebola som potom uz na nete tak som sa chcela vsetko opytat... 🙂
no s tym afganom..ja viem ze su to previerky a tak..mna skor zaujimalo to ze kedy pojde na cvicenia ta tak ze kolko to je dopredu..no neviem mne sa zda ze sa skor stretnu.. 🙂 lebo moj ma ist v juli a tvoj v septembri tak tam budu este tri mesiace..no som zvedava..ty nemas obavy?ako to cele vnimas?papa

dupinka
7. lis 2008

Ahojte!

Kikus, moj ide v decembri 2009, teda, este sa uvidi, ale zrejme sa to nezrusi 😖 Co uz.
Co sa tyka pripravy na misiu, ta zacina cca pol roka pred odchodom a su to niekolkodnove az niekolko tyzdnove cvicenia. Tazko povedat. Vela zavisi od toho, co tam maju ist robit a tak. Lebo ISAF Afganistan ma 4 druhy prace: strazenie, zdravotaci, logistika a zenisti. Moj ide zrejme ako logista.
Nech sa skusi infromovat od niekoho, kto tam bol resp. ide tam teraz v decembri. Lebo ak som spravne pochopila, tak je tam rotacia december a jun/jul.

Vcera sme mali v praci debatu, ako su na tom jednotlive ozbrojene zbory a pod. A ked zacal kolega rypat, ake dobre platy maju vojaci, tak som (hoci som neplanovala "stazovat sa") vyklopila, ako mojho muza caka misia, ake je to s kariernym postupom - najma u dostojnikov- dost narocne, o tom, kolko je z domu prec, ako chodia nasi muzi na tyzdnovky, vycviky a pod. A skoro mu sanka cengla o zem, ked to pocuval.
Samozrejme, ze my ako spravne bojovncky sa s tym pasujeme statocne, ale to on vediet nemusi. Ved mame jedna druhu 😉

KONIEC MONOLOGU 😀 😀 😀

roasha
7. lis 2008

dupi,to mam najradsej takychto "debilkov"-ved mohol ist do armady,ked tam je tak dobre.... 🙄 😝
ved si zoberte len tie testy doverihodnosti,da sa doverovat policii/test vynimkam/?ked si citame tie clanky,ako prepadavaju ludi,su spojeni s podsvetim... 😲 🙄
vzdy najlepsie dopadne armada....ale po vyhlaseni nasho "premiera"/na adr.armady/som rozcarovana. 🙄 😝

dupinka
7. lis 2008

roasha, nieco populisticke povedat musel.... Mohli tie peniaze armade zobrat tichucko, ale radsej urobit okolo toho velke halooo. A aj odmeny budu nizsie, lebo armada musi vratit cca 1mld. do rozhpoctu, aby bolo na vianocne priplatky dochodcom. tymto som nechcela narazat na politicku orientaciu a vekovo starsich obcanov.

kikusa100
7. lis 2008

nie ide tam ju juni juli do decembra.. 🙂