Pedagogické minimum pro práci ve školce. Stačí to?

jakoubka
7. lis 2010

Moc by mě bavilo dělat s dětmi, hlavně ve školce 🙂 Jenže nemám k tomu žádné pedagogické vzdělání ☹
Stačí si dodělat pedagogické minimum?

verusa.j
7. lis 2010

@jakoubka - bohužel nestačí, musíš mít vystudovanou předškolní pedagogiku na SŠ nebo na VŠ, POPŘ. speciální pedagogiku. Také záleží hodně na řediteli školky, ale v průběhu práce by jsi si stejnak musela dodělat kvalifikaci. Já jsem začala učit v soukromé MŠ bez kvalifikace, teď už spadáme pod stát, takže začínám studovat dálkově na SŠ.

jakoubka
autor
7. lis 2010

@verusa.j -díky 🙂 Já už si jednu SŠ dělala,ale ekonomiku.
Zkusím se na to pořádně mrknout 🙂
Kolik let budeš studovat?

verusa.j
7. lis 2010

@jakoubka, já mám maturitu na gymplu, VŠ humanitního směru, ale nic nestačí. Teď jsme měli ve školce inspekci, tak vím ☹ Studium dálkové na sš je v Krnově na tři roky, jednou týdně, takže se to dá, otázka je, jak se na studium tváří zaměstnavatel, já mám v tomhle štěstí!. Na vzdělání učitelek mš docela bazírují. NAše ředitelka učila snad všude, má pajdák, ale vychovatelství, i tak si musí doplnit zkoušku z předškolní pedagogiky.

betuse
7. lis 2010

@jakoubka stačí ti mít k jakékoli střední škole, alespoň vyšší odbornou se zaměřením na předškolní pedagogiku. To je dostačující. 😉 Ale po platové stránce se ti to asi moc líbit nebude ☹

verusa.j
7. lis 2010

otázka je, jestli na voš dělají dálkové studium, nebo jestli chceš navštěvovat denní. I na VŠ mají dálkové studium, takže na výběr je toho dost.

betuse
7. lis 2010

...voš dělá dálkové v Litomyšli určitě

verusa.j
7. lis 2010

Taky jsem zvažovala, který škola bude lepší, ale pro práci v mš je důležité mít prostě ten obor předškolní pedagogika a typ školy už není až tolik podstatný, i když jsem slyšela, že je daleko lepší ta střední než vš, která je spíše teoreticky zaměřená. Za mě to vyřešilo to, že mám práci přímo proti pajdáku, takže v rámci ušetření času a všeho půjdu tam.

katchi
7. lis 2010

Mohu se zeptat, jak by to bylo v pripade, ze bych chtela pracovat ve skolce, ale predskolni pedagogiku nemam? Mam VS pedak pro druhy stupen. Diky

jakoubka
autor
7. lis 2010

no,dálkově bych to chtěla dělat.
Jsem z Olomouce ,a ted jsem se mrkla na stránky Pedagogické fakulty
🙂. Budou mít ted dny otevřených dveří ,tak se půjdu kuknout 🙂

betuse
7. lis 2010

@katchi musela by sis dodělat vzdělání pro předškolku, pokud nemáš alespoň střední školu se zaměřením předškolní pedagogika- je to hrozný, ale je to tak

verusa.j
7. lis 2010

@katchi - nedostačující, prostě musíš mít tu předškolní, je to k vzteku, ale je to tak. Kolegyně má vystudovaný obor přímo Pedagogika, je magistra, ale nemá předškolní, tak si taky bude dodělávat.
@jakoubka - mrkni, uvidíš, něco najdeš, co ti ubde vyhovovat.

katchi
7. lis 2010

Diky za odpovedi, pokud by bya moznost, tak bych si to dodelala dalkove. Stejne jsem si chtela neco udelat pri materske, tak uvidim, jak budem zvladat. Skola mi chybi, tak bych aspon mela nejakou zabavu...

betuse
7. lis 2010

@verusa.j si čteme myšlenky a slova 😀

verusa.j
7. lis 2010

@betuse 🙂 jj, to já umím
@katchi - a na základce učite nechceš?

jakoubka
autor
7. lis 2010

ach jo,proč to není jen o vztahu k dětem 😀 😅
Třeba mého syna ve školce učí 2 bezdětné ,jedna už má přes 40 let a druhá okolo 34.

verusa.j
7. lis 2010

@jakoubka - no, jo občas by měli hledět i na spokojenost dětí a rodičů, ale holt my to nezměníme. Já teda taky nemám děti 🙂 ale rodiče si nestěžují, zatím teda 🙂
JE ale fakt, že škola tě naučí metodiky výuky, různé pedagog. a psychol. zásady, hru na nástroj apod. Já teda hrát umím, nějaké zkušenosti taky mám a často cítím, že mám nedostatky, to musím sama uznat.

katchi
7. lis 2010

@verusa.j ja bych rada, ale u nas je jen jedna zakladka a ja mam obor CJ-D a to jsou mista dlouhodobe obsazena. Tim, ze bych si dodelala tu predskolni pedagogiku, bych si aspon rozsirila moznost uplatneni. Jeste mam v zaloze dodelat si treba Aj pro druhy stupen, ale to vim, ze je docela narocny...no jeste uvidim.

betuse
7. lis 2010

@verusa.j taky pracuji v mš a nemám děti- souhlasím s tebou ,láska k dětem a hezký přístup nestačí. Dělat dítěti maminku nebo učitelku je rozdíl.A 7 let školy mě myslím dalo dost a nedostatky taky pozoruji, a i nadále si doplňuji různé kurzy. Jo ale některé maminky vidí jen to hraní s dětmi apod. ,ale o tom to fakt není.Jsme přece učitelky a máme své cíle , plány , osnovy......

verusa.j
7. lis 2010

@katchi - tak buď za prací dojíždět nebo si fakt rozšířit kvalifikaci, možná by ti prozatím stačil do Aj jen certifikát, pedagog. vzdělání máš, tak třeba takhle. Člověk pořád studuje a kolikrát z toho nic nemá co? Jinak Aj je fakt dost složitá, ale pokud se dotoho obuješ, tak nic není nemožné. Já rok studovala AJ pro střední školy, ale vzdala jsem to 🙂

verusa.j
7. lis 2010

@betuse - no právě, že se to nezdá, ale ta práce není zase až tak jednoduchá, není to jen o hraní a hlídání a pokud má člověk plnit cíle a požadavky, které jsou na něj ukládány, tak musí něco umět!

katchi
7. lis 2010

@verusa.j no tak dojizdet bych mohla, ale se skolama v okoli je trochu problem. Uz jsem tu praci shanela a za dva roky nesehnala...v okruhu asi 30km...no a az budou deti, tak dojizdet kazdy den nevim nevim...radeji bych praci v bydlisti. No jeste uvidim, zatim jen uvazuju, mam zatim nastesti dost casu...

verusa.j
7. lis 2010

@katchi - dneska je to s prací na dvě věci, ani učitelé to nemají jednoduché, ti zaměstnaní si práci drží, jak můžou a často učí i důchodci. A co děláš teď?

betuse
7. lis 2010

@verusa.j jo jo, ale vysvětluj to některým máme tam maminky ,které mají problém zvládnout své jedno dítě a pak ti kecají do toho jak to máš dělat s 25 dětmi- to fakt miluji.Já taky nekecám úřednicím jak mají svou práci dělat, jó nemáme to jednoduché. Jenže oni nevidí, co vše se s dětmi ve školce dělá, a tak to vidí jednoduše.
..

katchi
7. lis 2010

@verusa.j ted jsem na matersky 😀 tze pohodicka...kazdymn dnem mam rodit...

verusa.j
7. lis 2010

@betuse - asi tak, a kde je příprava a různé věci, které děláš navíc, do toho ještě teda já budu studovat 🙂 My ale máme docela štěstí na maminky a taky máme málo dětí, tkaže si nestěžuji, ale vím, jací rodiče umí být

@katchi - tak držím palečky , ať je vše v pořádku a užívej mateřské a před tím jsi už učila?

betuse
7. lis 2010

@verusa.j tak to my letos takové štestí nemáme, maminky které neumí pozdravit, nadají ti za to že se dítě zamazalo( a to můžeš pořát říkat o vhodném oblečení), jsme za líné, když poprosíme pro ty nejmenší o palcové rukavice(přitom jde o to, že to všechny zdržuje a 25 dětí, které nespolupracují je dost), jsme náročné, když chceme a učíme dítě, jak držet tužku a lžíci- no já snad o to napíšu román 😀 ....od čeho jsme učitelky, vždyť máme vést děti k osvojení společenských, hygienických návyků, sebeobsluze, atd. ...máme děti připravit na vstup do školy, ..........ne nebudu se rozčilovat, škodí to zdraví, ale alespoň jsem si trochu ulevila 😉

verusa.j
7. lis 2010

@betuse - no věřím, že ve školce s více dětmi to musí být o to více náročnější.Občas rodiče mají školku za takové odkládací místo a jakkýkoliv požadavek k nim, je něco, co je obtěžuje. NAopak, když ty nevyjdeš vctříc jejich požadavkům, často neopodstatněným, tak jsi hloupá, líná a nevím co ještě. Já se s tímt eda až tolik nesetkala, ale někteří rodiče zapomínají na to, že tam, není jen jejich dítě ale dalších dvacet.

berynka
8. lis 2010

Ahoj holky, možná tady najdete, co by vás mohlo zaujmout 😉 ... http://www.spgsberoun.cz/?page_id=18

jakoubka
autor
9. lis 2010

@berynka -takže pokud chápu správně,tak ani nemám nárok si to dělat 😕 ,protože nemám už dokončené nějaké pedagogické vzdělání? 😔

berynka
9. lis 2010

@jakoubka, to právě ne, je tam i ta možnost pro absolventy "střední školy nepedagogického zaměření" příp. učebního oboru 😉 ... rozdíl je v požadavcích a následně se liší délka studia.