Pes na dítě vrčí a cení zuby. Co s tím?

shollochov
7. zář 2009

Máme pětiletou fenku Labradora "Dafinku", která má bohužel špatnou zkušenost s malými dětmi. Náš Adámek má deset měsíců a dokud nezačal lozit, bylo všechno v pohodě. Dafinka ho ignorovala, občas ho olízala a když se jí nelíbilo v Adámkově společnosti, tak se sebrala a odešla. Teď už ale malý lozí a Dafinka ho strašně zajímá, tak ji pořád pronásleduje. No a stalo se, čeho jsme se báli. Dafinka na něho začala cenit zuby. Napřed jen, když jí lezl do misky nebo ji tahal za uši, ale teď už na něho vrčí jen se přiblíží. Na druhou stranu ho ale pořád olizuje a tváří se, že ho má ráda. Tak nevíme, co s tím. Dávat psa pryč je až poslední varianta, rádi bychom to vyřešili nějakou schůdnější cestou. Nemáte někdo podobnou zkušenost???

Michal

inna12
7. zář 2009

ahoj, no já se nedivim, že pes vrčí, když mu leze do misky a tahá za uši 🙄 a je to docela problém, pokud cení zuby, to bych se teda pěkně bála..těžko něco poradit..nikdy nevíš, jak pes zareaguje, to se nedá absolutně předpovědět 😒

llllucka
7. zář 2009

Michale:psa bych pryč dala až kdyby opravdu nebyla jiná cesta a jiná cesta je skoro vždy.Musíte prostě dítě a psa hlídat.Nikdy nesmí být spolu o samotě a když vidíš,že jde malej k psovi,tak být vždycky u toho.Mě malej taky různě psa tahá a už na něj zavrčela,protože jí chytnul za kůži a jí to prostě bolelo.Vím,že neměla jinou možnost,jak dát vědět,že je něco špatně,ale stejně dostala nadáno.Snažím se malýho učit,že jí prostě nesmí ubližovat a když je malej u psa,tak psa hladm a dávám mu najevbo,že kdyby něco,jsem tady.Od té doby je to lepší.Samozřejmě se nevyhneme tomu,že se o ni malej snaží stavět a různě si s ní hraje,ale když vidím,že by jí to mohlo bolet,tak prostě zakročím.A jdlo jsme vyřešili tak,že se malej může koukat,jak jí,ale sahat jí tam nesmí.Taky bysme nechtěli,aby nám někdo bral jídlo z talíře.

samik2008
7. zář 2009

no tak mi jsme měli ten samý problém,máme fenku kokršpaněla,od malička byla s náma doma,jenže pak se narodila holka a to bylo hrůza,žárlila na ni,několikrát jsme jí nechali malou očuchat,ale vždy bud zavrčela nebo odešla pryč.Když začala malá lozit bylo to ještě horší,vrčela na ni už z dálky,cenila zuby(i když sem se snažila to uhlídat prostě to nešlo)takže jsme museli přistoupit na to že jsme jí udělali boudu a výběh venku a doma už prostě není.Je to i trochu škoda,ale já si nenechám zmrzačit dítě.

jindri
7. zář 2009

Tak já nevím, čemu se divíte. Předchozí špatná zkušenost a vy necháte malého, aby jí obtěžoval při jídle a dorážel na ní, když jí to evidentně není příjemné 🙄 .

Být vámi, spojím se s nějakým výcvikářem, který by vás navštívil, viděl v reálu vaše chování, reakce feny a začali by jste pracovat na vztahu pes - dítě.

Zaděláváte si na pěkný problém, ale je fajn, že zbavení fenky je na posledním místě a máte chuť s tím něco udělat. Držím palce.

Do té doby - nenuťte fenku do kontaktu s malým a jestliže na ní uvidíte, že je jí to nepříjemné, odveďte jí na místo a zaručte naprostý klid. S fenkou se mazlete v blízké přítomnosti malého, i jí dejte pamlsek, aby si spojila - dítě rovná se libé pocity .... to se fakt těžko radí po netu.

jeudi
7. zář 2009

ja teda nevim cekat az ten pes to dite opravdu pokouse???ja bych bud dala psa na zahradu pokud ji mate a nebo blizkym pribuznym aby jste ji mohli kdykoliv vidat...a kdyz by jste si ji nechali tak urcite nepokouset to aby ji dite lezlo do misky to mi prijde trosku hloupy napad ..i sebehodnejsi pes muze jednou zautocit ..tohle bych nedovolila i kdyby mi sto krat rikali ze ten pes je na to zvykly

lamarika
7. zář 2009

Ahoj Michale, my máme doma taky psa a malý dítě. Náš pes má od mala trénink díky synovcovi, vyvádí mu všechno možný a krom jednoho zavrčení si nechal všechno vždycky líbit. Ale mám strach až ho bude náš malej všemožně zlobit pomalu 12 hod denně jak bude reagovat. Budu to řešit neustálím dozorem a snahou malýho naučit jak se k němu může chovat,ale pokud bude nějaký vážnější problém a nezbyde mi nic jinýho, tak dám psa k našim.
Hodně na ty dva dohlížejte a snažte se malýho naučit, že pejsek se netahá, nebacá atd. Každopádně bych psa od dítěte nestranila, pes bude zbytečně žárlit a situace se ještě zhorší.
Držím pěsti 😉

berynka
7. zář 2009

Podobnou zkušenost máme. Náš hlídací pes taky nesnášel děti, ať jsme se snažili "po dobrém" tomu předejít, tak dvě kousnul. Řešením bylo, že kdykoli byl navolno, musel mít náhubek 😝 .
Michale, osobně bych psa dala okamžitě pryč!

lenkabu
7. zář 2009

Dala bych psa pryč,dítě je přednější.

jabber
7. zář 2009

Podobnou zkušenost měla se psem moje kamarádka, její chlapeček na psa taky pořád dorážel a ten občas zavrčel. Nikdy se neohnal, nic, jen výstraha. Stávalo se to ale jen dokud malý lezl po čtyřech po zemi a psovi se snažil vylézt na záda a pořád ho stíhal. Vyřešili to tak, že prcka a psa pořád hlídali, malému donekonečna vysvětlovali, že pejska musí nechat být a v podstatě pořád museli psa před malým bránit 😀 Jakmile se kluk zvedl na dvě a začal chodit, tak všechny problémy zmizely a jsou z nich nejlepší kámoši 😉
A zajímavé je, že u druhého dítěte mu to už bylo všechno úplně jedno, na to už nevrčel 🙂 Vypadalo to, jako kdyby u toho prvního dítěte vlastně nevěděl co je to tam jako za stvoření, co po něm chce, že na něj leze a vůbec mu to chování lezoucího prcka bylo krajně podezřelé 😅 😀

blandik
7. zář 2009

NO já nevím - rada, že dítě a psa pořádně hlídat - to je přeci okamžik, kdyby ten pes po malém vyjel. Osobně bych to neriskovala a hledala náhradní ubytování pro psa nebo tu zahradu...

ygreen
7. zář 2009

tak tedy za prvé, řešíme podobný problém a i když je náš pes náš miláček, jakmile je v ohrožení moje dítě, pes je prostě pes. Jako hlody typu že je normální když pes vrčí, když mu saháte do misky,...no to tedy normální není, pes si to nesmí dovolit. Vy jste alfa člen smečky a on je v podřadném postavení, to znamená, že kdykoliv mu sáhnete do misky, musí vás nechat. Stejně jako se pes nemá překračovat, když leží na špatném místě, ale musí vám ustoupit. A s dítětem je toto samé. Musí ho začít považovat za nadřazeného ve směčce.

Náš Eda je strašně hodnej pes, fakt mírumilovnej truhlík. Děti má moc rád, od mala je mezi několika dětma. Malýho má moc rád, ALE- má určitej blok z toho, když mu kluk sáhne na tlapku. Má tam kvasinkovej zánět - z vedra a pomalu se to léčí. Ale on nás si na to nechá v pohodě sáhnout a vůbec se nijak neprojevuje, že by ho to bolelo. Ale jakmile na něj sáhne kluk, normálně jakoby zahučí bolestí, přitom mu nic neni. No nechápeme. Ale když je unavenej, nebo ho mladej otravuje déle, tak zavrčí. No to ho ale zřežeme. Vrčet prostě nesmí a jak nám bylo řečeno na výcviku, dokud to toho psa nebolí, tak z vás nemá respekt. Byli jsme k němu vždy moc mírní, byl naše "miminko", ale prostě musí začít kluka respektovat.
Ale hoší je, že on chce být s náma i s malým, takže když ho vyhodím na zahradu ať má klid, okamžitě drápe dveře a chce zase domu.

No, takže malý nosí Edovi pamlsky, nutíme Edu aby seděl, dal pac a nechal si tlapku pohladit od malýho, aby věděl že mu od něj nic nehrozí. Učíme malýho Edu mazlit a hladit. Učíme ho že mu nesmí sahat na tlapky, apod. Každopádně až Edovi vyléčíme ty nohy a on to bude dělat dál, přichází na řadu kastrace. A pokud by nezabralo ani to, tak bouda venku, i když nám asi vyrazí dveře 😝 ale mohl by být i v předsíni, jenže on naši společnosti miluje a myslím že i kluka, ale vadí mu jak ho kluk nahání. A kdyby se mu už doopravdy nedalo věřit, tak ho áme na zahradu k rodičům. Eda je má moc rád, tak to by bylo v pohodě, i když by nám bylo hodně smutno 😔

jabber
7. zář 2009

blandik - no tak oni mají zahradu, takže hlídat se muselo když se vzal pes dovnitř. Pokud ho má shollochov v bytě pořád, tak je to samozřejmě náročnější. Ale fakt si myslím, podle toho co píše, že je to to samé co měla kámoška. Prostě je to jen období, prcek povyroste, začne chodit, budou ho zajímat i jiné věci, přestane psa otravovat a všechno bude v pořádku.

shollochov
autor
11. zář 2009

To All: Díky za postřehy a rady. V globále jste mi potvrdili to, co říkaljí všichni. Zahradu máme a pes tráví dost času venku, takže to není tak hrozné ohlídat je, když jsou spolu. Ale to není řešení, malý bude za chvíli běhat po zahradě taky. Každopádně se jeví jako poměrně účinná naše snaha hýčkat psa v přítomnosti malého atd. Snad se to časem srovná. Do té doby hold musíme dávat pozor.

kalerat
11. zář 2009

ahoj,

Když byl malej ještě malej 😀 tak ho naše psice absolutně ignorovala, dělala jako by nebyl. Jakmile začal lézt, tak se mu vyhíbala. Začla ho brát později,ale nikdy si k němu nic nedovolila. Kubík ji klidně může vlézt do misky, do pelíšku a ona jen kouká a netroufne si nic udělat. Samo je nenechávám samotné.
Taky Kubu okřikujeme když ji dělá něco se by se jí nemuselo líbít, ale on ji většinou jen hladí a mazlí se s ní.
Měla jsem strach, že třeba bude fenka vrčet a domáhat se naší pozornosti. Zatím je to v klidu i když obrat třeba můžeme, ale nemusíme čekat.
Ono je jde taky o to, věnovat se psovi stále jako před narozením dětí 🙂

berunka
11. zář 2009

shollochov: dost podobnou situaci resime i s nasim psem.mame krizence kokrspanela a setra,hodne akcni a zive plemeno.bohuzel i dost zarlive a majetnicke.po narozeni dcery se jeho chovani dost zhorsilo a muzu ti rict ze snaha je sice hezka vec ale jak dlouho takove vypeti vydrzite?ja na vztahu se psem pracuju od unora a vysledek je ten ze bohuzel hledame nove panecky.pes je sice na dceru hodny,olizuje ji ale na nas je jak na "cizi". a tim ze mame byt a nemuzeme ho dat na zahradu je bohuzel novy domov pro nej ted nejlepsi reseni.navic zacal byt nevrly i na navstevy a nemuzu riskovat ze az bude Ela behat a v nestrezenem okamziku ( opravdu neni v lidskych silach mit je oba stale na ocich) mu neco provede a on ji kousne.do smrti bych si to vycitala:(

jabber
11. zář 2009

berunka - jenže kokršpaněl a labrador a ještě k tomu fenka, je trošku rozdíl. Labrador je k dětem ideální pes, což se o kokrovi rozhodně říct nedá 😅

shollochov - zapomněla jsem napsat, že ta kámoška má taky labradora - psa 😉 A máš pravdu - určitě pomohlo i to, že kluk dával pořád psovi piškoty, čímž ho jakoby uplácel, když mu nesli jídlo, tak prcek byl u toho, když ho vzali domů, tak ho s prckem drbali atd. Pes ho miloval (a miluje) od začátku, ale prostě dokud lezl a ještě nechodil, tak nebyl rád, že mu leze na záda. Jak začal chodit, tak ho začal i uznávat jako svého malého páníčka, ale to už jsem psala 😉
Držím pěsti, určitě to zvládnete 🙂

sabuse1
12. zář 2009

shollochov: taky máme pejska a jsem zvědavá jestli budem něco podobnýho řešit. Malá ho zatím moc nezajímá, maximálně si jí očuchá a tím veškerý jeho zájem končí. Od návratu z porodnice se mu snažíme věnovat jako dřív aby neměl pocit, že je odstrčenej a kontakt s malou mu nezakazujeme aby si zvykal. Ale naštěstí je to bígl což je k dětem ideální plemeno a i při styku s chodícíma dětma pozoruju, že je v pohodě. Ve vašem případě bych to asi řešila tak jak už tady několikrát zaznělo - hlídat, nenechávat nikdy o samotě a hlavně bych zkoušela malému vysvětlit, že pejsek se za uši netahá a do misky se mu neleze, on to časem pochopí jen to asi bude chvíli trvat. Překvapuje mě, že takhle reaguje fenka, spíš bych to čekala od psa, ale myslím, že si tím jen hájí svoje. Zkoušet to i s těma piškotama je taky super nápad, no a hlavně sledovat reakce obou, sami časem uvidíte jestli to půjde nebo ne, ale věřím, že jo, labradoři jsou miláčci🙂 Možná i fenka potřebuje trochu času aby se vyrovnala s novou siutací, dokud malej ležel nebyla to taková změna jako když jí pořád "otravuje"🙂

mikulka
12. zář 2009

Zkus tohle, je to výtečný psycholog psů:
http://www.psycholog-psu.com/

My máme kočku, která zpočátku hodně žárlila, dělala naschváli a tak. Začala jsem jí víc zapojovat. Např. když jí malý, jí ona taky s náma, když dávám malýmu hračku, jí dám taky. Upravilo se to. Chce tot rpělivost a jednat s ním jakos druhým žárlivým dítětem.

wsmoulinkaa
12. zář 2009

tak s tím mám špatnou zkušenost a pokud pes cení zuby-dala bych ho na čas przč...nečekala bych až na malého vystartuje a pak si budete rvát vlasy!! jako se to stalo mé známé...a holka dodnes když slyší psí štěkot, okamžitě skočí mámě do náruče a pláče a to ji je už 10let a stalo se ji to na 3letech!! Pes který nikdy nikomu neublížil, zničeho nic na ni vystartoval a pokousal! 😠 🙄

sabuse1
12. zář 2009

berunka: tys myslím zakládala téma když jste to s tím vaším pejsanem začali řešit že? To je škoda, že se to nedaří a jak se k vám chová, ignoruje vás, neposlouchá nebo jak se projevuje? Ach jo jsou to palice...ten náš po návratu z porodnice strašně žárlil, dělal ublíženýho a ignoroval - zvláštní, že hlavně mě, z porodnice sme přijeli s manželem oba, 14 dní se nenechal pohladit - nevrčel, nic takovýho, držel a tvářil se jak u toho hrozně trpí🙂)) Pak se to prolomilo a on si konečně zvykl, díkybohu, u vás už to ale trvá opravdu dlouho...

sekacka
12. zář 2009

Ahoj,my máme tak pejska 12letého amerického pitbulteriéra,psa.Ideální pes pro děti 😀 to je samozřejmě sranda,náš je teda velice hodnej,děti mu vůbec nevadí,máme ho venku,ale nikdy bych ho nenechala venku jen s dítětem,to bych si nelajzla,sice má v hubě asi jen 4 zuby,ale bohužel ten jejich pověstný stisk už mu zůstane doživotně,to je jasný je to taková rasa,je klidnej,je vykastrovanej.Malýho jsem mu ukázala,nechala očichat,jinak očichává kočár,ale pak už ho nezajímá a odchází pryč.Je pravda,že když jsem se vrátila z porodnice,tak jakoby žárlil,když jsem ho pohladila tak otočil uraženě hlavu.Teď je zase uraženej,že ho nevezmu na procházku a že jedu jen s kočárem,jenomže dohromady se to nedá,hrozně táhne a to bych nevěděla co mám dělat dřív.Takže je to zase něco jiného,než ho mít doma,to bych se asi zbláznila.On tady stejně už moc dlouho nebude,ikdyž je čipernej ažaž,má vzácnou rakovinu kůže a 12 let je taky hodně ☹

jindri
12. zář 2009

wsmoulinkaa: víš na stopro, že zničehonic?? 🙄

eva_78
26. únor 2016

Ahoj sekačko,

ono to není tak snadné. Pejsi skoro nikdy nevrčí jen tak z ničeho nic... Pes má někdy moc dobrý důvod proto vrčet.. jen těžko dá pes dítěti na zadek a řeší to po svém... Tady to máš celkem dobře shrnuté: http://psiusmev.cz/media/co-d-lat-kdy-pes-vr-i