Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
3. zář 2008

Ahojte!

ako sa dnes mavae?

Ja blbo, popoludni som si robila test - mamatest, dva dni pred MS, a vysiel negativne. 😢 😢 Tak som sa rozplakala ako mala. Manzel ma utesuje, ze mozno nevysiel dobre, tak uvidime. Ale velke sance tomu nedavam... ☹

drobec.z
3. zář 2008

dupi, nesmies si to tak brat, ty si to moc beries k srdiecku a to nie je dobre, ked sa budes tak spoliehat, tak to nevyjde, nechaj to tak a moznoze fakt ten test je blby, pockaj si radsej na MS, a ak nebude nic z toho, tak si nerob velku hlavu, ale tes sa z dalsich sanci, ved mas este kopu casu 😉

roasha
3. zář 2008

dupi,mne pri malej tiez skor vysiel neg.,tiez som sa vyplakala,a po par dnoch bol s 2ciarkami. 😉
naco to robis dopredu? 🙂 😕 🙂
a ked nic....no booooooze,kolke ti to snazenie zavidime...... 😵 😀

jankao2
3. zář 2008

ahojky maminky muj manžel za mněsic nastupuje k vojakum...bohužel dal než je naše bydlišti takže bude prič cely tyden a domu jezdit na vikendy mame 10měsični holčičku a ještě sem v 2mněsici těhotenstvi miminko sme oba chtěli ale mam ted obavu jak to zvladnu sama....holčička je naštěsti važně moc hodna už od narozeni mi spi cele noce nanejviš vstane jednou na mličko ale i tak mam obavu je mi teprv 22let je tu nějaka maminka co to ma podobne?

dupinka
3. zář 2008

baby, uz mi sibe z toho vsetkeho a prave som sa rozhodla, vdaka vam, ze to zmenim,... 😀

Janka, tak vitaj mendzi nami, nebudes to mat veru lahke, ale tu aspon najdes pomoc a radu. A kopu super ludi!!! 😉

drobec.z
3. zář 2008

AHOJ janka, ja mam teraz muzicka prec na pol roka v kosove a maly mi vstava kazdu hodinu, ale inac pracuje v meste, kde byvame a chceme dalsie babetko, ale bude to tazke, aj ked je tu, lebo my sme tu bez rodiny a najblizsiu mame 200km, takze ti to vobec nezavidim, fakt to bude tazke, hlavne po psychickej stranke, ale my ti pomozeme, ked bude treba, ved preto sme tu, aby sme si pomahali, 😉

roasha
4. zář 2008

jankao vitaj!neboj sa kocka,najdes"rezim"a vsetko zvladnes. 😵
inak baby neverili by ste,ale my mame tatina denne doma/kedze dochadza/,a mala sa bohovsky tesi,ked ma sluzbu,a sme doma same.... 😅 😀

vavka33
4. zář 2008

dupi hlavu hore,prestan na to tehu tak intenzivne mysliet a uvidis,ze to pride.ja viem,ze je to tazke nemysliet na to a lahko o tom kecat,ale je to tak.ked sa uvolnis otehotnies skor ako ked to budes s kazdym milovanim a prichodom MS ocakavat 😉

dupinka
4. zář 2008

uz na to nemyslim,.... 😉 Pomohli ste mi k tomu VY 🙂

vavka33
4. zář 2008

Dupi 😀

drobec.z
4. zář 2008

ahojte, tak uz len dnicek a caka nas krasny slnecny vikendik 😎 😎 😎 Co planujete?

dupinka
4. zář 2008

ahojky!

my sme dnes popoludni boli s manzelom ako vygrcnute rezance, tak sme lahli spat,vraj na chvilku si odpocinut, nakoniec sme obaja spali tvrdo dve hodiny, ani veceru som nerobila, sa mi nechcelo 😝

Cez vikend pojdeme na orechy, za mestom rastie cela alej orechov, tak snad nieco aj pre nas zostane, no a v nedelu je v parku vinobranie, tak sa pojdeme kuknut. 😉 Dufam, ze bude pekne pocasie.

zoya1
4. zář 2008

Eše raz všetkým ďakujeme.
Dodo v škole nič nové, celkom sa mu tam páči, ale podľa toho ako dnes nakreslil domácu úlohu - je mi jasné že Leonardo da Vinci z neho nebude 😀 😀 😀
Zoja už pozná skoro všetky pesničky od Podhraskej a Čanakyho - myslím že je to CD 1 alebo 2. A najväčšia sranda je, že všetky pesničky už pozná aj tatino, lebo on je väčšinu času s ňou pri veži a neustále si to púšťajú. Inak "Moja mamka niečo má, niečo má ..." v ich prevedení je úúúúúúúúúžasné. Sa šúľame s Ďodkom.

drobec.z
5. zář 2008

juj zoyi, skoda, ze sa nedaju vkladat aj videa, urcite by sme sa aj my posmiali 😀 😀 😀 a v dodkovi mozno tkvie iny talent ak nie da vinci 😀 😀 😀

dupi, tak na orechy, aj my sme volakedy chodili, ale to este ked sme boli na vychode, tu v okoli nejako neni 😉

dupinka
5. zář 2008

Drobec, ak bude vela, poslem 😉

vavka33
5. zář 2008

Dupi,kam idete na orechy a na to vinobranie?

drobec.z
5. zář 2008

dupinka, vdaka, ja oriesky mozem, ale nie vo velkom mnozstve, ale dakujem 😉 a este si daj na tom vinobrani burciak a sup sup snazilkovat 😀 😀 😀

dupinka
5. zář 2008

Vavka, na orechy chodime na Hlohovecku cestu, to je smer na Hlohovec, vedla METRA. Je ich tam kooopec.
A vinobranie bude v mestkom parku, v nedelu od 14h. Bude to so vsetkou pompeznostou doziniek, tak sa tesiiiim.

A potom 20 - 21 je jarmok na salasi v Cabaji, vsak? Hm, to sa mozno prideme pozriet. 😉

drobec.z
5. zář 2008

juj dupi, ale ti zavidim, tolko akcii naraz, ja som mala ist teraz v sobotu na svadbu, ale bez mangelicka nee, a o dva tyzdne zase na svadbu a zase nee, my sme si s mangelickom hovorili,ze vsetci sa budu brat, bud ked budem tehu a mat strasne velke brusko a budem nemotorna, alebo ked bude on prec a predsa to tak vyslo ☹

dupinka
5. zář 2008

jeej, drobec, tak preco nejdes bez neho? Bude to mozno o nicom. A co ak nie? Ved potrebujes sa aj veselit, zit, a mozno bude dobra zabava. Urcite aj manzelik by bol rad, keby si sa na chvilku stastna a usmiata zvrtala na parkete....

Som si dnes urobila radost: kupila som si saty 😎 😎 Buduci tyzden ideme mojej mamke na 50tku, tak mam aj dovod. Na ramienka, volne, cierne z bielimi kruzkami, pod prsiami delene bielou maslou,.. Potom ked budu fotky, tak vam poslem link, kde si to kuknete. 😉

drobec.z
5. zář 2008

no dupi, hotova kocica z teba bude, uz sa tesim na fotocky 😉 a na svadbu nee, a co s malym, nemam ho kde dat, a ja by som bola nesvoja bez mangelicka, my sme zvyknuti chodit spolu na akcie a maly furt vstava v noci,tak to nee ☹

dupinka
6. zář 2008

jaaj, tak to by som ani ja sama asi nesla,.. 😒

jaduska
6. zář 2008

Ahojte babenky, nejako sem v poslednom čase nestíham, momentálne riešim, čo robiť s malou, kým budem v škole, nečakala som, že to bude cez týždeň a na celý deň, aj keď iba raz za dva týždne, ale predsa...manželovi asi dovču takto dávať nebudú, aby mohol byť s ňou on, mama chodí do roboty, otec má zdravotné problémy a ségra ďaleko...ax jaj, hádam nejako poriešim....
tak sa držkajte a bojujte 🙂

dupinka
7. zář 2008

jaduska, a nemohla by si ju na ten cas dat do tzv. hodinovej skolky? Neviem, ako to funguje, ake to tam je, to len momentalny napad,... 😅

jaduska
7. zář 2008

Hodinová škôlka u nás funguje, ale oficiálne je pre deti od 3 rokov. Robí tam kámoška a ona vezme aj mladšie, ale určite nie na celý deň, lebo tam nemá kde spať. Už som aj rozmýšľala nad jasličkami, v Prešove sú súkromné, berú deti aj takto "príležitostne", ale to by som asi ráno nestíhala odniesť ju na Sekčov do jaslí a o ôsmej byť na fakulte...

dupinka
7. zář 2008

hm, tak nic prijemne... 😖

jaduska
7. zář 2008

no ešte mi ostáva jedna možnosť - svokra 😝 😝 😝 ale to si nechávam až ako poslednú možnosť 🤐 🤐 🤐

drobec.z
7. zář 2008

no jadus, tak to ti nezavidim, taketo problemy, ale drzte sa a hlavne dobre rozhodnutie. 😉

dupi, ako bolo cez vikend, dobre??? ako orechy nazbierali ste? 😉

dupinka
8. zář 2008

ahojte!

orechy sme nezbierali, pretoze sme v sobotu boli mimo mesta,... A vcera mal manzelik sluzbu, tak ani na vinobrani 😠 Samej sa mi ist nechcelo, len som sa v tej horucave flakala.

vavka33
8. zář 2008

Jaduska,ako si to vyriesila?
Dupi snad sa stretneme na cabajskom jarmoku 😉 dohodneme sa.teda nam je jedno kedy pojdeme,je to kusok.ked pojdete vy,my prideme 😵