Pás do auta pro těhotné. Máte zkušenost?

llucka
4. bře 2007

Ahoj,chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás nemá zkušenost s těhotenským bezpečnostním pásem do auta BeSafe 33. Dost jezdím autem a uvažuji o jeho koupi. Díky!

baruna
4. bře 2007

Taky by mě zajímalo, jestli je to k něčemu dobré 😉 . Ze začátku jsem o pásu uvažovala, ale normální mi nijak nevadil a dodnes nevadí, takže jsem se na to vykašlala. A teď už to mám za pár, takže už je to o ničem. 😀

bledulka
4. bře 2007

já ho mám-dostala jsem ho dárkem 🙂 jezdíme na cesty okolo 2 a půl hodin (rodiče nás obou) a celou cestu si držet pás od břicha bych nechtěla.Už na začátku mi vadilo cokoliv tlačivéhoči těsného na břiše.Chvíli jsem používala takovou sponu na pás-ta sice udržela pás volný od břicha,ale sám se stejně pomalu sunul zpátky do své polohy.
Cítím se bezpečněji,že když bude potřeba přibrzdit,tak mi pás bude držet pod břichem.Já osobně si myslím,že je to dobrá věc-člověk vyhodí spoustu peněz za jiné blbosti a tohle aspoň k něčemu je...
Sice trvá dýl,než se připásám,ale to mi nijak nevadí...

llucka
autor
4. bře 2007

Díky za reakce.
Bledulko taky mi pomalu začíná vadit cokoliv těsného🙂 Sice bříško ještě moc nemám, jen náznak. A taky mám pocit, že s tím pásem se budu cítit víc bezpečná. Nakoliv to může být "placebo" efekt nevím, ale proč se každou jízdu autem stresovat, že jo. Asi je to taky na každým, jak se rozhodne. Já do něja asi půjdu. Opravdu dost jezdím a hlavně řídím a nechci se před každou jízdou stresovat.

zevina
5. bře 2007

Holky, já za celé těhotenství najezdila spoustu kilometrů, nejen jako spolujezdec, hlavně jako řidič, vlastně až do posledních dnů před porodem a nemůžu si na klasický pás stěžovat, když se šoupne pod bříško, krásně tam drží a netlačí ani nepřekáží. A že jsem měla bříško hooodně citlivé a nesnesla přes něj ani kalhoty, ještě že bylo léto, zachránily mě bokovky 😉 ale to ti nechci rozmlouvat tvou volbu, důležité je, aby ses ty cítila v pohodlí a bezpečně 🙂

bledulka
5. bře 2007

určitě se bez něj člověk obejde,ale na druhou stranu nevím,co udělá pás při opravdu prudkém zabrždění,nedejbože nehodě...To se moc nacvičit a vyzkoušet nedá 😉 a doufám,že na takovéto zkoušení ani nedojde.....
Jsem ráda,že mi ho "ježíšek" přinesl,navíc chci mít děti dvě,takže ho užiju i potom-a mezitím ho budu půjčovat těhotným kamarádkám a využití určo najde. Já se fakt cítím líp a nejsem ve stresu...

baruna
5. bře 2007

Zevino, já si taky dávám pás pod bříško a vůbec mi to nevadí. Několikrát už jsem musela šlápnout na brzdy, sice nic extrémního, ale to mi taky nevadilo. Takže pro mě to jsou vyhozené peníze - ale je to jen věc názoru. Vím, že holky z poradny ho používají a jsou spokojené.

andira
5. bře 2007

bledulko, prosim te, muzes mi nejak jednoduse vysvetlit, jak se ten pas pouziva??? Neumim si to predstavit. Z toho co jsem videla na obrazku, jsem nabyla dojmu, ze na tom sedis a ten uchyt mas mezi nohama. Ale co kdyz mas treba sukni??? Asi to zni debilne, ale nemam na to fakt dostatecnou technickou predstavivost 😨 diky moc!

bledulka
5. bře 2007

andi-no,se sukní jsem to nezkoušela,takže nevím 😉
je to taková podložka,která se přidělá k sedačce okolo opěradla a mezi nohama Ti opravdu kouká takový pevný úchyt na pás.Takže když si na to sedneš,tak si mezi nohama vytáhneš tenhle úchyt a do něj zacvakneš pás klasický-je to tak pevné,že ti ten pás vede jakoby v tříslech...Nevím jak by to bylo se sukní-asi by se dost zmačkala a úzká sukně-no nemám fakt představu..třeba by ti to v krámě nechali ozkoušet,pokud bys chtěla 😉

andira
5. bře 2007

bledulko diky moc za poradu, vy jste to kupovali pres net nebo v nejakem obchode?? ja jsem to videla jenom na netu, ale radeji bych se jeste poradila s nejakym prodavacem. No s tou sukni, skoda. Ja mam termin v druhe pulce leta a urcite budu nosit spis sukne a saty. Jeste jednou diky moc 😉

bledulka
6. bře 2007

mně ho přinesl ježíšek 😀 Ale co vím,tak pro něj byl na Smíchově 😉...zkus wéwéwé
ajuty.cz -mají tam i kamenný obchod...

llucka
autor
6. bře 2007

Andriro nebo zkus internetový obchod baby-eshop.cz. Dá se vyzvednout v Praze přímo u nich.
No já pořád váhám, jestli jo nebo ne.

zabza
6. bře 2007

Holky, já pás mám, dostala jsem ho jako dárek a už teď ho používám. Říkám si, že tím nic nezkazím a kdyby náhodou došlo k nějaké nehodě a já ho zrovna neměla, tak bych si to pak vyčítala. Myslím, že je to dobrá věc.

Chvíli tedy trvá, než se přendá z jedné sedačky na druhou, ale je to záležitost maximálně pár minut. Zkoušela jsem ho připnout i na zadní sedačku a taky to šlo.

Se sukní jsem to zkušela jednou. Nějak mi to nedošlo, když jsem se doma oblíkala. A to tedy nedoporučuju. Kdyby mi ten den zastavili policajti, tak bych se asi hanbou červenala. Sukni sem musela mít úplně vyhrnutou 🙂

martik
6. bře 2007

Po dlouhém váhání zda za něj peníze dát ci nedát, jsem se po rozhovoru se záchranářem od rychlé rozhodla jednoznačně pro jeho koupi.
Sice mi chvilku dýl trvá připoutání, ale mám trošku lepší pocit 😉

georgine
6. bře 2007

ahoj holky, já jsem jezdila cele tehu dokonce jsem si delala zrovna ridicak, ve 4.mesici a jezdila jsem jeste dlouho az 2 dny pred porodem jsem to zapichla, ale k veci, nevim jaky je tehu pas, ale i s tim normalním bezpecnostnim se jezdi v klidu.. resili jsme jestli si mam pas dat nebo ne, protoze sem pred novym silnicnim zakonem klidne nemusela, ale zjistila jsem ze je to mnohem bezpecnejsi, s pasem prezije 60% těhuli a bez pasu ztezi 40% takze pas urcite jo!! a Kdyz pohodlicko tak proc ne..

andira
6. bře 2007

holky, diky moc za rady!!!

llucka
autor
7. bře 2007

Taky díky za rady, jdu do něj. Tak až ho budu mít, tak napíšu, jak se mi s ním jezdí.

zirafka105
3. čer 2008

Bezpečnostní pás do auta pro těhulky

dzej • 1d • 1. září 2007 v 10:21
ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s pásem pro těhulky....docela hodně jezdím v autě, tak se o to zajímám. Díky

bufinka • 1d • 2. září 2007 ve 12:20
Ahoj holciny, zkusenost s pasem pro tehotne do auta mam. Nejak jsem se rozjezdila v aute (dalkove trasy). Jmenuje se BeSafe, poridila jsem ho na internetu za 1000 Kc, dorucili mi jej do 3. dne PPLkem a jsem nad miru spokojena. Pas opravdu drzi niz nez obvykle, je to pohodlnejsi, protoze vas na/pod briskem nic netlaci. Doporucuji

kachnik • 1d • 3. září 2007 v 08:16
Používám kolíček na prádlo a jde to taky...

leni77 • 1d • 3. září 2007 ve 14:05
Ovšem kolíček na prádlo při nehodě pás pod bříškem neudrží. Nejde jen o pohodlí, ale hlavně o bezpečnost pro mimi při havárii .

llucka • 1d • 6. září 2007 ve 14:29
Já ho mám od začátku těhotenství a jezdím docela dost i teď a pás je super. Cítím se s ním bezpečněji...ovšem otázkou je, kdybych bourala, jestli by mi pás pomohl...já myslím, že snad trochu jo Ale minimálně pro lepší pocit v autě ho dopuručuji.

sju.v • 54tt • 8. říjen 2007 v 08:20
Mám ho skoro od začátku a vyhovuje mi čím dál víc. Akorát ho mám u spolujezdce, protože většinou řídí manžel a když řídím, tak se mi nechce předělávat. Ale to je méně často a kdyžtak kousek cesty. Je to ale mnohem pohodlnější než s normálním pásem, který mě dost na břich vadí. Takže doporučuju. Ta cena je ale děs za takový nic!! Vydělávaj na nás pěkně!

renousek • 56tt • 8. říjen 2007 v 10:35
Ahoj holky, pro ty, které chtějí ušetřit - mně bezpečnostní pás vyrobil manžel za pár korun a funguje na stejném principu jako BeSafe. Pod opěradlem sedačky protáhl kousek koupeného pásu, na jehož konec přepevnil větší horolezeckou karabinu (oboje koupíte v Hornbachu, kolem 100 Kč). Na tomto pásu s karabinou v podstatě sedím a karabinou, kterou mám mezi nohama provleču spodní část pásu, který klasicky zacvaknu a je to. Přes bříško tím pádem nejde nic

marfuska01 • 1d • 9. říjen 2007 v 08:12
Holky a kde jste ho koupili?
Já ho sháním, ale v Kika stojí 1390,- a na internetu to vyjde taky kolem 1290,- včetně dopravy, ale nemám ráda to internetové nakupování. Raději bych si to všechno ošahala sama a rovnou koupila, nevíte kde se to v Brně dá koupiti??

janula319 • 1d • 10. říjen 2007 v 15:06
Ahoj holky,
já ho mám přes ebay, vyšel mi na 800, jezdíme každý měsíc 400km za rodinou, tak jsem se vůbec nerozmýšlela a hned ho koupila. Můžu jedině doporučit!!

mamina • 5d • 10. říjen 2007 ve 21:40
Holky,víte,co je senzační?Že podle dopravních předpisů těhule nesmí být připoutaná vůbec.Ani těhupásem!(Manžel teď dělal zkoušky..)Dobrý,co?
Ale taky se poutám!V lednu se mi v autě i s přítelem zabila kamarádka ve třetím měsíci.Nebyla připoutaná.Ironie je,že o měsíc později zastavili policajti její těhotnou sestru a MUSELA se odpoutat..Když jede normální člověk,poutat se musí,jinak platí pokutu a když jede těhule,která je vlastně 2v1(3v1,4v1..),tak podle dopraváků má ohrozit život svůj i dětí. ROZUMÍTE TOMU?

marfuska01 • 1d • 11. říjen 2007 v 07:46
To je sice pravda, že se v těhotenství nemusí žena pásat, ale jak potom máme myslet na své zdraví?? I při malém tukanci se můžou stát "velké" věci, pás je jistota!
Nevíte kde ho seženu v Brně někde v obchodě??

kacka.va • 1d • 11. říjen 2007 ve 13:17
a v jakém je to paragrafu? když jsem dělala autoškolu, tak platilo, že těhotná být připoutaná musí, ale od určitého měsíce může mít výjimku za základě lékařského doporučení, které musí vozit sebou.

mamina • 5d • 11. říjen 2007 v 15:39
Nevím,ta kamarádka umřela letos v lednu a v únoru už to platilo,protože její sestra se MUSELA odpoutat,jinak by je poliši nenechali odjet! Já se to učila v autoškole před šesti rokama taky,že se poutat má a vyjímka jen s doporučením.Tohle je asi nějaká hodně "vydařená" novela letošního roku..

kacka.va • 1d • 11. říjen 2007 v 16:38
mně se to nezdá, ať čtu, jak čtu, o nepoutání se těhotných není v zákoně o provozu na pozemních komunikacích ani slovo. http://www.rozhlas.cz/motozurnal/primalinka/_zp...
http://www.chytrazena.cz/miminka/tehotenstvi/po...

mamina • 5d • 13. říjen 2007 ve 00:48
Nevím,napsal do těch testů,že se těhule nesmí poutat a měl plný počet bodů,tak to muselo bejt správně..Ale taky si říkám,že bych ráda potkala toho,kdo to vymyslel a uzákonil..

lenkabu • 1d • 20. říjen 2007 ve 14:11
Ahoj, já myslela že je to tak že těhule se poutat může ale nemusí (prokáže těhotenství těhu průkazkou). Ale teď mi táta říkal že podle vyhlášky se těhotné opravdu poutat NESMÍ!!!Táta dělá řidiče z povolání a mají dost často školení o novinkách a novelách a tam jim to říkali.Upřímně, říct mi policajt ať se odpoutám, tak udělám scénu a je mi jedno jestli to někde píšou!Já se zatím poutám normálním pásem, přijde mi to lepší než nic...sice hrozí při nárazu zhmoždění dělohy,ale když se nepřipoutám, praštím se do hlavy nebo z auta vylétnu..tak si vyberte. BeSafe mám objednaný z MMB za 650, hned jak přijde, s ničím jiným jezdit nebudu.

listicka77 • 1d • 21. říjen 2007 ve 13:12
Tak tedy nevím. Stáhla jsem si zákon o provozu na pozemních komunikacích ze stránek ministerstva dopravy, je to samozřejmě ta nejaktuálnější verze včetně všech novel a o těhotných a poutání tam není ani slovo. Ani že nesměj, ani že nemusej. Jen o zdravotních důvodech, které mají být doloženy lékařským potvrzením. Ale o těhu fakt nic! Takže MUSÍME!

kacka.va • 1d • 21. říjen 2007 ve 14:38
listicko, já to taky znovu študovala a taky jsem nic nenašla

micanek • 42tt • 27. říjen 2007 ve 13:34
Holky zrovna mají v obchodním domě Kika v akci BeSafe ( bezp. pás pro těhu). Atával 1290,-kč a včera jsem ho kupila za 899,-kč. Je fakt super. Neohrozíte sebe ani miminko.

micanek • 42tt • 27. říjen 2007 v 15:03
mám foto v albíčku.

valeriem • 39tt • 23. listopad 2007 v 07:45
Holky, jak to s pásem děláte, když sedíte vzadu? Sednete si aspoŇ na něj, když ho nemůžete upevnit vzadu za sedačku?

kacka.va • 1d • 23. listopad 2007 v 08:09
tak my jsme ho nakonec ušily ze silné látky a je to super a náklady skoro nulové. A ta jízda s pásem je fakt o dost pohodlnější, i když zatím ještě skoro žádný pupek nemám.

dzej • 1d • 23. listopad 2007 ve 21:01
ahoj, těhule se poutat musí. Není pro ně žádná vyjímka. I v případě, že není airbag. Jsou vyjímečné případy, kdy těhule nemusí, ale to určí doktor a musí napsat papír.

micanek • 42tt • 26. listopad 2007 v 18:11
Teď už bez pásu nedám ani ranu. Fakt se cítím lépe, když vím, že je pod pupíkem. V zadu mám jedno sedadlo, za které to stejně provleču, jako vepředu. Auto co má v zadu 3 sedadla, tak by to mělo jít u každého.

zirafka105
3. čer 2008

Pás pro těhotné do auta

leni77 • 1d • 21. květen 2007 ve 22:50
Zdravím všechny! Nemáte prosím někdo zkušenost s pásem do auta pro těhotné BeSafe Belt? Zajímá mě hlavně, jestli není nepohodlný, nedře a tak, případně kde ho sehnat levněji než za 990,-. Nebo jestli máte tip na něco podobného od jiné firmy. Díky

froschka • 2d • 21. květen 2007 ve 22:57
leni ja osobne si myslim ze ziadny pas tehulky nepotrebuju...ja sa putam normalnym a nikdy mi nebolo nepohodlne...ale ide o pohodlie kazdej z nas
ja taketo veci vidim len ako komerciu aby si firmy zarobili na tehulkach...
ine je ak vela a casto cestujes...no jo zase plati pravidlo ze kazda sme ina a kolko ludi tolko chuti

elucinka • 1d • 21. květen 2007 ve 23:12
Ahoj leni, já pás mám a upřímně říkám, že si neumím představit jezdit autem bez něj. Jezdím denně do práce 40km tam a 40 zpátky. Ono tam nejde ani tak o pohodlí - Belt je hlavně o té bezpečnosti - vede ti pás mezi nohy pod bříškem, takže v případě, že jsi nucena např. prudce zabrzdit (což může být dílem okamžiku, sama asi víš, co se po silnicích pohybuje občas za případy), tak nehrozí, že by se ti pás zaryl do břicha a zmáčkl a poranil plod v děloze. Mojí kamarádce zachránil mimi, její manžel chytil v dešti na dálnici aquaplanning a nabourali, měla od pásu modřiny na stehnech, ale kdyby ho bývala neměla, tak měla po miminku. To je pro mě dostatečné memento. BeSafe Belt doporučuji všem a rozhodně si nemyslím, že je to reklamní trik na těhulky. Já ho mám od kamarádky půjčený, takže mě nic nestál, ale i kdybych ho neměla, rozhodně bych ho koupila. Jak říkám, jezdím denně a zdravé a živé mimi je pro mě na prvním místě. Člověk kolikrát vyhodí mnohem víc peněz za nejrůznější nesmysly...Tolik můj názor.

elucinka • 1d • 21. květen 2007 ve 23:14
Ještě k tomu pohodlí - mně vůbec nepřipadá nepohodlný, pouze pokud jsi zvyklá nosit sukni, nebo šaty, tak si to musíš vyhrnout až nahoru, protože jinak tam ten pás nepřipneš. Jinou nevýhodu jsem na něm nenašla a sedím na něm od začátku, co vím, že jsem těhu - jistota je jistota.

leni77 • 1d • 22. květen 2007 v 08:56
elucinko, moc děkuju. Přesně jsi pochopila, co jsem chtěla vědět. Nešlo mi o nepohodlnost normálního pásu, ale o větší bezpečí miminka v případě nehody. Ale děkuju i tobě froschka za názor. Mějte se fajn

kim • 1d • 22. květen 2007 v 09:07
Elucinko: prosím Tě ještě o jeden postřeh, jak je to se složitostí namontování tohoto pásu, máme více aut a hlavně někdy jedu já jako řídič a někdy řídí manža, není to nějaké složité, když ho budeme pořád přehazovat????Jinak můj názor je také spíš kladný, než že jde o tahání peněz z kapes.Nový stojí 990,- to opravdu za tu bezpečnost stojí!!!!!!Díky

nasticka • 22. květen 2007 v 10:21
Přidám svoji zkušenost: Belt jsem si koupila asi ve 4.měsíci těhu a rozhodně nelituju investovaných peněz. Týden před tím, než jsem si ho koupila, jsem měla lehkou dopravní nehodu a nepřála bych vám ten stres, co jsem z toho měla. Naštěstí mám fajn doktorku, která mne okamžitě ještě ten večer prohlídla a vše bylo OK, ale ten šílený strach, že se malinké něco stalo, to bylo hrozné. Takže jsem si hned koupila tuhle fajn věcičku a od té doby jsem klidnější. Spíš než že by mi to bylo nepohodlné mohu říci, že když ho mám zapnutý, cítím se tak nějak i fyzicky za tím volantem líp, nikde mne nic nedře, neškrtí a všechno drží tam kde má. Taky máme dvě auta, já to mám teda nainstalované ve svém autě za volantem, takže když jedu někam s přítelem, tak bez Beltu - není to ideální, ale není to zas tak často...Jinak instalace není vůbec složitá..ono se to přidělává jen páskem kolem sedačky a když to potřebuješ přendávat, tak to ani nemusíš k té sedačce jistit, stačí položit a zasednout

kim • 1d • 22. květen 2007 v 10:24
Nasti: díky Už ho jdu objednat

valeriem • 39tt • 22. květen 2007 v 10:25
holky a neumím si představit, jak to technicky funguje? A co ten pás v autě, ten se taky používá?
Jsem nějak mimo... díky moc

nasticka • 22. květen 2007 v 10:32
no ten Belt to je vlastně "podprdelník", který si dáš na sedačku do auta, sedneš na něj a pak na něm máš přímo mezi nohama takovou tužší gumu (prostě se to trochu natahuje) na jejímž konci je rozepínací poutko na cvoky, kterým po klasickém zapnutí protíhneš bezpečností pás v autě. Prostě se klasicky přpásáš a ten pás potom zajistíš tím poutkem na Beltu tak, že ho drží pod bříškem a nemůže se stát, že při brždění sklouzne na bříško a zraní miminko

valeriem • 39tt • 22. květen 2007 v 10:39
nasticka: ahaaaa, díky moc, teď už to chápu,... až to bude aktuální, pořídím, díky

nasticka • 22. květen 2007 v 10:42
valeriem: neni za co ráda poradím, když vím..aspoň v pár věcech nejsem vyjakaná jak tele, jinak mi to těhu dává zabrat, mívám mnohem "debilnější" dotazy, než jak co funguje

susik77 • 1d • 22. květen 2007 v 10:53
ja to zatial zvladam aj s klasickym pasom...ale ten tehot. moze byt dobra vec, hlavne v pripade havarky...Ja by som sa chcela spytat, ci nahodou neviete o tomto: citala som, ze v tehotenstve je pas bezpecny, ale ze vraj su nebezpecne airbagy- ze vraj pri havarke, ked sa aktivuju airbagy by mohli sposobit odtrhnutie placenty? Nikdy predtym som to nepocula...Dik za info...

nasticka • 22. květen 2007 v 15:50
susik, to je pravda...nebo ber to takhle: každý náraz miminku může ublížit (může způsobit odloučení placenty...) a od airbagu je to pořádná rána, ikdyž he to dílem zlomku vteřiny. já když jsem měla tu bouračku, tak mi sice airbag nevystřelil, ale dr. mne upozornila, že ono úplně stačí, když se při nárazu mimi "bouchne" v bříšku, a že i tím cuknutím se může placenta oddělit...takže on ani Belt tě před těmito věcmi neochrání...klasický pás v autě není vyloženě nebezpečný..je to "jen" potencionální nebezpečí právě při prudkém brždění...mne se třeba přítel snaží "zbrzdit" rukou , aby to nebral všechno ten pás (když jedu s ním v autě bez Beltu..) nevím, zda je to co k čemu..nebo si ten pás prostě držím pod bříškem... myslím si, že nejbezpečnější by asi bylo sedět doma na prdeli a nikam nejzdit, ale to je prakticky nereálné

maly_strom • 1d • 24. květen 2007 ve 12:26
Holky zrovna jsem sháněla info na stejné téma. Díky za příspěvky. Už jsem si ten pás objednala. Jezdím každý den 40 km do práce a pak 40 km zpět domů. Nehledě, že občas jedu na služebku, o víkendu někam na výlet.
A taky vím, co se na silnicích děje, tak pro klid v duši. Kdyby se cokoliv stalo, asi bych si to pak do smrti vyčítala.

Nasticka chtěla jsem se tě zeptat, já jezdím občas i jako spolujezdec, ta "instalace" je časově náročnější, že píšeš, že to máš nainstalované pouze na své straně? Já bych si to právě chtěla přehazovat dle potřeby.

kim • 1d • 24. květen 2007 ve 12:29
čau Evi, taky už ho mám objednaný taky budu přehazovat, prý je to O.K.

maly_strom • 1d • 24. květen 2007 ve 12:35
Ahoj Míšo, tak super, už jsem myslela, že to bude komplikovanější.
A na komplikace já moc nejsem
Však brzo uvidíme na čem jsme, doufám, že to v pondělí dorazí, bylo by to fajn

zabza • 1d • 24. květen 2007 ve 12:47
Já pás přehazuji dost často a nepřijde mi to tak náročný. Do 2 minut hotovo. Dávám ho dokonce i na zadní sedačky občas (pokud je zadní sedadlo rozdělené).

nasticka • 24. květen 2007 ve 20:11
maly_strom, jak jsem psala: instalace není vůbec složitá..ono se to přidělává jen páskem kolem sedačky a když to potřebuješ přendávat, tak to ani nemusíš k té sedačce jistit, stačí položit a zasednout ... já to mám jen u sebe, protože to mám připásané kolem sedačky a než bych to furt oddělávala..musela bych se k tomu ohýbat a to mi už fakt nejde

dania • 83tt • 24. květen 2007 ve 20:16
Já pás používám už od asi 3. měsíce, protože cestuju každý den 70 km do práce a nemůžu si ho vynachválit. Koupila sem ho z druhé ruky na ebayi. Je to pohodlný a doufám, že i bezpečnější pro miminko. Montáž na jiné sedadlo je otázka okamžiku a jediný problém je vážně ta sukně. Kolikrát jsem si říkala, co by tomu asi říkali policajti, kdyby mě zastavili

nasticka • 24. květen 2007 ve 20:28
hehe to je pravda, se sukní je to docela erotika

dania • 83tt • 24. květen 2007 ve 20:29
Jo, přítel poprvé docela koukal

tinax • 1d • 25. květen 2007 v 10:59
mate nejake fotky alebo link na ten pas. Mam asi slabu predstavivost ako to vyzera a funguje. Vdaka.

nasticka • 25. květen 2007 ve 12:43
http://www.ajuty.cz/shop/pregnant-belt-bezpecno...
tady by to melo byt dost dobre patrne..

nasticka • 25. květen 2007 ve 12:45
jinak já ho budu cca za měsíc prodávat, tak kdybyste některá měla zájem, tak mi napište do IP.... cena 500 kč... ale to jen tak..je to "až" za měsíc

susik77 • 1d • 25. květen 2007 ve 12:48
ahojte, mam asi trochu "blby" dotaz: budem sa musiet priputat pasom v aute, aj ked uz pojdem do porodnice rodit? To musi byt silene, ked budem mat kontrakcie...

kim • 1d • 25. květen 2007 ve 12:50
Nasti: tak to je škoda, já ho už objednala, ten měsíc bych to určitě vydržela

zuz11 • 1d • 25. květen 2007 ve 12:52
baby, ja ziram ja som tiez dost jazdievala autom ale nikdy mi pas nevadil ani ked som sla do porodnice uz fakt nemaju na com zarabat

kim • 1d • 25. květen 2007 ve 12:53
pás Ti nevadil, protože jsi nebourala!!!!!!!Kdyby jo, tak bys poznala ten rozdíl, tenhle se nezareje do bříška, přímo do mimi!!!

susik77 • 1d • 25. květen 2007 ve 12:55
kim: ty si uz mala v tehotenstve buracku?

zuz11 • 1d • 25. květen 2007 ve 12:56
ved ten pas si davas dole pod brusko.. a ked je silny naraz tak je to jedno

kacerka • 1d • 25. květen 2007 ve 12:57
Susik, z vyhlášky se nemusíš jako těhotná poutat ani teď, ale to bych nedoporučovala, přece jen člověk neví, co se může stát.
zuz11, není to o tom, jak se s pásem cítíš, ale při nárazu může být běžný bezpečnostní pás v autě nebezpečný pro miminko. Takže to nebude o reklamním triku

susik77 • 1d • 25. květen 2007 ve 13:00
kacerka: ja som si tiez neni ista, ci je az taky potrebny...to by muselo znamenat, ze kazda tehotna zena, ktora havarovala za cias, ked este nebol ten tehu pas, musela potratit...
mne tiez zatial nevadi obyc.pas...myslim, ze ten tehotensky je skor kvoli pohodliu a pocitu bezpecia...

kacerka • 1d • 25. květen 2007 ve 13:05
Susik, ona je bouračka a bouračka. Je jasné, že pokud zažiješ čelní náraz, tak Ti nepomůže ani tento pás, ale při menších nehodách nebo prudšímu brždění to určitě něco do sebe má.

susik77 • 1d • 25. květen 2007 ve 13:08
baby, nasla som celkom dobry clanok o priputavani sa v aute v tehotenstve:
http://zena.centrum.cz/zena-za-volantem/clanek....

Neviete nahodou, do ktoreho tyzdna je este bezpecne soferovat?

jabjunka • 4d • 25. květen 2007 ve 13:11
Kačerka,musím tě vyvést z omylu.Máme v rodině dop.policistu a v těhu jsem se o pásy také dost zajímala,takže,,U nás je používání pásů nařízeno zákonem a zákon nerozlišuje mezi těhotnými a netěhotnými účastníky silničního provozu.Nikde ve vyhlášce to není,záleží jen na policistovi,jsou k těhulkám tolerantnější.´´

zuz11 • 1d • 25. květen 2007 ve 13:15
viem ze u nas na Sk sa da jazdit bez pasu tehotne ale neviem ci len s papierm od lekara ale taku hlupost jazdit bez pasu by som v tehu nerobila
susik, jazdit by si prakticky mohla az do konca ale v 9. mesiaci sa velmi nedoporucuje, teda zalezi ake mas tehotenstvo, je to podla mna individualne

kacerka • 1d • 25. květen 2007 ve 13:19
jabjunka, a není to teda stanovené v té nové vyhlášce. Dřív bývalo, že nemusím být připoutána při couvání a v těhotenství. Nebo aspoň tak jsem se to učila před deseti lety v autoškole.

jabjunka • 4d • 25. květen 2007 ve 13:23
Ano,ano v nové.Taky vím,že to tak bývalo.To je stejné s podprdelníkama pro děti,protože existují sedačky do 36kg,je povinnost mít dítě v autosedačce,podprdelník není povolen.Ale ani spoust DP o tom neví.

susik77 • 1d • 25. květen 2007 ve 13:30
zuz: niekde som citala, ze nie je moc dobre soferovat v 3.trimestri kvoli zvacs. sa brusku-ze je vacsie riziko poranenia sa o volant...
Ja som este pred tyzdnom soferovala, v pohode, rozmyslam, ci uz to nechat radsej na manzela...

nasticka • 25. květen 2007 ve 13:39
já jsem teda jezdila na začátku těhu s běžným pásem i když už mi trošku vyrostlo bříško a nemohu říct, že by mi ten pás vadil...ale po bouračce jsem si koupila belt, a to z toho důvodu, abych se CÍTILA bezpečněji. nikdo přece netvrdí, že běžný pás je zaručeně nebezpečný a že bez beltu to nejde...těhu pás není vůbec o pohodlí, ale o tom bezpečí, dá se říct fakt o pocitu bezpečí...už jsem to tu někde psala, že při velké bouračce (velký náraz) nemusí pomoci nic, ale ten těhu pás může ZMÍRNIT následky - pás se fakt nezařízne do bříška....no nevím, je to asi věc názoru....kdo neboural, nepozná ten strach, že se mimisovi něco stalo....takhle se aspoň míň nervuju, že by se mohlo něco stát..

nasticka • 25. květen 2007 ve 13:45
ještě k tomu "do kdy řídit auto" já jsem 35tt a jezdím pořád bez problémů i delší trasy, jediné, co mi trošku leze na nervy je věčné miminkovské vrtění a dovádění v mém bříšku, ona si ta naše malá nedá vysvětlit, že když jedeme autem, tak by mohla nejlépe spát jinak bříško mi vpodstatě vůbec nepřekáží a protože se poutám, tak se ani nebojím zranění o volant - mám ho dost daleko..

zuz11 • 1d • 25. květen 2007 ve 13:52
susik, vravim je to individualne moja svagrina sa sama odviezla aj do porodnice, yavisi od velkosti bruska, uloyenia mimca a nabranych kg

susik77 • 1d • 25. květen 2007 ve 13:57
nasticka, zuz: diky

llucka • 1d • 25. květen 2007 v 19:49
Ahoj holky, já si ten pás BeSafe Belt koupila. Jezdím často a chci jezdit, co to půjde. Musím říct, že pás je pohodlný a cítím se v něm bezpečněji.
Ale je to jen můj pocit. Chápu, že někomu to může připadat, že to jsou vyhozený peníze, ale já to tak neberu. Bezpečí mého miminka je nejdůležitější.

kim • 1d • 25. květen 2007 ve 20:07
susik77: v těhu jsem nebourala, jsem po prvé těhu, ale bourala jsem v netěhu a vím, jak mě pás nepříjemně ale naštěstí zadržel.Nevím, proč bych jako těhule neměla bourat, to snad nemá na to vliv, ne??Taky si myslím, že je to věc názoru, já budu prostě klidnější a asi záleží, kde kdo jezdí, kdybych bydlela někde na vesnici tak to asi neřeším a kdybych jezdila párkrát v týdnu tak taky ne.Ale za volantem trávím hodně času a nemíním to měnit

bramburka • 1d • 27. květen 2007 v 11:35
No holky, já ho ještě nemám, ale když jsem viděla ty modřiny, co měla kamarádka na břiše po takové malé bouračce...tak ho chci taky.

bufinka • 1d • 31. květen 2007 v 09:13
Ahoj holky, kde se tento bezpečnostní pás pro těhulky kupuje nebo objednává? Díky za radu.

elucinka • 1d • 31. květen 2007 v 09:16
ahoj bufi, dá se objednat třeba tady: http://www.kocarky-malvik.cz/detail.php?cat=9&i...

dendisa • 1d • 31. květen 2007 v 09:18
A jak to řešíte s airbagy? Ty jsou taky pěkně nebezpečné! Jediným řešením je asi sednout si v autě tam, kde airbag není, co?

elucinka • 1d • 31. květen 2007 v 09:23
Dendisa - přesně tak,navíc v některých autech se dá airbag dočasně deaktivovat..

nasticka • 31. květen 2007 v 11:23
je fakt, že z airbagu mám děsnej vítr, když jsem měla v těhu bouračku, tak jsem děkovala za to štěstí, že mi nevystřelil, to by asi bylo zlé...pokud neřídíte, tak je určitě lepší sedět tam, kde airbag není nebo se tam dá vypnout..my se ale třeba u řidiče deaktivovat nedá..jen u spolujezdce..tam kde to nejde vypnout se radí posunout sedadlo co nejvíc dozadu...a samozřejmě se připásat

nikitka26 • 1d • 11. červen 2007 v 18:07
Ahoj těhulky, já používám taky tento pás do auta. Akorát ho nemám kupovaný, ale půjčený od kamarádky, která je šikovná švadlenka a vyrobila si ho sama podle originálu. Nedám na něj dopustit,hodně cestujeme a kdybych ho neměla od kamarádky, tak bych si ho koupila i za těch tisíc korun. určitě to stojí za to .

bzunda • 2d • 11. červen 2007 v 19:29
Ahoj, be safe pás používám necelý týden a jsem s ním velmi spokojená. Je pohodlný a hlavně mám dobrý pocit, že chráním svoje miminka. Za tu tisícovku to myslím stojí a pak se ještě může prodta, ne?

zuzanocka • 28. červen 2007 v 09:15
http://auto.sme.sk/clanok.asp?cl=3369187

parybka • 1d • 2. září 2007 v 11:32
holky, jestli některá prodáte pás, napište mi IP. Díky

gabba • 1d, 57tt • 4. září 2007 v 16:00
mi jedna paní poradila zapnout pás pak si sednou a tu vrchni část přehodit přes hlavu a tím pádem jste připoutaná přes prsa a poradil ji to policajt

zirafka105
3. čer 2008

Pásy v autě a těhotenství

klarikp. • 28tt • Dnes v 15:25
Ahoj, nevím jestli už tu toto téma někde je, každopádně se omlouvám, pokud ano.Zajímalo by mě jak jste na tom s ježděním v autě.Já jezdím autem denně, zhruba 40 minut a moje větší a větší bříško špatně snáší pásy.Včera jsem jela tedy nepřipoutaná, ale měla jsem pěkně blbej pocit.Mám strach už jet s pásama, že kdyby náhodou nedej Bože se něco stalo, pásy se mi úplně zaryjí do břicha ale zas když je mít nebudu, tak narazím bříškem o přístrojovku a je to nebezpečné určitě víc Takže nevím jak to řešit, proto bych chtěla znát vaše názory a rady Nedají se někde sehnat třeba speciální pásy pro těhulky?Asi ne co? Díky všem.

bzunda • 2d • Dnes v 15:33
ahoj, exisuje speciální pás pro těhotné, koukni třeba sem
http://www.podivej.cz/detail/pas-pro-tehotne-do...
já jsem ho používala od začátku těhu a byl super

nejbe • 18tt • Dnes v 15:34
taky jezdím s tímto pásem Be Safe - je super, mám ho asi týden a fakt si ho nemůžu vynachválit.

klarikp. • 28tt • Dnes v 15:36
Holky tak děkuju, jste hodný, já opravdu netušila, že něco takového existuje, to je super!A určitě je i bezpečný v případě menšího nárazu?Že nijak neublíží bříšku?ještě jednou děkuju.

dukie • 27tt • Dnes v 15:39
Ahojky... 😵

Já se o to nedávno zajímala a zjistila jsem následující:

1. těhotné ženy nejsou vyňaty ze zákonné povinnosti použít bezpečnostní pásy (narozdíl např. od některých druhů postižení...).

2. pokud se těhotná žena nepřipoutá, hrozí daleko větší riziko poškození nejen jí, ale i plodu. Pásy jsou tedy v tomto případě "menší zlo"...

3. existuje speciální "nástavba" bezpečnostního pásu určená těhulkám, tuším, že se to jmenuje BeSafe nebo tak nějak, dá se to koupit minimálně přes web, možná i někde v prodejnách (po tom jsem se zatím nepídila), cena je okolo 1.000,--, záleží na prodejci... Připevní se to k sedadlu a následně k bezpečnostnímu pásu a spodní pás vedoucí přes bříško to stáhne vlastně směrem dolů - tedy pod bříško, takže v případě nárazu se do bříška nic nezarývá. 😵
Údajně to má bezpečnostní atesty a četla jsem, že ve Španělsku to mají těhotné ženy dokonce povinné. 😵

Sama to zatím nepoužívám - zas tak často nejezdím, ale uvažuji o tom. 🙂 Náhoda je ... no, víme všichni... blbec...

smajlik
3. čer 2008

já jsem si ho koupila, sice z bazárku, ale to na funkčnosti nic nemění 🙂. Myslím si že je dobré do takové věci investovat, než si pak vyčítat že jsme měli pás přes bříško nebo ho neměly vůbec ... jen taková čistě technická - nelze ho použít když máte sukně, protože sedíte na takové placce (tu připevníte k sedadlu zvláštním páskem) a mezi nohama máte právě takový držák na spodní část bezpečnostního pásu, aby vedl pod dělohou

krista
27. únor 2009

blizenka1 • 1d • Včera v 16:58
Pokud chce nekdo z vas pouzivat bezpecnostni pas pro tehotne, mam jeden na prodej, pouzivala jsem ho behem sveho tehotenstvi, puvodni cena byla 1.000, prodala bych ho za 500 Kč.

Kdo ma zajem, at mi napise na e-mail blizenka1@seznam.cz, pošlu na dobírku.

Takhle vypadá: http://www.detskydum.cz/detail/besafe-belt-bezp...

blizenka1 • 1d • Včera ve 23:03
Tady jeste pridavam navod, pouziti je jednoduche: http://www.podivej.cz/ftp/soubory/besafe_navod.gif

cazadora
13. kvě 2009

Ahojte holky nemáte ho někdo na prodej? kdyžtak IP díky moc

klariks
23. únor 2010

ahoj holky, nenajde se některá, která už pás nepotřebuje? Ráda bych jej odkoupila. Díky moc 🙂

collette
1. bře 2010

Ahojky,

pás je úžasná věc, ale vzhledem k ceně jsme s mojí mami vymyslely domácí variantu. Koupily jsme dva podprdelníky (sedáky, co se přivazují k židlím), sešily je a doprostřed přišily suchý zip. Náklady všeho všudy 150 korun. Když bude zájem, vyfotím.

collette
21. bře 2010

Už je v albu 🙂

krista
2. dub 2010

marrakech (čeká miminko, termín má v červnu 2010 (29. tt)) - Dnes v 06:32
Ahoj, pouzivate pri rizeni v aute bezpecnostni pas pro tehotne? Kdo s nim mate zkusenosti, muzete se podelit? diky!

tital
15. led 2012

@collette Ahoj, prosim kdysi jsi na diskuzi zminovala, ze rada nafotis domaci bezpecnostni par ? Rada bych foto 🙂, vcetne rozmeru. V prvnim tehu jsem ho pouzivala (mela jsem ho pujceny), ted se mi mozna bude znova hodit, ale nechce se mi davat tolik penez. Diky moc. P.

tital
15. led 2012

@collette Ohooo, plno hodin a jedna unavena matka 😝 Uz jsem si prohledla album, diky moc za inspiraci !

collette
16. led 2012

@tital :o) Doufám, že pokud se rozhodněš si ho vyrobit, tak budeš spokojená:o)

tital
16. led 2012

@collette Budu spokojena, to vis ze ano 🙂, zadam to totiz sikovne babicce.