Pekárna chleba - hit vánoc a vánoční dárek

pavlina05
28. pro 2007

Ahoj holky!!!!
Na vánoce jsme dostali pekárnu chleba,kterou jsme si přáli, takže spokojenost 🙂
Jsem docela natěšená na nějaké to pečení.

Chtěla jsem s Vámi probrat nějaké ty receptíky a rady a tak....
Třeba i příbuzné internetové stránky.
Poradíte?
My máme pekárny chleba zn. Moulinex

Pavča 😉

ilci
29. pro 2007

máme pekárnu asi 3roky a je pravda, že je to super 😉
sice mám z netu vytisknutý štos receptů, ale stejně peču jen 2 druhy chleba a pak mazanec

ta rada ohledně drobení chleba - přidat droždí - je bezva, příště vyzkouším

bea40
29. pro 2007

Malovani,
chleba klidně si dát můžeš. Mimískovi se bude lépe prdkat. Kdyby měl míň kmínu bude lepší.

Pavli,
já ve svém návodu měla doporučeno formu z pekárny vymazat sádlem a nechat ji v troubě 10min. při 160°C vyhřát. Tento postup je třeba opakovat vždy po nějaké době.

bea40
29. pro 2007

Pavli,
fit, energická a akční jsem jen na fotkách. Ve skutečnosti jsem pomalá, všechno mně bolí a já nevím co ještě. 😉 😀 😀 😀

ilci
29. pro 2007

ad mouky - já používám hladkou + celozrnou, grahamovou apod., hotové směsi nám moc "nejely"

s tím zahřátím formy - to je zajímavé, ještě jsem o tom neslyšela

bea40
29. pro 2007

ÚPLNĚ OBYČEJNÝ CHLEBA

375 ML VODY
1 LŽÍCE OCTA
2 LŽÍCE OLEJE
2 KÁVOVÉ LŽIČKY SOLI
0,5 LŽIČKY CUKRU
150 G ŽITNÉ CHLEBOVÉ MOUKY
375 G HLADKÉ PŠENIČNÉ MOUKY
5 G SUŠENÝCH KVASNIC
2 POLÉVKOVÉ LŽÍCE KMÍNU (DÁ SE POUŽÍT I DRCENÝ NEBO KOMBINOVAT OBĚ VARIANTY KMÍNU)
ZAPNEME PEKÁRNU NA PROGRAM KLASIK A NECHÁME JI PÉCT.

Tady je receptík, který používám já akorát místo 5g droždí dávám 7g. Toto je recept pro pekárnu Eta - Siesta. Mám Clatronica Bomana a něco a dávám místo KLASIK-u normál. To už záleží na pekárně, jak má rozdělené druhy pečení.

A ještě něco. Některé pekárny mají 1 hnětací metlu jiné 2. Pro někoho, kdo je sám anebo neplánuje větší rodinu je lepší 1 hnětací hák ale tam kde se rodinka pěkně zvětšuje jsou lepší 2 háky. Navíc, některé pekárny mají 9 programů + 1. právě ten 10 program je určen pro vymíchání marmelády.

Je třeba si dobře promyslet, jakou pekárnu chci a až pak vybírat. Jsou pekárny kolem 1000,-kč, jsou i dražší. Záleží na vás jakou si vyberete.
Přeji vám ať si už vyberete takovou nebo makovou ať jste spokojené a ať vám chlebík chutná. 😉 🙂

bukos
29. pro 2007

Pavlinka05-pekárnu jsem jen vytřela a nádobku umyla jarem. recepty mám většinou z MMB, ještě se mi opravdu nestalo že by se něco nepovedlo 🙂 , vše dopadlo na 1*. Jinak vychytávky žádný nemám-jen vyndavuju před kynutím háky z těsta-nejsou pak díry v chlebu.. 😉

pavlina05
autor
29. pro 2007

bukos díky. tak s těmi háy mě to nenapadlo. Příště 😉
A jak to tedy myslíš? Ihned po hnětení vyndáš háky...a pak už začíná kynutí.....tudíž se nenaruší proces kynutí..????
Právě pečeme kmínový chlebík.
Měl by být tak kolem 21.00. tak uviidíme......no začíná to u nás voňet chlebíkem....

Jinak my máme Moilinex na 3 velikosti chleba. Tak jsem celkem byla v rozpacích na jaké velikosti chleba jsou receptíky.....asi na 750g ,.....?

majka07
29. pro 2007

holky, dobrý recepty jsou na MMB

http://www.mimibazar.cz/recepty.php?id=30

dendisa
29. pro 2007

tak jsme právě dopekli č. 16, ve kterém jsme namíchali hladkou a celozrnou (300 + 200) - má nádhernou barvu, trošku jako graham, a na povrchu je lesklý. A chuťově - lepší chleba jsem nežrala 😎 . Plánujeme všem návštěvám donést bochník v utěrce na zkoušku 😀 .

vladunka
29. pro 2007

tak já nyní peču opět č.16, kamarádka chtěla ochutnat...je fakt výborný 😅

pavlina05
autor
29. pro 2007

Holky tak já upekla svůj první chleba!!!
Je to kmínový a jé výtečný!! Za 10 minut byla půlka chleba fuč.
No lahoda!!!!
Jsme s MM zcela nadšeni 😀 😀 😀
Ještě dnes dávám péci jeden!!!!
Mňam 😉

pavlina05
autor
29. pro 2007

Holky, dala jsem ho do albíčka 😉

vladunka
29. pro 2007

ahoj Pavli,chlebík vypadá báječně...věřím,že je moc dobrý 😵
nám už se peče druhý 😅 😅

kili
29. pro 2007

jéééžiš lidi, nerobte furt chute, ja by som pekárnu strašne chcela, ale do bytu sa nám nezmestí už ani blcha 😀 . Napšíte niekto aj negatívnu skúsenosť, nech ma tá túžba prejde.

pavlina05
autor
29. pro 2007

kili....no já zatím jen ty pozitivní...mňam...

My máme panelákový byt,pekárnu máme zatím na jídelním stole.

vladu, taky budeme dělat ještě jeden dnes 😉

vladunka
29. pro 2007

ahoj kili já negativa zatím nenašla 😅
Pavli tak at se povede...my dnes zkusíme odložený start,aby byl na ráno chlebík připravený 😀

pavlina05
autor
29. pro 2007

..taky to chceme zkusit...

bukos
30. pro 2007

Pavlina05, já dávám chlebík hned na základ co tam naskočí po zapojení a háky vyndavám když je na pekárně 1:50-to naposled hněte a pak je hned vyndám a upravím trochu těsto aby bylo po celé nádobě stejnoměrně....a úspěch je zaručenej 🙂

pavlina05
autor
30. pro 2007

bukos dík! Vyzkouším u dalšího 😉
V noci jsme dělali jseště jeden, tak to jsem teda nevstávala.Tak příště 🙂

Holky, hezký nový rok 2008. Ať je jen radostný!!!!!!!!!!!!!!§
Pa

knobloska
30. pro 2009

Ahoj holky,
kde se kupují ty speciální mouky?

hanula11
22. led 2015

Děvčata prosím, prosím, nutně POTŘEBUJI HNĚTACÍ METLU na pekárnu ETA 0652 VEGA. Nebo z Tesca – pekárna BMS10 😒.
Prosím NABÍDNĚTE komu"zbývá" nebo máte-li nějakou radu kde koupit.
Na int. obchod Nadeta Chlumec nad Cidlinou jsem už volala.
Paní, které jsem ji zaplatila před měsícem, mi pekárnu poslala bez hnětací metly 😝 😖.
PROSÍM, PROSÍM
DÍKY 🙂