"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

hancazivocich
24. zář 2013

čistím si zuby... A slyším komentář. Tak a mám pinďoura! Vylítnu s kartáčkem v puse, madam chodí po bytě s prachovkou mezi nohama a má z toho strašnou srandu...

fraufrt
24. zář 2013

Syncek, ked mal 1, 5r tak dost nebezpecne liezol na stolicku, potom sa na nej postavil a vobec sa nedrzal (pre neho to bola velka sranda).Ja som mala smrt v ociach a kricim na neho: "Matko chyt sa!" a Matko si chytil rucicky. 🙂

hancazivocich
25. zář 2013

Opět v trolejbuse - maminko, co kdybysme se sjely? To bude moc hezký!! vidím pohledy ostatních, jak sahají po telefonu, hledají číslo na sociálku...
Naštěstí dítě pokračuje - takle nohama, změříme se, kdo má větší...

hancazivocich
25. zář 2013

A cestou zpátky... je posedlá miminky, začne mi hladit břicho v bundě a říká - já bych chtěla sestřičku, to by byla Jůlinka a brášku Matěje... No, máš pořádnýho pupase....
Já jí fakt jednou... 😠 😠
A vedle sedící mladý muž si stoupl a pojdtě si sednout, já si hned nevšiml! Promiňte....

Podotýkám, že žádný dítě nečekám!! No, jestli tohle vykládá bývalýmu, tak mi ty alíky očešou uplně... 😝 😝

acrobaleno
25. zář 2013

Keď som mala 3 roky, bola som s tetou v reštaurácii (bývala v CZ v Prahe) a sedeli tam dvaja černoši. Že vraj som si išla k nim sadnúť a chytala som im ruky a pýtala sa, že prečo sú takí čierni, že vraj sa smiali a dúfam, že mi nerozumeli. Našťastie si to nepamätám, ale moju tetu muselo dobre štípať v zadku od hanby. 😀 A čo mi moja mama obíja o hlavu do teraz, že aká som bola zlatá: mala som asi 4 a išli sme v MHD, tiež v Prahe a nastúpila babka, tak som ju pustila sadnúť. 😀

ined77
25. zář 2013

matýnek přál dědovi k narozeninám: "dědečku, všechno nejlepší a ať se ti líbí v práci". 😀

mamjka
25. zář 2013

deti by mali spať vo svojej izbe.... 😉
-kamaratkina malá (2roky) večer v spálni (oni si mysleli že spí tak sa omojkovali 😉 )
"so lobite? " spime spi tiež... "hej? spite? zasvietim na vas?? " 😀

-synček(2roky) druhej kamaratky zobudí sa a vidí mamku a taťka " zochabiš ju ty vajčaku! 😝 "

anaxamon
26. zář 2013

Ked sa dcerka(2 roky) vycikala, samozrejme som ju utrela....natahovala som jej jej ruzove gatky na ritku a zbadala papierik a na nom ruzove zmolky z gatiek, vyhlasila "Mimka ma kvicku, ze maminka?" 😅 😅 (rozumej menzes) 😕

jancabunka
26. zář 2013

Byla jsem s dcerkou v letním kině na pohádce měla asi 5 let, a byly v ní i sudičky, no a po cestě z kina jsme potkali jeptišku a malá volá "hele mami sudička" v ten moment jsem nevěděla kam zalést, ale jeptišce to naštěstí připadlo docela vtipné.

stankapk
26. zář 2013

Večer keď baby majú spať, majú zakázané vychádzať z izby, len keď potrebujú niečo dôležité...
Staršia "vyslala" mladšiu po niečo, a keď sa vrátila, tak som vo vysielačke počula ako sa jej pýta: No tak čo, aká bola mama. Dobrá či zlá? 😅 😀

xabri
26. zář 2013

@fraufrt tak to mi pripomenulo syna, ked sme prvykrat cestovali pomocou navigacie.,,Teta" v navigacii povedala drzte sa vpravo a on ma chytil za ruku 😉 /sedela som vpravo/

xabri
26. zář 2013

@lenkas01 stobodová hláška!!!!! 😀

lenkas01
26. zář 2013

@xabri no to on ich ma viac ale pri tejto som nemohla 😀 😀 😀

krassotinka
26. zář 2013

@xabri 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

romcovaklarka
26. zář 2013

2 a 1/4 roku: "Samík měl na pusince bebíčko a Samíkovi už se zahojilo a... spadlo do kůže!"

wendy95
26. zář 2013

........my sme cestovali s rodinkou na chatu časť kykula a malá sa nás opýtala a maminka kedy už budeme na tej cikuli? 😀

bronia13
27. zář 2013

robila som rezance s tvarohom a koprom na slano aj na sladko tak deti vravia ze ony chcu tie s tou "travou" (koprom) 😉

tak isto sme mali k tomu kysle a sladko mlieko - tak chceli kysle tak vravia - mami chceme "fuzy mlieko" 😀

hancazivocich
27. zář 2013

malá chce pití, tak naleju nám oběma, ale zvuk tekoucího pití..No, musím si odběhnout.. Přijdu, sedí vzorně!! na židli, pije, ale... rychle ji prošacuju - nůžky nikdy, nic rozstřiženýho, vylitýho, lepidlo nikde, tak sakra - proč sedí tak v klidu a dívá se na mně? No, tak asi přichází ,,rozmumný období", takže se v klidu napiju.. A malá se ptá? Chutná ti to?
Já ??? Proč?
Ona : Já v tom vyprala štětec od barvy..

kveta
27. zář 2013

Caro dvojjazycnej vychovy:
Ozval sa nezamenitelny zvuk prdkania.
Ja: Co povies, ked sa Ti to stane pred ludmi?
Drobec: Thank you.
😀

evaviki
27. zář 2013

@hancazivocich 😀 😀 😀 mam dost.. stetec?

hancazivocich
28. zář 2013

@evaviki - jo, fakt, je to průserář... Včera prostřihla palec u nových punčocháčů, pže jí bylo teplo, potily se jí nohy.. A crocksky mají taky větrání... Normálně si ulila nůžky do krabice s hračkama.. šmikla a zas je schovala.. Trvalo, než jsem je našla..

mirkson
28. zář 2013

Vetsinou perli Kristinka, ale uz jsem se dockala prvniho vtipu i od Nicolky ( 16 mesicu ). Nicolka mi rika mama. Vcera ke me pribehla a rika mami, mami.... Tak si rikam, jak krasne na me Nicolka vola. No a ona mi podava plysovou opicku..mami, mami....jenze ona myslela monkey 😉

najmama
28. zář 2013

Najnovšie perly mojej 3-ročnej hviezdy...... po zhliadnutí krátkej reportáže o jednej herečke, kde bola najprv s veľkým tehu bruškom a potom z bábätkom, (môj muž je taký pupkatejší) naša malá sa zamyslela a vraví: "Mamíí a keď som sa ja narodila z tvojho bruška kto sa narodí z otcovho...... 😀

Druhá perla: Mamííí, keď si ty moja mamička, kto je môj ocinko?
JA 😀 , MAŽEL 😨

nina233
28. zář 2013

Maly (3r.) sa hraje s kombajnom a tatino pride za nim a hovori mu, ze aky ma krasny autobus ( chce docielit, aby povedal kombajn, lebo hovori kojban a aj si tatino robi srandicky, ze to nevie). A maly pozrie nanho a zahlasi : "no tato, ty si ale dopadol" 🙂 (ze nerozozna bus od kombajnu,xixi)

sevi
28. zář 2013

syn 6,5 roka dnes sa ma pytal :" uz si ma prihlasila na ten futbal??nech mozem hrat hokej."

akrim1311
28. zář 2013

starší syn sa volá Daniel,ale niekedy ho voláme aj Daňo.A raz prišiel so strachom v očiach a sa pýta:mamina a čo to je to Daňove priznanie? 😀 (sa bál,k čomu sa má priznať 😀

inull5
28. zář 2013

Moja dcéra perlí pravidelne a doslova všade - boli sme u lekára pre potvrdenie a jej pozdrav po príchode do ordinácie "Dobrý deň, sú tu bubuši?", alebo minule povedala babke že ide k doktorovi a babka sa jej pýta - k akému? a malá jej s plnou vážnosťou odpovie : "ženskému, lebo ma bude vyšetrovať.." u nás si musíme dávať taký pozor čo hovoríme a hlavne o kom lebo malá to všetko prezradí a plus si k tomu niečo domyslí. Minule známa čo bývajú oproti ťahala 4 ročného syna do vane že sa musí osprchovať lebo je celý od piesku a moja dcéra nato že "ja sa sama osprchujem, čo myslíte."

janinah
29. zář 2013

Syn skoro 8r.- mamííí,dáš mi piercing do nosa?...Niee,to ako si na to prišiel?..a číta mi vtip z časopisu...ak vaše dieťa nechce ráno vstávať do školy,tak mu dajte piercing do nosa,ľahšie ho vytiahnete z postele 😀 ...nejako šikovnejšie odvtedy ráno vstáva,či sa mi to len zdá? 😉

mirka1011
29. zář 2013

Hojdam neter-4 rocnu na hojdacke a vravi: stekli ma brusko a smeje sa pri tom, hovorim jej: drz sa, lebo spadnes a ona s usmevom na tvari, ze: no a ???

cairka
29. zář 2013

Strúhala som syr a Vaneska chcela tiež, že mi pomôže. Tak som jej to podala, ukázala, chvíľu strúhala a zamyslene hovorí "Keď si to robila ty to vyzeralo ako väčšia zábava" 😝