Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
26. pro 2007

no, istym sposobom su VACSINOU tie baby ako chalani, nemyslim, ze na toto sa hocijaka da.Su to typy, ktore su povahovo ako chalani alebo baby, kt. si idu "uzit" sorry za nazor, ale poznam aj take, ktorym islo len o to jedno same...
Alebo take, ktore vedia, ze budu v kancelarii. A pre vojacky je to praca ako kazda ina.
Ja som tiez v uniforme, ina zlozka, ale som v uniforme pro forma.

jaduska
26. pro 2007

no môj manžel má napr.jednu kolegyňu, taká mladá holka a ona napr.povedala, že do služby bude chodiť iba so staršími mužmi, lebo tí mladí kolegovia ju obťažujú. A keď si s týmto poradiť nevie, tak čo bude napr.robiť, keď bude niekde na misii a ju zajmú alebo pod. Alebo iná situácia, nedávno mali streľby. A v takomto mraze si musia ľahnúť na zem a strieľať. Alebo ich pošlú niekam na mesiac do lesa, kde bývajú iba v stane, sprcha iba von, ja si myslím ,že to veľmi pre ženu nie je, hlavne keď chce mať deti 😒

zoya1
26. pro 2007

tak môj názor: Keď už sa nejaká ženská rozhodne vstúpiť do armády, mala by si uvedomiť, že to nie je práca ako každá iná. Takže by aj pre ženy malo v armáde platiť: Drž hubu a krok. Teda sorry, ale ja som učiteľka a mám aj kolegov chlapov a v našej práci nie je žiadny rozdiel. Musím zvládnuť 30 pojašených pubertiakov či som žena alebo nie. Tak prečo by ženy v armáde mali mať výhody. Keď sa im niečo nepáči mali si vybrať iné povolanie.

zoya1
26. pro 2007

Veď raz som skoro dostala infarkt keď mi môj muž rozprával, ako jedna vojačka neprišla pred službou na rozdelenie, a na jeho otázku kde bola (keďže je to povinné) povedala, že nemohla prísť lebo dostala menzes. 😝 Toto je už o zneužívaní.

abebo
27. pro 2007

Ahojte baby!Moj kolega hovori,ze najvecsi omyl bol zobrat do armady aj zeny.Ja proti nim nic nemam,ale vsetky svary,spory a problemy u nas vyvolavaju zeny.A to nevravim,ked sme boli na cviceni.Ta voda nieje dost tepla!AKO SA MAME SPRCHOVAT?Ale cest vynimkam.Mame tu aj baby,ktore su spolahlivejsie a aj vytrvalejsie ako chalani 😝

jaduska
27. pro 2007

No tak vidím, že máme celkom podobné názory 😉

Dupinka takže aj ty si v armáde? 😲

vavka33
27. pro 2007

Ahojte.ako bojujete? 😀 my sme boli u mojho ocka v Kubine,ale uz sme sa vratili.

jaduska
27. pro 2007

Ahoj vavka, už som aj rozmýšľala, že kam si sa stratila 😀
My zajtra odchádzame ku svokrovcom, tak tu tiež dlhšie nebudem, hádam to prežíjem 😀 😀 😀

zoya1
27. pro 2007

Jaduska vela síl pri návšteve 😀 😀 😀 . Kde bývajú svokrovci?

vavka33
27. pro 2007

Ahoj Zoya,vitaj v klube 😀
Jadus,som mala prist az v sobotu,ale nevydrzala som to tam bez vas 😀

jaduska
27. pro 2007

Vďaka zoya, budem to asi potrebovať 😀 😀 😀 Svokrovci bývajú vo Vranove n/T.

Vavka, absťák čoooo? Aj mňa asi postihne v najbližších dňoch 😵 😵 😵

vavka33
27. pro 2007

Jadus,jeden abstak som vcera zahnala druhym.bola som v mojom domacom bare po skoro roku a pol,tam kopa znamych a vsetci ma chceli strasne privitat 😀 musela som utiect,lebo by ma doniesli domov na nosidlach 😀

jaduska
27. pro 2007

no tak si si aspoň trošku užila 😀
My sme včera na prechádzke išli okolo baru, kde u nás robievajú diskotéky a tak som počítala, kedy som tam bola naposledy a mi vyšlo 7 rokov 😲 😲 😲 ten čas letíííííííííííííííííííííííí

dupinka
27. pro 2007

ahojte baby!

dnes sme bol na navsteve u manzelovho bratranca, maju male miminko, dvojtyzdnoveho chlapceka. Aj ma chytali materske pudy.. A najma teraz, ked ma akosi neposlucha moje telo 😒

Inak, nie som vojacka.. Som pravnicka v colnej sprave. 🙂

jaduska
27. pro 2007

jeejda dupi, dobre vedieť, sa možno zíde nejaká rada od teba 😉 😉 😀

zoya1
27. pro 2007

haló haló žienky je tu ešte niekto?

dupinka
28. pro 2007

Vcera sme mali trochu blbu debatu doma. V podstate nic o com by sme vopred nevedeli, ale nejako ma to dostalo do stavu, kedy mam pocit, ze nic sa nepohne dalej:

Som v docasnej statnej sluzbe, ta mi konci v auguste. Moje dalsie fungovanie: na to, aby som isla do stalej sluzby potrebujem mat aspon zakladny colny kurz. ten trva 6 mesiacov interne (mimo Nitry) aleb externe. Momentalne nemam a zatial nic nie je v ponuke ☹ Tak mi zostava druha moznost. poziadat opat o docasnu. Tam musim robit testy z telesnej a psychotesty na policii. to by som snad aj zvladla, ale problem to nevyriesi, lebo skor ci neskor ten kurz mat budem mueist. len zamestnavatel nevie vytvorit podmienky, aby som tam sla. 😒 Preto cakame s babatkom, ako sa to vyvinie u man v praci. Manzelik vcera povedal, ze ak sa situacia do augusta nevyriesi, tak budem v docasnej a pojdem na matersku, ved kurz mozem spravit aj potom, ked bude dieta, a to externe.
Nechce na mna naliehat, viem, ale aj tak si niekedy pripadam hrozne, a vyzera to navonok ako keby som dieta nechcela.

LENZE: male dieta je stale prekazkou z pohladu zamesntavatela a navyse, v priebehu tohto roka by mali byt manzelik certifikovani a v roku 2009, teda ked teoreticky bude babatko na ceste alebo prave narodene, tak by mal ist na misiu.

CO ROBIT?! Ja uz neviem, kam z konopi, babatko velmi cheme, aj ked v podstate este mozeme nejaky ten cas pockat. Mame 8 mesiacov po svadbe, nie sme este stari. Ja vsak mam strach, ze ked sa to bude odkladat, ako zakon schvalnosti to potom nepojde...

vavka33
28. pro 2007

Dupinkaneodkladajte to,ani to nesilte,proste si nedavajte pozor,nemyslite na to,uzivajte si a ked pride babo,tak pride.a v robote sa ti to vyriesi aj ked budes tehu a aj potom. 😉

dupinka
28. pro 2007

hm,uvidime co bude.... 😉

dupinka
3. led 2008

kde ste vsetky??

zoya1
3. led 2008

Ahoj dupinka. Ja som tu, ale tu už asi nie. Všetci "normálni" už v takúto nočnú hodinu spia. 😀

vavka33
4. led 2008

tuuuuuuuuuuu 🙂

dupinka
4. led 2008

ciao!

Tak si predstavte, s cim dosiel vcera manzelik: ze ich jednotka asi tento rok certifikovana nebude, ale vraj im povolia individualne ziadosti na misiu, aby mohli ist do vyberu na misiu s inou jednotkou... No a vraj ked sa v juny vrati zo Stanag-u, tak podla moznosti by si tu ziadost chcel dat.
Vzhľadom na jeho znalosti jazykove, hodnotenia atd.. si nemyslim, ze je nerealne, aby cez ten vyber nepresiel 😒
Viem, ze mat misiu je pre neho potrebne predovsetkym s ohladom na konkurecny vyber, ale stale sa akosi nemozem zmierit s tym, ze to tak musi byt 😢 Proste sa desim situacie, ked tu zostanem sama resp. s malym dietatkom, na opacnom konci Slovenska, daleko od rodiny a hlavne od manzela, na ktoreho som neskutocne silno naviazana. 😢 Ale cokolvek a akokolvek sa mazel rozhodne, plne ho budem respektovat.....

zoya1
5. led 2008

Neboj Dupinka, zvládeš to hravo! Môj manžel odišiel na misiu, keď Zoja mala 4 mesiace a Ďoďko 4 roky. Tiež som zostala sama a myslela som si že si to hodím. Dokonca som za prvé dve mesiace schudla cca 8 kg (čo nebolo zlé 😀 ). Ale potom som si našla systém a išlo to celkom hravo. Najhoršie pre mňa bolo asi to, že som večer keď deti zaspali zostala v byte úplne sama a nemala som sa s kým ani porozprávať. Na druhej strane som to mala asi ľahšie ako ostatné manželky, pretože manžel mal na misiu dobrú funkciu - skypovali sme každý večer koľko sme chceli. Takže sme sa aspoň večer počuli a sem tam aj videli.

jaduska
5. led 2008

Ahojte babenky,

tak sme konečne došli od svokrovcov, včera sme sa aklimatizovali doma a dnes už surfujem ostošesť.

Dupinka ,čo sa týka tvojej dilemy, v podstate súhlasím s vavkou. Úplne ideálny čas na dieťa nebude nikdy. Stále sa nájde niečo, čo ešte treba urobiť, dokončiť, dotiahnuť a pod. A potom, keď už bude všetko ako má byť, zistíte, že to neide. Nechajte tomu voľný priebeh, osud každému naloží iba toľko, koľko zvládne. Byť sama s dieťatkom je síce ťažké, ale nie nezvládnuteľné. Je to síce trošku o ničom, keď ocino nie je s bábom, ale myslím, že ak mu na tom bude záležať, vytvorí si pekný vzťah aj so starším dieťatkom. Tak hoďte rozmýšľanie za hlavu a hor sa "do práce", nech tu máme ďalšieho malého vojačika, alebo vojačku 😀 Veď deti sú také úúúúúúúúžasnééééééééé 😵

pitove
autor
6. led 2008

Ahoj spolubojovnice,

omlouvam se, za tak dlouhé odmlčení, ale vůbec jsem nestíhala, byla jsem nemocná a ještě k tomu se mi konečně vrátil přítel z Afghánistánu.

Jakpak se Vám všem daří???

dupinka
6. led 2008

ahoj Pitove!

tak sa vytesujte, ze ste spolu! urcite misia v Afganistane nie je med lizat, a vasa armada dava aj do bojovych jednotiek ci bol ako logista?

No baby, vyriesilo sa to za nas ☹ : babtko musi pockat, pretoze mam zdravotne problemy 😖

jaduska
6. led 2008

Ahoj pitove, nemáš sa začo ospravedlňovať, určite si radšej uži drahého ako nás 😀 😀 😀

No dupinka, dúfam, že to nie je vážne. Ono to osud stále zariadi nejako tak, aby bolo dobre. Aj u nás to stále tak nejako vychádza, že sa určitej situácie obávam a neviem kam z konopí a zrazu sa stane niečo, čo to všetko urovná. Keď sme čakali druhú dcérku, tak manžel bol po úraze a vôbec sme netušili, že bude tak dlho maródiť. Už som bola zúfala, z čoho budem žiť, keď budem na materskej, lebo on už nedostával ani nemocenské a pri poslednej kontrole ho lekár vypísal do práce. Takže ja som 14.mája nastupovala na materskú a on 16.mája znova do práce. Potom som sa zase stresovala ako to bude od januára, keď ja už dostanem iba rodičovský a príjem nám o pár tisíc klesne a tu zrazu schválili vojakom príspevok na bývanie, takže príjem bude ten istý.
Takže ak "niekto tam hore" zistí, že ste na bábo pripravený, všetko sa utrasie, dá do poriadku a vy si budete vychutnávať rastúce bruško, neskôr bábätko a všetko s tým spojené. Držíme palčeky 😉

dupinka
6. led 2008

vavka, nie je to vazne, ale s babatkom musime pockat.. takze "tam hore" sa to zariadilo asi tak, ako to ma byt...

vavka33
7. led 2008

Dupi,a co sa deje?no snad bude rychlo v poriadku.