Patro aneb 2v1. Máte zkušenosti se spaním na patre?

j.a.n.u.s.
13. zář 2009

Resime spolecne spani. Respektive uz rozdelene spani...ale ve dva plus jedna 😉

Male chceme nechat pokojicek a spat v obyvaku(odmitam se lamat na gauci i kdyz rozkladacim).

Mate nekdo zkusenosti se spanim na patre?

Co vzduch? Neni tam nahore prilis suchy? A co mate pod...gauc? Pocitac?
Lezou vam tam deti k ranu???

Cekam devcatka.

mobina
13. zář 2009

Jani my jsme patráci. Má to svoje výhody i nevýhody, ale pokoji to dodalo šmrc a rozhodně ušetřilo hafo místa. V létě je to docela krušný s horkem u stropu, ale dá se to. Ono dole je tak o stupínek, dva míň. Pod patro jsme umístili vestavěnou skříň a to rozhodně nedoporučuju, protože jak se patro zatěžuje a lehá na skříň, tak to vydává hrozný zvuky 😖 Do budoucna se toho chceme rozhodně zbavit a umístit tam nejspíš sedačku nebo samostatně stojící skříně.
Co se malýho týče, tak patro je samozřejmě na prvním místě, ale máme na schůdkách danou židli jako zábranu než začne být trochu zručnější a bude mít trochu pud sebezáchovy. Přece jen pád ze 2 metrů je o vážný úraz 😔 Někdy na přelomu roku plánujeme dát malého do dospělácké postele kvůli sourozenci, tak jak to pak bude s malým nevím, ale přitahuje ho to jako magnet 😀

elule
13. zář 2009

Ahoj tak mi sme mali naozaj super robil ju celu manžel aj schody z masivu byvali sme v panelaku a trochu bol problem s nizkym stropom ostalo tam 85cm od postele po strop a postel je vo vyške 170cm už tam sice nebyvame posunuli sme bratovi ,ale oni si postel moc vychvaluju vravia že im tam neni ani moc teplo (okno je 2 metre od okna) a ani s vyškou spania nemaju problem.Mala za nami na postel liezla ale boli sme bet strachu kedže manžel tam spravil super zabrany aj na schodoch normalne zabradlie bola super.Ked sme tam byvali my mali sme pod nou gauč a bracho tam ma teraz pocitac naozaj to šetri vela miesta.

popelka.miri
13. zář 2009

Já mám v paneláku taky patro na spaní, ale jak kdy...v létě je tam hrozně, vedro, blbej vzduch, ale v zimě zas naopak! Ale jakmile jsi nemocná, nebo kojíš v noci, což se týká třeba mě, tak je to naprd...několikrát za noc lézt nahoru a dolu a nemůžeš si tam vzít mimčo...Já teď spím radši dole na gauči 😀 Ale jako řešení malého prostoru je to ideální 🙂

Ale co se týče sexu...nic moc, minimální prostor, stejně musíš pak dolů 😀 😀 😀 aspoň teda v paneláku, ale když máš vysoký strop, tak je to vpoho 😀

mobina
13. zář 2009

Miri 😀 Je pravda, že s malým miminkem to moc nejde. Nahoru jsem si ho vzít neodvážila, takže jsme první měsíce spali taky na gauči. Když se to v noci trochu urovnalo, tak jsem se vrátila na patro a fakt jsem se na to hooodně těšila 😎
Co se prostoru týče a postelových aktivit, tak na lezení dolu jsem si zvykla a nijak mi nevadí. V noci neřeším to, že musím slézt schody, ale že musím vylézt z teploučké peřiny 😉 Jinak mi máme prostoru hafo. Stropy máme 3,30,takže na patře si v pohodě vzpřímeně kleknu. Koníčku zdar 😀

monkula
13. zář 2009

my sme to takto mali vyriešené v jednom podnájme, v malom jednoizbovom byte... Bolo to fajn, ušetrilo to kopec miesta, pod posteľou sme mali počítačový kútik, ale myslím si, že by pod tým bolo pekné aj posedenie...
A ak by ste si okolo ešte dali aj nejaké pekné závesy, mali by ste tam aj dokonalé intimčo...

popelka.miri
13. zář 2009

Ja mam ted pod patrem rozlozeny gauc jako postel a po stranach jemne zavesy jako nebesa🙂 A postel v rohu pokoje..takze je to fakt hezky intimco! Jak pro princeznu..jakoze pro me😀! Takze patro ted vyuzivam takhle😉 jinak ja bych na konika fakt nemohla😀 strop 2,7m!

j.a.n.u.s.
autor
13. zář 2009

Holky, jste zlaty....diky moc!

Asi do toho pujdem, nic moc nam jinak nezbyva...takze se aji tesim 😉

A jeste rady, urco si to nechat udelat od profiku, ne?

Nemate strach, ze spadnete? Nebo, kdyz pod tim intimcujete, ze vas to prilepi k zemi??? 😕

popelka.miri
13. zář 2009

Ja to mam od truhlaru na miru za 6500kc. Ale museli to patro prisroubovat ke zdi. Jinak se cely mlelo! Sexovani to prezilo,jen to vic vrzalo, holt drevo😀 a hlavne si dej rost a ne plnou desku pod matrace. To dali nam a plesnivi nam zvlhka matrace☹ Tak jsme museli navrtat otvory na vetrani,ale na houby. Takze jedine rost😉 Ale postylku jsem pod nas nikdy nedala, kdyby nahodou...pro jistotu.

mobina
14. zář 2009

Jani my máme patro od týhle bandy: http://www.patranaspani.cz/ ale bylo tedy výrazně dražší než Popelčino + jsme nechali dělat zdravotní matraci na míru. Máme pelech 200x200 😉 a "podlahu" z klasických prken a matrace neplesnivý. Na prkna jsme přibili ještě koberec. Patro je přidělaný ke zdi na hmoždinky 😉

mobina
14. zář 2009

Jo a chrníme na něm už skoro 6 let a pořád drží 😉 Bez problému i 4 dospělé osoby.

akvi
14. zář 2009

Ja by som urcite hladala ine risenie, ako je vyvysene spanie. A hlavne, kym su deti este malicke, tak nepotrebuju svoju izbu. Je dolezite, aby sa hlavne rodicia citili fajn. Ja mam dost, uz aj ked musim spat na chate na poschodovej posteli. Je tam desne teplo, a to mame chatu na horach.. A uz nehovorim o tom, ze ked ma ist clovek na WC, alebo je chory... Nieeee... ☹
Aj obyvacka sa da prerobit tak, ze tam budete mat aj plnohodnotne spanie. Alebo si kupte nie roztahovaci gauc, ale postel, ktora sa da zlozit (my mame taku a nedam na nu dopustit, spi sa na nej vyborne, a ked treba, tak sa jednoducho zlozi). Niekco podbone maju v IKEA, len to ikeacke spracovanie nie je az take dobre...
A deti mas este male, tak este minimalne 4 roky svoju izbicku nebudu potrebovat. Tak skor by som potom urobila kutik pre ne v obyvacke a spalnu si nechajte pre seba.
Vyvysene spanie vyzera sice efektne, ale podla mna ma viac minusov, ako plusov...

bielanevesta
14. zář 2009

Keďže máme malinký byt (2+1) a chceme na jar malej urobiť pokojík z terajšej ložnice, tak tiež riešime dilemu spania. Premýšĺame nad patrom a komplet, vrátane matracov, roštov(proste kompletka) stojí cca. 21 tisíc 🤐 No ale potom jedine ostáva spanie na gauči a to mne sa moc nepozdáva 😝

elule
14. zář 2009

bielanevesta:ked maš zručneho manžela tak to určite zvladne nas to dokopy vyšlo 12 tisic v hornbach sme nakupily material všetko drevo masiv a nakoniec sme postel zospodu obložili tatranskym profilom s lezenim dolu v noci nieje problem nemame tam rebrik ale normalne schody.

bihan
14. zář 2009

Ja som tiež za "bydlo" 😀 Kamarátka ma tak urobenú posteľ už 5r a je to super riešenie.. kedysi si ju nechali urobiť na mieru u stolára (vyšlo to myslím do 10tis), je primontovaná ku stene. A teraz už je rozvedená ,byt má pomerne veľký, takže by už na bydle spávať nemusela, ale ušetrí tým hrozne veľa priestoru. Má zvláštne riešený byt - obývačku so "spacím výklenkom", má to oddelené závesom a hotovo.

popelka.miri
14. zář 2009

Mobina, ale kam teda odchází vlhkost?? pot, teplo, co se mění na vlhko...Já když zvednu matraci, tak je ta deska úplně vlhká až mokrá! A zdravé spaní je jedině s roštem 😉 Kdybych to tehdy věděla, tak si dám jedině rošt, nebo když už podlaha, tak ale musí mít odvětrávací otvory!!

mobina
14. zář 2009

Miri ty prkna na sebe samozřejmě na těsno nesedí, takže odvětrávání, i když asi minimální,tam je + další faktory, jako je vlhkost v bytě, větrání apod. Nám se to prostě takhle osvědčilo a matrace neplesnivý. Důležité taky je jí zhruba jednou za 2-3 měsíce otáčet 😉

popelka.miri
14. zář 2009

Tak to jo, nám to ty truhláři vymysleli naprd...dali nám tam dřdvotřískovou desku potaženou, takže fakt hrůza...Matraci jsem nakonec musela stříkat savem na plíseň 😝

mobina
14. zář 2009

Miri aha. No mi máme podlahu poskládanou z prkýnek, takže to luftuje dostatečně 😉

j.a.n.u.s.
autor
15. zář 2009

Obyvak mame 5,5 x 3,4...a jak tam dam sedacku, pocitac a stenu...neni kde udelat koutek pro nas. A malou bych tam nedavala...nemela by soukromi, my ho nepotrebujem 😉 ...takze loznice se meni na pokojicek a obyvak na 2v1 😀 ...jeste jsem myslela, odkoukat prave ten styl ikei....jak oni jsou schopni natlacit tolik veci do maleho prostoru 😀 ...hra s barvami...atd.