Partner nemůže unést rozchod

anatanka
20. únor 2017

Mam toho prozito dost, tak se potrebuju asi spis jen tak podelit o zkusenost a treba slyset i zkusenosti ostatnich, at uz byli na te ci one strane barikady.
Po roce a pul jsem se rozesla s pritelem. Pro nej jsem byla zivotni laska, ja ho mela "jen"rada. Meli jsme kvuli tomu caste spory, protoze on chtel spolecne bydleni, svatbu a klasickou rodinu (ja mam dite, on mel dite...), ale ja se na to s nim proste necitila (pravda tedy je, ze jsem se na to od rozvodu necitila nikdy s nikym). Snesl by mi modre z nebe a me i malou miloval a obe by nas nadstandardne zaopatril, ale proste mi to nejak nestacilo. Mozna, kdyby me tak strasne neuhanel, nevolal mi tricetkrat denne a nechtel byt porad se mnou...
Rozesla jsem se s nim uz vickrat a pokazdy to bylo strasne narocny, protoze me bombardoval smskama, pripadne tukal na dvere nebo volal pod oknem. Vzdycky jsme to nejak zase slepili, ale tentokrat je to pro me uz opravdu definitivni a on to citi taky. Jenze se s tim nejak neumi dustojne vyporadat. Takze mi porad jen vypisuje od nadavek k vycitkam a zase zpet. Vzkazy o tom, ze jsem blazen, ze se mam jit lecit, jak jsem dceri zkazila zivot, jak mu nikdy nikdo takhle neublizil, jak mi preje to nejhorsi a pro zmenu vestby, jak zustanu uz navzdy sama a nestastna... Nekdy ani nechapu, kde se to v nem bere, jak chce vse, co mi dal, zpatky, jak si preje, at zustanu v uplny bide a nestesti a vyzeru si to az dodna....Vubec mu na to nereaguju (prijde mi to jako nejlepsi moznost, i kdyz obcas na ty vymysly da praci nereagovat). Zatim to neslabne. Je mi ho lito a zaroven mi to prijde strasne slabossky. Chtela jsem rozchod aspon trochu na urovni, ale asi toho neni schopen...

jullli
20. únor 2017

Ahoj, asi jsi ho hodne ranila a ja bych mu rekla preste to co jsi nam tady napsala. Klidne bych spise poslala dopis do jedne sms to nenasoukas a kdyz si budete psat sms bude to jen horsi. Podala bych to presne jak ty nam.

anatanka
autor
20. únor 2017

@jullli Ja s nim mluvila nekolikrat...Ale neni to zadny efektivni rozhovor.

markiiska
20. únor 2017

Ja bych nereagovala...neco podobnyho sem zazila.nejdriv tutununu a pak nadavky a urazky.blokace a pochopil to.

majaaa82
20. únor 2017

@anatanka Něco podobného jsem kdysi zažila se svým přítelem. Strašně mě miloval, respektive oba jsme se milovali. Byl ale labilní a do jisté míry i magor. Jak dokázal intenzivně milovat a nosit mi modré z nebe, tak mě dokázal i ignorovat, a to ze dne na den. Jednou mě praštil, resp. mi dal pěstí, až jsem lehla na zem. To bylo naposled, co jsme se viděli, protože tohle je věc, kterou nesnesu nikdy - do vztahu násilí prostě nepatří. Ale přes mobil jsem o něm věděla ještě půl roku. Střídavě žadonil, vyhrožoval sebevraždou, nadával mi... přešlo ho to, až když si našel jinou babu.

hanicka_langova
20. únor 2017

Vydržet. On se ze svého žalu musí vypsat.....za čas bude líp.

denisamx
21. únor 2017

Taky mám tu zkušenost a fakt musíte vydržet. Je to někdy o nervy, ale hlavně nenereagovat! To je vždy jen podnět k dalšímu pokračování. Taky jsem to někdy málem nevydržela, protože ty zprávy fakt stály za to, ale vyplatilo se. Přejde to, jen se nedat a přečkat toto blbé období 😉

vanea
21. únor 2017

Ahoj, mám tu samou zkušenost, ale bylo to ukončení teprve po cca třech měsících, kdy jsem v tom fakt neviděla smysl...nebyla jsem zamilovaná, neklapalo to, furt jsme se jen dohadovali...ukončila jsem to. A začal teror...klidně přes 30 zmeškaných hovorů, 20 zpráv střídavě s neskutečnýma nadávkama a následně s omluvama...na skypu mně bombardoval tak strašně, že jsem se už ani nepřihlašovala. Začal otravovat moje kamarády z facebooku, lozil k nám pod okno bytu... Celou dobu jsem to všechno ignorovala - nepsala jsem mu, neviděla jsem ho, nic. Ale když už to trvalo měsíc, tak mi došly nervy. Vyřešilo se to finálně tak, že jsem se pro změnu stavila já k němu domů. Nejdřív začal zase smlouvat a prosit, pak mi začal nadávat..dopadlo to tak, že jsem mu řekla, že jestli nepřestane, nahlásím ho na policajty, že je prostě konec a on mně omezuje. Zabralo to..naposledy mi vynadal, pak se omluvil a pak už jsem ho nikdy neviděla díky bohu...Upřímně si ani nemyslím, že by to policie nějak řešila, nicméně ta výhružka tím zabrala...

michal315
21. únor 2017

no ja jsem v pocitech toho muze co je tam popsan. Mel jsem mozna jeste mam kamaradku pro mne holka myho zivota, dokonala, ona mne mela rada. Ja ji psal a volal casto, chybela mi proste. Snazila se mi to vysvetlit, ja neslysel proste zamilovanej az po usi. Takovej ten pocit ze bys pro ni i zemrel. No necitila to tak. Vygradovalo to ze se zacla stahovat, cim vic se odtahla tim vic to bolelo, zacal jsem ji psat sms atd jak ji mam rad. proste jsem to pokazil tema sms. Z druhe strany ta zavislost tu zenu jiste vydesi, jenze proste nevim my muzi to asi mame tak v genech. Ja to citil v kazde molekule tela. I ted mne chybi, nicmene dal jsem si studenou sprchu a nepokracoval k tem vycitkam atd jak dotycny. Ona si se mnou ted nepise a ja nevim jestli nekdy bude. Citil jsem zlobu ze jsem nedostal co jsem chtel ale ja preci chci aby byla stastna a jestli bude stastna beze mne? Hlavne at je stastna to ji v zivote preji.. Ano mam slabe chvilky jako dnes v noci kdyz mi chybi ale peru se stim sam. Dal jsem ji volnost at zije svym zivotem a je štastna. Ja vim ze je to ta nejhodnejsi holka co jsem potkal.

kacasa
21. únor 2017

@anatanka znám to..trvalo to přes dva roky! 2x trestní oznámení za obtěžování a pronásledování..otravování mých rodičů, ostuda v práci, kdy zamnu přišel..blokace všude - nekontaktování..Přeju hodně sil, je to šílený. projevil se nakonec jako psychopat, až se člověk začne bát.

denny27
21. únor 2017

Raději mu nepiš.. Měl by tak důvod tě pořád bombardovat.a pokud by se jeho agrese stupňovala,tak bych ho upozornila, že to jinak budeš řešit s PCR jako stalking..

bethys
21. únor 2017

můžete si nechat pro něj mobil zablokovat. Ale klidně si zavolejte / zajděte na policii, že se chcete jen informovat o vhodných možnostech jak tohle řešit. tím se nic nezkazí. smsky ukládejte. on to může kdykoli vystupňovat i do osobního sledování a výhrůžek. pokud na to máte, můžete zkusit (např. se svědkem za rohem) za ním i zajít a říct mu, ať všech kontaktů směrem k vám nechá, nebo to nahlásíte na PČR. určitě si to i nahrávejte.

zabudnutaanezdrava
21. únor 2017

no jedine zablokovat vsechno...iny navod nevidim.

urtica
21. únor 2017

@anatanka Myslím, že by Vám nesnesl modré z nebe, spíš z toho mám pocit, že jste unikla "hrobníkovi z lopaty".
Nejsem zastánce "zatnout zuby a vydržet" - souhlasím s @bethys.

anatanka
autor
22. únor 2017

To urcite nebude potreba nejak resit pres PČR apod.
Jde mi spis o to lidske hledisko. Nehchci mu ublizovat, pro me to taky neni jednoduche, ale uz jsem se definitivne rozhodla, tak bych byla rada, kdyby to akceptoval. Jen je to s nim hrozne tezky....

kacasa
22. únor 2017

@anatanka no, to se uvidi, jak a kdy to akceptuje..co je normalni a co uz je patologicke. Hodne stesti!

anatanka
autor
23. únor 2017

"Spinava kurva, zasrana svine a psychopaticka krava..." Konecne pochopil, ze tentokrat je to definitivni a projevil se naplno. Tisice nadavek, urazek, vytahovani mych starych preslapu v minulosti, ktery jsem mu kdysi s duverou sverila.
Ani sebevetsi zklamani nebo litost z rozchodu cloveka nemuze opravnovat k takovemu jednani, co ted predvadi. Nereaguji a blokla jsem ho, kde se dalo. Jsem z neho zklamana, ale zaroven mi to moc pomohlo, protoze me tim zbavil pocitu viny a litosti, ze ted beze me bude chudak nestatsny.

kacasa
23. únor 2017

@anatanka no..ja si to myslela..s takovymhle clovekem..to by tedy bylo souziti..jeste ze to takhle dopadlo..myslim, ze se ho jen tak nezbavis..tyhle idioty, kteri nemaji charakter a sebevedomi..to drzi docela dlouho..jak rikam..u me to bylo pres dva roky..ziti ve strachu, jetsli me nekde za rohem nezapichne :-O

mrkvicka88
26. únor 2017

Myslím, že máte štěstí, že jste utekla za včas. Tohle je dost patologický chování, nedostal co chtěl, tak je agresivní. Já bych si ho všude blokla.

flamarion
26. únor 2017

Kolik mu je - 16? Protoze u takoveho studentika, ktery se rozesel se svou prvni laskou, by se dalo podobne chovani pochopit. Dospeleho muze je takove jednani nedustojne. Je mi ho v podstate lito, ale chapu, ze pro vas to musi byt nesmirne vycerpavajici...Hlavne se nenechte citove vydirat. Nejlepsi je se uplne odstrihnout - zmenit cislo, hovory neprijimat, na zpravy neodepisovat, srdceryvne sceny pod balkonem ignorovat. Pokud to neni psychopat, prestane ho to po nejake dobe bavit. Pokud je to psychopat, tak panbu s vami...

anatanka
autor
27. únor 2017

Dekuji za reakce. U nas je zase zmena k sypani popelana hlavu a vyznavani lasky. Nereaguji, tak pise kamaradkam. Jedina ma sms byla, ze se uz definitivne k nemu vracet nebudu. Reakce, ze nas s malou strasne miluje, ze takovou lasku nikdy nepoznal a v kvetnu me v Lisabonu pozada o ruku... Ja uz nevim teda. Prijde mi to jak kdyz nevidi, neslysi...

michal315
27. únor 2017

@anatanka proc te nepozada hned? Ty stojis o nejakej Lisabon? Nebo ti to staci v dedine u rybnika hlavne kdyz to bude od srdce ? Nevim nevim zas slibuje. Sliby se slibuji blazni se raduji

michal315
27. únor 2017
anatanka
autor
27. únor 2017

@michal315 To zas tak neslibuje, o tom mluvi uz dyl, ze pro me ma tajny vylet, tak to je asi ono. O to mi ani nejde, spis o to, ze ja zadat o zadnou ruku nechci. Chci mit klid.

michal315
27. únor 2017

@anatanka rozumim ti. Pokud te miluje bude to respektovat pokud miluje sebe tak nejsi

olsett
27. únor 2017

Ježišmarjá, od takových ruce pryč a buď ráda, že se projevil. Takový lidi znám, když je po jejich, jsi jejich životní láska a neví co by ti snesli, ale jak ne, tak ti nadávají do k*rev. To jiný nebude a vztah s takovým člověkem bych nikomu nepřála... ignoruj ho a doufej, že brzo se upne na někoho jinýho...

bethys
27. únor 2017

fakt psychopat. chová se jako typický tyran. když nepomůžou výhrůžky, naslibuje hory-doly. to často zabere. pak s násilím přitvrdí. pozor na něj! hlavně mu neskočte znovu na lep, pokud nechcete naskočit do kruhu (domácího) násilí, ze kterého pak nebude lehké uniknout. A nemyslete si, že se to nestane. Možná byste se hádala, ale pokud mu uvěříte, vsadila bych na to boty, že jo.

"Násilník svoji oběť způsobem jemu vlastním miluje. Ale je to láska agresora, který nadřazuje právo vlastní osoby nad práva oběti. Nedbá na to, že nikdo nemá právo druhému vnucovat svoji vůli silou." - výňatek z článku http://www.domacinasili.estranky.cz/clanky/clan...

Další zajímavá práce je zde http://abudehur.wz.cz/dn/charakteristikanasilni...

Budete-li chtít více informací, můžete se obrátit také na sdružení, která se násilím a pomocí obětem zabývají. Např. Bílý kruh bezpečí www.bkb.cz
http://www.acorus.cz

Nejbližší organizaci tohoto typu můžete najít v tomto seznamu, nebo vám o ní řeknou na policii ČR
http://tinyurl.com/jskkdvk

Přeji hodně sil a pevné nervy, protože tady končí legrace.

flamarion
27. únor 2017

@anatanka Na sliby a zaprisahani se nedejte...je to jen zmena taktiky...Vubec bych vam nedoporucovala na podobne zpravy reagovat. Chapu, ze to musi byt tezke. Preci jen byl mezi vami citovy vztah...Preji vam hodne sil a pevne nervy.

denny27
27. únor 2017

@michal315 souhlas.. Takový citový vydírání a prodlužování dalšího trápení, protože kdyby ji chtěl fakt požádat o ruku, udělá to hned..

anatanka
autor
28. únor 2017

@bethys Ja o tom vim hodne. Zila jsem v takovem manzelstvi nekolik let. Lidi kolem nechapali, ze zrovna ja, kdyz jsem byla vzdy takova svehlava a nezavisla...Sama jsem to nechapala, nikdy bych neverila, ze se do toho muzu dostat.
Tim vic jsem ted ostrazita a uz poznam urcite varovne signaly a normy chovani. Spis se divim, ze jsem si opet vybrala takoveho partnera. On je kazdy jiny, ale v nejakem zakladu jsou pak stejni a maji dost podobne vzorce jednani.
Asi se vzajemne necim pritahujeme v jakemsi vnitrnim nastaveni 🙂

Tohodle partnera je mi ale proste nejak lito. Jsem hodne empaticka, tak kazdyho osobni nepohodli dost prozivam.

kacasa
28. únor 2017

@anatanka Rekla jste to správně..je to nějaký Váš vnitřní problém, proč si vybíráte stejné partnery..zkuste na tom zapracovat..já měla to stejné