Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

alex31
2. bře 2012

@jaduska .... myslim si ze uplne rovnako ako manzelky vojakov .... len samozejme nechybaju podpichovacne vety typu ... " a pozor na chlapov 😀 😀 😀 😀 " predsa je ich tam trochu viac ako v inych zamestaniach 😀 😀 😀 ja mam vyhodu to ze aj moj manzel bol vojak a odisiel len nedavno takze vsetkemu rozumie a nemusim mu neustale vysvetlovat preco a kam idem a preco tam nemoze ist niekto iny ... aj terz vie presne preco musim odist na taku dlhu dobu a berie to ze je to sucast mojej prace ktoru mam rada a ktora nam prinasa peniazky ... podla mna je to ovela jednoduchsie ako niektore veci vysvetlovat "civilistovi" ... ale inac mame uplne sme uplne normalna rodinka ... teda tak co ma doma vojaka 😀 😀 😀

alex31
2. bře 2012

@mirkakab ... PR na poziadanie a nasledne pridelenie .... misia v pripade potreby moze ist aj na rozkaz .. zavisi od situacie, potreby a rozhodnuti velitela ...

jaduska
2. bře 2012

@alex31 inak vieš čo je sranda, že všetky vojačky, ktoré ja poznám, majú za manželov vojakov (príp. bývalých vojakov, alebo policajtov).... Poznáte nejakú vojačku, čo má manžela "civilistu"?

mirkakab
2. bře 2012

@jaduska no dátum som si nevšimla, ale musela som reagovať 😀 nevadí, nech mi teda odpustí.

alex31
2. bře 2012

@jaduska ... ano poznam ... ale co ja viem ... to je stale to iste vysvetlovanie preco a za co a ci tam nemozu ist chlapi 😀 😀 😀 no a v takom kolektive tolkych chlapov sa stale nejakeho manzela podari najst 😀 😀 😀

mirkakab
2. bře 2012

@alex31 čo sa týka tej misie, tak ževraj tam je taký nátresk, že asi na rozkaz ani nehrozí. Môj muž chcel ist ešte raz a nedostal sa tam.

alex31
2. bře 2012

... ako som pisala zavisi to od situacie, konkretneho miesta a celkovej obsadenosti danej funkcie a odbornosti ... ak je na danu odbornost vela ludi jasne ze sa malokto dostane viackrat za sebou ale su odbornosti a miesta kde ludovo povedane "nikto nechce ist" alebo nemoze ist len hocikto alebo celkovy zaujem je mensi nuz a a ked nie je dohoda tak sa to riesi cestou rozkazu ... ale obycajne je to naozaj tak ako pises zaujemcov je vela moznosti menej ...

petraprostejov
11. bře 2012

Holky, jak vám chlapi - vojáci pomáhají doma...? Co doma dělají? Jak pomáhají s dětmi...?

jaduska
12. bře 2012

@petraprostejov kedy - ako....niekedy pomáha so všetkým, niekedy neurobí nič....občas mám pocit, že robí iba vtedy, ak to dostane rozkazom 😀

lienkasop
12. bře 2012

Moj manzel je vysadkar uz 15 rokov, hovori ze chalani v robote maju problemy, nemozu mat deti alebo ta cesta k dietatku je zlozita, su dost ponachladani z tych roznych "preziti" a nefunguje im to tak ako by malo.
@petraprostejov Moj muzik maka o 106, ani to tak nevyzajujem ako pomaha, hlavne ked on je doma a ja v praci a pridem domov a vyupratovane tak ze ja len cumim. Kedysi aj varil ale teraz sa mu uz nechce. S dcerou sa vie hrat lepsie ako ja, to je jasne, ona ho uplne zerie o krsnatach chalanoch ani nehovoriac. Ale nastastie gumacke maniere nema, co vyzaduje od "civilov" je presnost a aby dodrzali svoje slovo 😎

camelinka
12. bře 2012

@petraprostejov Ahoj, omlouvam se ze vam sem vstupuju, manzel je vojak v Prostejove? Slouzila sem tam tak jestli ho nahodou neznam 😉 😉

petraprostejov
12. bře 2012

@camelinka Ne, jsme teď v zahraničí. Já z PV pocházím, ale v posledních letech jsem tam nebydlela a manžel pracoval roky ve Vyškově.

petraprostejov
12. bře 2012

@camelinka A jinak v pohodě, rády tě tu vidíme 🙂

camelinka
12. bře 2012

@petraprostejov ahaaa, ja jen ze sem videla kombinace prostejov a vojak 😀 😀 😉 ,dekuju za privitani 😉

fifca
12. bře 2012

@petraprostejov já jsem si přítele rozmlsala a dělala všechno doma sama - při práci vychovatelky na intru to šlo,(dopoledne doma a odpoledne v práci), pak jsem práci změnila a přestala stíhat, takže nastal trošku problém....občas měl nějaký hloupý kecy (ale jedním uchem tam a druhým ven a vydržela jsem to) a začal doma pomáhat.
Teď v těhotenství je úplně skvělej, dělá všechno co je potřeba - koš, nádobí, pračka a dokonce, když jsem ležela na rizikovým v nemocnici, tak i vyžehlil. Musim říct, že to je výcvik tchýně, musel doma pomáhat, takže je dost zvyklej. A teď už ani neremcá 🙂 🙂

petraprostejov
12. bře 2012

@camelinka Jo jo, já matu tělem 😉 😀

petka035
14. bře 2012

@alex31 teraz som zablúdila do tejto témy a padlo mi do oka,že máme niečo spoločné 😅 tiež robíme s mm obaja u vojska(aj ked teda mm ešte stále robí a ja som momentálne na rodičovskej)

alex31
17. bře 2012

@petka035 ... 😀 😀 😀 urcite teda vies ake to je v takej "vojenskej rodinke 🙂)) Ja som na MD bola len 9 mesiacov potom som vratila spet do prace ... bolo vela okolnosti a dovodov preco ... momentalne som na kurze pocas troch mesiacov ... domov chodim len na vikend manzel sa chysta na kurz od aprila takze uz teraz som zvedava ako to vsetko zvladneme kedze sme viac menej na vsetko len samy 😀 😀 😀 ale zatial som spokojna chlapi to bezo mna cele tyzdne uplne skvele .. ocinko sa snazi a maly pocuva tak hadam to obdobie rychlo prejde a budeme opet "normlna" rodinka 😀 😀 😀

petka035
17. bře 2012

@alex31 😉 ja som na rd zostala aj kôli tomu,že prac.miesto mám v Nitre a my bývame v Martine. Takže to bolo pre nás dosť nepredstavitelné a finančne by nám to tiež nejak nevychádzalo. Kurz čaká aj mna po návrate do práce,ale mám aspon výhodu,že tento kurz býva v našom meste 🙂

dupinka
18. bře 2012

@petka035 a neda sa poriesit prelozenie? ved matke s dietatom sa zvykne vyjst v ustrety.. 😕

petka035
18. bře 2012

@dupinka 🙂 no problém je v tom,že ani u nás v meste ani nikde na blízku nie je volné miesto-teda ja som zdravotník a všetko je plné. Už skoro tri roky čakáme či sa niečo neuvolní a zatial nič. Inak na matku s dieťaťom sa berie ohlad len pokial je to slobodná mamička,ale ak je vydatá tak len do jedného roku dieťaťa

dupinka
18. bře 2012

@petka035 no, to je, zial, pravda 😒

petka035
18. bře 2012

@dupinka no snád sa niečo uvolní,ešte mám pár mesiacov času 😅

zoya1
14. dub 2012

Čaute kočkyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak dlho som vám nečítala 🙂 Ako sa máte, čo robíte?????

jaduska
15. dub 2012

@zoya1 čaaaaaau....bože dievča, ty kde žiješ???? my si píšeme väčšinou v zamknutej téme, si tam pridaná aj ty, takže viac tuto: https://www.modrykonik.sk/forum/sukromna-skupin...

apoloma
24. dub 2012

dievcata neviete ci sa tento rok planuje den deti alebo den otvorenych dveri v kasarnach v Topolcanoch alebo v Nitre??? Dakujem 😉

bodka13
30. dub 2012

@apoloma neviem o ničom,manžel nespomínal

zebra41
30. dub 2012

fuha baby zaujimava tema. ja mam mm vojaka,ale podla mna zijeme tak standardne. @apoloma v NR bude den otvorenych dveri na den deti

bodka13
30. dub 2012

@zebra41 v ktorých kasárňach...lebo čo viem,tak vojaci mávajú na MDD svoj stan+techniku v parku na Sihoti a potom sa zvyknú dohodnúť návštevy do kasární so školami,ale to je vždy doobeda a individuálne podľa toho ako im to vyhovuje

zebra41
30. dub 2012

@bodka13 na Zobore. my sme boli vlani. len tak sme s malym vosli a obzreli si to tam...a bude aj tento rok. ano boli tam prevazne skoly,no boli aj takto individualne s detickami