Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

drobec.z
28. kvě 2008

bosorkabb, tak s tym svokrom uprimnu sustrast, take tipy ja tiez poznam a moc nemusim... 😀 😀 😀

bosorkabb
28. kvě 2008

Drobec,chvalabohu oni byvaju v Trencine a my vo Zvolene,takze sa moc nestretavame.Svokor sa da,ale svagrina je tiez vojacka a este horsia nez svokor.Ta ked ide okolo nas tak sa ani nepozdravi a to pracuje z manzelom na jednom utvare.No hroza,aspon ze moj manzelik sa im vydaril 😀

roasha
29. kvě 2008

vavka detto. 😉
bosorka,ja ti prajem kulturne vyzitie,ja len ze uz ja ani neviem co to je. 😀
dievcata,idem sa vystazovat,v noci sme mali bojovy poplach,Lalinka dalsia laryngitida/kurdebelle,asi som ju vykuvikovala/.tentoraz sme zvladli bez zachranky,ale mala som dost. ☹ susedovci urcite nepochopili,ked som s nou bola v noci 24.00h po podani pp na balkone/aby sme boli v chlade/,a zabavala ju pozeranim na hviezdy/aproppo,ziadne nebolo vidiet/. 😔nastastie sme sa pekne rozdychali. ☹

vavka33
29. kvě 2008

Roa,a uz si oslavovala kristove roky? 🙂
Tie laryngitidy ma akosi moc casto.nebola s nou na krcnom?

drobec.z
29. kvě 2008

bosorka, tak to mate fakt zvlastne 😉
roasha, tak to bol iny poplach, si odvazna baba, ked to zvladas 🙂

dupinka
29. kvě 2008

roasha, tak to by si mala ist s malou na ORL. Mozno sa to nezda, ale problemom moze byt aj nosna mandla, alebo zapal stredneho ucha. Hlavne ju nechaj prezriet odbornym lekarom.
A nepodcenuj to, ja som ako mala "prekonala" nosnu mandlu, mumps, anginy a co ja viem co este a nakoniec sa zistilo, ze som prechodila zapal stredneho ucha. bohuzial, nasledky pocitujem dodnes. 😖

vavka33
29. kvě 2008

dupi,ako vam ide snazilkovanie? 😀

zoya1
29. kvě 2008

ahojte, bože roasha nestraš - ja už ďalší záchvat laryngitídy nechcem zažiť.
Inak dievčence pri laryngitíde vám nepomôže žiadny doktor - to treba tak ako hovorí roasha "rozdýchať". V najhoršom prípade hydrokortizon do nohy ale inak s dieťaťom v nemocnici nič nerobia len pozorujú- Teda aspoň tu u nás. Vraj z toho musí dieťa samo vyrásť.
Dupi - vy už snažilkujete? Nejak som kvôli tým štátniciam stratila prehľad čo sa tu deje.
Vavka - gratulujem k novej práci, dúfam, že aj ja budem mať od septembra nové miesto-už nechcem učiť 1. stupeň. Ak ešte jeden rok budem musieť triediť jablká, hrušky a slivky tak sa zbláznim 😀 😀 😀 .

dupinka
29. kvě 2008

vavka, teraz mame posledne "ochranne obdobie" a potom ideme na to! V podstate sa teraz spoliehame na to, ze cyklus funguje ako ma, a teda neplodne dni su neplodne. A ak nie su, tak mame drobca o nieco skor. 😀
Ide to fajn, len keby som toho v praci mala nemej a nemusela sa stresovat. Lebo som potom unavena a vobec nie v pohode.

dupinka
29. kvě 2008

zoyka - tak budes robit kompot, chichi 😀 😀 😀

vavka33
29. kvě 2008

Zoy,ano musi s toho vyrast-vanes uz chvalabohu vyrastla.
ajja chcem ucit 1.-4.,ale nemaju teraz volne,tak zacnem aspon dajako,ved to je moja nova praca,novy flek,tak si zvyknem na ludi a prostredie.
Dupi,papaj aspon vela ovocia a zeleninky,aby si mala dost vitaminov 😉 ale to ty vies,ja len ,ze kes´d si unavena z prace

roasha
29. kvě 2008

dievcata,viac krat sme boli sme na ORL,sarapatu robi nosna mandla,je dost zvacsena,tak by mala ist von. 😒ked sme boli naposledy,tak dr.povedala,ze najlepsie je dat to von na jesen,ked je organizmus zasobeny vitaminmi,a medzi 5-6r,ze vtedy klesa pravdepodobnost jej dorastania.takze cca na jesen sa tesim. ☹
zoy,presne ako si povedala,na laryngitidu je kratky aj americky dr./povedala nasa imunoalergologicka/,jednoducho zatial neprisli na to,preco sa to stane,a neda sa tomu predchadzat./zatial/ 😕 nam navrhla kupelnu liecbudo štosu/3t/,alebo jaskyna Bystra/2t/,tak uvidim,ako to vsetko sklbime. 🙄 na jesen by sme este chceli skusit Tatr.zruby s tatovej roboty.
vavka,este len budem"kristovat" 🙂
dupi,ozaj sa napchavaj vitaminikmi uz teraz,je jedno ci ovo,al. tabl.,a nezabudni na listovku. 😉
drobec,dakujem ked myslis ze som odvazna,ale je to stale tri-tri/nervozita/ 😅

dupinka
29. kvě 2008

baby, nebojte, papkam kys. listovu, a k tomu vela zeleninovych salatov. Samozrejme, bez dresingov a inych nezdravych zalievok. 😉

bosorkabb
29. kvě 2008

Drobec........ja si myslim ze prave koly tomu ze su vsetci vojaci 😀
Roasha drzim palceky nech ste cim skor zdravy

vavka33
30. kvě 2008

A kde su dnes vojaci? 😀

bosorkabb
30. kvě 2008

ja som tu 😀
zajtra sa chystame niekam vyrazit na nejaku akciu.Dufam ze teple pocasie vydrzi

vavka33
31. kvě 2008

A kam ste nakoniec isli?ja by som sla k vodeeeeeeeeeeeeeeeeee.

dupinka
31. kvě 2008

vavka, a nie je v Cabaji nahodou rybnik alebo jazierko? Buduci tyzden tam mame akciu pri prilezitosti MDD,.... Alebo dojdite zajtra do NR, v parku su akcie pre deticky, bude super. Ved su tam preliezky, pieskoviska, zvieratka - muflony a jelene, aj domace - somarik, krava, kozy, prasiatka,... Decka sa vybehaju, vyskacu na trampoline, a vy si posedite pri pivku, kofole,.... Aj my sa asi prejdeme, ak nedojdu susedovci blahozelat.

dupinka
31. kvě 2008

Inak, nechcem robit reklamu, ale v Patinciach mame rodinnych znamych. Ti ponukaju ubytovanie na private v dedine, za domom maju malicky komplex izieb + kuchynka, na dvore sa da posediet, grilovat. A 15 minut pesi za dedinou je kupalisko, s termalnym bazenom. Po rekonstrukcii to tam vyzera super. Ak by ste mali zaujem, napiste IP, dam kontakt. 🙂

vavka33
31. kvě 2008

Dupi,ja mam zaujem,aspon predbezny,pjosim si kontakt 😉 Mohli by sme ist aj vy,hm.
A zajtra ideme do parku,je to o pol tretej,ze?
manzel vravi,ze ci nemyslis ranc-Fizes,tam je cabajsky rybnik

dupinka
31. kvě 2008

no asi tam je to, su tam vraj nejake koniky a tak,.. tak to nude ono. A ano, v parku to zacina o 14:30, mozno pojdeme aj my,...Kontakt posielam do IP. 🙂

bosorkabb
31. kvě 2008

Vavka,boli sme na dni kona a potom na kupalisku...........obydvoje mame pod panelakom 😀
Rozmyslame kam pojdeme zajtra,kedze uz mam zajtrajsi obed hotovy 😎

vavka33
1. čer 2008

Bosorka,vy sa mate 😉
Dupinka vsetulinko najlepsie,najkrajsie najmilsie,najzdravsie k narodeninkam,vela vsetkeho co si prajes,no a ja ti prajem,aby si tie buducorocne narodeniny oslavovala uz aj s malym dupuliatkom v naruci 😉
A vsetkym detickam prajem krasny den deti.
Dupi,tak snad sa dnes uvidime.Ked uvidis dve pojasene babenky a dvoch zufalych rodicov,co ich hladaju v dave,to sme my 😀 😀

dupinka
1. čer 2008

Vavka, dakujem🙂)

dupinka
2. čer 2008

Baby, ako ste prezili Den deti?
Vavka, dufam, ze sa kockam v parku pacilo. My sme nakoniec neboli, akurat sme sa chystali, ked zazvonili susedovci, tak sme stravili prijemne popoludnie s nimi,.... 🙂

vavka33
2. čer 2008

dupi,boli sme a povedali,ze nikdy viac,chaos,neskutocne hrrrrby ludi,plne parkoviska,nedalo sa zaparkovat,potom vyjst,clovek si nemal kde sadnut,deti sa ledva pohojdali,no strasne cosi.Potom sa zacalo mracit,tak sme usli,no kym sme vysli z parkoviska,skoro sme sa v aute uvarili.Doma sme vystupili z auta a zacal lejak.

dupinka
2. čer 2008

no nic prijemne,.... fakt mali susedovci pravdu, ze do parku radsej v iny den 😖

elinka27
4. čer 2008

baby kde ste vsetky ked ja mam konecne cas si sadnut k pocitacu? 😝

dupinka
4. čer 2008

ahoj! aj by som napisala, ale to by som mala monolog,... chichi 😀

elinka27
4. čer 2008

ja sa snazim uspat maleho a nie nie potvora jedna, mi tu mrnci za usami 😠