"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

siska53
1. čer 2013

Moj muz, ked sme raz isli autom a videli cyklistov, zahlasil- sami Sagani na ceste. A dnes sme sli po chodniku, predbehol nas jeden starsi pan na bicykli a maly zahlasil: Sagan ide!

mirkson
2. čer 2013

Maminko, babicka je kluk? Nee Kristinko, proc si to myslis? Protoze babicka ma vlasy pod pazi jako kluci 😀

mirkson
2. čer 2013

Kristinko, uklid si ty hracky! Ja nemuzu maminko, ja mam jenom dve ruce 😉

beruska24.9.
2. čer 2013

Dcerky si přeházely přikrývky na jednu postel, tak jsem si říkala, si jen hrají...... Mrknu po chvíli, obě vysvlečené donaha 😕 Důvod? Prázdná postel je prý bazén a dcerky se jdou koupat 😀 😀 😀

lussy23
2. čer 2013

@beruska24.9. 😀
@siska53 milé

stankapk
3. čer 2013

Natálka /5r./ nakreslila obrázok sovy. Mladšia dcéra /3r./ si ho pozerala, a okomentovala ho: Smiešne.
Natálka sa na to nahnevala, rozplakala, tak ju tíšim, vysvetľujem že to nemyslela zle, a ona mi na to: Ale keď ona mi zničila šťastie! 😢 😀 😀 Ukľudňujem ju ďalej, a ona: Keď ona ma tak znervóznila 😀 😀

evicka71
3. čer 2013

Dcérka sa raz večer na mňa zadívala a pýta sa "mami a z čoho sa robí pyžamo?"vysvetlila som jej,že teta krajčírka ho ušije,nasledovala chvíľa ticha a potom otázka "Mami a z čoho sa robíme my? Uf.... 😀 😀 😀

doty1
3. čer 2013

@kocko 😀 😀 😀 tak Whitney sa určite v hrobe obracia

kachniatko17
3. čer 2013

Včera bola moja neter u nas a manzel ju skusal,pyta sa co sa kde tazi a prislo aj na Novaky,dava napovedu ma to aj dedko v pivnici?
Sikovna Nika odpovie:ZEMIAKY

doty1
3. čer 2013

@evicka71 no??? aj my chceme vedieť 😀 😀

yukki
3. čer 2013

@kachniatko17 tak toto je gól! To je perfektné! 😀 😀 😀 😀

evicka71
3. čer 2013

Doty1 😉 taká veľká by už mala vedieť,ale inak uhrala som to ešte na bociana 🙂

evicka71
3. čer 2013

Bratrancov syn sa tiež zaujíma o všetko možné má 5 rokov,apýtal sa koĺko rokov žije ježiško a mamina povedala,že veľa,malý na to či milión ,mamina odpovedla,že viac,že nekonečne na to sa malý zamyslel a potom povedal"no ,ale keba yjedol muchotrávku zelenú tak už by nežil 😀 😀 😀

doty1
3. čer 2013

@evicka71 😀 😀 tak to by mal ježiško už naozaj zrátané 😀 😀 😀 som odpadla

jasmika
3. čer 2013

Vysvetľovala som Eliške (3) že ked idú detičky v škôlke na záchod tak si potom vždy musia umyť ručičky... učím učím vysvetľujem..a o pár hodín dávam kontrolnú otázku: Eliška čo urobia detičky v škôlke ked pôjdu na záchod??? A Eliška že: Humus..

siska53
3. čer 2013

Povzdychla som si pri prebalovani 3 rocneho synatora, ktory stale kaka do plienky: Filipko, kedy budes kakat do zachoda?? Jeho odpoved: ked bude velky ako mama!... Sa nacakame asi..

yukki
4. čer 2013

deti kukajú Willyho Fogga, sú tam nejaké zvery v uniformách, na pleciach výložky so strapcami,. Mladšia sa ma pýta "mami a prečo majú na pleciach kefy? to im nepadá?"

najmama
4. čer 2013

Mám dve baby jedna sotva 3 ročná a druhá v puberte... perlí zväčša tá menšia napr.
Mami nakresli ocka, nakresli mňa, nakresli Dominiku (naša puberťačka),potom pozerá obrázok a vraví ....ale veď to neni Dominka.
Pýtam sa: Prečo by nebola?
No pretože si jej nenakreslila vyrážky 🙂)

cairka
4. čer 2013

Ďalší kompliment od mojej staršej. Sadla som si na ich novú hojdačku a sa ma pýta, či ma udrží. Vravím, že nech sa nebojí , že na papieri píšu, že má nosnosť 100kg. Vaneska si ma premerala pohľadom a pýta sa :"A ty máš koľko? 105???" 😅 😅 😅 😀 😀 😀

yukki
5. čer 2013

No ja som mala dens ráno od mladšej opäť na oči vyhodenú istú výzorovú nezrovnalosť...učesala som ju, pomaly nasadila čiapku, popritom jej vykladám prečo takto nasadzujeme, aby sa zasa nepostrapatila a ako sa tak nad ňou proti svetlu nakláňam v šiltovke mi hovorí "Dobre maminka ušatá ako trpaslíček..."

dulkagabulka
5. čer 2013

keď je reč o výzore..
Kolegyňa stretla onehdá moju vtedy dospievajúcu dcéru v meste. Nikdy predtým ju nevidela, ale povedala mi,ze sa tak velmi na mňa podobá , ako keby mi z oka vypadla. Opísala mi, čo mala oblečené .. Prišla som domov a povedala som jej to..
Predstavte si pubertáka ,ktorý na tvári vylúdi najhorší hnus svojho života a povie:

Pre boha ! (dlha prestavka) Neeeeeeee! TO mi, jako, chceš povedať, žed HENTAK (!!! namierila na mna prstom )budem vyzerat, ked budem mať 35 rokov?????????

Ja: No tak asi tak nejak:

Ona s ešte väčším hnusom: Neeeeeeeeeeee! Neeeeeeee! Ja nebudem mat také vlasy !

luciauk
6. čer 2013

mne sa predvčerom tiež zadarilo. hovorím synovi. choď hore, ocko ti vyčistí pyžamko a dá ti zuby 😀

a včera mi dcéra farbila vlasy, tak hovoríme mladším, že nech určite nechodia do kúpeľne, že tam strašne smrdí. malému zvedavosť samozrejme nedala, tak vošiel dnu, ale pre istotu si prikryl oči 🙂 🙂 🙂

ivett1
6. čer 2013

@stankapk 😀 vidím, že je to ako u nás😀 tiež denne riešim doťahovačky medzi našimi deťmi, keď naše mladšie dieťa (synátor ) svojimi hláškami (podotýkam, že s potmehútskym úsmevom na tváričke...) "znervózňuje" naše staršie dieťa (dcérku) 😀 😀😀

evicka71
6. čer 2013

Moja malá prednedávnom zahlásila,že ona ľubi aj pálený čaj,vlasy sa mi zježili pálené volala moja babka tvrdý alkohol

najmama
6. čer 2013

akurát som sa dobre zasmiala idem sa podeliť.... malá poznámka k mojej osobe(lebo ja som hlavnou postavou tejto perličky) pri rodinných oslavách som zväčša šofér a ak nie, tak nepijem nič od alkoholu ak nerátam prípitok na oslave alebo silvestrovský prípitok.... Dnes ma strašne bolelo brucho ( babske veci) tabletky som ako vždy zabudla dokúpiť, tak ma napadlo, že v chladničke máme ešte slivovicu od Veľkej Noci, tak som si malý štampelík naliala. Mala sa tam motkala, myslela som že ani nevie čo robím.
Večer po rozprávke sa ma pýta: maminka ty piješ alkohol?
A ja pravdivo odpovedám: Nie Laurinka ja nepijem alkohol....
A malá mi na to pohotovo odpovedá: Ale maminka neklam ja som ťa dneska videla, že si pila alkohol 😀
Na čo som už ja odpovedať až tak pohotovo nevedela... 🙂
No keby mi toto povedala niekde v meste pre cudzími ľuďmi, tak sa od hanby prepadnem. Ale doma sme s chuti zasmiali. fakt nechápem, čo si to dieťa nevšimne a to mala 3 roky len pred mesiacom.

siska53
6. čer 2013

Tak, mne sa podarilo zaperlit v esemeske- mama sa ma pytala, ze aky kolac som piekla. Moja odpoved - kysnuty tvaroh s drobnym obocim ;) ( kysnuty kolac s tvarohom a drobnym ovocim - mimochodom, svokor mi zan chcel udelit rad zlatej varesky 🙂 tak sa vytesievam, ze sa vydaril.

beruska24.9.
7. čer 2013

Mladší dcerka né a né spinkat. Jdu ji poněkolikáté zkontrolovat, brebentí, ale v posteli není. Sehnu se a kouknu pod postel. ´´Co tam děláš?!´´ ´´Ležím.´´ 😕 😀 😀

beruska24.9.
7. čer 2013

Starší dcerka drží v rukách láhev jisté minerálky s princeznou na obalu...... ´´Mami, to je živá voda??´´ 😵 😀

prasiatko30
7. čer 2013

vysvetlovania mojej 3r - v podstate hocicoho:

pyta sa ma: mami a vies preco?
ja - nie, neviem. preco?
dcera - pretoze áno!

lussy23
7. čer 2013

@beruska24.9. čo to je brebenti? prvý rza počujem