Pekárna chleba - hit vánoc a vánoční dárek

pavlina05
28. pro 2007

Ahoj holky!!!!
Na vánoce jsme dostali pekárnu chleba,kterou jsme si přáli, takže spokojenost 🙂
Jsem docela natěšená na nějaké to pečení.

Chtěla jsem s Vámi probrat nějaké ty receptíky a rady a tak....
Třeba i příbuzné internetové stránky.
Poradíte?
My máme pekárny chleba zn. Moulinex

Pavča 😉

teri81
28. pro 2007

Ahojda, my máme pekárnu už delší dobu a receptíky by měly být u toho, my k tomu máme takovou knížečku,já se příznám,že u nás peče můj partner,ale vím,že je to jednoduché a můžeš si to nastavit na čas a ráno Tě vzbudí vůně čerstvého chlebíčka, to se to pak vstává 😉
A chlebe je fakt z toho výborný. Tak dobrou chut a zkuste si něco upéct co nejdřív.

andrea73
28. pro 2007

jé to chci koupit mamce na narozky, holky jakým způsobem to funguje? To tam vložíte všechny suroviny a přístroj se o všechno postará?

lendy1
28. pro 2007

pavlina, na BRMS je o pekárnách větší diskuze:

http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

taky jsem ji moc chtěla, ale ježíšek to letos prohodil s tyčovým mixérem od Brauna, tak to jistí snad narozky nebo příští rok 😀

vladunka
28. pro 2007

tak my máme taky pekárnu a ted už do ní asi půl hodiny čučím a koukám,jak se dělá chleba 😀

katarina82
28. pro 2007

andrea, přesně tak. nasypeš suroviny, zapneš a už jen čekáš až to zapíská a chlebíček bude hotový 😵

pavlina05
autor
28. pro 2007

Jsem teda zvědavá!!!
Andrejko, přesně tak....dáš tam vše potřebné a pak se to uhněte a upeče samo!!! A pak se to spapká!!!

vladu.....takže taky začátečnice???

lendy, no že jsi neřekla dříve! My totiž dostali dvě!!!!! 😝 Jednu od manžílka společně a druhou od tchánů. Nakonec jsme jim ji museli nechat 😉

No koukám, že nějaké receptíky na Moulinex jsou na
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

Tak uvidíme.
Raději bych začala s něčím jednoduchým a pak později ......se zdokonalím budu vymýšlet 😎

Holky????
A ty všechny mouky se dají pořdit? Grahamová, chlebová,...?????

bea40
28. pro 2007

Andrej,
ano, dáš tam vše, co tam chceš mít a pekárna sama suroviny zahřeje, zamíchá, nechá vykynout, pak zamíchá, nechá uhladit těsto, to asi 3x a pak upeče. Nato zapíská a ty už můžeš hotový chleba vytáhnout a spapkat.

Pavli,
mouky se pořídit dají v Kauflandu, Tescu atd. Jsou i hotové do kterých přidáváš už jen vodu ale ty vyjdou dráž. Nejlepší jsou klasické mouky (a ještě lepší jsou určené jen pro pekárny). Je třeba dát pozor, protože některé mouky mají hodně lepku a těsto by ti pak vyteklo přes formu. Mouka určená pro pekárníčku obsahuje míň lepku a není třeba se bát pak vykynutí mimo.

A ještě jedno. Když se vám bude zdát, že chleba se moc drolí, přidejte droždí. Vesměs u té mé se má dávat jen 5g, já dávám 7g a chleba je taky křupavý ale už se při krájení tak nedrolí.

pavlina05
autor
28. pro 2007

Beo!!!! No to je aspoň rada nad zlato!!! Díky moc!!! Já něco ztra upeč, slibuju!!! 😎

bea40
28. pro 2007

Pavli, neslibuj a upeč. 😉 😀 Opravdu nebudeš zklamaná. Je to skvělá věc. Nastavíš a za 3 hoďky máš hotový a a chutný chlebík.

pavlina05
autor
28. pro 2007

Tak jo 😉
Beo!!!! Ty máš tak nádherný holčičky!!!!! A ty jména...no já se rozplývám....

bea40
28. pro 2007

Pavli, to jsou mé vnučky!!! 😉 😀 😀 😀

pavlina05
autor
28. pro 2007

😎 oravdu? Já myslela, že jsi ta maminka na fotkách!
No to je ten chat!!! Nevýhody netu!!!

Moc kráááááásný

bea40
28. pro 2007

Pavli, vidíš, babka sklerotička. Zapomněla jsem ti poděkovat. 😉 😀 DĚKUJI!!!!!!! za chválu. Jsou opravdu nádherné.

bea40
28. pro 2007

Ne maminka je ta, co s malou Anetou a Nelinou leží na posteli. Já jsem ta odbarvená blondýna, co je nepustí z náručí. 😀 😀 😀

pavlina05
autor
28. pro 2007

JJ, nějak jsem to vydedukovala.
Doplnila jsi údaje že?
Takže maminka je Jana? 😉

pavlina05
autor
28. pro 2007

to jsi celkem mladá a aktivní babička 😉

bea40
28. pro 2007

Jo koukla jsem na tvůj profil a trochu to doplnila. 😵 Ano, jejich máma se jmenuje Jana.

pavlina05
autor
28. pro 2007

😀 jenom koukám jak jsi prostě fit, energická a akční 😎 super babička!!!

pavlina05
autor
28. pro 2007

holky pekařky dobrou a díky 😉

andrea73
29. pro 2007

No děvčátka tak to je bomba, to si opravdu pořídím, až budou zase na skladě...prej byly celorepublikově vyprodaný. Díky za rady a tipy. A kdyby snad některá z vás měla další tipy, co se s pekárnou dá ještě dělat, ať písne, dobrá rada nad zlato 😉 Já slyšela, že se v ní daj dělat marmelády....

vladunka
29. pro 2007

Dobré dopoledne 🙂 Tak první chleba je upečený a musím říct,že nám moc chutná...vyzkoušela jsem recept z dámy a fakt je to mňamka 🙂

malovani
29. pro 2007

Holky, taky bych chtěla pekárnu, představuju si tu vůni čerstvě upečenýho chleba (kterej bych si teď jako kojící maminka stejně nemohla dát 😉 ), ale můj chlap je proti... prý je to blbost...

majka07
29. pro 2007

my pekárnu máme a je skvělá. Dělali jsme v ní těsto na vánočky a tak různě , samo že aj chleba a nemůžeme si ji vynachválit, fakt vřele doporučujeme 😉

etinka
29. pro 2007

Pekárnu na chleba nám přinesl Ježíšek, máme od Ety typ HARMONY a už jsme v ní upekli chlebíček dvakrát. Zkoušíme zatím první recept, ale chlebík byl skvělý a já si pekárnu nemůžu vynachválit. Bydlíme na vesnici, nemáme tady obchod a tak už teď vím, že bude v provozu každou chvilku....

macanet
29. pro 2007

Pekárnu máme už rok, můžu doporučit, dělala jsem v ní těsto na koblihy, pizzu a pekla od chleby po mazance, ty byli výborný akorát hranatý 🙂 Máme Eta siesta- něco

bukos
29. pro 2007

Ahoj, pekárnu mám od července(Moulinex xxl) a ještě se nezastavila 😀 , pečeme různé chlebíky-doma namíchané, těsta na knedlíky a vánočky, výborné těsto na pizzu...už si opravdu nedovedu představit být bez pečky...pro mě opravdu využitá na 100% 🙂

draga
29. pro 2007

andrejko ty a péct chleba jo? 😀 😎 si dělám legraci samo...já jsem taky o ní uvažovala, ale manžel moc chleba nejí a já sama bych asi celej taky nespotřebovala...ale až povyroste Dalí chleba bude jíst se mnou a pořídím si jí 🙂))

eps
29. pro 2007

Holky, potvrzuju, fakt byly před Vánocema totálně vyprodaný, brácha sháněl pro ženu, obvolal půlku repubiky, pak jeden obchod že má poslední 3, ale jinou značku než chtěl, tak zas volala, nakonec se vrátil k té původní, že ji teda bere a už měli poslední kus, a to během 5 minut jeho telefonování! Hned pekli, jsou nadšení... Snad nám nabídnou, třeba taky napíšu Ježíškovi 😀

dendisa
29. pro 2007

kojím, je nějaký chleba, který nezhorší prdy dítěti?

pavlina05
autor
29. pro 2007

Holky tak já dnes chci udělat ten kmínový! jen musíme zajet pro ingedience 🙂 Se těším jak to dopadne.

bukos...my máme také Moulinex..jaké receptky používáte? A jaké mouky? A jaké fígle? Vše z Dámy?????

Jo a holky, nevíte...mám před prvním pečením zapnou pekárnu aby se zbavila nového zápachu,...???a jaký program???
Dík